Top hledané
Výsledky (0)
O kraľovaní počas koronavírusu, súkromnom živote i najväčšom trapase

Rýchla spoveď – Miss Czech Republic Karolína Kopíncová: Teším sa, až sa stanem jeho ženou, rozviesť sa môžeme vždy

Šárka Peková
06.Feb 2021
+ Pridať na Seznam.cz
8 minut čtení

Krásnych žien je veľa, ale skutočná kráľovná krásy musí mať vždy niečo naviac. Svoje o tom vie aj víťazka Miss Czech Republic 2020 Karolína Kopíncová, ktorá sa v rozhovore pre LP-Life.sk otvorene rozhovorila o tom, či jej rinoplastika pomohla k zisku korunky. Dvadsaťdvaročná rodáčka z Vrbna pod Pradědem zároveň prezradila, ako sa vyvíja jej vzťah s dlhoročným partnerom Radovanom a čím ju šokoval na prvom rande. Reč prišla aj na Instagram a vysnenú spoluprácu, ktorá mnohých z vás prekvapí!

Karolína, ako si užívaš kraľovanie počas koronavírusu, keď sa v podstate všetky mediálne povinnosti presunuli domov?

Keď bolo po víťazstve, tak mesiac neboli skoro žiadne obmedzenia a každý deň sme mali niečo iné. Síce som toho veľa nenaspala a na osobný život tiež nebol čas, ale neprekážalo mi to, pretože som si to priala a naplňovalo ma to. Odkedy sa ale situácia okolo koronavírusu zhoršila, takmer nič sa nedeje, len sem-tam nejaké fotenie, chodila som ale hlavne prehliadky, takže mi to strašne chýba a teším sa, až sa všetko zase otvorí a budeme normálne pracovať a žiť. Aspoň mám čas na školu a na dopísanie bakalárskej práce, pretože som v poslednom semestri, ale verím, že by som modeling so školou dokázala skĺbiť.

Ako to vyzerá s tvojím odletom na Miss World?

Miss World je naplánovaná na druhú polovicu tohto roka, mala byť v roku 2020, ale z dôvodu pandémie sa nekonala, takže ju posunuli o rok neskôr. Finále by malo byť v Bangkoku, ale presný dátum stále nevieme a vzhľadom na situáciu stále čakáme, pretože na tejto Miss je najviac kandidátok zo všetkých svetových súťaží a keď ich tam 60 nepríde, tak sa, samozrejme, finále konať nebude. Ale ja som tak nejako psychicky pripravená, že druhá polovica roka už bude fungovať v normále a na Miss World poletím.

Pronájem 2kk, Praha 1, 60m2
Pronájem 2kk, Praha 1, 60m2, Praha 1

Takže máš tým pádom aj predĺžené svoje kraľovanie…

Áno, mám, pretože Táňa (riaditeľka súťaže Miss Czech Republic) vynechala ročník 2020/2021 a nové víťazky budú až v roku 2022. Tento rok v lete sa odštartujú klasické castingy, na jeseň bude semifinále a na budúci rok na jar finále. Je logické, že tohtoročný ročník sa vynechal, pretože keby tomu tak nebolo, mala by Táňa 10 víťaziek a 5 svetových súťaží, čo by bolo ťažké dať dokopy. A ja som, samozrejme, rada, že o nič neprídem.

Ako sa udržuješ vo forme, keď sú zatvorené fitness centrá?

No, nie je to veľmi jednoduché. Snažím sa cvičiť doma, ale počas lockdownu som začala byť strašne spomalená a všetko mi trvá dvakrát dlhšie než predtým, keďže som vypadla z toho režimu, a rovnako to mám aj s cvičením. Cez sviatky som vôbec nič neriešila, pretože si vravím, že sladkosti a zemiakový šalát patria k Vianociam, takže si to nikdy neodpustím a radšej to potom vždy vycvičím, ale musím určite zabrať viac. Už to je na mne poznať, nie je to také pevné, ako to bývalo, mám dve kilá navyše.

