Hoci by jeho japonský pôvod mohol pôsobiť mätúco, Tomio Okamura je doslova Čech ako poleno. A to sa snaží národu dokázať v nadchádzajúcich voľbách, a hlavne prebiehajúcej kampani. Tento politik je striktne proti nelegálnej migrácii a islamizácii Európy a vôbec proti Európskej únii ako takej. Jeho názory sú radikálne, ale on si ich dokáže dobre obhájiť. Dokázal to aj v rozhovore pre LP-Life.sk, v ktorom sa rozhovoril nielen o ostatných politických stranách, ale tiež o migrácii a problémoch spojených s EÚ, a prezradil aj niečo málo zo svojho súkromia.

Tomio Okamura

Video

Ako sa cítite mesiac pred voľbami?

Cítim sa stále rovnako, to znamená výborne, pretože viem, čo presne ma čaká. Viem, čo predvolebný čas znamená, a rovnako chodím do práce od rána do večera celoročne, takže je to pre mňa úplne rovnaké.

Naposledy sme sa spolu videli zhruba pred dvomi rokmi. Odvtedy mám pocit, že ste strašne unavený.

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha, Praha 1

Myslím si, že to tak nie je. Som skôr pokojnejší, rozvážnejší. Možno je to tým, že som o dva roky starší. Ale únavu všeobecne veľmi necítim. Lekári ma v minulosti zmerali, prečo tak málo spím a mám stále dosť energie. Zistili, že mám vysoký testosterón, takže v podstate nie som unavený nikdy.

Keď sa povie SPD, ja osobne si vybavím migrantov, xenofóbiu, islamizáciu. So súčasnou situáciou v Afganistane je to niečo, čo vám hrá v blížiacich sa voľbách do kariet?

Neviem, ako ste to mysleli s xenofóbiou. To o nás hovoria strany, ktoré nemajú žiadny pádny argument alebo sú úplne mimo. Upozorňovať na to, že nechceme nelegálnu migráciu a nechceme, aby tu bol islam, to nie je žiadna xenofóbia, to je zdravý rozum. Je to čisto logický a pragmatický prístup. Veď aj rakúsky premiér Kurz pred niekoľkými dňami jasne povedal, že nechce ani jedného afganského migranta. Podľa zúfalcov, ktorí toto tvrdia o SPD, to znamená Piráti, TOP 09 a ďalší, ktorí otvorene hovoria, že chcú prijímať migrantov do Českej republiky, tak podľa mňa sú tieto názory mimoriadne nebezpečné, mimoriadne extrémistické.

Oni asi nevidia, ako to vyzerá v mestách západnej Európy. Evidentne nechápu, že islam nie je kompatibilný so slobodou a demokraciou. Proste tu buď bude islam, alebo sloboda a demokracia. Nechcem tu žiadne ideológie, ktoré tvrdia, že muži sú nadradení ženám. Ja ženy milujem, beriem ich ako úplne rovnoprávne bytosti a my musíme urobiť všetko pre to, aby žiadny taký islamský radikalizmus a extrémizmus v Českej republike nezakorenil.

Zaujímavé je, že títo ľudia typu Pirátov, teda predseda Ivan Bartoš, dokonca povedal, čo citovala Prima, že by mu nevadilo, keby za pätnásť až dvadsať rokov bola Európa moslimská. To je mimoriadne nebezpečný výrok, je to veľmi nebezpečný extrémista a najhoršie na tom je, že títo ľudia chcú obťažovať bežných ľudí. Prečo si nevezmú nejakého migranta k sebe domov? Prečo nejdú pomáhať do Afganistanu?

Nebolo to skôr vytrhnuté z kontextu?

On to uznal, povedal, že to povedal… Tvrdil, že to bola mladícka nerozvážnosť. Čím však opäť klamal, pretože sa pred niekoľkými rokmi aktívne zúčastnil v Prahe demonštrácie „Utečenci, vitajte v ČR“. Je z toho mnoho fotografií. U týchto extrémistických názoroch je samozrejme potrebné veľmi spozornieť. My urobíme všetko pre to, aby sa Piráti nikdy nedostali do vlády.

Čo sa týka Afganistanu, situácia je tam oveľa komplikovanejšia, než je tu zjednodušene prezentované. Ja sám som čestným predsedom česko-slovensko-afganskej obchodnej komory, som i predsedom medziparlamentnej skupiny ČR-Afganistan. Na moje pozvanie tu v júni boli dvaja afganskí ministri, mimochodom, jeden z nich, minister obchodu a priemyslu, je teraz jedným z vyjednávačov v súvislosti so stabilizáciou v Afganistane. Naposledy som s ním priamo komunikoval pred hodinou.

Kroky vedúce k upokojeniu veci sú trochu iné, než sú tu prezentované. Ja som mu dnes poslal list od prezidenta Miloša Zemana, ktorý podpísal moju petíciu a včera večer mi ju poslal, kde vyzývam prezidenta, aby tiež vyzval Pakistan, nech prestane financovať Taliban. Najväčší problém je to, že susedný Pakistan je obrovskou ľudnatou krajinou, násobne väčšou než Afganistan, a neustále financuje Taliban. Na území Pakistanu sú radikálne islamské školy, kde moslimom vymývajú mozgy a potom ich posielajú do boja do Afganistanu. Keď sa bojovníci Talibanu zrania, ošetrujú ich v pakistanských nemocniciach.

Najprv je potrebné, aby západné mocnosti a Česká republika prestali hrať dvojitú hru. Na jednu stranu financujú a podporujú Pakistan, predávajú mu zbrane, a na druhú stranu tu hrajú komédiu, že chcú pomáhať Afganistanu. Pred dvomi hodinami tu pred vami sedel oficiálny poradca afganskej vlády pre obchod a priemysel. Potvrdil mi, že moje názory na vec sú úplne rovnaké, aké má doterajšia afganská vláda. Ešte nebola vymenovaná žiadna nová, napríklad pán Gorijan je naďalej ministrom.

Majú úplne rovnaké názory, aké mám ja. Oni sú proti migrácii z Afganistanu, odchádzajú im mladí ľudia. Je to rovnaká lož, ako že si Afganci priali prítomnosť vojsk NATO. Je to jedno z najväčších klamstiev, celý ten čas tu klamali Piráti, ODS, Andrej Babiš. Zahraničných vojakov tam nikto nechcel, boli to okupačné vojská, a tiež to dopadlo tak, ako to dopadlo. Z Talibanu sa za dvadsať rokov urobilo oslobodenecké hnutie, z radikálneho islamského Talibanu si Afganci radšej vybrali radikálny islam než prítomnosť amerických vojsk a vojsk NATO. Je to totálne zlyhanie celej záležitosti.

Vy ste proti nelegálnej migrácii. Keby chcel napriek tomu niekto z Afganistanu prísť, čo by podľa vás mal spĺňať, aby tu mohol legálne žiť?

Luxusní vila na prodej, Praha 6 - Nebušice
Luxusní vila na prodej, Praha 6 - Nebušice, Praha 6

My sme aj proti migrácii, akejkoľvek migrácii, z islamských krajín do Českej republiky a Európy. Preto som tiež založil obchodnú komoru a medziparlamentnú skupinu a som v každodennom kontakte s afganskou stranou. Mali sme pripravených množstvo rozvojových projektov priamo v Afganistane. Čo sa týka miestnych športovcov, ale aj tých bežných, pretože tam sú populárne bojové športy. Mali sme projekty pre dopravnú infraštruktúru v Kábule, aby sa tam znova vrátili české firmy. Mali sme projekty, čo sa týka zavodňovania v Afganistane, aby sa tam zvýšila úrodnosť. Mali sme projekty v bezpečnostnej oblasti, čo sa týka rôznych bezpečnostných prvkov, aby sme zvýšili bezpečnosť v Kábule. Začali sme rokovať o mnohých pozitívnych projektoch, napríklad pre školenie zdravotných sestier.

Ja som prišiel s konkrétnymi projektami, ako im pomáhať na mieste a neťahať ten problém do Európy. Pripomeniem, že rakúsky denník Der Standard nedávno vo svojom článku spomenul, že Afganci majú najvyššiu kriminalitu v Rakúsku zo všetkých skupín obyvateľov. Prenášať tieto problémy z rozvojových a exotických krajín do Európy, nechám, ako niekto vôbec môže takto uvažovať.

V tom prípade nech si vezmú dvoch afganských chlapcov k sebe domov, keď majú dve dcéry. Nech im ukážu to spolužitie. Všetci, ktorí hovoria o migrácii, sú zbabelci. Nevidel som nikoho, kto by si vzal dvoch neplnoletých alebo plnoletých Afgancov domov za svoje peniaze. Sú to len pokrytecké reči.

Zároveň som snáď nevidel nikoho z týchto politikov, kto by vymýšľal konkrétne projekty a rozvoje, aby sme pomohli stabilizovať Afganistan, konkrétne projekty, pri ktorých by niekto konkrétne rokoval aj s afganskou vládou ako ja.

Keď vás tak počúvam, budete to mať v komunikácii s ostatnými stranami ťažké. Dívam sa pred sebou na váš volebný program… Je to reálne?

Úplne všetko, čo v tabuľke vidíte. Kde šlo podať zákony, tak už sú podané od SPD. Už tu dva roky stojí zákon na zoštátnenie exekútorov, leží tu dva roky zákon z pera SPD na zrušenie koncesionárskeho poplatku. Chceme, aby došlo k transformácii verejnoprávnych médií na štátnu príspevkovú organizáciu pod kontrolou Najvyššieho kontrolného úradu. Nechceme rušič verejnoprávne médiá, len ich transformovať a dať im iný rámec, pretože dnes verejnoprávne médiá nie sú schopné dodržiavať zákon, kde je jasne napísané, že majú informovať vyvážene.

Čo sa týka ďalších bodov, vezmime si boj proti korupcii. Keď sme tu navrhovali, aby politici, ktorí sú v exekutíve, teda priamo rozhodujú o verejných prostriedkoch, aby im bola uzákonená priama hmotná zodpovednosť, ostatné strany sa postavili proti. Preto my máme áno a oni nie. Riešili sme aj tých, ktorí majú majetok nad dvadsať miliónov korún. Dnes môže finančný úrad žiadať o doloženie pôvodu majetku. My chceme, aby tam po novom bola v prípade, že ho nedoloží, daň sto percent, a v prípade, že ju nezaplatí, aby prepadol štátu.

To je šialené, aby vám toto niekto odsúhlasil.

Myslím si, že je to normálne. Keď si niekto nakradne, má majetok a nedokáže doložiť príjmy, myslím si, že je to ešte mierny variant. V krajinách ako USA sú tresty za krátenie daní takmer na úrovni vraždy, podobné je to aj v Japonsku. Keď som sa pýtal na to, prečo to tak je, povedia vám, keď niekto niekomu ublížil, ublížil jednému človeku, ale takto okradol úplne všetkých.

V našom programe sú napísané rozdiely medzi programami. Myslím, že rokovania zložité nie sú, pretože rovnako aj ostatné strany majú rozdielne programové body. Keďže som profesionál, profesionálny politik, som na rokovaní každý deň. Sú programové priority, niekedy je nutné nájsť kompromisy, všetko ale rozhodne volebný výsledok. Občania tým vyhodnotia našu prácu. Samozrejme, veľký vplyv na to majú média, keď má niekto podchytené veľké médiá a najmä televízie, tak tam sa to do veľkej miery rozhoduje. Každá z televízií viac či menej niekomu nadržuje, žiadna z nich však nie SPD. To na to bude mať tiež veľký vplyv, ale to je proste život a my musíme bojovať.

Podľa posledných prieskumov sa o prvé a druhé miesto bije ANO s koalíciou Pirátov a STAN. Čo môžete urobiť pre to, aby ste sa dostali na prvé priečky?

Ako som už povedal na vašu prvú otázku, ja som úplne v kľude. Plne sa sústredím na presadenie programu, plne sa sústredím na veci, o ktorých viem, že sa musia urobiť. Pre mňa to nie je prvá kampaň, ale štvrtá. Keď som niekam kandidoval, vždy som uspel, a s lepším výsledkom, než tomu bolo v predchádzajúcich voľbách. Idem krôčik za krôčikom. My sme strana, ktorá nedisponuje ani miliardami, ani priazňou veľkých médií.

Viem, že si to musíme odpracovať krok po kroku, postupne. Vidím príklady u svojich dobrých priateľov, konkrétne u môjho kamaráta Mattea Salviniho a kamarátky Marie Le Penovej, ktorá bude dúfam na budúci rok francúzskou prezidentkou. S Matteom sme sa zoznámili pred rokmi, už dlhé roky sme v rovnakej európskej vlasteneckej frakcii. Mattea som spoznal, keď mal päť percent. Potom prišla do Talianska v roku 2015 migračná vlna a zrazu mal cez tridsať. Aj Matteo to má odpracované.

