Top hledané
Výsledky (0)
Romantická komédia, ktorá nenechá jedno oko suché.

Zákulisie Lásky nebeskej: Papiere utopené v kaluži aj nevera mimo scénu

Barbora Mikešová
21.Dec 2020
+ Pridať na Seznam.cz
3 minuty čtení
Hugh Grant

Vianoce sú časom, ku ktorému niektoré filmy skrátka neodmysliteľne patria. Jedným takým je aj filmový trhák Láska nebeská (Love Actually). A nie je to veru žiadna obyčajná komédia. V príbehu sledujeme hneď niekoľko rôznych osudov, pričom každý je iný, ale vo svojej podstate ich všetky do jedného čosi spája. A tým čímsi nie je nič iné ako láska, ktorá má mnoho podôb…

Hviezdne obsadenie

Obsadenie Lásky nebeskej je skutočne hviezdne. V hlavných úlohách sa predstavili hviezdy ako Colin Firth, Keira Knightley, Hugh Grant, Alan Rickman alebo napríklad Emma Thompson. A ako to, že je Láska nebeská taká obľúbená?

Jedným z dôvodov je pravdepodobne skutočnosť, že sme sa v nej mnohí našli. V Láske nebeskej totiž môžeme sledovať všetky druhy lásky so všetkými jej radosťami aj strasťami v priebehu celého života.

7 zaujímavostí, ktoré musíte vedieť, než si znovu pustíte Lásku nebeskú

Je nám jasné, že práve táto komédia beží rok čo rok v mnohých televíziách. A preto sme sa na ňu pozreli trošku zblízka a prinášame vám pár zaujímavostí, ktoré ste možno ani netušili. Tak poďme na ne!

TOP 1 alebo Nestarnúca klasika

Vedeli ste, že táto vianočná klasika baví divákov už dlhých sedemnásť rokov? Láska nebeská bola totiž natočená už v roku 2003 a odvtedy si buduje stále širšie publikum. V tom čase v kinách vrcholila sága Pán prsteňov s Návratom kráľa, mladšie publikum si užívalo Hľadá sa Nemo a Johnny Depp exceloval ako Jack Sparrow v prvých Pirátoch z Karibiku.

TOP 2 alebo Bilbo Bublík v scéne pre dospelých

Určite si v komédii vybavíte hereckú dvojicu, ktorá točila odvážne zábery pre dospelých. Vedeli ste, že mužský protagonista John je britský herec Martin Freeman? Toho určite poznáte z jeho kultovej roly Bilba Bublíka z filmovej adaptácie Hobita, v ktorej sa preslávil o niekoľko rokov neskôr.

TOP 3 alebo Odvrátená tvár lásky

Film sa dotýka mnohých podôb lásky. Občas je s ňou, bohužiaľ, spojená aj nevera. S tou sa v rámci svojej hereckej roly musela popasovať Emma Thompson. Do situácie sa vžila tak, že nejedno oko nezostalo suché. Herečka v roku 2018 počas interview pre The Telegraph uviedla, že sa nechala pohltiť vlastnými emóciami, ktoré prežívala vo svojom osobnom živote počas nevery v manželstve s Kennethom Branaghom.

Otvoriť v galérii (5)
Emma Thompson
Emma ThompsonSource: Profimedia.cz

TOP 4 alebo Papiere utopené v kaluži

Pamätáte si jazero, do ktorého sa Colinovi Firthovi alias Jamiemu rozleteli papiere? Jamieho „budúca“ priateľka sa po ne ochotne rozbehla a Jamie ju samozrejme nasledoval. Obaja potom spoločne v jazere plávali a zbierali ich. Človek by čakal, že „jazero“ bude poriadne hlboké, ale svete div sa, bolo hlboké len tridsať centimetrov! Obaja herci tak počas plávania v skutočnosti kľačali a plávanie len predstierali.

TOP 5 alebo Nie je tínedžer ako tínedžer

Vybavíte si maličkého roztomilého školáka Sama, ktorého si zahral Costar Thomas Brodie-Sangster a ktorý vo filme prežíval svoju prvú lásku, keď sa zamiloval do svojej spolužiačky Joanny? Skúste si ho na moment vybaviť. A popri ňom si spomeňte na postavu Keiry Knightley alias Juliet, ktorá sa vo filme v inej dejovej línii vydávala. Možno to bude šok, ale obaja herci boli počas natáčania tínedžeri. Herečka vtedy mala 18 rokov a Costar, ktorý hral školáka, mal len o päť rokov menej!

Otvoriť v galérii (5)
Keira Knightley
Keira KnightleySource: Profimedia.cz

TOP 6 alebo Pre lásku všetko

U roztomilého Sama ešte zostaneme, pretože ste možno nevedeli, že sa v rámci svojej roly, v ktorej chcel zapôsobiť na svoju lásku, musel naučiť hrať na bubny. A že mu to šlo!

Otvoriť v galérii (5)
Thomas Brodie-Sangster alias Sam
Thomas Brodie-Sangster alias SamSource: Profimedia.cz

TOP 7 alebo Čarodeji medzi muklami

V jednej scéne Hugh Grant v role premiéra hovorí o tradičných britských produktoch a nezabudne spomenúť ani v tom čase už svetoznámeho Harryho Pottera. Zaujímavé je, že práve vo filmoch o Harrym Potterovi si zahrali hneď traja herci z filmu Láska nebeská. Alana Rickmana možno máte spojeného s kultovou rolou profesora Snapea, Emma Thompson si vo filme o Harrym zahrala profesorku Trelawneyovú a Bill Nighy zase ministra Rufusa Scrimgeoura. Sám Grant si v sérii o čarodejovi v okuliaroch takisto mohol zahrať jednu z rolí. Zažiariť mohol v Tajomnej komnate v role učiteľa Gilderoya Lockharta. Nakoniec však z dôvodu nedostatku času rolu odmietol.

Otvoriť v galérii (5)
Alan Rickman
Alan RickmanSource: Profimedia.cz

„Možno sme malá krajina, ale sme krajina významná. Krajina Shakespeara, Churchilla, Beatles, Seana Conneryho a Harryho Pottera, pravej nohy Davida Beckhama, aj jeho ľavej nohy, keď už na to príde,“

vyhlásil v Láske nebeskej Hugh Grant v role britského premiéra.

Nevieme ako vy, ale my sa už teraz nemôžeme dočkať, až sa na našich televíznych obrazovkách znovu rozsvieti názov Love Actually!

Otvoriť v galérii (5)
Hugh Grant
Hugh GrantSource: Profimedia.cz

Byt Smetanovo nábřeží 191m
Byt Smetanovo nábřeží 191m, Praha 1

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie