Rýchla spoveď – módna návrhárka Natali Ruden: Na tepláky nikdy nepristúpim

O koronavírusovej dobe, móde na von a móde na doma
03.Jan 2021
 

Natali Ruden je pre Čechov už zavedená značka. Jej luxusné kolekcie predvádzajú slávne modelky a jej butik v pražskej Dlouhej ulici je medzi módnymi fajnšmekrami už notoricky známy. Návrhárka má svoj osobitý štýl, ktorý podčiarkuje tým, že čo kus, to originál. Za jej prácne vybudovanou kariérou stoja roky driny a odriekania, úspech nebol zadarmo. Teraz Natali rovnako ako ostatní podnikatelia čelí koronavírusovej kríze, pre ktorú sa nemôže naplno venovať svojim zákazníčkam. Nedávno sa spojila s českým kráľom etikety Ladislavom Špačkom, s ktorým polemizovala nielen nad pandemickou situáciou, ale tiež nad nádhernými šatami a príležitosťami, kam si ich obliecť. LP-Life.sk bol pri tom.

Video

Natali, ako je možné, že si vaše šaty prezerá sám Ladislav Špaček?

Dúfam, že ho skutočne oslovila moja práca, že vidí, že sa tomu venujem a žijem tým. Myslím si, že ten štýl je elegantný. Určite by sa mi nepodarilo sem pána Špačka dostať, keby sa mu to nezdalo dobré.

Mal nejakú radu alebo pripomienku, s ktorou ste ani nepočítali?

Sme priatelia, poznáme sa už dlhší čas, takže si hovoríme pripomienky navzájom.

Ladislav Špaček vstúpil do rozhovoru: Mne napríklad hovorí, že by som mal konečne vyskúšať viac casual elegantný štýl, aby som nebol zbytočne formálny, napríklad ako Brad Pitt. Ja jej vysvetľujem, že ako Brad nikdy vyzerať nebudem. (smiech).

Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Luxusní byt na prodej Praha - 320m, Praha 5

Čo si myslíte, že dnešnej generácii dvadsiatnikov, tridsiatnikov chýba v obliekaní?

Vzory. Nemajú sa kde naučiť a spoznať, čo je kvalita, štýl a elegancia. Tým pádom je ťažké od nich chcieť, aby sa vkusne obliekali. Ale aj preto máme niečo robiť a nevzdávať sa, nestrácať štýl a nevydávať sa cestou teplákov a unisex oblečenia. Mali by sme sa snažiť držať úroveň a snažiť sa ukázať, čo je to štýl, elegancia a spôsob obliekania.

Unisex a tepláková móda je ale v posledných rokoch naozaj fenomén.

Nepovedala by som, že je to fenomén, na predmestí chudobných miest vždy chodili v teplákoch, nebolo to ale takéto masívne a nevravelo sa, že je to elegantné, že ak sa na tepláky našije lesklý prúžok, môže v nich človek chodiť po ulici alebo si ich dokonca vziať do spoločnosti. Musíme hovoriť priamo, že to nie je pekné, nikam nás to neposúva a ničomu to neprospieva. S teplákovou módou preto vôbec nesúhlasím. Absolútne mi nepripadá vhodná do spoločnosti.

Ako posledný rok koronavírusu prispel k móde, ako ovplyvnil vašu prácu?

Snažím sa tomu nepodľahnúť. Tiež mi hovorili, aby som z krásnych materiálov, zamatu, ktorý sme nakúpili na kokteilové spoločenské šaty, ušila luxusné tepláky. Povedala som, že to rozhodne neurobím, to radšej materiál zlikvidujem, než aby som z neho šila tepláky. Chápem, že sa meníme, potrebujeme sa nejakým spôsobom prispôsobiť dobe, ale nie týmto. Skôr hľadám spôsoby, aby odevy boli stále krásne, ale zároveň kombinovateľné, úspornejšie, aby sa z jedného kusu odevu dali urobiť dva rôzne alebo prikúpiť nejaký detail a urobiť z toho iný model. Šetrnejšie pristupovať k práci, materiálom i peniazom našich klientov. Nerobím príliš okázalé veci.

Špaček: Nie je to tak dávno, čo som tu moderoval prehliadku domáceho oblečenia. Rozhodne to ale neboli tepláky. Bolo to nádherné, jednoduché, praktické, voľnejšie, sexy. To je presne ten trend, ktorého by sme sa mali držať, nepodliehať tomu strašnému úpadku, teplákom, ale ísť touto cestou, ktorú tu Natali pred pár mesiacmi predviedla.

Ovplyvnil koronavírus vašu klientelu?

Samozrejme. Dokonca sem ľudia prídu a povedia, že ich mrzí, že nemôžu nakupovať, pretože v tom nemajú kam ísť, a že sa už nevedia dočkať, až si niečo nové zaobstarajú a vyrazia do spoločnosti. Večerné šaty teraz čakajú na svoju príležitosť, ale kokteilové šaty a pekné kostýmy robíme často, aj na zákazku. Stalo sa teraz módou, alebo sme k tomu skôr nútení, stretávať sa s priateľmi doma. Samozrejme, muži i ženy chcú jeden pre druhého vyzerať pekne a domáca párty je tiež príležitosť, prečo sa pekne obliecť.

Myslím si, že teraz máme skvelú príležitosť venovať sa domácemu oblečeniu. Čo si budeme navrávať, muži milujú očami, občas chcú vidieť svoju ženu inak než v niečom, čo sa už nehodí obliecť si von, tak v tom chodíme doma. To tiež prospieva kvalite vzťahov, ktoré sú v tejto dobe veľmi skúšané. Prežívame izoláciu, nikdy sme neboli takto odkázaní jeden na druhého. Myslím si, že ženy by nemali podceňovať obliekanie doma, a muži tiež nie.

Špaček: Natali mi hovorila krásny príbeh ženy, ktorá si tu dala ušiť šaty na zákazku. Nebola to žiadna modelka, obyčajná žena. Obliekla si ich doma ako prekvapenie pre manžela. Ten, keď vošiel a uvidel ju, rozplakal sa.

Natali: Nečakal to, a vlastne bol ohromený, aká je stále krásna. Vravela, že si užili nádherný večer. A hoci majú krásne manželstvo, tento večer bol špeciálny. Až ma to dojalo. A stačili na to len šaty.

Čo rúška? Takmer každý návrhár hneď na jar začal šiť rúška.

My sme boli jedni z prvých, rúška sme mali prakticky hneď. Potom sa začalo šialenstvo, keď sa hovorilo, že tí s rúškami sa chcú len zviditeľniť, tak som ich prestala robiť. Navyše, moje rúška boli skôr módny doplnok než skutočná ochrana pred koronavírusom, boli síce krásne, zaujímavé, ale chápem, že funkcia rúšok je iná, a tak som ich prestala šiť. Na začiatku koronavírusu sme vyrobili krásne čipkované rúška pre kamarátov a našu klientelu, ale potom už som v tom nepokračovala.

Teraz mám v butiku vystavené rúška, ktoré majú zaujímavý príbeh. Mám spolužiačku z vysokej školy Angelu Brennan, ktorá teraz žije v Austrálii. Zahájila výrobu rúšok, ktoré v sebe majú membrány, nanotechnológiu, sú jednoducho hygienicky vysoko účinné. Navyše sú premyslené, dá sa v nich dýchať, môžu sa prať a udržiavať, ale čo je pre mňa zaujímavé – je to dokonalá dizajnérska práca. V rámci koronavírusu sme spolu začali viac komunikovať, poslala mi limitovanú kolekciu svojich rúšok sem do butiku. Ponúkame ich tu, pretože jednak spĺňajú normy, a navyše sa dobre nosia. Sú zvláštne, vyzerajú trochu ako tvár. Vyzerajú vlastne ako ona. Keď ho mám na sebe, tiež vyzerám ako ona (smeje sa). Myslela som si, že sa mi to len zdá, ale potvrdila mi, že ich navrhovala podľa seba, a potom mi navrhla, aby som urobila aj svoj dizajn. Teraz ho pripravujeme, rúška s rovnakou nanotechnológiou sa vyrobia v Austrálii a potom ich privezú späť sem. Ale tentoraz to bude môj dizajn. Už sa na to teším.

