Rýchla spoveď – Roman Šmucler: Kedysi sa tvar pyskov ohanbia neriešil

O kráse, starnutí a plastických operáciách
04.Aug 2020
 

Na prvý pohľad to vyzerá, že Roman Šmucler je akýsi supermuž. Venuje sa stomatochirurgii, je prezidentom stomatologickej komory, prednáša o medicíne, vlastní kliniku estetickej medicíny a ešte si občas „odskočí“ moderovať reláciu do televízie. V rozhovore pre LP-Life.sk sme s ním hovorili najmä o aktuálnych trendoch v plastickej chirurgii, o laserových operáciách pyskov ohanbia i o zachraňovaní detí s cievnymi nádormi. Choré deti jeho klinika lieči napriek tomu, že tieto zákroky sú stratové. „Keby človek neustále len pichal niekomu botulotoxín proti vráskam, bol by z toho len unavený,“ vysvetľuje Šmucler v rozhovore.

Roman Šmucler

Video

Počul som, že máte nejakú zubnú anomáliu. O čo ide?

Narástli mi tri horné jednotky. A po snahách lekárov už mám len jednu. (smiech) Takže sa to nepodarilo vyriešiť úplne dokonale a provokujem tým kolegov, zubných lekárov. Všetci vravia, že by som mal ísť príkladom a nechať si zuby vyrovnať, vytrhnúť, upraviť veci. Ale ja si myslím, že zuby majú byť hlavne zdravé.

Nie som propagátor estetiky za každú cenu. Znie to síce paradoxne, pretože Asklepion je inštitút estetickej medicíny. Ale veľmi to súvisí s tým, že som viac lekár, než aby som riešil len estetiku. Keď riešite len estetiku, riešite aj peniaze a niekedy predávate ľuďom aj to, čo nefunguje.

A ako sa stane to, že niekomu vyrastú zuby inak alebo neštandardne?

To, že sa „narodia“ tri jednotky, nie je extrémne vzácna záležitosť. U nás je to dané aj tým, že to máme v rodine. Dcéra má pre zmenu deväť zubov. Je to nejaká genetická záležitosť. Vždy zvyknem vravieť, že sme vývojovo zaostalí. Dnes sa totiž rodí čoraz viac ľudí so siedmimi zubmi, no a my sme rodina s deviatimi. To je zlé. (smeje sa)

Keď sa pozriem na Čechov, majú z estetického hľadiska celkom pekné zuby. Najmä, ak to porovnávame napríklad s Britmi…

U nás ľudia dávajú do zubov omnoho viac peňazí, čo možno súvisí s tým, že sme nemecká enkláva. Niekde ukazujú peniaze autom alebo nehnuteľnosťami, to je typická Británia. Česi chcú vyzerať usporiadane, chcú mať zuby rovné, biele a v poriadku. A zároveň nechcú byť príliš extravagantní. Vezmime si napríklad Rusko, ktoré je úplný raj pre estetickú medicínu. Tam mladí chlapci a dievčatá dajú svoje posledné peniaze práve do estetiky.

A čo Južná Kórea? Tam je investícia do krásy akousi investíciou do budúcna. Krajší ľudia získavajú lepšie platenú prácu a majú lepšie postavenie. Rodičia dávajú svojim deťom plastickú operáciu k narodeninám.

To je pravda, a nielen v Kórei. Krajší ľudia majú lepší život, tak to jednoducho je. A platí to, budeme teraz sexisti, najmä u žien. Krajšia žena to má v živote oveľa jednoduchšie.

Ale čo sa týka Kórey, tam je to aj trochu inak. Oni chcú vytvoriť individualitu. Plastická chirurgia v USA a čiastočne v Rusku smeruje k ideálu krásy, a keď to lekári urobia dobre, všetci vyzerajú rovnako. V Kórei je, naopak, snaha ľudí esteticky odlíšiť, podčiarknuť individuálne detaily. Je to dané masami ľudí v Ázii, mladí už nechcú byť súčasťou anonymného davu ako ich rodičia.

Plastická chirurgia má v Kórei neuveriteľnú úroveň, dokážu urobiť výkony ako nikde inde na svete. Sú v tom svetová jednotka, majú ohromný medicínsky turizmus a v Soule majú celú štvrť, ktorá sa tomu venuje.

Je pravda, že si nechávajú zosvetliť kožu?

To je úplne najčastejšie. Čím máte svetlejšiu kožu, tým vyššie ste v hierarchii. Ľudia sa totiž opália pri práci vonku, typicky na poli. Kto je biely, je zjavne úspešnejší… Ak je niekto tmavší, automaticky ho považujú za príslušníka nižšej triedy. A druhá rovina je v tom, že tam máte – zjednodušene – pôvodných Kórejčanov a potom trochu Číňanov a Japoncov. A ľudia sa chcú zaradiť do niektorej z týchto skupín. Takže chcú, aby sa napríklad viac podčiarkli ich japonské alebo čínske rysy. To je u nás niečo nepredstaviteľné.

Súvisí s tým aj jedna škaredá vec – panuje tam ohromný rasizmu. Najmä v Číne, ak patríte k nevhodnému „typu“ Číňana, je to vážne problém. Je to asi podobné, ako keď ste v Česku Róm.

Pronájem luxusního bytu Praha 1 - 55m
Pronájem luxusního bytu Praha 1 - 55m, Praha 1

V Česku takéto extrémy v plastickej chirurgii nie sú?

Tomu sa vyhýbame. Vraví sa, že asi 15 percent ľudí má skôr psychické problémy, a keď chce niekto vyzerať ako Michael Jackson, pošleme ho skôr za psychiatrom. Ale v Kórei tých „Jacksonov“ vyslovene vyrábajú. Prinesú si fotku a snažia sa jej čo najviac prispôsobiť. Čo sa potom prejavuje aj tým, že deti sa nepodobajú na svojich rodičov.

V Česku sme veľmi konzervatívni, až na jednu vec. Celému svetu veľmi ťažko vysvetľujem, že operáciou číslo jeden je zväčšovanie a úprava prsníkov. V Česku sú v móde častokrát prsia, ktoré by už napríklad vo Francúzsku brali ako vulgárne. Prsia, ktoré Francúzi zmenšujú, sa v Čechách ešte v pohode zväčšujú. U mladých žien tu frčí akási veľká sexuálnosť.

Naopak, veľmi málo sa tu robia operácie ako facelifting. Starší muži v New Yorku to absolvujú pomaly ako akúsi súčasť hygieny, ale tu sa toho muži aj ženy veľmi boja. Je to aj tým, že v minulosti u nás niektorí plastickí chirurgovia robili tieto výkony veľmi extrémne a množstvo slávnych speváčok alebo herečiek sa po operácii tak zmenilo, že sa toho ľudia desia. Ale my sa snažíme vysvetľovať, že to môže byť oveľa šetrnejšie.

Úplnou „jednotkou“ vo svete je potom liposukcia, čo zase v Čechách toľko nie je. Ľudia chápu, že sa majú radšej hýbať.

Mnohí Česi sú ochotní utratiť veľké peniaze za diéty. Nevyšlo by lacnejšie ten tuk odstrániť operatívne?

Nevyšlo. Česi dobre chápu rozdiel medzi chudnutím a modelovaním postavy. Máme množstvo prístrojov, pomocou ktorých dnes dokážeme tuk rozpustiť, ale keď človek nespaľuje, tak sa mu tuk presunie inam. A to sa týka aj liposukcie. Keď odsajete kilo alebo dve kilá, tak to ľahko doženiete.

Často k nám prídu muži s veľkým pivným bruchom a vravia, že by si to nechali odrezať. Ono by to určite šlo, ale potom sú títo muži v šoku, keď im ukážeme nápravné cviky a oni schudnú. Mnohým ľuďom brucho visí, pretože ho nemajú vytrénované.

Jeden zo zákrokov, ktoré na klinike robíte, je zmenšenie pyskov ohanbia. Trápi to ženy často?

Estetická gynekológia je niečo, čo ma prekvapilo. Operácie pyskov ohanbia pozná ľudstvo už dlho, ale robili sa len v extrémnych prípadoch. Potom ale prišli operácie laserové, ktoré sú omnoho menej invazívne, a získali si neskutočnú obľubu. Každý deň ich robíme ohromné množstvo. Súvisí to s tým, že len čo zmizne riziko operačného výkonu, ľudia na to radi chodia.

A ukazuje sa, ako veľmi je to dôležité. Pre ženu je sexuálne starnutie často rovnaký problém ako starnutie tváre. Najprv absolvujú šetrný laserový zákrok na vagíne. Ak sú spokojné, premýšľajú o radikálnejšej operácii pyskov ohanbia. Často sú pre ne dôležitejšie tvary pyskov ohanbia alebo veci súvisiace s erotikou než práve tvár. Ešte pred niekoľkými rokmi by som ja osobne povedal, že keď už si žena našla milenca vďaka svojej tvári, tak na týchto „veciach“ nezáleží. Ale záleží na nich veľmi.

Vek sa na genitáliách prejavuje, má to rovinu medicínsku aj estetickú. Ženy mávajú úniky moču, uvedomujú si problém a chcú to riešiť. Únik moču v kombinácii so sexom je veľmi nepríjemný. A druhá rovina je tvar vonkajších genitálií, ktorý sa kedysi neriešil, pretože býval zakrytý ochlpením.

Je o to veľký záujem?

Nechirurgické výkony, to znamená, že laser pôsobí teplom na genitálie, majú neskutočnú úspešnosť, a vďaka tomu sme pacientkami „zavalení“. Ženy to povedia ďalším ženám a prakticky to nepotrebuje reklamu.

Aké ďalšie zákroky pomáhajú z toho medicínskeho hľadiska?

Ono sa to nezdá, ale napríklad aj obyčajný botulotoxín. Ukázalo sa, že keď zmenšíte tenzie v tvári, je to významný psychický fenomén. Nedávno bol dokonca schválený ako liek na depresie. Okrem toho robíme množstvo korekcií tváre, napríklad jaziev. Elegantne odstraňujeme aj ohromné množstvo benígnych nádorov na koži.

A taká najslávnejšia vec, ktorú sme prevzali z klasických nemocníc, je liečba cievnych novotvarov u detí. V dôsledku toho, že ženy rodia svoje prvé dieťa v čoraz vyššom veku, objavuje sa viac cievnych porúch u detí. Kedysi relatívne vzácne ochorenia sú dnes pomerne bežné.

Pronájem bytu Praha 1 - 44m
Pronájem bytu Praha 1 - 44m, Praha 1

Vy sám ste stomatochirurg, zaoberáte sa zubami. Ako ste sa dostali k estetickej medicíne?

Môj profesor mi povedal, aby som sa zaoberal lasermi, tak som to rozbehol. Mnohé z tých laserov, ktoré som chcel na liečenie cievnych nádorov, malo svoju rovinu aj v estetickej medicíne. A aby som si na ne zarobil a mohol robiť výkony, ktorými som chcel zachraňovať životy, začal som robiť estetickú medicínu. Pôvodne ako vedľajšiu odnož. Ani som nechcel mať súkromnú kliniku, plánoval som kúpiť tie lasery do štátnej nemocnice. Možno preto na to mám stále taký lekársky pohľad.

Lekári, ktorí „idú“ po peniazoch, veľa zarábajú a potom zase veľa prerobia. V Amerike sú najbohatší neurochirurgovia alebo kardiochirurgovia. Ale je známe, že peniaze najviac riešia plastickí chirurgovia a zubní lekári. A tí sú zároveň najčastejšie v bankrote. Pretože sa tými peniazmi príliš zaoberajú a investujú napríklad do niečoho, čomu nerozumejú. Stále premýšľajú o peniazoch, a to nie je dobré.

Keď sa pozriem na zoznam toho, čo všetko robíte, od kliniky cez liečenie, prednášanie, moderovanie a vyučovanie, tak si snáď nemáte ani čas užiť tie svoje peniaze…

Ja som nikdy nezarábal peniaze, aby som si ich užil. Možno žijem až extrémne skromne na to, koľko peňazí som zarobil. Peniaze beriem ako výrobný prostriedok, niekde ich zarobím a potom ich dám inam. Mnohých ľudí u nás liečime aj so stratou. Mohli by sme viac rásť, ale to som nikdy nechcel.

Medicínu robím tak, aby bola tá „kopa“ peňazí na konci rovnaká. Rozumiem poučkám, že by sme nemali robiť niektoré stratové výkony, ale my sa o ne snažíme. Tie deti sem prídu, liečime ich a máme z toho dobrý pocit. A to je tiež dôležitá časť života. Keby človek neustále len pichal niekomu botulotoxín proti vráskam, bol by z toho len unavený.

O čo presne u tých detí ide? Už ste to v krátkosti spomenuli s tými cievami…

Sú to najmä cievne malformácie, nádory, ktoré sme schopní riešiť našimi lasermi, na ktoré nám ale poisťovne nedali zmluvy. Je to bizarné – keď je mamička s dieťaťom štyri dni v štátnej nemocnici a lekári neurobia nič, tak nemocnica dostane dosť peňazí, zatiaľ čo u nás by to ošetrenie stálo zlomok.

Ale zmluvu nemáme, tak sa to snažíme robiť za nejakú symbolickú cenu. Potom ale prídu aj mamičky, ktoré nemajú vôbec nič, poberajú napríklad sociálne dávky. A čo vy? Necháte to dieťa trpieť alebo dokonca zomrieť? To by ste neboli lekár. Tak sa snažíme tým ľuďom pomôcť. Tie deti za to nemôžu.

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Josefov
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Josefov, Praha 1

To znie veľmi dojemne.

Niektoré tie príbehy sú veľmi dojemné. Mali sme tu deti, ktorým ešte pred pár rokmi „určili“, že zomrú, a ich život sa bude len predlžovať. A dnes už u tých detí riešime napríklad to, či im po liečbe zostane len nejaká maličká jazvička. Sú to ohromné skoky a z profesionálneho hľadiska mi to robí obrovskú radosť. Som rád, že dokážem pichnúť botulotoxín, ale tiež sa mi páči, keď môžem vyliečiť ľudí z rakoviny alebo implantovať skrutky ľuďom bez zubov, aby mohli znova žuť jedlo. To je pre lekára emočne dôležité.

Vždy vravím, že oddychujem v ten deň, keď operujem. To je deň, keď človek nerieši všetky tie konflikty alebo politiku (Šmucler je prezidentom Českej stomatologickej komory, pozn. red.). Zrazu niekomu pomáhate, a tí ľudia sú šťastní a vďační, vidíte im to na očiach.

Zmenila vás v niečom päťdesiatka?

Neviem, či ma päťdesiatka zmenila, neuvedomoval som si to nejako bolestne. Cítim, že niektoré veci už vďaka skúsenostiam riešim rýchlejšie, a potom sú zase niektoré veci, za ktorými sa mi už nechce hnať sa. Človek sa postupne snaží využívať to, čo má. V mladosti je dobré využívať svoje nadšenie. A s vyšším vekom je dobré ísť skúsene za vecami, ktoré ešte môžete dosiahnuť.

Aké máte ešte sny?

V osobnom živote hlavne dúfam, že to zostane dobré. A v tom pracovnom som zistil, že keď si niečo želáte a veľmi za tým idete, nie vždy sa to stane. Mám takú zenovú skúsenosť. Naopak, keď ma niekto k niečomu vyzval a nevedel som, či je to ono, šiel som do toho. A bolo to to najlepšie.

Možno to súvisí s tou päťdesiatkou – idem radšej do projektu, o ktorom mi niekto povie, aby som ho robil, než do projektu, ktorý sám chcem. Ľudia o vás vedia často viac než vy sám.

Fast confession:

Koľko času venujete denne starostlivosti o svoje zuby?

Záleží na tom, čo zaujímavé je v televízii, pretože si čistím zuby medzi reklamnými blokmi. Niekedy je to do minúty, inokedy je to presne dvadsať minút, keď sa nemôžem odtrhnúť.

Čo Česi na svojich zuboch najviac zanedbávajú?

Čistenie medzizubnými kefkami, preto majú veľa medzizubných kazov.

Bývate nervóznejší pred vysielaním v televízii alebo pred náročným zákrokom?

Pri zákroku oddychujem, človek musí byť v relaxovanom stave. Takže skôr v televízii. Tam to bez určitej trémy a bez určitého strachu nejde.

Motto, ktoré vás sprevádza životom?

Ja žiadne mottá nemám.

Čo pro vás znamená krása?

Je to symetria, dokonalosť. Ale tým, že to učím, sú to pre mňa tiež rôzne matematické modely a presné čísla. Nie je to tak sexy, ako sa väčšinou zdá v televízii.

Dokážete pomocou skalpela vytvoriť atraktívnu a sexy osobu?

Ja som zubný chirurg, takže ja ju tvorím vo vnútri niekde na ďasnách. Či je to sexy, to neviem, ale určite to ide so zubami lepšie než bez nich.

A v plastickej chirurgii?

V chirurgii alebo v estetickej medicíne určite dokážeme človeka laserom dramaticky vylepšiť. A dnes sa ukazuje, že je to jeden z najdôležitejších faktorov kvality života. Keď si človek sám o sebe myslí niečo zlé, tak mu to život aj skráti.

Ste ranné vtáča alebo sova?

Na začiatku života som bol sova, teraz som ranné vtáča. Možno je to starnutím?

Vyberáte si partnerky podľa úsmevu?

