Top hledané
Výsledky (0)
O materstve, pani Mede a koronakríze

Rýchla spoveď – modelka Renata Langmannová: Vplyvom hormónov som dievča oplakala, čakali sme chlapca

Karolína Lišková
14.May 2021
+ Pridať na Seznam.cz
8 minut čtení

Modelka Renata Langmannová roky statočne odolávala otázkam o tom, kedy konečne bude mať dieťatko. Dlhé roky mala vzťah, potom sa aj vydala a stále nič. Každý sa jej teda pýtal na to isté. Vďaka koronavírusovej pandémii sa jej dlho darilo tajiť, že čaká dieťa, a minulý rok v septembri priviedla na svet krásne dievčatko, ktorému dala meno Meda. A svet sa začal točiť úplne iným smerom. Renata je maminka ako sa patrí. Napriek tomu sa však nevenuje iba materstvu, kvôli vlastnej firme pracovala aj z pôrodnice a klasickú „dovolenku“ rozhodne nemá. V rozhovore pre LP-Life.sk nám porozprávala najmä o svojej „pani Mede“.

Renča, posledný rozhovor sme spolu robili pred tromi rokmi. Si konečne mamičkou. Ako sa cítiš?

Cítim sa dobre. Mám pocit, že ma to nijakým zásadným spôsobom nezmenilo. Som to stále ja. Vo svojom okolí totiž poznám mnoho žien, ktoré materstvo úplne zmení.

Čím sú iné?

Sú iné, zrazu zaprú samy seba a už sa orientujú len na dieťa.

Tvoja filozofia je teda, že nebudeš meniť život kvôli dieťaťu, ale dieťa sa prispôsobí tebe?

Snažím sa. Samozrejme to nie je jednoduché. Predstavovala som si to ako „Hurvínek válku“, že sa dieťa prispôsobí môjmu životnému štýlu, ale tak to bohužiaľ nefunguje. Dieťa potrebuje režim. Snažím sa však čo najviac, aby sme sa mohli venovať aj činnostiam, ktoré náš život napĺňali aj predtým.

Prodej luxusního bytu 2+kk, 98 m2 s terasou
Prodej luxusního bytu 2+kk, 98 m2 s terasou, Praha 4

Napríklad?

Cestovanie. Boli sme s ňou preč už trikrát, aj počas tejto doby. Všetko zvládla. Samozrejme, dovolenka s dieťaťom nie je to isté ako bez neho, to si povedzme na rovinu. Keď niekam prídeme, chvíľu jej trvá, než sa zžije s novým prostredím. Na začiatku to vždy bude náročnejšie. Predpokladám ale, že čím staršia bude, tým jednoduchšie to prijme. Bude zvyknutá na zmeny, ľudí, a o to nám vlastne ide.

Na dovolenku ste leteli?

Áno, vždy.

Zvládla let?

Zvládla. Vybrali sme si zámerne destinácie, ktoré nie sú až tak ďaleko. Je to skôr o rodičoch, či to zvládnu (smiech).

To áno, tvoj manžel už je ale ostrieľaný otec.

To síce áno, má ale medzi dcérami dvadsaťročný rozdiel, tak už takisto všeličo zabudol.

Trinity už má toľko? To už je tiež žena na vydaj…

Je skvelá. Je to už naozaj dospelá žena. Keď som bola minulý rok v lete tehotná, bola tu so mnou skoro dva mesiace. Ondra veľa pracoval a bol často preč, tak sa o mňa starala. Už som bola v pokročilom štádiu tehotenstva, večer mi masírovala nohy a vozila koláčiky. To bolo strašne milé. Naozaj je zlatá.

Žije vo Francúzsku. Ako často sa teda vída so sestričkou?

Priletí vždy, keď to ide. Aj v tejto dobe si urobí čas a pricestuje, väčšinou raz za mesiac, za dva.

To je úžasné, dospelé deti už o mladších súrodencov taký záujem nemávajú.

Ona miluje deti. Má ešte ďalších dvoch súrodencov vo Francúzsku, od mamy. Sú už väčší, takisto to hrozne utieklo – už majú okolo dvanásť. S deťmi to ozaj vie. Bola s nami aj na dovolenke v Španielsku. Ondřej a ja sme si vyrazili na večeru, ona malú strážila a ja som nemala ani na sekundu strach. Vedela som, že sa o ňu skvelo postará.

Je dobré mať takú pomoc, aj keď len občas. Zvlášť keď sú tvoji rodičia na Morave.

To je pravda. Vídame sa ale oveľa častejšie ako kedykoľvek predtým, pretože teraz máme ešte väčší dôvod. U malého dieťatka je každý mesiac, ba dokonca každý týždeň poznať. Nechcem im upierať možnosť vidieť vnučku vyrastať. Takže tam jazdím celkom často alebo oni jazdia do Prahy.

Ako to zvláda Ondřej?

Musím povedať, že občas lepšie než ja. Som mu nesmierne vďačná za každú pomoc. On je veľký pohodár, nič ho nerozhodí. Ja už občas neviem, čo s ňou, a on ma upokojuje, že je to predsa len malé bábätko, že to bude dobré. Zvláda prebaľovať, kŕmiť, kúpať, uspávať. Mám obrovské šťastie, že je mi takou oporou. Naozaj som na začiatku bola zmätená, aj dnes ešte občas som, a on vôbec. Obdivujem všetky mamičky, ktoré sú na starostlivosť a výchovu dieťaťa samy. Je to niekedy naozaj náročné. Hlavne ten nedostatok spánku… A keď nemáte nikoho, kto by vám chvíľu postrážil… Neviem si to predstaviť.

Predtým sa ťa každý v rozhovoroch neustále pýtal, kedy už budeš mať bábätko. Ako na tehotenstvo ľudia reagovali?

Myslím si, že sa za nás tešili, že budeme mať bábo.

Nepovedali „konečne“?

Presne tak! „Na čo ste tak dlho čakali?“ (smiech)

Ste spolu totiž naozaj dlho a bez škandálov, nevier, problémov…

Všetko je asi tak, ako má byť. Ona si to snáď vybrala sama, že prišla až teraz. Vo finále to prišlo vlastne celkom nečakane.

Luxusní byt na prodej, Praha 7- Bubeneč - 150m
Luxusní byt na prodej, Praha 7- Bubeneč - 150m, Praha 7

Neplánovali ste ju?

Nebolo to extra plánované, dlhší čas sme to už neriešili. Prišla vlastne sama.

Prečo meno Meda?

Dlho som si bola istá, že to bude chlapec. Už som mala vymyslené meno pre chlapca, dievča sme si veľmi nepripúšťali. Ondřej veľmi chcel chlapca, takže som potom bola kvôli nemu trochu sklamaná, keď som sa dozvedela, že je to dievčatko. Mala som pocit, že nenapĺňam jeho prianie, takže som to pod vplyvom hormónov oplakala. Teraz už to samozrejme vidím inak. Potom sme začali vymýšľať meno pre dievčatko. Písala som si zoznam mien, ktoré sa mi páčia a ktoré by sa hodili k priezvisku Novotná. V tom bol podľa mňa najväčší problém. Páčilo sa mi veľa mien, k tomuto priezvisku sa ale veľmi nehodili.

V lete sa hrala hra o Mede Mládkovej, všade po Prahe boli bilbordy s nápisom Meda. Povedala som si, že je to pekné krátke a nevšedné meno. Zároveň to nie je cudzie meno, ale nie je fádne. Dala som ho teda do zoznamu, vo finále sme sa zhodli na dvoch menách, jedno z nich bola práve Meda. Potom som sa s tým menom zžila a už v brušku som ju oslovovala Meda. Vo svojom vnútri som vedela, že to má byť Meda.

Kedy bude oslavovať sviatok?

V českom kalendári nie je. Možno ju však nájsť v maďarskom kalendári 1. augusta.

Ako z toho vzniklo „pani Meda“?

To vôbec nesúvisí s Medou Mládkovou. Už keď som bola na 3D skríningu, bola taká zadumaná, mala vrásku medzi obočím. Keď sa narodila, pozerala sa na nás, akoby všetko vedela. Takým tým pohľadom reinkarnovaného starého človeka. Z toho vznikla pani Meda.

Až vyrastie, uvidíš, či z nej bude napríklad génius.

No to uvidíme, čo sa z nej vykľuje… Myslím, že to bude veľká osobnosť. Nič iné z nás dvoch ani nemôže vzniknúť… (smiech).

Podľa mňa ste v prvom rade vorkoholici.

To tiež. Ondřej je asi väčší vorkoholik než ja, aj keď ja som tiež blázon. Sme ale obaja ľudia, ktorí chcú v živote niečo dosiahnuť a ideme si za tým. Sme špecifické osobnosti. Neviem, čo z tohto spojenia môže vzniknúť.

Tvrdila si, že ti vzala postavu, veď ale vyzeráš skvelo.

Ďakujem. Ja sama viem, ako som vyzerala predtým, vidím tie zmeny. Ešte mám stále nejaké kilá navyše, ale verím, že to pôjde dole.

Čo pre to robíš? Pamätám si, že si behala a stalo sa ti niečo s kolenom.

V tomto období je ťažké niečo robiť. Nemôžeš nikam chodiť, vonku je zima. Keď sme boli v Španielsku, bola som nadšená, že budem chodiť behať, aby som so sebou konečne niečo urobila. Asi som to prehnala, šla som cez bolesť. Teraz mám z toho zápal v kolene a nemôžem chodiť (smiech).

Držíš nejaké špeciálne diéty?

Myslím, že ma ešte držia hormóny alebo si telo kilá drží, pretože ich ešte potrebuje na rekonvalescenciu. Poriadne v noci ešte nespím a podobne. Verím, že časom by to mohlo ísť samo. Držala som asi tri týždne škatuľkovú diétu, ale nezhodila som ani deko. Chápeš to? Ani deko! Takže si hovorím: takto to jednoducho má byť a tie kilá ešte potrebujem. Jedného dňa ale snáď odídu. (smiech)

Sú spolupráce na Instagrame stále zdrojom tvojich príjmov?

Čiastočným. Mám aj svoju agentúru CoolSisterz, to je pre mňa hlavná náplň. Robíme najmä influencer marketing, kampane na sociálnych sieťach a PR. Máme teraz za sebou niekoľko naozaj pekných veľkých projektov, na ktoré som pyšná. Napríklad v týchto dňoch vychádza nová kampaň pre Magnum. Stále takisto spolupracujem s nadáciou Terezy Maxovej, ale to je moja dobrovoľná charitatívna činnosť. Každý rok robíme nový produkt do mojej dizajnovej kolekcie Teribear by Renata, tentoraz sme vyrobili fľašu na pitie. Z predaja tejto fľaše idú peniaze práve na projekty nadácie. Sú to pekné veci, ktoré ma bavia a môžu niekomu pomôcť.

Takže si si od toho poriadne neoddýchla?

Keď máš rozbehnutú firmu, tak ju predsa nepoložíš len pre to, že máš dieťa. Mám spoločníčku a parťáčku Lenku Matějkovú, ktorá prevzala množstvo vecí, keď som ja nemohla. Takisto ale časovo nezvláda všetko robiť sama. V práci som si nedala takmer žiadnu pauzu, riešila som nejaké veci aj z pôrodnice.

Zasiahla ťa pracovne nejakým spôsobom pandémia?

Vďakabohu nie. Naopak sme minulý rok mali ešte viac práce než kedykoľvek predtým, pretože veľa firiem sa preorientovalo na online marketing a sociálne médiá.

A do toho si otehotnela.

Ja som ale pracovala, tehotenstvo ti v tom nebráni. Potom s dieťaťom je to už horšie.

To áno, veľa žien má ale náročnejšie aj tehotenstvo.

Ja som ho mala celkom dobré, pracovala som do poslednej chvíle.

Máš ako mamička ponuky na fotenie alebo rozhovory?

Áno, materstvo mi otvorilo dvere zase niekam inam. Je to zaujímavé. Práve nedávno som nad tým premýšľala, že je to ako mať psa. Začnú sa s tebou baviť ľudia, ktorí tiež majú psa. S deťmi je to podľa mňa podobné, začneš mať aj iných kamarátov. Deti ťa spoja, začnú sa o teba zaujímať iné firmy. Pani Meda už spolupracuje. Myslím, že až raz bude mať rozum, povie mi, že som urobila dobre. Podľa mňa to treba využiť. Napríklad ak raz pôjde študovať do Ameriky a bude potrebovať peniaze.

Odkladáte jej peniaze?

Odkladáme.

Čo druhé dieťa?