Takže vaše klientky budú vyzerať ako vy?

Nie, ja to budem robiť trochu inak. Neviem, ako by ich privítali doma. (smiech)

Máte syna. Hovorili ste, že nastúpil na britskú školu.

Je to veľký úspech, som na neho hrdá, prešiel množstvom testom a skúšok, všetko zvládol výborne. Má perfektnú angličtinu a vždy sa dobre učil, verím, že i univerzitu zvládne bez problémov. Je veľmi komunikatívny a dobre sa adaptuje v nových podmienkach, v škole už má veľa kamarátov. Z dôvodu Covidu bol v Británii len tri úvodné mesiace, zahájil štúdium veľmi dobre, ale potom sa začal tvrdý lockdown a v decembri sa musel vrátiť do Prahy. Našťastie to stihol pred rôznymi obmedzeniami dopravy, teraz už by to nebolo také jednoduché. Vybral si univerzitu v Manchestri nielen preto, že patrí k najlepším, ale aj preto, že už roky hrá v Prahe futbal za Duklu a do Manchestra chcel ísť aj z tohto dôvodu. Prihlásil sa tam do univerzitného tímu a hneď ho prijali, je to pre neho ďalšia silná motivácia.

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m, Praha 5

Niekde som sa dočítala, že vám dokonca moderoval nejakú prehliadku.

Filip bol prvýkrát na mojej prehliadke, keď mal jeden rok. Odvtedy chodil ako model každú prehliadku. Móla sa nebojí, rovnako ako ani ja, chodila som ako malá prehliadky mojej maminke, ktorá bola tiež návrhárka. Filip je športovec, oblieka sa ale elegantne a vkusne. Keď môže, vezme si smoking, ani na párty by nešiel v športovom oblečení. Keď mal asi desať, dvanásť rokov, prevažovalo u neho športové oblečenie, ale postupom času sa to zmenilo. Keď človek vidí okolo seba elegantne oblečených ľudí, sám to tak potom bude chcieť. Ak okolo seba človek elegantnú módu nemá, nemá ani chuť sa tak obliekať. Preto vediem svoje klientky k tomu, aby boli elegantné a vkusne oblečené nielen kvôli nim samým, ale aj kvôli prostrediu, v ktorom sa pohybujú. Filip s módou vyrastá celý svoj doterajší život, babička bola celý život módna návrhárka, maminka tiež, to by v tom bol čert, aby ho to nepoznamenalo. Verím, že je to cenný vklad do života. Rodičia si málo uvedomujú, že sú nevedomky vzormi svojim deťom v správaní, obliekaní, vo vzájomných vzťahoch.

Na čo sa vaše klientky môžu tešiť v roku 2021?

Hlavne si prajem, aby sme pokračovali v práci, ktorú sme robili, a aby bola možnosť prácu aj prezentovať. Veľmi mi chýbajú módne prehliadky. Je to vždy vyvrcholenie práce za určité obdobie. Mám rada tematické prehliadky, úspešné boli Ocean, Asie, Diamond, Praha, L‘Arte di Vivere, My way, Eden, rada spomínám na Děti květin, to bol retro pohľad na módu sedemdesiatych rokov. Na prehliadke môžem predviesť, čo nové som vytvorila, akým smerom som rozšírila svoj repertoár. Je to tiež milá príležitosť stretávať sa s klientmi a získavať nových. A tiež je to spoločenská udalosť, ľudia sa pekne oblečú, stretávajú sa, zoznamujú sa, je to jednoducho zážitok, ktorý teraz všetkým chýba.

Mám ešte jeden veľký sen, a síce rozširujem podnikanie do iných štátov, netuším ale, ako sa to podarí, je to veľká úloha. Na druhú stranu si asi musíme nejaký ten cieľ stanoviť a potom robiť všetko pre to, aby sme ho dosiahli.

Teraz to ale nejde, museli ste sa presunúť do online sveta.

Áno, z toho nemám ale vôbec radosť. Zakladám si na osobnom prístupe ku každej zákazníčke, ale pre nariadenia vlády sme v tom dosť limitovaní. Preto začal vznikať online shop nataliruden.inshop.cz. Sú tam dostupné nádherné kúsky, ktoré som schopná na prianie klientky ľubovoľne upraviť. Novinkou je, že tiež šijeme svadobné šaty, ktoré budeme požičiavať. K tomu ma inšpirovala moja kolegyňa, ktorá sa bude vydávať.

Natali, povedzte mi, ako vôbec túto krízu zvládate finančne. Prispieva mesto na nájomné alebo sa snaží vôbec nejako pomôcť?

Pokles príjmov je značný, to si na sebe všimol každý, kto podniká. Ľudia nenakupujú modely, pretože si ich nemajú kam obliecť. Plesy, divadlá, spoločenské akcie boli každý rok v tomto období motívom kúpiť si nové šaty, dnes sedíme doma. Chápem, že i mesto je na tom s príjmami zle, a verím, že robí všetko pre to, aby udržalo kvalitnú obchodnú sieť pri živote. Som bojovníčka, hocičo som už musela v živote prekonať a nevzdávam sa, chcem, aby Praha mala v centre čo ponúknuť.

Prezraďte niečo málo zo súkromia. Keď je syn v Anglicku, má vás doma kto objať?

Na nedostatok lásky si nesťažujem… (tajuplne sa usmieva)

Veľmi pekne ďakujem za rozhovor.

Fast confession:

Zhodnoťte rok 2020 v jednej vete.

Tragický rok, tragické osudy a strata súkromného života.

Na čo sa tešíte v roku 2021?

Teším sa, že pominú problémy koronavírusu, aby sme dostali chuť do života, získali nejakú invenciu, a pre seba, aby som mohla svoju prácu prezentovať širokej verejnosti a aby som bola šťastnejšia.

Koľko stáli najdrahšie šaty, ktoré ste kedy ušili?

Pre mňa sú najnedoceniteľnejšie šaty, ktoré u mňa v ateliéri dokončovala moja maminka. To je pre mňa najdrahší kúsok.

Kto je podľa vás najlepší český návrhár?

Tých je veľa, kvalitných a dobrých, ale veľmi nerada by som robila personálne hodnotenie, pretože každý sa orientuje na rôzne štýly.

Čo obdivujete na svojom synovi?

Filip ma veľmi potešil, keď sa stal študentom britskej univerzity. Som na neho veľmi hrdá, a to ma teší.

Koho by ste chceli obliekať, ale ešte ste nemali príležitosť?

Nemôžem povedať konkrétne, ale pre mňa osobne by bola zaujímavá príležitosť pracovať ako kostýmová výtvarníčka na príprave Opery, to by pre mňa bola veľká výzva.

Čo najradšej nosíte, keď sa nikto nepozerá?

Hodváb, aj keď sa nikto nepozerá, ale aj vtedy, keď sa niekto pozerá.

Akú ukrajinskú tradíciu stále dodržiavate tu v Čechách?

Na Ukrajine sa oslavujú pravoslávne Vianoce i Veľká noc, takže ja mám tieto sviatky v jednom roku dvakrát.

