Rýchla spoveď – speváčka Natálie Grossová: Za svojho otca sa nehanbím

O spievaní, zosnulom ockovi a myšlienkach na dospelosť
23.Jul 2021
 

Natálku Grossovú verejnosť ešte pred pár rokmi vnímala ako dcéru politika, bývalého predsedu českej vlády Stanislava Grossa, ktorý, bohužiaľ, zomrel pred šiestimi rokmi na zákerné ochorenie ALS. Už vtedy ale „malá Grossová“ spievala. A spievala rada, navyše na doskách, ktoré znamenajú svet. Hoci to vtedy bolo malé roztomilé dievčatko s pekným hláskom, dnes je z nej dospelá žena, ktorá dokončila konzervatórium, a jej kariéra stále strmo stúpa. Okrem toho, že započala sólovú kariéru, premýšľa, čo by robila, keby raz nemohla spievať. Nielen o budúcnosti, ale aj o spomienkach na ocka, nám Natálka porozprávala v rozhovore pre LP-Life.sk.

Natálie Grossová v červených šatech.

Video

Naposledy som ťa videla ako malé dievča, to si ešte nebola ani na konzervatóriu. Teraz už si dospelá.

Je to šialené, ale už som dospelá. Ten čas tak strašne letí.

Už si urobila maturitu?

Urobila.

Ako to dopadlo?

Dobre, jednotka. Mám dve jednotky, z dejín teórie divadla a dejín muzikálového divadla. V didaktických testoch bolo hodnotenie prešiel a neprešiel, takže som prešla.

Luxusní vila na prodej, Praha 6 - Nebušice
Luxusní vila na prodej, Praha 6 - Nebušice, Praha 6

Mala si nervy?

Strašné.

Podpísal sa na tvojom štúdiu uplynulý covidový rok?

Pre mňa celkom áno. Bolo to ťažké, pretože niekedy online hodiny nefungovali tak, ako mali. Vypadol internet a podobne, problémy, aké mala každá škola. Maturita je podľa mňa ale na človeku, ako sa na ňu pripraví on sám. Snažila som sa na to naozaj naučiť, aby som to nejako dala, ale stres bol veľký.

Čo budeš robiť ďalej?

Pôjdem na školu Glossa, čo je anglická škola, kde na konci dostanem certifikát na úroveň C2, takže možno budem môcť aj prekladať.

To je len angličtina?

Len angličtina. Každý deň tri hodiny angličtiny.

To je taká tá škola, kam sa chodí po strednej škole, keď sa ti ešte nechce na vysokú?

Áno, je to len na rok. Potom by som chcela na nejakú vysokú školu, ale ešte neviem na akú.

Asi niečo v tomto odbore?

Neviem, či by som chcela ísť na umeleckú školu. Ale buď by som chcela jazyky, alebo mi ešte napadla nejaká kozmetická škola. Mejkap sa hodí do divadla, že by som to nejako využila.

To by som na teba nepovedala.

Mňa maľovanie strašne baví.

Myslela som si, že budeš pokračovať v divadle.

Budem ďalej pokračovať v spievaní a tak, ale neviem, či na to chcem študovať školu. Teraz som bola na konzervatóriu. Ešte neviem, možno že niekam týmto smerom pôjdem, ešte som sa ale nerozhodla.

Je v pláne, že budeš celý život divadelná speváčka?

Neviem, či divadelná, ale chcela by som do toho zapojiť i popové spievanie. Chcela by som robiť divadlo i celkovo spev, od toho by som sa vôbec nechcela odtrhnúť, pretože to milujem. Chcela by som pridať i pop, aby ma ľudia nepoznali len ako muzikálovú speváčku, ale aj ako niekoho, kto robí aj svoju vlastnú tvorbu.

Keď si vtedy ako malá začínala, verila si, že sa tým raz budeš živiť?

Úprimne, ako malá som mala oveľa väčšie sebavedomie, než mám teraz.

Ako to?

Neviem. Človek potom v puberte začne premýšľať nad tým, či je naozaj dobrý. Snažím sa na sebe pracovať, ale moje sebavedomie, keď som bola malá, bolo úplne skvelé. Chcela by som teraz z toho mať aspoň polovicu.

Povedal ti niekto, že by si mala na niečom viac zapracovať? U malých detí je to skôr také roztomilé spievanie.

Určite, ja som bola ale vždy rada za pripomienky, nikdy som to nebrala ako kritiku. Teda podľa toho, čo to bolo za človeka. Keď to bol nejaký hejter, ktorý ma chcel zhodiť, tak som si to toľko nebrala. Keď to bol človek, ktorý mi chcel s niečím pomôcť, bola som rada za každú pripomienku.

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí, Praha 6

Máš hejterov?

Mnohých.

Ako to?

Myslím si, že ja s mojím menom to budem mať asi navždy.

Kým sa nevydáš.

To ešte neviem (smeje sa). Je veľa hejterov, snažím sa to nevnímať, ale je to samozrejme ťažké. Človek to stále tak nejako vníma.

Vtedy si z toho bola veľmi smutná, to si pamätám. Si z toho stále smutná?

Som, snažím sa to viac nevnímať alebo to nečítať. Lenže človeku to niekedy nedá, povie si, že sa pozrie, čo tam je. Väčšinou to nie je nič pekné. Snažím sa ale sústrediť viac na ľudí, ktorí ma podporujú a majú ma radi, napríklad ľudí, ktorých mám na Instagrame a podobne. Na tých sa sústredím viac než na tých, ktorí sa snažia ľudí potápať.

Ako je to dlho, čo tu už tvoj ocko nie je?

Šesť rokov.

Myslím si, že tvoja generácia vôbec nevie, že tu bol taký nejaký politik.

Tiež si myslím. Práve preto sa chcem aj viac zameriavať na túto vekovú kategóriu, okolo 18 až 25 rokov, ktorí sa nemusia o politiku zaujímať toľko ako tí starší a napríklad nevedia, ako to bolo a podobne. Ale nie je to tak, že by som sa za svojho otca hanbila, myslím si, že bol skvelý.

Nedávno médiami prebehol príbeh ocka dvoch detí, ktorému diagnostikovali ALS. Priebeh ochorenia bol veľmi rýchly a on sa rozhodol pre asistovanú samovraždu. To je obrovské rozhodnutie. Čo si o tom myslíš?

Úprimne, vôbec neviem, čo by som v tejto situácii robila. Myslím si ale, že to môj ocko zvládal skvele, stále strašne veril a myslel pozitívne až do poslednej chvíle. Ja by som sa to asi tiež snažila robiť, ale verím, že je to strašne ťažké, keď človek vie, že to nebude dobré. Je to každého voľba, naozaj vôbec neviem, čo by som robila.

Zaujímaš sa ešte o to ochorenie? Vtedy si bola malá.

Nie. Snažím sa to nevnímať a vôbec sa tým nezaoberať. Verím, že keď sa tým človek veľa zaoberá, môže si to privolať.

Otec bol na teba veľmi pyšný a kým mohol, chodil na všetky tvoje vystúpenia. Čo myslíš, že by na teba povedal dnes?

Bol by len rád. Vždy ma najviac podporoval. Spievala som mu i doma, vždy mu kvapkali slzičky, mal to naozaj veľmi rád. Vždy som mu musela ukazovať videá z divadla, keď už tam nemohol chodiť. Mal to rád a vždy ma veľmi podporoval.

Sme na sústredení medzi zdravotníkmi, kde sa vyberá Anděl mezi zdravotníky. Verím tomu, že mladí ľudia sú zdraví a z tohto hľadiska Covid toľko nevnímajú. Ako si ty vnímala celú covidovú situáciu, pre ktorú si nemohla spievať?

Ja si myslím, že to bol šok pre každého. Myslím si, že je to ťažké pre nás všetkých a že všetci sa snažili robiť maximum. Je to naozaj náročné, nikto podľa mňa úplne nevedel, čo s tým. Zdravotníkov naozaj veľmi obdivujem, že tu boli aj v týchto ťažkých časoch, pomáhali nám a celkovo obdivujem ich prácu, pretože je to strašne náročné. Som rada, že tu dnes môžem byť.

Čo si robila posledný rok, keď si nemohla vystupovať?

Ja som bola aj celkom rada, že som mala čas učiť sa na maturitu. Viem, že je blbé to takto povedať. Bola som ale naozaj doma, učila som sa. Zároveň mi to dalo aj veľa dobrých vecí, nemôžeme to brať len negatívne. Začala som pracovať na svojich pesničkách, začali sme robiť songy, ktoré by som teraz chcela pomaly dorábať a postupne napríklad aj vydať.

Tvoj priateľ tiež spieva.

Áno, je operný spevák.

To je úplný opak.

To teda áno, mne sa to ale strašne páči. Vďaka nemu som sa teraz dozvedela oveľa viac o klasickej hudbe, ktorá je podľa mňa celkovo základom spievania. Som strašne rada a veľmi mu prajem úspech, je šikovný.

Ako dlho ste spolu?

Rok. Je to pekné, je strašne milý. Hrali sme spolu Lišku Bystroušku, keď som mala dvanásť rokov a on mal asi šestnásť, to bolo vtipné. Tam sme sa prvýkrát zoznámili, potom sme spolu hrali práve Fantoma Opery v Goja Music Hall.

Čo na neho hovorí mamka?

Mamka v pohode, má ho rada. Mamička musí samozrejme všetko schvaľovať, takže som rada.

Pamätám si, že keď tvoja sestra začala chodiť so svojím partnerom, mamka mi vtedy hovorila, že je ťažké vidieť dcéry dospievať a odchádzať z hniezda.

To je jasné, to si ale myslím, že tak má každá maminka. Ja až budem mať deti a pomaly mi takto začnú odchádzať, tiež nebudem úplne nadšená. Ale mamka mala rada i Robina, vždy nás podporovala. Nie že by bola „svokra“, ktorá by robila problémy.

Ty si s rodičmi partnera rozumieš?

Áno, sú veľmi milí. Bála som sa toho, aby ma nejako prijali, ale sú veľmi fajn.

Teraz máte ísť všetci spoločne na dovolenku.

Áno, pôjdeme, ešte s kamarátmi, bude to skvelé.

Čo máte v pláne? Ako vyzerá taká dovolenka, kde sú aj rodičia spoločne s mladými, ktorí sa chcú baviť?

To vôbec nevadí. Ja som rada, že moja mamka sa tiež vie baviť, takže je fajn, že sa môžeme takto spojiť. Budeme cestovať, budeme v Bibione, na pláži. Chceli by sme urobiť výlet do Benátok alebo na Lago di Garda.

Mali ste Covid?

Ja som ho mala, priateľ tiež, mamka ho nemala. Samozrejme sa snažím dodržiavať opatrenia, ako to len ide. Nosím všade respirátory, chcela by som ísť na očkovanie.

Ty si mala problém s astmou, preto ste jazdili na Floridu.

Stále mám.

Počujem, ako si odkašliavaš.

To je ešte spojené s alergiou, mám teraz až asi do októbra alergické obdobie. Astma je lepšia, v puberte sa to zlepšilo. Občas musím ale použiť nejaké „fúkatko“. Hovorím tomu „dám si jedny pľúca, fúknem si a je to“.

Keď som ja bola v tvojom veku, chceli sme hlavne hýriť. To sa teba podľa mňa vôbec netýka.

Ja som úplne mimo, som strašne trápna. Som úplne mimo partiu a sortu ľudí v mojom veku. S priateľom sme na tom rovnako, tiež to tak má. Ja to jednoducho nemusím, aby som šla na párty niekam do klubu. Radšej si zájdem do divadla alebo si doma pustím Netflix, dám si popcorn a pozriem si film.

Na základnej škole si mala problémy so závisťou. Predpokladám, že sa to na konzervatóriu úplne zmylo.

Tam je fajn, že ľudia robia rovnaký odbor, takže si navzájom nezávidia. Aj keď, myslím si, že závisť vždy bude, s niektorými ľuďmi si budem rozumieť viac, s inými menej. Ale tu na konzervatóriu to bolo oveľa lepšie, mali sme aj dobrú partiu v triede.

Nie je tam boj o roly?

Samozrejme že je, ale nemala som s tým problém. V triede sme mali naozaj fajn ľudí, dobre sa to zišlo.

Teraz budú divadelné prázdniny, kde ťa budeme môcť vidieť v septembri?

3. septembra začíname hrať Čarodějku, takže určite tam. To je zatiaľ asi všetko, čo mám naplánované. Možno budem ešte natáčať film, ale nechcem to prezradiť, aby som to nezakríkla. Potom by som chcela makať na pesničkách.

Hrala si aj v seriáloch, v Přístave.

Áno, hrala som v Přístave. Teraz točíme seriál Sluneční, ktorý sa ale bude asi končiť. Neviem, či to môžem hovoriť, a neviem, kedy presne mám posledný deň natáčania. Pomaly to speje ku koncu.

Keď takto od detstva zarábaš peniaze, máš už určené, za čo ich utratíš? Šetríš si ich?

Teraz som to začala dávať všetko do štúdia, ktoré si robím doma, také domáce štúdio. Počítač, mikrofón, debny, aby som si mohla nahrávať doma. Inak som veľmi darčekový typ, takže väčšinou nakúpim skôr pre ostatných než sama pre seba.

Takže si nesporíš na horšie časy?

Veľmi nie, bohužiaľ. Viem, že by som mala, zlepším sa. Teraz to, bohužiaľ, veľmi neriešim.

