Tragický pád vrtuľníka na Aljaške 27. marca ukončil život finančníka Petra Kellnera skôr, než mohol osláviť svoje dnešné 57. narodeniny. Hviezda najbohatšieho Čecha zhasla predčasne. Napriek tomu za sebou zanechal obrovský kus práce a nezmazateľnú stopu. Pozrime sa na životné míľniky tohto biznismena.

Petr Kellner

Nad nehodou vrtuľníka, v ktorom Petr Kellner zahynul, sa pozastavil celý český národ. Udalosť na niekoľko dní pretkala všetky médiá vrátane tých sociálnych.

Petr Kellner bol jedným z mála bohatých, ba dokonca najbohatších, u ktorého išla závisť stranou a ľudia si kolektívne uvedomili predčasnú stratu človeka, ktorého bolo síce sotva vidieť, no jeho úspechy boli neprehliadnuteľné.

Kellner síce začal podnikať v dobe „kapitalizmu v českom štýle“, ale mal mozog investora a finančníka a vedel počúvať. Mal vo svojom živote pevné zásady. Toto všetko ho vynieslo do oblakov, odkiaľ sa bohužiaľ na konci marca doslova zrútil.

Mnoho snímků Petra Kellnera neexistuje. Na veřejnosti se neukazoval. Zde na dostizích.
Mnoho snímků Petra Kellnera neexistuje. Na veřejnosti se neukazoval. Zde na dostizích. • Source: PETR TOPIČ " / MAFRA / Profimedia

Jeho smrť si pripomenuli ľudia vo všemožných kútoch sveta. Dokonca aj na Britských Panenských ostrovoch v Karibiku sa uskutočnil veľký smútočný sprievod. Miliardár sa sem každoročne vracal a pred štyrmi rokmi finančne pomáhal ostrovu Virgin Gorda vyrovnať sa s následkami ničivého hurikánu.

Fantóm v pozadí

V pavučine biznisu a politiky stál Petr Kellner veľmi pevne. Aj keď sa v posledných rokoch na verejnosti veľmi neukazoval, svoje súkromie a súkromie svojej rodiny chránil a strážil. Tak ako svoju povesť. Mal na konte množstvo filantropických projektov, ako sa u bohatých mužov sluší a patrí. Príkladom je napríklad Divadlo Járy Cimrmana, obnova Ateliéru Josefa Sudka a mnoho ďalších projektov.

Jeho miliardové investície mu vynášali miliardové zisky. V podnikaní preferoval stopercentnú kontrolu pred spoluprácou s inými akcionármi.

„Základom biznisu je podnikanie, z ktorého plynú trvalé drobné príjmy od klientov, ktorých súčet vygeneruje veľkú sumu,“

taká bola stratégia Petra Kellnera. Korunka ku korunke, tisícka k tisícke, milión k miliónu… A nakoniec miliarda k miliarde. A k tomu samozrejme druhá cesta – dobré politické vzťahy.

Rok po roku, miliarda za miliardou

Petr Kellner bol absolventom Vysokej školy ekonomickej v Prahe (1986), ale svoju prvú prácu našiel na konci 80. rokov na Barrandove, kde pôsobil ako asistent produkcie. Jeho život zmenila až práca v Impromate. Začiatky budovania Kellnerovho impéria spadajú do doby divokého kapitalizmu, čo sa na nich v mnohých ohľadoch aj podpísalo.

V roku 1990 predával Petr Kellner kopírky vo firme Impromat a zoznámil sa s Milanom Maděryčom.

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m, Praha 1

1991 – založenie investičného fondu Wika, neskôr PPF

V roku 1991 prakticky z ničoho Kellner založil v spolupráci s Milanom Vinklerom, ktorého ako díler Impromatu stretol, spoločnosť Wika. Tá neskôr dostala povolenie založiť investičný fond, neskorší PPF, a odštartovala prvú vlnu kupónovej privatizácie.

K dvojici sa postupne pridali aj majiteľ teplického sklárskeho gigantu Sklo Union Štěpán Popovič a Milan Maděryč, šéf Impromatu, ktorý sa celej akcie pôvodne stránil.

„Bolo nám jasné, že jedine tak je možné sa podieľať na ohromnom prerozdelení majetku, ktorým bola pripravovaná kupónová privatizácia,“

prehlásil Vinkler v roku 2001 pre Lidové noviny.

200 za päť miliárd

1993 – Skupina fondov získala v prvom kole kupónovej privatizácie 1,4 percenta bodov a v roku 1993 prevzala až dve stovky podnikov v hodnote piatich miliárd.

V rokoch 1993/94 sa Petr Kellner po prvý raz pokúsil o vstup na ruský trh. Založil tu privatizačné fondy Petra Veľkého, ktoré však koncom 90. rokov zanikli.

Byt Smetanovo nábřeží 191m
Byt Smetanovo nábřeží 191m, Praha 1

Začiatok „veľkej hry“

V polovici 90. rokov sa skončila druhá vlna kupónovej privatizácie. V čele republiky stál Václav Klaus, sám veľký fanúšik privatizácie. Bol veľmi zadobre s Viktorom Koženým, Pavlom Tykačom, Milanom Šrejberom a Petrom Kellnerom. Niektoré fondy sa vtedy transformovali do neinvestičných spoločností, takže neboli pod kontrolou ministerstva financií.

Petr Kellner si prial získať rozhodujúci vplyv vo veľkej banke, ale namiesto nej nakoniec PPF vyhodnotila ako cieľovú strategickú investíciu Českú pojišťovnu, ktorej aktíva sa pohybovali okolo 60 miliárd českých korún, pričom jej základný kapitál bol pomerne nízky – menej než dve miliardy korún.

Vtedy, v roku 1995, sa celá finančno-politická hra začala.

Profimedia
Profimedia • Source: Iveta Lhotská / MAFRA / Profimedia

Lobing: Kellner sa ukazuje v médiách

Od roku 1996 držala PPF zhruba pätinový podiel v bezmála monopolnom subjekte v oblasti poistenia, ale banková kríza citeľne zasiahla aj túto poisťovňu. PPF sa vtedy snažila získať vlastnícke podiely Investičnej a Poštovnej banky (IPB).

V tej chvíli Petr Kellner pochopil, že cestou je lobing. Bola to zároveň doba, keď sa ukazoval v médiách a jeho tvár bola veľmi populárna. Vzťah s Václavom Klausom Kellnerovi veľmi pomohol. V týchto rokoch sa Kellnerov majetok odhadoval na 2,5 miliardy českých korún.

Petr Kellner na Žofíně při návštěvě čínského prezidenta v Česku
Petr Kellner na Žofíně při návštěvě čínského prezidenta v Česku • Source: MAFRA PETR TOPIČ / iDNES.cz / Profimedia

Spotrebiteľské pôžičky otvárajú cestu do Ruska

V roku 1997 PPF založila splátkovú spoločnosť Home Credit, ktorá sa stala zlatým dolom celej spoločnosti. Spoločnosť Home Credit sa v duchu Kellnerovho hesla zamerala na spotrebiteľské pôžičky a čoskoro sa stala druhým klenotom v impériu PPF a zároveň vstupnou bránou na ruský trh.

Majoritný vlastník PPF

V januári 2000 dosiahla skupina PPF bezmála pätinový podiel držaný bankou IPB v hodnote 1,6 miliardy českých korún, za ktorý nič nezaplatila. Aj vďaka Ivanovi Kočárníkovi, vtedajšiemu ministrovi financií, získala manažérsku kontrolu nad upadajúcou poisťovňou PPF a bankou IPB. Mali prísľub na odkúpenie 14 % podielu ČSOB, ak sa poisťovňa dostane z červených čísel. V tom čase sa už majetok spravovaný firmami zo skupiny PPF odhadoval na približne sto miliárd českých korún. Petr Kellner zverejnil, že je majoritným vlastníkom PPF a jeho spoločníci majú len menšinové podiely.

V roku 2001 sa Petr Kellner stal kompletným vlastníkom Českej pojišťovny, pretože zostávajúce dve pätiny mu odpredal štát – vláda Miloša Zemana a Komerční banka. Kellner sa vtedy verejne prihlásil ako jediný akcionár k PPF. Podľa výročnej správy za tento rok spravovala skupina Petra Kellnera majetok za 130 miliárd českých korún.

Smuteční vlajka na budově PPF v Praze
Smuteční vlajka na budově PPF v Praze • Source: MICHAL ŠULA / MAFRA / Profimedia

TV Nova: odmena poteší

Paralelne prebiehala kauza v súvislosti s TV Nova. V roku 1999 prestal bývalý riaditeľ TV Nova Vladimír Železný spolupracovať s Ronaldom Lauderom a jeho spoločnosť CME sa na financovaní televízie dohodla s Jiřím Šmejcom a jeho firmou MEF Holding. V roku 2000 však padla IPB, ktorá financovala veľkú časť Železného Novy. To PPF využila a začala v roku 2002 s nepriateľským prevzatím, keď platila aj Železného dlhy.

V roku 2003 Kellner oznámil, že je stopercentným vlastníkom skupiny a prvým dolárovým miliardárom v Česku. Jeho majetok sa odhadoval na 50 miliárd českých korún.

Jiří Šmejc najprv spoluprácu s Kellnerom odmietal, no napokon sa s ním spojil. Železný skončil a v roku 2004 predali obaja noví vlastníci Novu naspäť spoločnosti CME so ziskom odhadovaným na desať miliárd českých korún. Do PPF tak „za odmenu“ nastúpil práve Jiří Šmejc, dlhodobá dvojka PPF, kde mal vtedy päťpercentný podiel. Hodnota spravovaného majetku PPF bola v tom čase 200 miliárd českých korún.

Do rebríčka Forbes

V roku 2006 sa Kellner po prvýkrát objavil v rebríčku časopisu Forbes. Obsadil 224. miesto svetových miliardárov s majetkom 3 miliardy dolárov (72 miliárd českých korún). O dva roky neskôr bol už v prvej stovke – na 91. mieste s majetkom 9,3 miliardy dolárov.

Petr Kellner začal od roku 2007 hodnotiť svoj biznis vo svetových menách – vyčíslené na 10 miliárd EUR. V tom čase odpredal talianskej poisťovni 51 % Českej pojišťovny, respektíve spoločne založili podnik, kde mala skupina PPF minoritu, a získal tak miliardu eur.

Rusko a výmena prúdového lietadla za Boeing

V roku 2008 skupina PPF kúpila podiel v ruskom Polymetale, firme pôsobiacej v ťažobnom priemysle.

O rok neskôr udrela finančná kríza, zastavil sa rast aktív skupiny a Kellnerov majetok spadol na 6 miliárd dolárov. Skupina PPF však naďalej expandovala a založila Energetický a priemyslový holding (EPH).

V roku 2010 Kellner vymenil prúdové lietadlo Gulfstream za osobný Boeing 737 upravený pre privátnu klientelu.

Po Rusku sa stala prioritným trhom Čína. Vďaka know-how sa PPF stala zahraničnou firmou, ktorá v Číne získala licenciu na poskytovanie spotrebiteľských úverov. Najprv len v jednej provincii, ale postupne až do roku 2013 na území celého miliardového trhu. Kellnerov majetok bol vďaka čínskej expanzii vyčíslený na 7,6 miliardy dolárov.

Rok 2011 sa niesol v znamení boja o Sazku. Kellner predal podiel KKCG Karla Komárka a získal ďalšie 4 miliardy českých korún.

„M“ sa mení na „B“ – z miliónov bilión

Na konci ďalšieho roka bola uzavretá dohoda medzi PPF a Generali a spoločný podnik sa rozpadol. Investícia sa však desaťnásobne zhodnotila a majetok skupiny dosiahol 21,5 miliardy eur, teda viac ako pol bilióna českých korún.

V tom istom roku sa stala súčasťou PPF aj skupina Sotio, vďaka ktorej začala skupina pôsobiť aj v oblasti biotechnologického výskumu. Skupina pracuje na vývoji liečebných prípravkov na onkologické ochorenia. Zamestnáva viac než 300 odborníkov, sídli v Prahe, ale pôsobí aj v ďalších európskych krajinách, v USA, Číne a Rusku.

Petr Kellner zahynul 27. března 2021, když se helikoptéra zřítila na Aljašce
Petr Kellner zahynul 27. března 2021, když se helikoptéra zřítila na Aljašce • Source: Profimedia

2013: Česi „volali s Kellnerom“

V roku 2013 prišiel ďalší míľnik a Petr Kellner odkúpil od Telefoniky 65 %-ný podiel v českej divízii za 64 miliárd českých korún. PPF tak získala dvojtretinový podiel v českej divízii Telefóniky, takže v tom čase využívalo „jeho“ služby päť miliónov Čechov. PPF tak získala nielen pravidelné mesačné platby od všetkých týchto ľudí, ale aj monopol na pevné linky.

V tom istom období skončila spolupráca J&T a EPH a skupina PPF zbohatla o ďalších 30 miliárd!

Po rebríčku neustále k vyšším priečkam

V roku 2014 odhadol časopis Forbes Kellnerov majetok na 11,2 miliardy dolárov. A ďalšie míľniky boli už len o zhodnocovaní získaného majetku a malých prepadoch a vzostupoch: v roku 2015 bol Kellner na 137. mieste v zozname časopisu Forbes s odhadovaným bohatstvom 9,2 miliardy USD, v auguste 2016 už na 102. mieste s 11,4 miliardami USD. Stal sa oficiálne najbohatším človekom v Českej republike.

