Top hledané
Výsledky (0)
O živote nielen ako single, ale aj v páre, o načúvaní verzus počúvaní, dominancii a rozhodovaní sa v najťažších chvíľach

Rýchla spoveď – účastníčka experimentu Svatby na první pohled Klára Prošková: Nemohla by som mať rovnako dominantného partnera, ako som ja

Šárka Kabátová
29.Dec 2021
+ Pridať na Seznam.cz
4 minuty

Nedávno sa skončila druhá séria unikátneho sociálneho experimentu Svatba na první pohled. Vybratí nezadaní odvážlivci sa v ňom stretli so svojím možným životným partnerom prvýkrát až pred oltárom. Všetko prebiehalo pod stálym dohľadom televíznych kamier a lásku hľadala veda. Jednou z vybratých neviest bola i Klára Prošková, ktorá sa v rozhovore pre LP-Life.sk podelila o svoje zážitky a pocity na ceste pri hľadaní budúceho partnera. Dozvedeli sme sa, ako sa do takej reality show dostala, čo všetko prežívala a čo jej experiment priniesol. V súčasnosti tvorí so svojím partnerom jediný pár, ktorému to „klape“ a vzťah stále utužujú. Evidentne ich spolužitie baví.

Prečo si sa rozhodla hľadať vzťah cez mediálny experiment?

Priznám sa, že to nebol úplne môj nápad, prihlásila ma sestra. Takže ja som už potom len rozmýšľala, či do toho pôjdem alebo nie. Nakoniec som šla, pretože som si povedala: tak prečo nie?! Skôr bolo viac dôvodov, prečo ísť než neísť.

Myslíš si, že si dominantná? A bavia ťa dominantní muži alebo máš radšej niekoho, kto ťa počúva?

Myslím si, že som určite dominantná. Teda, ako v čom. A čo sa týka mojej polovičky? Nemohla by som mať rovnako dominantného partnera, ako som ja. Nerobilo by to dobrotu, takže som určite rada, keď mi načúva, než keď ma úplne počúva.

Prodej bytu 2+kk (3+kk), Praha 3 Žižkov - 69m2
Prodej bytu 2+kk (3+kk), Praha 3 Žižkov - 69m2, Praha 3

Mala si pred prihlásením sa do relácie nejaký dlhodobý vzťah? A ak áno, na čom stroskotal?

Tesne pred tým, než som šla do experimentu, som nemala žiadny extra dlhý vzťah. Ale dlhodobý vzťah som už zažila. Stroskotal na tom, že naše cesty sa tak nejako prirodzene rozišli, pretože každý od toho vzťahu očakával niečo iné.

Prečo si myslíš, že ťa experti vybrali, a čo si cítila?

Myslím si, že ma vybrali, pretože som celkom výrazná osoba. A čo som cítila, keď ma vybrali? Na jednu stranu úľavu a na druhú stranu stres. Priznávam, že to bola jedna z takých tých najhorších chvíľ, keď som čakala na rozhodnutie.

Aké pre teba boli vedecké testy? Oňuchávať oblečenie, hodnotiť mužov – bavilo ťa to? A bola si naozaj zodpovedná?

Určite to bolo zaujímavé. Čo sa týka oňuchávania tričiek, to mi veľmi príjemné nebolo. Keď sme mali test atraktivity, tak som to strieľala naozaj tak, ako mi boli muži na obrázkoch sympatickí podľa vzhľadu. Nijako viac som o tom nepremýšľala. Fakt som to strieľala, ale myslím, že som to určite brala zodpovedne.

Aký bol prvý pocit, keď si zistila, že ti experti našli partnera?

Že sa to naozaj deje a že sa mi naozaj zmení život.

Aká je dnes najľahšia cesta pre mladých ľudí, ako sa zoznámiť?

Myslím si, že to vôbec nie je ľahká cesta, s niekým sa zoznámiť. Nie som úplne zástankyňa rôznych zoznamiek, ale nie je sa kde zoznamovať. Takže skôr spoznať nových ľudí cez priateľov a nebáť sa toho. Nemyslím si, že to je jednoduché.

Stretla si sa niekedy s predátorom na sociálnych sieťach?

Áno, stretla. Tiež som sa stretla s človekom, ktorý sa vydával za niekoho iného, čo je, bohužiaľ, v tejto dobe asi bežné.

Ako sa ti vravelo svadobné „ÁNO“? Nebála si sa?

Ja som sa nebála, pretože mi nič iné nezostalo, len povedať to „ÁNO“. Keby som sa bála, tak by som do toho vôbec nešla.

Aké bolo ísť spolu do cudziny a prežívať s niekým, koho vôbec nepoznáš, medové týždne?

Určite to bolo zaujímavé a musím povedať, že čo sa týka mňa a Michala, nemala som úplne pocit, že by sme sa fakt nepoznali. Veľmi mi pomohlo, že sme mali možnosť sa spolu rozprávať a ja som na prvý šup na Michalovi spoznala, že nie je žiadny podvodník. Proste, že mu môžem veriť a nie je to falošný človek. Takže pre mňa to vlastne bolo viac-menej jednoduché.

Ako jeden z veľmi mála párov ste spolu okamžite žili naplno. Si taká aj v živote, že proste keď sa ti niekto páči, ideš na vec?

Určite som taká. Nie som zástankyňa toho, že ľudia spolu musia nejaký čas žiť, aby až potom mohlo k niečomu prísť a mohlo sa to posunúť. Proste pre mňa by to bola strata času. Tak to vidím ja.

Je možné byť pred kamerou prirodzená?

Za mňa rozhodne áno. Ak má človek čisté svedomie sám pred sebou a nehanbí sa ukázať, aký v skutočnosti je. Takže za mňa určite áno.

Po návrate ste sa s Michalom „zosťahovali“, bolo zrazu náročné žiť v páre?

Bola som zvyknutá žiť dlho sama. Žiť zrazu v páre bolo na jednu stranu celkom fajn a na druhú stranu to bolo pomerne ťažké. Veľmi sme sa navzájom nepoznali, ani v tom bežnom živote, a sledovali sme jeden druhého. Bolo to vlastne to jediné, čo sme mali na práci, sledovať jeden druhého. A nie vždy to bolo úplne jednoduché.

Napadlo ti niekedy, že by si nechcela s Michalom pokračovať?

Určite mi to napadlo. Bolo to v momente, keď som si prešla celkom veľkou osobnou krízou. Bolo to hneď po skončení natáčania, keď to zo mňa všetko tak nejako spadlo. V tú chvíľu som si uvedomila, že neviem, čo chcem. Takže áno, napadlo mi to.

Máš nejakú predstavu o vašom vzťahu v horizonte piatich až desiatich rokov?

Priznám sa, že som sa naučila neplánovať dopredu. Snažím sa žiť prítomným okamihom a tak, ako to chcem ja a pre seba. Tým, čo cítim, že je pre mňa najlepšie. Práve tak sa snažím žiť. Čo sa týka zatiaľ mňa a Míšu, tak nemám žiadne plány do budúcna. Proste tak, ako to má byť, tak to bude.

Ďakujem za rozhovor.

Ja takisto veľmi pekne ďakujem.

Fast confession:

Myslíš si, že si pre chlapa výhra?

Rozhodne áno.

Čo si sa vďaka účasti v relácii o sebe dozvedela?

Čo som sa o sebe dozvedela? Teraz úplne neviem… Je toho určite veľa, ale teraz to neviem rýchlo „vypáliť“…

Aké miesto má pre teba vo vzťahu sex?

Rozhodne top 3.

Myslíš si o sebe, že si exhibicionistka?

Myslím si, že som exhibicionistka.

Čím si myslíš, že vzťah obohacuješ?

Celkovo si všeobecne myslím, že žena je krk a muži sú hlava, takže určite zásadne.

Kto by si chcela, aby bol budúcim prezidentom?

Asi nejaká žena.

Čo sa dá podľa teba robiť proti stereotypu v manželstve?

Čokoľvek, čo môžeme.

Aká je podľa teba rola ženy vo vzťahu?

Zásadná.

Čo o tebe nikto nevie?

Myslím si, že určite existuje človek, ktorý o mne vie všetko, takže ja si myslím, že nie je nič, čo by o mne nikto nevedel.

Akú sociálnu sieť preferuješ a ako ju v živote využívaš?

Najviac používam Instagram na komunikáciu s ľuďmi.

Čo vieš o bitcoinoch?

Vôbec nič.

Čo vieš o polyamórii a lákala by ťa?

Polyamóriu poznám a neviem, či by ma lákala, asi na to nemám názor.

Aká známa osobnosť je tvojím idolom?

Mám rada určite Evičku Farnú a Nicol Štíbrovú.

Veríš v lásku na prvý pohľad?

Nie.
RESPONDENT SA PÝTA REDAKTORA:

Myslíš si, že darčeky nosí Ježiško?

Stopercentne.
Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie