Top hledané
Výsledky (0)
Z ulice na vrchol

Slávni bez domova: Steve Jobs alebo James Bond. Kto ďalší žil na ulici?

Martina Šmalclová
30.Aug 2020
+ Pridať na Seznam.cz
2 minuty čtení
Halle Berry v červených šatech

Hoci dnes majú na svojich účtoch rozprávkové sumy, vždy tomu tak nebolo. Aj také hviezdy, akou bol Steve Jobs, za svojho života pocítili, čo je to život v nedostatku… Predstavujeme vám sedem celebrít, ktoré strávili časť svojho života bez strechy nad hlavou a počítaním drobných.

Steve Jobs: Vracal fľaše od Coly a pre jedlo si chodil kilometre

V mladosti zažil Steve Jobs skutočne krušné časy. Počas štúdia na Stanfordovej univerzite nemal izbu na internáte, a tak prespával u kamarátov na podlahe. Zberal fľaše od Coca Coly s vratnou zálohou vo výške 5 centov, aby si mohol kupovať jedlo. Každú nedeľu večer tiež chodil pešo trasu dlhú 11 km, aby získal zdarma jedlo od Hare Krišna.

Daniel Craig: Posteľou mu boli lavičky v parku

Ani posledný James Bond nemal na ružiach ustlané. Kým sa Danielovi Craigovi podarilo presadiť sa vo filme, prespával občas na lavičkách v londýnskych parkoch.

Halle Berry: Útulok pre bezdomovcov bol jej útočiskom

Okúzľujúca Afroameričanka Halle Berry sa presťahovala v 21 rokoch do Chicaga. Krátke na to jej ale došli peniaze a kým sa jej podarilo naštartovať hviezdnu kariéru, prespávala v útulkoch pre bezdomovcov. Ona sama považuje túto časť svojho života za prínosnú.

„Naučilo ma to, ako sa o seba postarať, a uvedomila som si, že dokážem prežiť akúkoľvek situáciu.“

Hilary Swank: Život v aute

Keď mala herečka Hilary Swank 15 rokov, opustila spolu so svojou matkou domov v Bellinghame vo Washingtone a zamierili spoločne do Kalifornie… So 75 dolármi vo vrecku! Niekoľko týždňoch po svojom príjazde tak žili v aute.

Kelly Clarkson sa sprchovala vo fitku

Aj speváčka Kelly Clarkson musela riešiť, kde zloží hlavu. Pred svoju výhrou v populárnej šou American Idol nemala zrovna milióny na konte. Keď teda z dôvodu technickej poruchy ľahol jej hollywoodsky byt popolom, trávila noci v aute alebo útulkoch pre bezdomovcov a sprchovať sa chodila do fitnescentier.

Carmen Electra: Bezdomovkyňa v ihličkách od Versaceho

Aj playmate Carmen Electra bola vo svojich dvadsiatich rokoch bezdomovkyňou. Ako sa to stalo? Práve dokončila svoje vystúpenie ako jedna z tanečníc najatých spevákom Princom, keď zistila, že jej bývalý priateľ ukradol všetky úspory. Carmen sa tak ocitla zo dňa na deň bez koruny.

„Spomínam si, ako som sedela na lavičke v parku. Plakala som, pretože som sa ocitla bez prostriedkov. Sedela som tam s vreckovým nožíkom, pagerom, drobnými vo vrecku a v naozaj pekných ihličkách… lodičkách od Versaceho, pretože som mala pár kúskov skutočne úžasného oblečenia.“

Otvoriť v galérii (7)
Steve Jobs
Steve JobsSource: Profimedia

Jim Carrey trávil noci v stane a karavane

Herec Jim Carrey v detstve zažil, aké to je, mať hlboko do kapsy. Jeho rodina bojovala s finančnými problémami a bývala v karavane, ktorý býval zaparkovaný na rôznych miestach po celej Kanade. Nakoniec bývali v stane, ktorý si postavili na pozemku jeho staršej sestry, a karavan nechali na príjazdovej ceste. Sám Jim Carrey uviedol, že si v týchto ťažkých časoch vybudoval svoj zmysel pre humor.

Tieto celebrity spoznali na vlastnej koži, že čo ich nezabije, to ich posilní. Neskôr sa im podarilo dotiahnuť to až na samotný vrchol!

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8, Praha 8

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie