Top hledané
Výsledky (0)
Predstavujeme pražskú štvrť Suchdol ako ideálne miesto na bývanie

Tu sa krásne žije! Pražský Suchdol poteší aj náročných záujemcov o bývanie

Eva Ledecká
10.Aug 2020
+ Pridať na Seznam.cz
3 minuty
Výhled ze Suchdola

Praha 6 vždy priťahovala tých, ktorí chcú žiť na pokojnom mieste kúsok od centra, v lokalite, ktorá má svoje kúzlo. A v mestskej časti Praha 6 tieto exkluzívne miesta veru nájdete!

Samozrejme, všetci poznáme štvrť Ořechovka, ktorú si pre svoj život vybrali mnohé známe osobnosti. Možno by ste to na prvý pohľad nepovedali, ale ďalším takým miestom, kde nájdete úžasné vily, je Suchdol. Nazrite s nami do tejto často neprávom zabúdanej pražskej štvrte, ktorá skrýva obrovský potenciál práve pre milovníkov štýlového a moderného bývania.

Vitajte v kúzelnej štvrti nad riekou Vltava

Štvrť Suchdol je unikátna najmä svojou polohou (mapa štvrte Suchdol). Nájdete ju na kopci neďaleko rieky Vltava, v mestskej časti Praha 6. Ruch veľkomesta tu ale nehľadajte. Panuje tu pokoj a pohoda. Možno aj vďaka svojej polohe bola táto štvrť vyhľadávaným miestom umelcov. Na miestnom Brandejsovom statku tvoril časť svojho života Mikoláš Aleš, ktorý tu má svoj pamätník a bustu. Jazdil sem František Ženíšek, Jaroslav Vrchlický či Václav Myslbek. Suchdol bol jednoducho vždy miestom plným inšpirácie. A aj v dnešnej modernej dobe má čo ponúknuť.

Občianska vybavenosť a hlavné prednosti štvrte Suchdol

Hlavnou výhodou štvrte Suchdol je to, že tu nájdete všetko, čo potrebujete na každodenný život. Potraviny a pošta sú samozrejmosťou. Pre deti sú tu jasle, škôlka, materský klub, detské ihrisko aj Dom detí a mládeže. Veľkou pýchou štvrte je nedávno zrekonštruovaná základná škola – ZŠ Mikoláša Aleša. Náročnejší rodičia môžu dať svoje deti do miestnej medzinárodnej súkromnej školy Riverside School a nemusia pritom nikam dochádzať autom.

Štvrť Suchdol nemusíte opúšťať ani v prípade, že dostanete chuť na niečo skutočne dobré. Je tu totiž vyhlásená creperia, kde servírujú výborné palacinky, stredomorské syry, chrumkavé bruschetty a iné lahôdky. A kam za športom? Okrem toho, že štvrť Suchdol je ideálna na prechádzky v okolí či cyklovýlety, môžete vyraziť aj do Športcentra ČZU, kde je posilňovňa, bazén a vonkajšie športovisko.

Neďaleko miestnej komunitnej záhrady je vybudovaný unikátny Dirtpark pre jazdcov na BMX alebo MTB bicykloch, takže si tu prídu na svoje malí aj veľkí pretekári.

„Mestská časť Praha – Suchdol leží na severozápadnom okraji hlavného mesta a vďaka univerzite máme rýchle a časté spojenie verejnou dopravou s centrom. Pritom sme obklopení peknými prírodnými kútmi, ako sú Kozí hřbety, Tiché údolí, Roztocký háj či Sedlecké skaly, ako aj tými, ktoré využívame na každodennú rekreáciu. Dlhodobým cieľom vedenia mestskej časti je zachovanie a rozvoj rezidenčného rázu štvrtí Suchdol a Sedlec a ochrana doposiaľ kvalitného životného prostredia pre ďalšie generácie,“ prezradil nám starosta Petr Hejl.

Prodej luxusního bytu s terasou, Praha 8
Prodej luxusního bytu s terasou, Praha 8, Praha 8

Možnosti prechádzok a cyklovýletov

Suchdol je krásne miesto na prechádzky. Je tu vybudovaná náučná trasa Roztocký háj – Tiché údolí, ktorá vás prevedie krásnou prírodou. Prechádza dvomi chránenými územiami: prírodnou rezerváciou Roztocký háj – Tiché údolí a prírodnou rezerváciou Údolí Únětického potoka. Trasa vedie z Nového Suchdolu do Roztok a ďalej údolím Únětického potoka k Holému vrchu a pokračuje do Starého Suchdolu. Prechádzku môžete spojiť s návštevou Roztockého zámku.

Jedinečný výhľad na Tiché údolie budete mať z miesta, ktorému sa vraví „skalky“ a z vyhliadky v štvrti Suchdol môžete relaxovať pohľadom na rieku Vltava.

Jazdíte radi na bicykli? Budete nadšení! Cez štvrť Suchdol vedú cyklotrasy A171 (Nebušice – Lysolaje – Suchdol) a A18 (Sedlec – Suchdol, s odbočkou na Tiché údolie a Únětice). Zájsť si tak môžete napríklad do jedinečného Únětického pivovaru.

Kúzelná je však aj prechádzka po samotnej štvrti. Okrem už spomínaného Brandejsovho statku tu stojí Trojanov mlyn z 13. storočia, ktorý je známy aj z televízneho seriálu Byli jednou dva písaři. Na pozostatky starého Suchdolu poukazuje aj malá zvonica či Starosuchdolská hospoda.

Autom ste o chvíľu pri metre Hradčanská alebo v Bubenči, kde máte na výber z mnohých moderných kaviarní a luxusných reštaurácií. A odtiaľ je to už len krátka prechádzka na najväčšiu českú pýchu – Pražský hrad.

Ak máte záujem o nehnuteľnosť v tejto lokalite, zavolajte do realitnej kancelárie Y&T Luxury Property Prague Czech Republic s. r. o. na telefónne číslo +420 224 282 506. Pošleme vám konkrétnu ponuku.

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie
Y&T Luxury Property
Y&T Luxury Property Prague Czech Republic s.r.o. Myslíkova 245/3, 110 00 Prague 1, Czech Republic
+420 224 282 506