Top hledané
Výsledky (0)
Na tortičky a prechádzky zabudnite!

Víkend v réžii mužov! Tieto miesta vás budú baviť!

Eva Ledecká
15.Aug 2020
+ Pridať na Seznam.cz
3 minuty čtení
Muž v autě

Povedzme si to na rovinu. Vo väčšine rodín a párov rozhoduje o tom, kam sa pôjde cez víkend, žena. Ona nájde miesto, ubytovanie aj zábavu v okolí. Koľkokrát ste sa ale stretli s nie tak úplne šťastnými mužskými tvárami na hradoch a zámkoch, kúpaliskách či v kaviarňach? Chlapi by si víkend zorganizovali úplne inak a tortičky by doň rozhodne nepatrili. A keďže my to veľmi dobre vieme, prinášame tipy na miesta, kde sa vám, páni, bude páčiť. Hľadáte inšpiráciu? Tu ju máte!

Adrenalín s offroadom v Miloviciach pri Nymburku

Jedným z miest, ktoré sú každý víkend plné tých, ktorí túžia po adrenalíne, sú Milovice pri Nymburku. V miestnom vyhlásenom military a adrenalin parku sa môžete previezť v obrnenom transportéri, bojovom tanku, land roveri alebo na štvorkolke, a to v poriadne drsnom teréne. Tankodróm má rozlohu 200 hektárov, pričom 46 z nich pokrýva offroadová trať, vojenská základňa a strelnica. Zastrieľať si tu môžete napríklad aj z Kalašnikova. Otvorené majú od pondelka do nedele od 10:00 do 17:00. A ceny? Záleží, čo si chcete vyskúšať. Jazda v skupine bojovým vozidlom stojí 800 Kč (30 eur, pozn. red.), za jazdu Hummerom dáte 3 600 Kč (138 eur, pozn.red.).

Dvojdňový jachting na Lipne

Poriadnu zábavu sľubuje aj plachtenie na Lipne. Môžete si tu požičať plachetnicu na celý víkend a užiť si poriadnu pánsku plavbu! Ak ste skúsení jachtári a máte kapitánsky preukaz, môžete siahnuť po luxusnej jachte Bavaria 32 s dĺžkou 9 metrov pre 6 osôb, ktorá vás na dva dni vyjde na 10 000 Kč (383 eur, pozn. red.). Ak to nie je váš prípad, požičajú vám napríklad menšiu jachtu Bavaria 20 pre 4 osoby, ktorá má dĺžku 6 metrov. Za túto jachtu zaplatíte na dva dni 5 000 Kč (192 eur, pozn.red.).

Otvoriť v galérii (1)
Muž se zbraní
Muž se zbraníSource: pixabay.com/ID 8089514

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2, Praha 7

Jazda na koňoch v Police nad Metují

Kone boli vždy doménou mužov. Jazdu na krásnom silnom zvierati s veľkou dušou si môžete užiť na farme Turov v Polici nad Metují. Ponúka výjazdy do voľnej prírody, ale aj tréningy v jazdiarni. Jazda na koni na tejto farme je určená pre úplných začiatočníkov, ale aj pre tých, ktorí už majú nejaké skúsenosti. Hodina v teréne stojí 350 Kč (13 eur, pozn. red.), tréning v jazdiarni na 45 minút stojí 400 Kč (15 eur, pozn. red.). V lete sa jazdí až do 20:00 a von sa vyráža v počte minimálne 2 osoby.

Via ferrata v Děčíne

Oproti Děčínskemu zámku bola cez rieku Labe v roku 2014 vybudovaná ferrata na Pastýřskej stene. Je to asi jediná ferrata v Európe, ktorá vedie v centre mesta. Nájdete na nej celkom 16 ciest, ktoré majú rôzne úrovne náročnosti. Žiadna ale nie je taká ťažká, aby ju nezvládlo staršie zdatné dieťa. Táto zábava trvá 1,5 až 2,5 hodiny a je zdarma, len za vybavenie si musíte zaplatiť. Ak ho nemáte, môžete si ho vypožičať v Active Point Děčín. Cez Děčín vedie aj cyklotrasa pozdĺž Labe, takže ak sa sem vydáte na víkend, určite si so sebou vezmite aj bicykel.

Za pivom do litoměřického minipivovaru

A teraz trochu z iného súdka. A to doslova! Ak máte radi pivo a výzvy spojené s jeho varením, vyrazte do mesta Litoměřice! Minipivovar Koliba varí pivo z žateckého chmeľu a okrem toho, že si na ňom pochutnáte, môžete si ho aj sami vyrobiť pod dohľadom pivovarníka. Po šiestich týždňoch si budete môcť svoje pivo odviezť, a to dokonca s vlastnou etiketou. Tento zábavný pivný kurz trvá celý deň – od 8:00 do 19:00. Stojí 4 000 Kč (153 eur, pozn. red.) pre jednu osobu, a ak budete 4, zaplatíte každý len 2 000 Kč (77 eur, pozn. red.). V cene je občerstvenie aj konzumácia pív a nealkoholických nápojov.

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie
Farma Turov
Bukovice 37 549 54 Police nad Metují okr. Náchod
+420 603777402