Ja už mám vybrané. Som druhýkrát ženatý a už som úplne zabudol, ako sa to robí. (smiech)

Čo vás dokáže na ľuďoch naštvať?

Mám rád, keď majú ľudia sebavedomie, nie keď všetko hneď vzdávajú. To je v Čechách také obľúbené. Dokonca aj politikov si volíme podľa toho, či viac kňučia a vravia, že im niekto niečo zobral. A my povieme: Ty nás podvedieš!

Dovolenka, na ktorú spomínate najradšej?

Spomínam na dovolenky s deťmi, a to bolo obvykle na miestach, kam by som sám nešiel. Pretože s deťmi sa jazdí na iné miesta… Ale pre mňa a moju generáciu boli najdôležitejšie tie prvé dovolenky, keď sme spali v autobuse na zemi, ale konečne nás pustili z toho hermeticky uzatvoreného priestoru.

Čo si za peniaze nikdy nekúpite?

Určite si nekúpite ani minútu života. A s ohľadom na to je nutné žiť svoj život.

Bojíte sa starnutia?

So starnutím som do určitej miery zmierený. Ale tiež s ním bojujem a dnes sme už pokročili v medicíne proti starnutiu a dá sa s tým veľa urobiť. Nie je dôvod báť sa starnutia, ale je nutné niečo robiť, aby som nestarol.

Už ste niekedy podstúpil nejaký zákrok?

O zákrokoch to nie je. Je to vo veciach, v ktorých mám slabiny, napríklad spať osem alebo deväť hodín denne, jesť menej, nejesť cukor. A, samozrejme, športovať. Estetická chirurgia je až ďaleko za tým. Tá zlepší len obal, ale vy potrebujete byť zdravý vo vnútri.
Respondent sa pýta redaktora:

Kedy sa to už skončí?

Práve teraz.
Luxury Prague Life

Photo gallery (6)

Roman Šmucler je profesí stomatochirurg
Roman Šmucler a klinika Asklepion
Roman Šmucler a klinika Asklepion
Roman Šmucler a ministr Karel Havlíček
Roman Šmucler
Roman Šmucler
View photo gallery

About the author

David Budai
Londýnská 39
120 00, Praha 2
recepce.hlavni@asklepion.cz
234 716 111
Luxury Real Estates
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
57 475 000 CZK
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Praha 8

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8

3 + KK 145 m², ter. 11 m²
18 490 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 CZK
Show property
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
9 980 000 CZK
Show property
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré

4 + KK 229 m²
50 000 000 CZK
Show property
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m

4 + KK 288 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
price upon request
Show property
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 CZK
Show property
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 228 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²

127 m²
87 852 CZK
Show property
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m

4 + KK 214 m², ter. 59 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové
Praha 1

Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové

3 + 1 117 m², bal. 3 m²
37 500 CZK
Show property
Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m
Praha 1

Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m

2 + 1 58 m², bal. 6 m²
27 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²

249 m²
216 329 CZK
Show property
Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m
Praha 1

Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m

54 m², bal. 2 m²
18 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²

48 m²
46 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²

153 m²
93 789 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²

146 m²
93 392 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m
Praha 2

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m

993 m², ter. 309 m²
price upon request
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 5

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

154 m²
price upon request
Show property
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
25 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 2

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

171 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy
Praha 2

Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy

130 m²
42 900 CZK
Show property
Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m
Praha 1

Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m

465 m², ter. 144 m²
41 928 000 CZK
Show property
Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m
Praha 10

Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m

162 m², ter. 12 m²
price upon request
Show property
Vila na prodej Praha 6 - 277m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 277m

7 + 1 277 m²
18 750 000 CZK
Show property
Prodej luxusní administrativní budovy v okolí
Praha 9

Prodej luxusní administrativní budovy v okolí

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Kancelářské prostory na prodej na Praze 8
Praha 8

Kancelářské prostory na prodej na Praze 8

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou Troja 152m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 152m

2 + KK 152 m²
31 800 000 CZK
Show property
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

4 + KK 113 m²
19 300 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
22 090 000 CZK
Show property
Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m
Praha 1

Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m

3 + 1 118 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
22 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusní vily v okolí Prahy
Praha 9

Prodej luxusní vily v okolí Prahy

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s výhledem 177m
Praha 2

Luxusní byt s výhledem 177m

4 + 1 177 m²
120 000 CZK
Show property
Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m
Praha 5

Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m

Atypický 230 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 119 m², bal. 2 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 111 m²
49 000 CZK
Show property
Supermakléřky - real estate comics