Narodil sa, aby pomáhal. David Novotný je v českom šoubiznise známe meno. Stojí za mnohými akciami, na ktorých účinkujú české osobnosti, prípadne sa z týchto udalostí nové osobnosti rodia. Podstatné však je, že z každej usporiadanej akcie vzídu peniaze, ktoré David venuje na charitatívne účely. Asi najznámejšia je takzvaná pánska súťaž krásy Muž roka. V rozhovore pre LP-Life.sk nám David porozprával o organizovaní súťaže v časoch koronavírusovej krízy, o peniazoch spojených s každým takým biznisom a prekvapivo tiež o medicíne, ktorej sa venuje do takej miery, že je schopný svojich najbližších sám liečiť.

David Novotný.

Video

Si povestný tým, že už 25 rokov organizuješ súťaž Muž roka. Minulý rok bol bez divákov, aké to bolo?

Keď som prišiel prvýkrát do sály, bol to pre mňa smutný pohľad. Bolo zložité získať množstvo povolení od hygieny, urobiť pre akciu epidemiologický plán, museli sme tam mať napríklad len balené potraviny a pitie a všetci museli byť samozrejme otestovaní. Keď som vstúpil do sály, bolo mi do plaču. Je to sála, kam sa vojde 600 ľudí, teraz ich tam bolo sedemdesiat. Bol som ale rád, že sa to zvládlo, boli tam účinkujúci i finalisti. Prítomní boli Karel Voříšek a mnoho osobností – Natálka Grossová, Tereza Mátlová, Zuzka Bubílková a ďalší. Bol som vlastne vďačný za to, že sa to v takom roku podarilo uskutočniť.

Nemali účinkujúci strach zúčastniť sa? Minulý rok ten strach bol veľký, o Covide sme toho ešte veľa nevedeli. Musel si niekoho prehovárať, odmietol niekto účasť?

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84, Praha 3

Finálový večer som posunul z augusta na október. Desať dní pred finálovým večerom v októbri som musel akciu zrušiť, boli už vylepené plagáty a rozdistribuované vstupenky, bežali reklamné kampane. Akcia bola preložená na december, pretože mi nič iné nezostávalo, navyše sa večer uskutočnil len pre účinkujúcich a porotu, a médiá ho vysielali. Množstvo osobností sa bálo. Našťastie, keď som im povedal, že budú všetci otestovaní, cítili sa v bezpečí a vedeli, že budú v pohode.

Na ďalší rok máte množstvo prihlásených záujemcov. Už máš vybraté?

Nie, vybraté nemám. Castingy budú na začiatku mája.

Pociťuješ menší záujem o súťaž? Alebo naopak väčší, že sa ľudia chcú v týchto časoch viac zúčastniť?

Skôr by som povedal, že je viac otázok o tom, ako bude postarané o ich bezpečnosť. Či budeme testovať, či budú musieť byť napríklad zaočkovaní. Zatiaľ si myslím, že budeme samozrejme všetkých zúčastnených testovať. Čo ale viem, keďže mi už prišlo oficiálne z medzinárodných organizácií, že víťazi, ktorí poletia na medzinárodné súťaže, musia byť zaočkovaní. Či už ide o súťaže Mister Global, Mister International, Mister Supranational, Mister Universe, Man of the Year. Už mi prišli vyrozumenia naozaj zo všetkých organizácií, že medzinárodné akcie sa konajú v druhej polovici tohto roka a bež očkovania to jednoducho nepôjde.

Ako zvládneš zariadiť očkovanie víťaza? Nie sú zaočkované ani staršie ročníky.

Verím, že počas leta bude množstvo vakcín. Dúfam, že bude deväťdesiat percent obyvateľov zaočkovaných.

Koľko stálo usporiadanie minulého ročníka súťaže so všetkými tými reštrikciami? A koľko peňazí si, naopak, zarobil, keď ich potom dávaš na charitu?

Minulý rok som si musel peniaze skôr požičať, kvôli októbrovej akcii, ktorú som musel zrušiť. Výťažok v inom období býva okolo sto tisíc korún, ktoré venujem charitatívnym organizáciám či súkromným osobám. Chcem, aby boli vždy zaplatené všetky náklady, čo sa mi minulý rok nepodarilo.

Ty si si musel požičať na to, aby Muž roka vôbec bol?

Áno. V októbri som mal vytlačené plagáty, vstupenky a žiadna podpora zo strany štátu na to nebola. Jednak som akciu nezrušil, ale len presunul, a tiež sa konali sprievodné akcie s tým spojené. Napríklad sústredenie alebo Deň dobrých skutkov, ktorý prebehol v septembri, keď bol svet ešte v poriadku. Na to sa nevzťahuje žiadna podpora. Len otestovanie ma stálo vyše sto tisíc korún.

Nevravel si si, že by si to najradšej zabalil?

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6, Praha 6

Vravel, ale nemohol som to urobiť. Finalisti mali pripravené disciplíny, ktoré síce nemohli predviesť, pretože to bolo zakázané, boli ale pripravení. Mali hotovú choreografiu, chodili na jazykové kurzy, nemohol som im to úplne zrušiť. Osobnosti ako Kateřina Macháčková alebo Míša Dolinová a mnoho ďalších sa na to tešili, bola to jediná akcia, kam mohli ísť. Doteraz mi niektorí píšu a spomínajú na to. Vtedy som dostal povolenie, bol pre nás otvorený hotel, večer sme sa tam všetci zišli a rozprávali sa. Bola tam strašne príjemná atmosféra a nikto sa nikoho nebál, pretože boli v ten deň otestovaní.

Si neuveriteľný, požičal si si peniaze na to, aby si nepokazil chalanom súťaž a priateľom vytvoril príjemné stretnutie…?

Minulý rok bol pre kultúru príšerný, tak som chcel splniť záväzky aj voči partnerom, sponzorom, finalistom a všetkým ostatným. Prebehlo aj fotenie kalendára, tlačová konferencia, všetko. Tie nervy získať všetky povolenia boli veľké, ďakujem starostovi mesta Náchoda Janovi Birkemu, ktorý mi v tom maximálne pomohol. Bez jeho podpory a pomoci by som všetky tie papiere, povolenia a ohlášky rozhodne nemal. Honza, ďakujem!

Robíš to už veľmi dlho, aké ale boli tvoje začiatky? Teraz tu menuješ slávne osobnosti ako svojich priateľov. Ako si sa k nim dostal? Ako si ich donútil prísť na tie prvé ročníky?

Mal som pätnásť rokov a bol som v prvom ročníku na súkromnej strednej škole podnikateľskej v Náchode. Mal som na starosti vianočnú besiedku. Dovtedy som bol u spolužiakov neobľúbený, taký Hujer. V prvej lavici, chodil som s triednou knihou a podobne. Vtedy už bežalo bingo a s triednym učiteľom sme vymysleli, že urobíme bingo pre spolužiakov. Každý mal tiket, učiteľky losovali, vyžobral som vianočné tričká, nejaké ceny. To bola moja prvá akcia pre spolužiakov, ktorú som usporiadal.

Potom som videl reláciu o postihnutých deťoch a dospelých, že nemajú veľa zábavy a sú zatvorení v zariadeniach. Chcel som to zmeniť, urobiť niečo pre spoločnosť, niečo dobré a príjemné pre každého. Tak som usporiadal svoju prvú akciu. Vtedy ešte neboli počítače, písal som na písacom stroji Eve Jurinovej, Honzovi Musilovi a Pavlovi Zedníčkovi do televízií, nemal som na nich kontakty. Vtedy som dostal tri kontakty, ktoré som vymieňal za ďalšie kontakty tak, ako sa vymieňali céčka.

Odpovedala mi Eva Jurinová, ktorú si nesmierne vážim do tejto chvíle. Povedala, že príde, a to bola vtedy obrovská hviezda na Nove v hlavných Televíznych novinách. To isté Honza Musil, ktorý uvádzal Áčko a množstvo ďalších relácií, Pavel Zedníček bol megastar. Oni naozaj prišli. Usporiadal som to v Sokolovni, kde sídlila aj naša škola. Bola to moja prvá akcia, kde sa vtedy pred 25 rokmi vybralo takmer 50 tisíc korún, to boli obrovské peniaze.

Čo to vtedy bolo za akciu? Tiež bingo?

Bingo a módna prehliadka.

Kto robil modelov, spolužiaci?

Nie, tých som dohodol z agentúry z Hradca Králové. A z miestnych butikov.

Peniaze sa vyberali z hrania binga?

Áno, presne tak. Posielali sa aj kasičky, šlo to jednej nadácii. Potom som už začal organizovať Večer pre dobrú vec, ktorých som urobil dvadsať ročníkov. Tento rok sa Deň dobrých skutkov koná dvadsiaty štvrtýkrát, Muž roka dvadsiaty druhý. Venoval som množstvo peňazí stacionárom, detským domovom, ústavom. Samozrejme, aj deti a dospelí sa programu zúčastňujú.

Kde sa to v tebe vzalo, že si si v pätnástich povedal, že takto niekomu pomôžeš?

To sa priznám, že som dovtedy nebol veľmi zhovorčivý, referáty za mňa museli čítať spolužiaci. Pre mňa to bol naozaj veľký skok do rieky, keď som si povedal, že chcem pomáhať. Veľmi mi to prospelo, začal som hovoriť a komunikovať. Musel som zohnať peniaze a darčeky, ktoré boli potrebné. Veľmi rád na to spomínam, a tie osobnosti sú mi blízke vlastne doteraz.

Ako ťa vnímali ako pätnásťročného chlapca? Vedeli vôbec, že máš len pätnásť?

Keď som vtedy volal Pavlovi Zedníčkovi, pýtal sa ma, koľko mám rokov. Povedal som, že nemám peniaze, aby som mu zaplatil za účasť, že mám pätnásť, ale rád by som to usporiadal, či by prišiel. Keď sme sa o tom potom bavili, tak mi hovoril, že mi neveril, že si myslel, že si z neho niekto robí srandu, a bol veľmi opatrný. Vraj som ho ukecal.

Kde sa potom vzala tvoja vášeň pre zdravotníctvo? Robíš akcie pre zdravotníctvo, sám sa v tomto odbore veľmi dobre vyznáš.

Mnoho rokov som robil akciu Naj sestrička, ale v minulom roku som si urobil novú súťaž Anjel medzi zdravotníkmi. Ten bude tento rok 28. augusta v Náchode. Bude to rozšírené nielen o zdravotné sestričky, ale aj o množstvo ďalších zdravotníckych odborov, pretože poďakovanie si zaslúžia aj lekári, záchranári, lekárnici, medici, ošetrovatelia. Minulý rok som si vďaka Covidu povedal, že by sa malo ďakovať viacerým odborom v zdravotníctve.

Aké budú ceny?

Napríklad minuloročný víťaz dostal od Nadačného fondu Miloša Zemana 100 tisíc pre Záchrannú službu hlavného mesta Prahy, pretože vyhral 77-ročný František Ždichynec, pred ktorým sa hlboko skláňam. Dlhé roky bol riaditeľom záchranky hlavného mesta Prahy a doteraz pracuje ako koroner na záchranke. Získal na rok automobil od Autobond Group, dostal množstvo cien. Jedna z nich je, že si zahrá v seriáli Modrý kód. Hovoril, že sa bojí, že to popletie, že nie je herec, ale záchranár. Ale ja verím, že to zvládne.

Kde sa v tebe vzala chuť poznať všetky ochorenia a lieky?

Priznám sa, že po večeroch študujem v Breviári rôzne lieky. Keď mi niekto povie, že má vysoký tlak, nájdem si, aké lieky by mal užívať, a podobne. Mám doma takú lekáreň, kde mám množstvo liekov. Vozím si z ciest aj suveníry v podobe liekov, pretože v niektorých krajinách sú niektoré lieky bez predpisu. Mám rád zásobu, cítim sa bezpečne. Myslím si, že to vzniklo, keď som bol pred mnohými rokmi chorý, chcel som sa skoro vyliečiť. Nejako to nešlo, začal som to študovať na internete, dostal som sa k tomu a začalo ma to baviť. Mám k tomu vzťah a baví ma to.

Myslela som si, že si zdravý ako repa. Používaš vôbec niečo z tej svojej lekárničky?

Používam a rád liečim ostatných. Keď mi zavolá kamarátka, že má zápal v oku, hneď jej distribuujem antibiotické kvapky, Tobradex, Lutein a viem, že sa vylieči. Alebo teraz som mal na svojej „intenzívke“ dvanásť coviďákov, ktorých som vyliečil a nemuseli ísť do nemocnice.

Ako?

Svojimi preparátmi.

Môžeš ich prezradiť? Nevrav mi, že tam máš ivermektín.

Ten nie, ten nepoužívam, ale mal by som ho mať tiež. Mal by do mojej lekárne doraziť. Ďalej viem, že niektorí lekári tvrdia, že antivirotikum Isoprinosine nepomáha, ale musím povedať, že všetkým ľuďom v mojom okolí pomohol. Naordinoval som im na teplotu Panadol, na kašeľ Erdomed, veľké dávky vitamínu C a D. Väčšinou to zabralo.

Mali ťažký stav?

Neboli bezpríznakoví, ale ich stav už vyžadoval trochu komplexnejšiu liečbu.

Konzultuješ svoje ordinovanie s lekármi?

Konzultujem. Niektorí lekári vraveli, že by Isoprinosine nedali, ale ja im tvrdím, že všetkým mojim „pacientom“ pomohol. Aspoň nezaťažujú nemocnice. Ešte som im nasadil liek, ktorý je na báze Prednisonu, kortikoidy, volá sa Fortecortin. Ten som im nasadil, keď už to vyzeralo, že by mohol byť nejaký väčší malér.

Priatelia sa ti skladali na darček k narodeninám.

Na cestu do Disneylandu.

Nebol to náhodu nejaký domáci röntgen?

To nie. Oni chceli, aby som mal doma rezonanciu, ale predsa len mať doma rezonanciu… Asi by sa mi sem nevošla. Mám ale v základnej výbave oxymeter, tlakomer, na počúvanie srdiečka, skúmavky, môžeme si aj urobiť výtery, otestovať sa. Myslím si, že som pomerne dobre vybavený. Dokonca viem aj predvyplniť žiadanku na krv.

Čomu sa ešte venuješ?

V predchádzajúcich rokoch sme jazdili s Aničkou Slováčkovou a Milanom Peroutkom s reláciou o etikete a slušnom správaní, ktorá sa volá Trapas nepřežiju. V hlavných úlohách hrá Láďa Ondřej a Míša Dolinová, vystupuje tam aj Nelly Řehořová. Je to taká zábavná relácia, urobili sme asi 200 predstavení v divadlách.

To sa teraz nedá, takže mám takú brigádu, pomáham Nadačnému fondu Miloša Zemana. Pomáham slečne Kateřine Zemanovej, pretože Katka sa stala patrónkou akcie Anjel medzi zdravotníkmi, keďže vie, že mám kontakty na zdravotnícke a sociálne zariadenia. Veľmi si podpory z jej strany vážim, boli sme napríklad vo Fakultnej nemocnici Bulovka, odkiaľ je aj pani doktorka Kristýna Herrmannová, ona bola tretím anjelom medzi zdravotníkmi.

Boli sme aj v Schrothových liečebných kúpeľoch, kde sa liečia napríklad pacienti po Covide, tam sme so spoločnosťou Proma Reha Česká Skalice odovzdávali dve lôžka. Bola tam práve aj Katka, pretože odtiaľ je i druhý Anjel medzi zdravotníkmi. Navštívili sme i Alzheimer centrum v Pardubiciach, domov dôchodcov v Náchode a evanjelickú strednú školu zdravotnícku, kde sme sa boli poďakovať študentom, ktorí v tých najhorších časoch pracovali na Covid jednotkách. V súčasnosti plánujeme mnoho ďalších návštev, mali by sme zavítať do Chomutova alebo do Karlových Varov a ďalších sociálnych zariadení alebo nemocníc.

Ako tie návštevy prebiehajú?

Navštívime dané miesto a zoznámime sa s chodom zariadenia, pozdravíme klientov v rámci epidemiologických opatrení, Kateřina odovzdá darčeky za Nadačný fond Miloša Zemana, ako sú dezinfekcie, rúška, ovocie, vitamíny.

Tebe sa Covid zatiaľ vyhýba?

Áno. Beriem vitamín C a D. Neberiem dopredu žiadny Isoprinosine, až keď to chytím. A hlavne sa teším na očkovanie.

David, ďakujem veľmi pekne za rozhovor.

Fast confession:

Kto je pre teba životný muž roka?

Tomáš Garrigue Masaryk.

Koľko peňazí si za svoj život venoval na charitu?

Už je to čiastka vyše sedem miliónov korún.

Ako koronavírus ovplyvnil súťaž Muž roka?

Ovplyvnil, minulý rok sme akciu urobili bez divákov, a verím, že tento rok sa uskutoční aj s divákmi.

Akej súťaže si sa za svoj život zúčastnil ty?

Ja osobne žiadnej, ale súťažil som na základnej škole v divadelníctve.

