Top hledané
Výsledky (0)
Prebehnite sa s dinosaurmi v džungli
Máte možnosť stretnúť „pravého“ dinosaura

Vráťte sa o 80 miliónov rokov späť do minulosti

Karolína Lišková
05.Aug 2020
+ Pridať na Seznam.cz
2 minuty
Ve virtuální realitě uvidíte nejen dinosaury, ale i krásnou přírodu.

V dnešnej dobe modernej techniky je už možné úplne všetko. Vďaka virtuálnej realite sme mali možnosť oživovať v stredoveku Golema alebo sa zbaviť arachnofóbie. Teraz vývojári ponúkajú autentický zážitok v podobe výbehu s dinosaurmi.

Ak ste si doteraz prechádzku džungľou len predstavovali, teraz sa vaše sny môžu stať realitou. Stretnúť sa tvárou v tvár s Tyranosaurom rexom a ďalšími dinosaurmi, ktorí žili na našej planéte, už nie je nereálne. V pražskom outletovom centre Premium Outlet Prague Airport totiž vznikla najväčšia a najmodernejšia virtuálna realita Dinosaury VR.

Otvoriť v galérii (3)
Tyranosaurus Rex v životní velikosti
Tyranosaurus Rex v životní velikostiSource: archiv DIVR Labs

Luxusní vila na Hanspaulce 940m
Luxusní vila na Hanspaulce 940m, Praha 6

Ucítite otrasy zeme

Stačí si nasadiť na chrbát batoh s počítačom a na oči okuliare na virtuálnu realitu. V mihu sekundy sa ocitnete o 80 miliónov rokov späť do minulosti a môžete sa stretnúť zoči-voči s najväčšími gigantmi, ktorí kedy chodili po našej planéte. Keď okolo vás prejde jeden z Ankylosaurov, Triceratopsov a Pteranodonov, ucítite aj otrasy zeme. A nesplniteľné nie je ani až príliš blízke stretnutie s obrím Tyranosaurom rexom.

„Musím povedať, že sme si to so synom, ktorý miluje dinosaurov odmalička, užili. Je to zážitok, ktorý by sme si ešte pred pár rokmi nedokázali predstaviť,“

povedal LP-Life.sk jeden z účastníkov, ktorý už hru absolvoval.

Otvoriť v galérii (3)
Setkání s dinosaury
Setkání s dinosaurySource: archiv DIVR Labs

Preletieť sa na vetroni krajinou druhohôr, napríklad nad sopkou, a odfotiť si selfie s jedným z dinosaurov alebo objaviť úplne nový druh, o ktorom vedci ani presne nevedia, ako vyzerá. To všetko umožňuje špeciálna virtuálna realita Dinosaury VR, ktorú pre novo vznikajúce múzeum Dinosauria Museum Prague navrhlo české vývojárske štúdio DIVR Labs.

„Aby sme mohli našim cestovateľom časom poskytnúť najlepší možný zážitok, vybudovali sme hlboko v džungli špeciálnu základňu virtuálnych vetroňov. Tieto technické zariadenia poskytnú viaczmyslový vnem z letu a v kombinácii s výhľadmi na pravekú džungľu zaručia nezabudnuteľné dobrodružstvo,”

vysvetľuje co-founder a technický riaditeľ DIVR Labs Martin Tichota.

Nie je to zadarmo

Interaktívna hra tak prináša úplne nový zážitok kombinujúci najnovšie dimenzie virtuálnej reality s pohybom v skutočnom svete. Trvá 25 minút a odohráva sa v hernej aréne s rozlohou 200 metrov štvorcových, čo hráčom umožňuje skutočnú voľnosť pohybu. Hra je určená pre každého od 8 rokov s minimálnou výškou 130 cm, zúčastniť sa môže aj skupina so 4 hráčmi naraz. Otvorené je denne od 10:00 do 20:00.

Otvoriť v galérii (3)
Setkání s Tyranosaurem díky speciální technologii
Setkání s Tyranosaurem díky speciální technologiiSource: archiv DIVR Labs

Za vstupenku pre jednu osobu zaplatíte 450 Kč (cca 17 eur). Pri nákupe nad 2 500 Kč (cca 96 eur) získate jednu vstupenku zdarma. Využiť môžete aj skupinový balíček 3 + 1 zdarma.

S projektom Dinosaury VR expandovalo štúdio DIVR Labs aj za hranice Prahy. Hra mala svoju premiéru tento rok v marci aj v Dubaji. Návštevníci si ju môžu zahrať v hračkárstve Hamleys v obchodnom centre Dubai Mall.

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie
DIVR Labs
Thámova 18 186 00 Praha 8 Česká republika