Rýchla spoveď – plastický chirurg Ján Pilka: Ľudia bažia po operáciách kvôli fotkám na Instagrame

O penisoch, tvarovaní prirodzenia a instagramovom syndróme
03.Apr 2021
 

Zväčšovanie a zmenšovanie pŕs, lifting tváre, liposukcia alebo úprava pier, to je taká klasika všetkých plastických chirurgov. Špecialitou Jána Pilku sú ale penisy – dokáže ich predĺžiť i zväčšiť ich šírku. Využíva na to tuk zo stehien alebo brucha a záujem o operáciu majú manažéri, mladí muži aj tí, ktorí sú nadpriemerne obdarení už od prírody. V rozhovore pre LP-Life.sk hovorí tiež o tom, ako si čoraz viac ľudí praje rôzne vylepšenia, aby vyzerali dobre na Instagrame. „Údržba“ napríklad takého umelého pekáča buchiet však nie je jednoduchá. Stačí, aby si influencer neustrážil kilá, a pohroma je na svete!

Plastický chirurg Ján Pilka

Video

Dokážete predĺžiť penis až o 4 centimetre. Akí muži si nechávajú zväčšiť penis?

Je to rôznorodá skupina, a to z vekového, ako aj sociálneho hľadiska. Zaznamenávam mužov od 18 do 65 rokov, robia to aktívni muži, manažéri aj bežní ľudia pracujúci v službách. Nedá sa to konkrétne rozlišovať.

A pýtate sa ich, aký na to majú dôvod?

Väčšinou dôvod povedia. Najčastejšie ide o vlastné sebavedomie a občas sa stretávam s tým, že to je pre ich ženu alebo mužského partnera.

Časť mužov má malé penisy a u nich túžbu po zväčšení chápem. Ale chodia aj tí, ktorí ich majú priemerné alebo veľké?

Chodia muži s extrémne malými penismi aj tí s väčšími. V prípade väčších penisov to musí korešpondovať so stavbou tela. Veľký, svalnatý a vysoký chlap môže mať väčší penis než stošesťdesiat centimetrový muž s päťdesiatimi kilami. V tom prípade môže byť penis oveľa väčší, než je priemer, ale k postave to musí sedieť.

Má zväčšenie vplyv na funkčnosť a na sex?

Ak penis fungoval, bude fungovať rovnako. Výhodou je, že penis je po operácii o niečo hrubší, takže v prípade väčšieho priestoru u partnerky sa to dá dobre využiť.

Pochopil som správne, že predlžujete do dĺžky aj šírky?

Áno, práve zhrubnutie penisu môže urobiť službu aj pri sexuálnom styku. Samotné predĺženie slúži skôr v pokojovom štádiu.

Bolí veľmi plastická operácia penisu? A ako dlho trvá návrat k sexu?

Tesne po operácii pacienti dostávajú analgetiká, ale na druhý deň je to všetko relatívne znesiteľné. Zákrok ako taký trvá 60 až 90 minút. Rekonvalescencia potom trvá šesť týždňov a počas toho nesmie byť žiadny šport ani sexuálna aktivita.

Ako si predstaviť takú operáciu?

Pri predĺžení rozrežem väzivo, ktoré drží penis v určitom uhle pri kosti. Ja to väzivo preruším a tým dosiahnem lepší sklon, ktorý spôsobí predĺženie. Medzi penis a kosť vložím tuk, ktorý odsajem z brucha alebo zo stehien, záleží na tom, ako sa s klientom dohodneme.

Pri zväčšovaní šírky musím tiež odsať tuk a ten potom malými vpichmi aplikujem do podkožia penisu, aby sme ho mali hrubší. Musí to byť rovnomerne, aby na penise nezostali hrudky.

Majú muži strach z toho, že im zarežete do penisu?