Nikdy som nepremýšľala o tom, že by som mala iba jedno. Mám pocit, že jedináčikovia to majú v živote ťažšie. Je to škoda. Ak žena môže mať viac detí a situácia to umožňuje, prečo nie. Ja by som chcela, ale samozrejme neviem, čo bude.

Čo tvoj dievčenský gang? Tam sa takisto rozrastajú…

Áno. Baby boom rokov 2020/2021 je masaker.

Ako vyzeralo stretnutie s kamarátkami pred piatimi rokmi a teraz?

No je to úlet! Je náročné stretnúť sa so všetkými deťmi. Väčšinou sú dve deti rovnako staré, ale v útlom veku poznať každý polrok. Každé dieťa frčí po svojom a matka za ním len lieta. S babami sa vídame, ale väčšinou v menších skupinkách. Tešíme sa, že až bude teplo, vyrazíme niekam všetky spoločne aj s deťmi.

Je to hrozne fajn, keď máš okolo seba kamarátky, ktoré prežívajú to isté. Keď rozoberáš také zmeny a starosti s niekým, koho sa to netýka, je to pre danú osobu neskutočne nudné. Keď som sama nemala deti, rada som sa vídala s kamarátkami, ktoré ich mali, ale nerozumela som im, nemala som pochopenie pre ich starosti. Keď sa o to môžeš podeliť s niekým, kto to s tebou prežíva, je to obrovská výhoda. So mnou to teraz prežívajú snáď všetky moje najbližšie kamarátky. Všetky teraz majú malinké deti, skoro vo veku Medy.

Renča, veľmi pekne ti ďakujem za rozhovor, hlavne veľa zdravia tebe a tvojej rodine.

Fast confession:

Čo ti materstvo dalo a čo vzalo?

Určite mi dalo životné naplnenie a vzalo mi teraz momentálne ešte postavu a takisto veľa času. Toho, čo mi ale dalo, je omnoho viac.

Čo ti koronavírus dal a čo vzal?

Vzal mi hlavne slobodu v cestovaní, vďakabohu mi nevzal nikoho blízkeho. Chcela by som povedať, že mi dal čas, ale taký zvláštny čas.

Najužitočnejšia rada tvojej mamy?

Nech do 30-tky len cestujem, študujem a užívam si života a nech mám deti až potom.

Čo pre teba znamená MMA?

Biznis môjho manžela.

Ako spomínaš na pôrod?

Teraz už v dobrom. Na všetky negatívne veci som hneď na nasledujúci deň zabudla. Mám krásnu dcéru, takže len v dobrom.

Opíš jednou vetou pani Medu.

Pani Meda je už teraz silná osobnosť, je to úžasná bytosť. Každý deň ju milujem viac a viac.

Ďalšie dieťa áno alebo nie?

Vždy som chcela viac než jedno dieťa, takže áno.

Posledný dobrý skutok, ktorý si urobila?

Snažím sa ich robiť priebežne. Naposledy som poslala Petříkovi peniaze na to, aby sa mohol vrátiť z nemocnice domov.

Čo si naposledy videla v televízii?

Teraz sledujeme na Netflixe seriál s Trojanom Svět pod hlavou. Je to vtipné a zároveň je to taký „aha“ moment, že socializmus tu naspäť fakt nechceme.

Čo pre teba znamenal luxus pred piatimi rokmi a čo je to dnes?

Pred piatimi rokmi pre mňa znamenal luxusnú dovolenku alebo kabelku. Dnes dobre sa vyspať.

Koho si predstavuješ ako budúceho prezidenta Českej republiky?

Napríklad Svěráka, ten by sa mi tam páčil.

Necháš sa očkovať proti Covidu?

Asi áno.

Najkrajšia Češka?

Pre mňa je to Tereza Maxová, pretože je krásna nielen zvonku, ale aj vnútri.

Čo by si odkázala nášmu ministrovi zdravotníctva?

Kto ním vlastne teraz je? (smiech)
Respondent sa pýta redaktora:

Čo sa ti stalo s členkom, čo to behanie?

Momentálne rehabilitujem a behať sa zatiaľ nechystám.
Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie
Rychlá zpověď - herečka Jitka Schneiderová:
Zobrazit článek
Rychlá zpověď - adiktolog Martin Vlček:
Zobrazit článek