Marin som spoznal pred mnohými rokmi, bola tu za mnou dvakrát v Prahe, a hoci vo Francúzsku bola už dávno hviezdou, pretože už vtedy bola víťazkou volieb do Európskeho parlamentu, tak tu si ju ani poriadne nikto nevšímal. Síce bola z extrémne známej rodiny, pretože jej otec sa vtedy dostal do finále prezidentských volieb, aj ona to má odpracované zdola. Človek musí byť trpezlivý, vydržať, stáť si za svojimi názormi. Je to skvelá odvážna žena, má ma rada.

Obaja už pre nás natáčajú podporné videá, teraz som si s nimi písal. Hneď mi odpovedali, že jasné, že natočia podporné video na podporu SPD a mňa. Preložíme a zverejníme ich ešte pred voľbami. Keď vidím, koľko je za tým práce a že to chce trpezlivosť, tak viem, že proste musíme pracovať, stáť si za programom a nepokľaknúť.

Chcete vystúpiť z Európskej únie?

My presadzujeme v prvej fáze referendum o vystúpení z Európskej únie, pretože chceme, aby demokraticky rozhodli občania Českej republiky. Čo sa týka postoja SPD, tak áno, myslíme si, že by bolo dobré vystúpiť z Európskej únie.

Nebojíte sa, že by sme dopadli ako Veľká Británia?

Oni dopadli dobre, neviem, o čom hovoríte.

Nemajú tam napríklad pracovnú silu v určitých typoch pracovných miest, ako poslíčkovia, vodiči a podobne. Zamestnania, ktoré pred brexitom často robili práve imigranti, ktorí museli krajinu opustiť. Má to dopad na samotné firmy i na tovar, určitý tovar je preto nedostupný a firmy napríklad zúfalo hľadajú dopravcov, ktorým ponúkajú plat takmer v rovnakej výške ako architektovi, aby ľudí na tieto miesta zohnali.

Teraz ste hovorili o dvoch problémoch naraz. Za prvé, to, že Briti sa dlhodobo sťažovali na výšku platov. Naša cestovná kancelária má dlhé roky priamo v centre Londýna naše zastúpenie, mali sme tam asi 250 zamestnancov. Aj naši anglickí zamestnanci sa sťažovali na to, že majú veľmi nízke platy. Nástupný plat v Londýne sa pohyboval okolo tisíce libier. Briti mali podseknuté platy práve z toho dôvodu, že tam mali veľa zahraničných medzinárodných síl. To bol naozaj problém Británie, pretože v Londýne je veľmi draho.

Teda že námezdná sila znižovala ich platy?

Áno. Zahraničná pracovná sila. Nehovorím nič proti nikomu, ale keď to vezmem čisto z pohľadu britských občanov, tak to, že sa britským občanom aj v menej odborných alebo bežných profesiách teraz budú zvyšovať platy, tak na tom z pohľadu Veľkej Británie nevidím nič zlé. Myslím si, že aj robotníci v našej republike s tým majú problém. Keď dajú otcovi od rodiny manuálnu profesiu v priemyselnej zóne niekde v Ústeckom kraji a povedia mu, tak buď vezmeš tento nízky plat, alebo si na to vezmeme Bulhara alebo Rumuna, ktorý ani nepotrebuje pracovné povolenie, pretože sú tiež v Európskej únii, tak ja to skutočne vnímam ako problém.

To, že sú tu podhodnotené mzdy pre bežných pracujúcich ľudí a môže za to Európska únia, vnímam ako problém. Briti, naši zamestnanci v našom holdingu, bývali v Londýne po troch, pretože si sami vo vlastnej krajine ani nemohli zaplatiť bývanie. Pritom je to jedna z najvyspelejších krajín na svete. Z hľadiska Britov ako takých si často nemohli ani nájsť prácu. Toto napríklad v Japonsku vôbec neexistuje. Tam je ekonomika, kde je priemerný plat v prepočte okolo osemdesiatich, deväťdesiatich tisíc korún mesačne, kde majú príjem aj v menej odborných profesiách na vysokej úrovni. Preto Japonci ako turisti zahlcujú celý svet. Je to stotridsať miliónová krajina bez členstva v Európskej únii, ani nie sú v NATO. Hája svoje národné záujmy a vidíte, ako to funguje.

Poďme ale aj k menším krajinám, Južní Kórea, to je to isté v bledomodrom, alebo Taiwan. Nikto z nich nie je v Európskej únii, ani to nie sú príliš ľudnaté krajiny v porovnaní s Japonskom. Keď robia solitérnu národnú politiku, každý s nimi rokuje, sú partnerom pre všetkých, pre Rusko, Ameriku, Nemecko. Ich vlastní ľudia, ich vlastní zamestnanci majú dôstojné platy. Zostaňme u Japonska. Japonci majú dostatok práce, štát sa o nich stará a majú spokojné životy, všetko je na vysokej úrovni. Naozaj si nemyslím, že Británia má nejaké problémy.

K druhej časti, čo som chcel povedať na začiatku. Je tam transformácia späť na slobodný a suverénny štát, to môže prinášať nejaké čiastkové problémy. Ale aj pre krajiny Európskej únie. Jedným z troch najväčších rozkolov, ktorý tam bol, okrem problému so Severným Írskom a Írskom, bol predsa problém francúzskych rybárov. Ale to nebol problém Britov, to bol problém Francúzov, kvôli tomu sa blokovala dohoda. Francúzski rybári nutne potrebovali loviť v britských vodách. Keď o tom hovoríme, berme to komplexne. Tam Británia o niečo ustúpila, ale zase za iné ústupky. Európska únia chcela, aby v britských veciach rozhodoval Európsky súd, čo Británia samozrejme odmietla, nechcela na to pristúpiť. Prečo by o nich mal rozhodovať niekto cudzí?

Tých bodov, kde bola diskusia, bolo viac, ja som ale úplne presvedčený, a čas už mi dáva za pravdu, že to Británia zvláda veľmi dobre. Samozrejme, je to ťažká rana pre Európsku úniu, pretože odišiel jeden z troch najväčších prispievateľov do rozpočtu Európskej únie, ktorá sa dostala do rozpočtovej krízy. Namiesto toho, aby logicky znížila počet byrokratického aparátu v Bruseli, tak ho neznížili, ale zvýšili príspevky členov Európskej únie do rozpočtu. Kto to kedy videl? Keď vám odíde osemdesiatmiliónová krajina, teda nejakých dvanásť percent obyvateľov Európskej únie, tak by sa predsa o tých dvanásť percent mal znížiť byrokratický aparát i rozpočet.

A ešte minulý rok v lete vydali dlhopisy, na ktoré servilne kývol Andrej Babiš. A ešte to pomenovali Záchranný balíček EÚ. To papagájujú aj v televízii. SPD bolo v českom Parlamente jediné proti. Záchranný balíček, ktorý splácame až do roku 2057. Žiadny záchranný balíček EÚ to nie je. Spoločne ručíme, sú to spoločné dlhopisy EÚ, kde vyše štyridsať percent čiastky ide len dvom krajinám, krachujúcemu Taliansku a Španielsku, pretože už im nikto nechce požičať a museli by vystúpiť z eurozóny, čo by bol rozpad Európskej únie. Pritom logicky, ekonomicky by im najlepšie pomohol odchod z eurozóny, pretože by prijali vlastnú menu, ktorú by devalvovali voči euru a tým pádom by samozrejme ekonomika posilnila, zlacnel by export a ekonomiku by to naštartovalo. Umelo držia euro. Andrej Babiš neuveriteľne šialene kývol na to, že Česká republika ručí za to, aby Španieli a Taliani mali vyššie dôchodky než my. To je predsa neuveriteľná situácia. A to budeme splácať do roku 2057.

Za sebe hovorím, že z Európskej únie je potrebné vystúpiť. Ešte by som dodal, že to vystúpenie predsa neznamená izoláciu, ako tvrdia klamári, ktorí chcú len ohovoriť SPD. My hovoríme: vráťme sa pred Maastrichtskú a Lisabonskú zmluvu, to znamená zachovajme voľný pohyb osôb. Tým mám na mysli európskych občanov, nie migrantov. Zachovajme voľný pohyb osôb, tovaru, peňazí a služieb. To predsa chce zachovať každý. Najužšia spolupráca slobodných európskych krajín, ako to bolo, EHS. S tým nie je absolútne žiadny problém.

Čo robíte, keď nepolitikárčite?

Priznám sa, že sa venujem politike na sto percent.

Už necvičíte?

Trochu sa to prerušilo, pretože ako vláda zatvorila fitká, tak chodím asi raz mesačne. Ale 99,9 % času venujem len presadzovaniu programu.

A čo ženy?

Som obklopený množstvom krásnych žien, sympatickými členkami i voličkami SPD. Myslím si, že je to takto úplne v poriadku.

Veľmi pekne ďakujem za rozhovor.

Fast confession:

Nočná mora tohtoročných volieb?