Ani nie tak strach z rezania, pretože ja vlastne nerežem do penisu, ale nadeň, ale z toho, aké jazvy zostanú a čo bude po operácii vidieť. Je to veľmi chúlostivá záležitosť. V prípade predĺženia je tam štyri centimetre dlhá jazvička v tvare obráteného ypsilonu.

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská, Praha 1

Ako vám napadlo zväčšovať penisy? V Česku ste jeden z mála, kto to robí…

Vychádzal som z toho, že o to bol záujem. Začal som zisťovať možnosti, šiel som na workshop, kde som sa to naučil, a potom som to začal robiť u nás. Samotná metóda je vymyslená už dlho, len sa na nej robia drobné zmeny.

Aké ďalšie zákroky chcú muži?

Viečka, gynekomastiu, teda plastické operácie pŕs, liposukciu a občas abdominoplastiky (tvarovanie brucha, pozn. red.).

Vraví sa, že u mužov vzhľad nie je natoľko dôležitý. Asi to ale nebude tak úplne pravda…

Záujem mužov síce stúpol, ale stále chodia na úpravy oveľa viac ženy. Chlapi si na zovňajšok toľko nepotrpia, ale tridsať percent z nich to proste rieši. Chcú byť štíhlejší a nechcú mať povädnutú tvár.

Čo sa robí najčastejšie u žien?

Najčastejšie sa robia prsia, zväčšenie, zmenšenie alebo modelovanie. Najmladšie ženy chcú stále väčšie a väčšie prsia, staršie ženy ich zase chcú mať čoraz vyššie. A tiež pribúda generácia starších dám, ktoré sa o sebe viac zaujímajú, chodia na facelifty, viečka. Ale inak štandardne chcú liposukciu, to je stále rovnaké.

Čo úpravy sexuálnych partií?

Robíme tiež úpravy vonkajších genitálií, veľkých a malých pyskov, ktoré sa dajú vyplniť, vyhladiť alebo zmenšiť. Niekedy je to geneticky dané, inokedy sa zmenia po pôrode. Má to aj svoju estetickú stránku, niektorým mužom zväčšené malé pysky vadia. Zvlášť pri orálnom sexe potom majú ženy väčšie sebavedomie a pomáha im to zlepšiť sexuálny život.

Keď za vami niekto príde a povie „odsajte mi tuk“, tak vy idete a sajete?

Tie predstavy musia byť reálne, nemôžem urobiť zo stokilového človeka päťdesiatkilového modela alebo modelku. To jednoducho nie je možné, na jednu operáciu pripadá do úvahy päť percent objemu tela.

Navyše, liposukcia, keď už sa o nej bavíme, neslúži na chudnutie, ale mala by sa brať skôr ako tvarovanie, napríklad keď má niekto atypicky uložený tuk, výraznejšie stehná, boky alebo rukoväti lásky. Nemôžem odsať tuk zo všetkého.

Ako často majú ľudia nereálne predstavy o tom, čo môžu očakávať?

Stane sa, že ľudia chcú odsávať viac, než je možné, inokedy požadujú nereálne veľké prsia. Ale tie hranice si určíme na konzultácii.

Chcú od vás klienti aj nejaké extrémy?

Žiadosti chodia rôzne, mal som napríklad záujemcu, ktorého zaujímalo, či by som nemohol urobiť napevno chvost. Alebo som sa stretol s pani, ktorá tvrdila, že jej niekto operoval nos a prsia na diaľku cez Wi-Fi. Ale keď odlepila náplasť, nemala tam nič.

Byt na prodej - Praha 1 - Nové Město - 27m
Byt na prodej - Praha 1 - Nové Město - 27m, Praha 1

Chodia za vami aj ľudia, ktorí sa chcú podobať iným ľuďom, celebritám?

To sa veľmi často nestáva. Ukazujú napríklad vzorové prsia, ale nechcú vyzerať ako niekto iný.

A dá sa to dosiahnuť?

Typ človeka sa zmeniť nedá, takže ak niekto vyzerá úplne inak, tak to nejde.