Ako sa udržať fit po päťdesiatke?

To je jednoduché – veľa pohybu, kvalitná životospráva, veľa spánku a hlavne mať okolo seba veľa dobrých ľudí, dobrú náladu a pokiaľ možno, byť stále veselý.

Najobľúbenejšia česká modelka?

Obľúbených modeliek mám viac, ale najviac som spojená s Andreou Verešovou.

Najúčinnejšia diéta podľa Natali Ruden?

Stredomorská – veľa rýb, ovocia a zeleniny, vína, olivového oleja a vody.

Ktorý národ sa podľa vás oblieka?

To by som rozdelila – Taliani a Francúzky.

Čím ste chceli byť ako malé dievčatko?

Chcela som byť tenistkou, a práve preto ma veľmi tešilo, že sme mali príležitosť obliekať na odovzdávanie cien Športovec roka a Tenista roka neuveriteľnú Petru Kvitovú.

Kto je podľa vás najväčší Čech?

Podľa ankiet je to Karel IV. a ja s tým súhlasím, ale v poslednom čase ma zaujal osobný príbeh Václava Havla.
Respondent sa pýta redaktora:

Akú najväčšiu múdrosť ste počuli v posledných rozhovoroch?

Čo ťa nezabije, to ťa posilní.
To je krásne.
Luxury Prague Life

Photo gallery (6)

View photo gallery

About the author

I studied humanitarien studies. I am interested in psychology, like to read the red library as an escape from the reality of every day life. My biggest passion is travel and good wine.
Karolína Lišková
Luxury Real Estates
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
57 475 000 CZK
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Praha 8

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8

3 + KK 145 m², ter. 11 m²
18 490 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 CZK
Show property
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
9 980 000 CZK
Show property
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré

4 + KK 229 m²
50 000 000 CZK
Show property
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m

4 + KK 288 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
price upon request
Show property
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 CZK
Show property
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 228 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²

127 m²
87 852 CZK
Show property
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m

4 + KK 214 m², ter. 59 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové
Praha 1

Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové

3 + 1 117 m², bal. 3 m²
37 500 CZK
Show property
Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m
Praha 1

Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m

2 + 1 58 m², bal. 6 m²
27 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²

249 m²
216 329 CZK
Show property
Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m
Praha 1

Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m

54 m², bal. 2 m²
18 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²

48 m²
46 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²

153 m²
93 789 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²

146 m²
93 392 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m
Praha 2

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m

993 m², ter. 309 m²
price upon request
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 5

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

154 m²
price upon request
Show property
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
25 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 2

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

171 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy
Praha 2

Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy

130 m²
42 900 CZK
Show property
Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m
Praha 1

Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m

465 m², ter. 144 m²
41 928 000 CZK
Show property
Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m
Praha 10

Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m

162 m², ter. 12 m²
price upon request
Show property
Vila na prodej Praha 6 - 277m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 277m

7 + 1 277 m²
18 750 000 CZK
Show property
Prodej luxusní administrativní budovy v okolí
Praha 9

Prodej luxusní administrativní budovy v okolí

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Kancelářské prostory na prodej na Praze 8
Praha 8

Kancelářské prostory na prodej na Praze 8

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou Troja 152m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 152m

2 + KK 152 m²
31 800 000 CZK
Show property
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

4 + KK 113 m²
19 300 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
22 090 000 CZK
Show property
Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m
Praha 1

Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m

3 + 1 118 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
22 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusní vily v okolí Prahy
Praha 9

Prodej luxusní vily v okolí Prahy

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s výhledem 177m
Praha 2

Luxusní byt s výhledem 177m

4 + 1 177 m²
120 000 CZK
Show property
Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m
Praha 5

Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m

Atypický 230 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 119 m², bal. 2 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 111 m²
49 000 CZK
Show property
Supermakléřky - real estate comics