Rok 2018 vyniesol Kellnera na 88. miesto s 15,5 miliardami USD a v minulom roku to bolo ešte vyššie: 68. miesto a 14,9 miliárd USD. V októbri 2020 ho časopis Forbes označil za najbohatšieho človeka v Českej republike s čistým majetkom v hodnote 293 miliárd českých korún (v tom čase asi 13 miliárd USD).

Nedokončené projekty

Jedným z posledných dokončených veľkých obchodov v Česku bola pre Kellnera prevádzka mýtneho systému. Projekt získalo konzorcium firiem CzechToll (vo vlastníctve spoločnosti PPF) a slovenský prevádzkovateľ mýta SkyToll. Pôvodný prevádzkovateľ systému, spoločnosť Kapsch, sa snažila víťazstvo zvrátiť, no bez úspechu.

V čase tragickej smrti najbohatšieho Čecha mala skupina PPF rozbehnutých mnoho významných transakcií, napríklad spojenie s Monetou Money Bank cez uvedenie spoločnosti CETIN na burzu.

Po Kellnerové smrti vzniklo v PPF pietní místo
Po Kellnerové smrti vzniklo v PPF pietní místo • Source: Profimedia

Posolstvo

Je jasné, že tento veľmi skrátený prehľad míľnikov by za život nestihlo ani niekoľko ľudí dohromady. Bohužiaľ, úspech so sebou zákonite nenesie nesmrteľnosť a šťastie. Petr Kellner si však za svojho života dovolil prežiť všetko, čo chcel.

Ďalší vývoj investícií PPF už Petr Kellner osobne pozorovať nebude. Jeho odkaz a štýl myslenia však budú celú skupinu formovať aj naďalej. Kellner sa obklopoval ľuďmi, s ktorými pracoval dlhodobo. Preto jeho pracovný úspech spolu so svetlom jeho duše dozaista nezhasli.

Prajeme tam hore do voľných oblakov krásne nedožité 57. narodeniny, pán Kellner!

Luxury Prague Life

Photo gallery (0)

View photo gallery

About the author

Kristina Vacková
Luxury Real Estates
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
57 475 000 CZK
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Praha 8

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8

3 + KK 145 m², ter. 11 m²
18 490 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 CZK
Show property
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
9 980 000 CZK
Show property
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré

4 + KK 229 m²
50 000 000 CZK
Show property
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m

4 + KK 288 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
price upon request
Show property
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 CZK
Show property
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 228 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²

127 m²
87 852 CZK
Show property
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m

4 + KK 214 m², ter. 59 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové
Praha 1

Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové

3 + 1 117 m², bal. 3 m²
37 500 CZK
Show property
Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m
Praha 1

Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m

2 + 1 58 m², bal. 6 m²
27 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²

249 m²
216 329 CZK
Show property
Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m
Praha 1

Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m

54 m², bal. 2 m²
18 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²

48 m²
46 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²

153 m²
93 789 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²

146 m²
93 392 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m
Praha 2

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m

993 m², ter. 309 m²
price upon request
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 5

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

154 m²
price upon request
Show property
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
25 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 2

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

171 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy
Praha 2

Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy

130 m²
42 900 CZK
Show property
Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m
Praha 1

Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m

465 m², ter. 144 m²
41 928 000 CZK
Show property
Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m
Praha 10

Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m

162 m², ter. 12 m²
price upon request
Show property
Vila na prodej Praha 6 - 277m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 277m

7 + 1 277 m²
18 750 000 CZK
Show property
Prodej luxusní administrativní budovy v okolí
Praha 9

Prodej luxusní administrativní budovy v okolí

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Kancelářské prostory na prodej na Praze 8
Praha 8

Kancelářské prostory na prodej na Praze 8

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou Troja 152m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 152m

2 + KK 152 m²
31 800 000 CZK
Show property
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

4 + KK 113 m²
19 300 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
22 090 000 CZK
Show property
Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m
Praha 1

Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m

3 + 1 118 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
22 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusní vily v okolí Prahy
Praha 9

Prodej luxusní vily v okolí Prahy

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s výhledem 177m
Praha 2

Luxusní byt s výhledem 177m

4 + 1 177 m²
120 000 CZK
Show property
Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m
Praha 5

Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m

Atypický 230 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 119 m², bal. 2 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 111 m²
49 000 CZK
Show property
Supermakléřky - real estate comics