Zmenil plastickú chirurgiu trend dokonalých instagramových fotiek? Chcú sa ľudia nechať operovať, aby vyzerali lepšie na sociálnych sieťach?

Určite, je to veľká motivácia. Na základe retušovaných fotiek a filtrov ľudia bažia po plastických operáciách, tak to jednoducho je.

Ženy chcú rovnaké nosy alebo dekolty, ktoré vidia na Instagrame. Muži zase chcú upraviť brucho, typickým instagramovým syndrómom je pekáč buchiet, ktorý sa čoraz viac presadzuje. Ale zase platí – chlap na to musí byť vhodný, nesmie byť obézny.

Ako sa tvaruje pekáč buchiet?

Je to ultrazvuková liposukcia, ktorá má veľmi špecifické a tenké miesto pôsobenia. Je to taká ultrazvuková tyčka, ktorá prechádza v podkoží a pôsobí presne v mieste, kde potrebujeme. Ultrazvuk rozbíja tukové bunky, takže konkrétne miesto sa dá presne tvarovať. A potom sa nadbytočný tuk odsaje preč.

A čo sa stane, keď potom ten muž priberie?

To je druhý extrém, potom sa ten pekáč buchiet môže ešte zvýrazniť a už to vyzerá umelo. Je nutné si udržiavať váhovú stabilitu.

Ktoré zákroky dokážu vyložene zlepšiť život a sebavedomie ľudí?

Máme veľa ľudí, ktorí extrémne schudli, napríklad 70 alebo 80 kíl, a tá extrémna nadbytočná koža vyzerá strašne. A v tomto prípade sa po operácii fyzická i psychická kvalita života veľmi zlepší.

Sú dnes niektoré zákroky rutinné, ale kedysi to boli náročné a drahé zákroky?

Plastická chirurgia vo všeobecnosti dosť výrazne stúpla, ešte v 90. rokoch sa oproti dnešku vykonávalo päťdesiatkrát menej operácií. Zákroky sa vyvíjajú a to, čo sa robilo pred 30 rokmi, sa už obmenilo.

Napríklad vývoj implantátov sa veľmi zlepšil, máme rôzne textúrované povrchy i nano povrchy, zlepšila sa aj samotná technológia operácie a znížilo sa riziko komplikácií. Kedysi bolo riziko komplikácie kapsulárnej kontraktúry 15 percent, teraz je to okolo 3 až 4 percent.

Chodia za vami aj celebrity?

Áno, na vyhladenie tváre, to je jasné. Ale mali sme tu aj zväčšenie zadku.

Fast confession:

Čo pre vás znamená krása?

Krása je pre mňa krásna žena alebo krásne auto. Niečo, čo musí byť pekné.

Dokážete pomocou skalpela stvoriť atraktívnu a sexy osobu?

Určite áno, preto to robíme. Dokážeme robiť väčšie prsia, väčší zadok, užší pás. Vylepšiť sa dajú rôzne partie.

Špecializujete sa tiež na penis. O koľko centimetrov ho dokážete predĺžiť a rozšíriť?

Priemerne okolo dvoch až štyroch centimetrov do dĺžky. Čo sa týka šírky, je to pätnásť percent objemu navyše.

Čo plastická chirurgia nedokáže?

Nevie zachraňovať životy.

Aký plastický zákrok je najbolestivejší?

Väčšinou sú to prsia, pretože sa tam dá cudzí materiál, ktorý je objemný, tlačí, hľadá si priestor. Takže prvý deň je najviac nepríjemné toto.

Operácia, ktorú by ste nikdy nevykonali?

Niečo, čo sa vymyká estetickej stránke, čo je už je príliš.

Podstúpili ste vy sám nejaký zákrok?

Nie.

Bojíte sa starnutia?

Zatiaľ nad tým nepremýšľam.

Koľko hodín denne trávite na sále?

V priemere okolo desiatich hodín.