Natálka, ďakujem za rozhovor, uži si dovolenku.

Fast confession:

Čo ti priniesla dospelosť?

Samostatnosť.

Tvoj zatiaľ najväčší divadelný kúsok?

Môj vysnívaný muzikál Čarodějka.

Čo by si odkázala ľuďom na južnej Morave?

Že im prajem pevné nervy a že im veľmi držím palce.

Čo si myslíš, že sa ti na javisku alebo pred kamerou vážne podarilo?

Posledné predstavenie, ktoré som hrala práve v hre Čarodějka.

Kto je tvojou najväčšou inšpiráciou?

Moja mamička a Bruno Mars.

Čo ti Covid dal a čo vzal?

Dal mi viac času na rodinu a na to, všetko si urovnať v hlave. A vzal mi to, čo mám najradšej, takže divadlo a vystupovanie.

Najcennejšia rada tvojho ocka?

Nech si nenechám nikým ukradnúť svoje sny.

Kde sa vidíš o desať rokov?

Chcem zostať na javisku a robiť popovú kariéru.

Aké pocity máš, keď poviem slovo maturita?

Stres.

Čím si ťa získal tvoj chlapec?

Charizma a krásny hlas.

Čo by si svojej mame nikdy nepovedala?

Že ju nemám rada.

Prečo vyzeráš ako anjel?

Pretože som na akcii Anděl pro zdravotníky.

Koľko peňazí myslíš, že by mali mať na výplatnej páske naši zdravotníci?

Veľa. Pretože ich strašne obdivujem, že takú prácu robia.

Máš ešte inú závislosť okrem spevu?

Počúvanie hudby. Step.
Respondentka sa pýta redaktora:

Čo plánuješ na leto?

Dovolenku!
Luxury Prague Life

Photo gallery (6)

Natálka Grossová.
Se svou maminkou Šárkou.
Natálka s celou rodinou, foto z roku 2014.
Natálka s celou rodinou, foto z roku 2014.
Se svou starší sestrou Denisou.
Natálka v muzikálu Čarodějka.
View photo gallery

About the author

I studied humanitarien studies. I am interested in psychology, like to read the red library as an escape from the reality of every day life. My biggest passion is travel and good wine.
Karolína Lišková
Luxury Real Estates
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
57 475 000 CZK
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Praha 8

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8

3 + KK 145 m², ter. 11 m²
18 490 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 CZK
Show property
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
9 980 000 CZK
Show property
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré

4 + KK 229 m²
50 000 000 CZK
Show property
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m

4 + KK 288 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
price upon request
Show property
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 CZK
Show property
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 228 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²

127 m²
87 852 CZK
Show property
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m

4 + KK 214 m², ter. 59 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové
Praha 1

Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové

3 + 1 117 m², bal. 3 m²
37 500 CZK
Show property
Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m
Praha 1

Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m

2 + 1 58 m², bal. 6 m²
27 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²

249 m²
216 329 CZK
Show property
Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m
Praha 1

Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m

54 m², bal. 2 m²
18 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²

48 m²
46 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²

153 m²
93 789 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²

146 m²
93 392 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m
Praha 2

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m

993 m², ter. 309 m²
price upon request
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 5

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

154 m²
price upon request
Show property
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
25 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 2

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

171 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy
Praha 2

Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy

130 m²
42 900 CZK
Show property
Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m
Praha 1

Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m

465 m², ter. 144 m²
41 928 000 CZK
Show property
Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m
Praha 10

Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m

162 m², ter. 12 m²
price upon request
Show property
Vila na prodej Praha 6 - 277m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 277m

7 + 1 277 m²
18 750 000 CZK
Show property
Prodej luxusní administrativní budovy v okolí
Praha 9

Prodej luxusní administrativní budovy v okolí

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Kancelářské prostory na prodej na Praze 8
Praha 8

Kancelářské prostory na prodej na Praze 8

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou Troja 152m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 152m

2 + KK 152 m²
31 800 000 CZK
Show property
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

4 + KK 113 m²
19 300 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
22 090 000 CZK
Show property
Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m
Praha 1

Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m

3 + 1 118 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
22 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusní vily v okolí Prahy
Praha 9

Prodej luxusní vily v okolí Prahy

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s výhledem 177m
Praha 2

Luxusní byt s výhledem 177m

4 + 1 177 m²
120 000 CZK
Show property
Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m
Praha 5

Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m

Atypický 230 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 119 m², bal. 2 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 111 m²
49 000 CZK
Show property
Supermakléřky - real estate comics