Aký je rozdiel medzi súťažami krásy žien a súťažami krásy mužov?

Finalisti Muža roka to berú skôr zábavnou formou oproti tej ženskej, kde je väčšia rivalita.

Kto je podľa teba najkrajšia osobnosť českého šoubiznisu?

Marie Rottrová.

Ktorý liek podľa tebe chýba v českých lekárňach?

Tých liekov bude viac, ale určite tu chýba Isoprinosine.

Kedy sa počas súťaže cítiš bezmocný?

Keď sa vypne elektrina v sále.

Kto ťa v českom šoubiznise za roky tvojho pôsobenia v ňom najviac sklamal?

Povedal by som, že nie je nikto, kto by ma sklamal.

Koľko peňazí stojí usporiadať súťaž krásy?

Vyše milióna korún.

Keby si sa mohol znovu rozhodnúť, bol by si lekár alebo riaditeľ súťaže?

Asi by som už koketoval s myšlienkou, že by som bol radšej lekár.

Keby si potreboval pomoc, kto zo známych ľudí by ti zdvihol telefón aj po polnoci?

Myslím, že by to bola napríklad Marcela Březinová, Hanka Křížková, Míša Dolinová, Anička Slováčková a mnoho ďalších.

Ktoré zviera ťa najviac vystihuje?

Delfín.

Na čo si vo svojom živote najviac hrdý?

Že som z malého mesta a v pätnástich rokoch usporiadal svoju prvú akciu, a už je to dvadsaťpäť rokov, čo robím charitatívne akcie.
Respondent sa pýta redaktora:

Necháš sa zaočkovať?

Nechám.
Luxury Prague Life

Photo gallery (6)

David s Mužem roku 2020 Davidem Kremeněm.
David s lékařkami a paní a slečnou Zemanovou.
Novotný se Štěpánkou Duchkovou.
David v chirurgických rukavicích.
David s Jiřím Krampolem.
David s Evou Hruškovou a Janem Přeučilem.
View photo gallery

About the author

I studied humanitarien studies. I am interested in psychology, like to read the red library as an escape from the reality of every day life. My biggest passion is travel and good wine.
Karolína Lišková
Luxury Real Estates
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
57 475 000 CZK
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Praha 8

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8

3 + KK 145 m², ter. 11 m²
18 490 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 CZK
Show property
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
9 980 000 CZK
Show property
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré

4 + KK 229 m²
50 000 000 CZK
Show property
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m

4 + KK 288 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
price upon request
Show property
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 CZK
Show property
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 228 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²

127 m²
87 852 CZK
Show property
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m

4 + KK 214 m², ter. 59 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové
Praha 1

Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové

3 + 1 117 m², bal. 3 m²
37 500 CZK
Show property
Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m
Praha 1

Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m

2 + 1 58 m², bal. 6 m²
27 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²

249 m²
216 329 CZK
Show property
Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m
Praha 1

Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m

54 m², bal. 2 m²
18 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²

48 m²
46 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²

153 m²
93 789 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²

146 m²
93 392 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m
Praha 2

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m

993 m², ter. 309 m²
price upon request
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 5

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

154 m²
price upon request
Show property
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
25 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 2

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

171 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy
Praha 2

Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy

130 m²
42 900 CZK
Show property
Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m
Praha 1

Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m

465 m², ter. 144 m²
41 928 000 CZK
Show property
Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m
Praha 10

Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m

162 m², ter. 12 m²
price upon request
Show property
Vila na prodej Praha 6 - 277m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 277m

7 + 1 277 m²
18 750 000 CZK
Show property
Prodej luxusní administrativní budovy v okolí
Praha 9

Prodej luxusní administrativní budovy v okolí

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Kancelářské prostory na prodej na Praze 8
Praha 8

Kancelářské prostory na prodej na Praze 8

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou Troja 152m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 152m

2 + KK 152 m²
31 800 000 CZK
Show property
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

4 + KK 113 m²
19 300 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
22 090 000 CZK
Show property
Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m
Praha 1

Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m

3 + 1 118 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
22 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusní vily v okolí Prahy
Praha 9

Prodej luxusní vily v okolí Prahy

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s výhledem 177m
Praha 2

Luxusní byt s výhledem 177m

4 + 1 177 m²
120 000 CZK
Show property
Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m
Praha 5

Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m

Atypický 230 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 119 m², bal. 2 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 111 m²
49 000 CZK
Show property
Supermakléřky - real estate comics