Že vyhrajú Piráti.

Kto podľa vás voľby vyhrá?

Nemám vešteckú guľu.

Keď poviem slovo Afganistan – čo vám ako prvé napadne?

České trolejbusy, ktoré jazdili v 80. rokoch v Kábule.

Čo vás v posledných dňoch politicky potešilo?

Veľká podpora ľudí vonku, keď idem na nejakú akciu.

Budete kandidovať za prezidenta? Áno alebo nie?

Teraz to neriešim.

Kto vám z politických kolegov leží najviac v žalúdku?

Tak to vôbec neriešim, pretože sa plne sústredím na presadenie politického programu SPD.

Na koho sa, naopak, môžete stopercentne spoľahnúť?

Na najbližších spolupracovníkov a kamarátov.

Aké kultúrne akcie vás bavia?

Ja som najmä rád, že sa nejaké začali.

Keď večer doma za sebou zatvoríte dvere, čo urobíte ako prvú vec?

Umyjem si ruky.

Bez akej aplikácie si nedokážete predstaviť svoj život?

Takú nemám, ale určite potrebujem k životu telefón.

Čo si myslíte o zmiešaných pároch v jednej vete?

Láska nepozná hranice.

Čo si myslíte, že naša spoločnosť potrebuje najviac?

Viac peňazí, bezpečia a spravodlivosti pre slušných ľudí.

Bol vstup do EU chyba? Ak áno, prečo?

Áno. Jeme druhoradé potraviny a nie sme pánmi vo svojej krajine.

Keby som vám dala 100 miliónov korún, čo by ste s nimi urobili?

Ja osobne nič nepotrebujem, ale asi by som vymyslel nejaký projekt, ktorý by pomohol čo najviac ľuďom.
Respondent sa pýta redaktora:

Pôjdete tento rok k voľbám?

Samozrejme, že pôjdem k voľbám.
Luxury Prague Life

Photo gallery (3)

Tomio Okamura s Marií Le Penovou.
Okamura se svými voliči.
Tomio se psem.
View photo gallery

About the author

I studied humanitarien studies. I am interested in psychology, like to read the red library as an escape from the reality of every day life. My biggest passion is travel and good wine.
Karolína Lišková
Luxury Real Estates
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
57 475 000 CZK
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Praha 8

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8

3 + KK 145 m², ter. 11 m²
18 490 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 CZK
Show property
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
9 980 000 CZK
Show property
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré

4 + KK 229 m²
50 000 000 CZK
Show property
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m

4 + KK 288 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
price upon request
Show property
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 CZK
Show property
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 228 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²

127 m²
87 852 CZK
Show property
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m

4 + KK 214 m², ter. 59 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové
Praha 1

Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové

3 + 1 117 m², bal. 3 m²
37 500 CZK
Show property
Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m
Praha 1

Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m

2 + 1 58 m², bal. 6 m²
27 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²

249 m²
216 329 CZK
Show property
Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m
Praha 1

Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m

54 m², bal. 2 m²
18 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²

48 m²
46 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²

153 m²
93 789 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²

146 m²
93 392 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m
Praha 2

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m

993 m², ter. 309 m²
price upon request
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 5

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

154 m²
price upon request
Show property
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
25 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 2

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

171 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy
Praha 2

Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy

130 m²
42 900 CZK
Show property
Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m
Praha 1

Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m

465 m², ter. 144 m²
41 928 000 CZK
Show property
Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m
Praha 10

Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m

162 m², ter. 12 m²
price upon request
Show property
Vila na prodej Praha 6 - 277m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 277m

7 + 1 277 m²
18 750 000 CZK
Show property
Prodej luxusní administrativní budovy v okolí
Praha 9

Prodej luxusní administrativní budovy v okolí

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Kancelářské prostory na prodej na Praze 8
Praha 8

Kancelářské prostory na prodej na Praze 8

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou Troja 152m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 152m

2 + KK 152 m²
31 800 000 CZK
Show property
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

4 + KK 113 m²
19 300 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
22 090 000 CZK
Show property
Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m
Praha 1

Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m

3 + 1 118 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
22 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusní vily v okolí Prahy
Praha 9

Prodej luxusní vily v okolí Prahy

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s výhledem 177m
Praha 2

Luxusní byt s výhledem 177m

4 + 1 177 m²
120 000 CZK
Show property
Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m
Praha 5

Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m

Atypický 230 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 119 m², bal. 2 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 111 m²
49 000 CZK
Show property
Supermakléřky - real estate comics