Viete operovať aj slepé črevo alebo už ste také veci zabudli?

Keby šlo o život, tak by som to dokázal urobiť. Ale každý by sa mal venovať tomu, čo robí každý deň. Zbytočne by som sa do toho nepúšťal.

Čo vás na práci najviac baví a čo štve?

Najviac ma baví spokojný pacient, keď sa ráno prebudí a hneď vidí tie zákroky – je to úsmev, radosť, plač. To je najviac. A najmenej ma baví… Nie je asi nič, čo by ma úplne nebavilo, preto tú prácu robím.

Motto, ktoré vás sprevádza životom?

Snažiť sa robiť veci čo najlepšie a úspech sa dostaví sám.

Čo vás dokáže na ľuďoch naštvať?

Nezodpovednosť a lenivosť.

Čo sa nedá kúpiť za peniaze?

Zdravie, šťastie.
Respondent sa pýta redaktora:

Chceli by ste nejakú operáciu?

Zatiaľ o tom nepremýšľam. Ďakujem za rozhovor.
Luxury Prague Life

Photo gallery (9)

Plastický chirurg Ján Pilka
Plastický chirurg Ján Pilka kontroluje prsa.
Plastický chirurg Ján Pilka kontroluje oční víčka.
Plastický chirurg Ján Pilka se soustředí při operaci.
Plastický chirurg Ján Pilka na operačním sále.
Plastický chirurg Ján Pilka operuje.
Plastický chirurg Ján Pilka kontroluje břicho.
Plastický chirurg Ján Pilka při konzultaci.
Plastický chirurg Ján Pilka pózuje na fotce.
View photo gallery

About the author

David Budai
Luxury Real Estates
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
57 475 000 CZK
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Praha 8

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8

3 + KK 145 m², ter. 11 m²
18 490 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 CZK
Show property
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
9 980 000 CZK
Show property
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré

4 + KK 229 m²
50 000 000 CZK
Show property
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m

4 + KK 288 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
price upon request
Show property
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 CZK
Show property
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 228 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²

127 m²
87 852 CZK
Show property
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m

4 + KK 214 m², ter. 59 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové
Praha 1

Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové

3 + 1 117 m², bal. 3 m²
37 500 CZK
Show property
Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m
Praha 1

Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m

2 + 1 58 m², bal. 6 m²
27 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²

249 m²
216 329 CZK
Show property
Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m
Praha 1

Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m

54 m², bal. 2 m²
18 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²

48 m²
46 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²

153 m²
93 789 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²

146 m²
93 392 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m
Praha 2

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m

993 m², ter. 309 m²
price upon request
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 5

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

154 m²
price upon request
Show property
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
25 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 2

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

171 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy
Praha 2

Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy

130 m²
42 900 CZK
Show property
Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m
Praha 1

Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m

465 m², ter. 144 m²
41 928 000 CZK
Show property
Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m
Praha 10

Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m

162 m², ter. 12 m²
price upon request
Show property
Vila na prodej Praha 6 - 277m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 277m

7 + 1 277 m²
18 750 000 CZK
Show property
Prodej luxusní administrativní budovy v okolí
Praha 9

Prodej luxusní administrativní budovy v okolí

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Kancelářské prostory na prodej na Praze 8
Praha 8

Kancelářské prostory na prodej na Praze 8

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou Troja 152m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 152m

2 + KK 152 m²
31 800 000 CZK
Show property
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

4 + KK 113 m²
19 300 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
22 090 000 CZK
Show property
Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m
Praha 1

Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m

3 + 1 118 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
22 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusní vily v okolí Prahy
Praha 9

Prodej luxusní vily v okolí Prahy

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s výhledem 177m
Praha 2

Luxusní byt s výhledem 177m

4 + 1 177 m²
120 000 CZK
Show property
Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m
Praha 5

Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m

Atypický 230 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 119 m², bal. 2 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 111 m²
49 000 CZK
Show property
Supermakléřky - real estate comics