Všimla si toho Táňa?

Zatiaľ ne. (smiech) Na prvý pohľad by si nepovedala, že som pribrala. Skôr som stratila svaly a necítim sa taká pevná a vo forme. Som skrátka taká rozkysnutá a chýba mi pevná ruka nášho fitness trénera Františka.

Vzhľadom mi pripomínaš Nikol Švantnerovú. Som prvá, kto ti to hovorí, alebo si to už počula z viacerých strán?

Určite nie si prvá, kto mi to hovorí, počúvam to celkom často. Sme obe vysoké, štíhle, tmavovlasé, s medzerou medzi zubami a odstávajú nám uši, sme si typovo veľmi podobné, takže to chápem, ale tak nejako to neriešim.

Hovorí sa, že človek s medzerou medzi zubami je dobrý v speve. Ako si na tom so spevom ty?

Vždy som si veľmi priala vedieť spievať, ale som hluchá ako poleno a keď spievam, tak to určite nikto nechce počúvať. Ja, bohužiaľ, neoplývam žiadnym úžasným talentom, ako je spev alebo tancovanie, a kompenzujem si to športom. Ešte by som chcela spomenúť, že som sa s medzerou nenarodila, ale mám ju až po úraze.

Čo sa ti stalo?

Oslavovala som 19. narodeniny a spadla som. Skočila som kamarátovi na chrbát a šli sme z kopca. To bolo všetko v poriadku až dovtedy, kým sa náš ďalší stokilový kamarát nerozhodol, že na nás skočí, a ja som spadla na zem. Nestihla som dať ruky pred seba, takže som nedopadla úplne ružovo. Zodrala som si aj tvár, ale, našťastie, nezostala mi žiadna jazva, len medzera medzi zubami.

Necháš si ju opraviť?

Dlho mi trvalo, kým som sa ju naučila mať rada, ale teraz ju vnímam ako benefit v tom, že som niečím iná a zapamätateľná. Ale na druhú stranu, na svetovú súťaž by bolo lepšie mať krásny americký úsmev, tam sa to berie trošku inak. Ak sa rozhodnem pre strojček, ktorý potrebujem zo zdravotných dôvodov, pretože mám vybočenú čeľusť, tak mi za ňou ale smutno veľmi nebude. Ale nechám to otvorené, zatiaľ to neriešim.

Zažila si niekedy situáciu, počas ktorej si sa cítila naozaj trápne?

Nedávno som odosielala e-maily kvôli svojej bakalárskej práci do rôznych médií a keď som písala do jedného média, ktoré vôbec nemá online stránku, skopírovala som zlý e-mail, pretože som šla ako stroj. Poslala som nesprávny názov média a napísala som, či je možné vydať môj rozhovor online. Keď som to odoslala, uvedomila som si to, ale našťastie mi prišlo, že e-mail nebol doručený. Vydýchla som si a napísala to znova opravené, ale v tú chvíľu mi prišiel mail, že môj pôvodný zlý mail sa doručil. To som sa cítila veľmi nepríjemne.

A ako to nakoniec dopadlo?

Ospravedlnila som sa, že som poslala nesprávny mail, čo chápem, že nie je dobrý začiatok, ale našťastie to vzali celkom v pohode a momentálne spolu komunikujeme.

Ty sa netajíš tým, že si pred finále Miss Czech Republic podstúpila rinoplastiku. Myslíš si, že ti plastika nosa pomohla k víťazstvu?

Myslím si, že žiadna plastika žiadnemu dievčaťu nepomôže vyhrať, pretože keď ste v súťaži krásy, tak krása sa tam berie ako štandard. Ak ste len krásna schránka a nie je v nej nič, tak vám to nepomôže, pretože to, že máte nový nos, vám nenahradí ostatné kvality, ako sú napríklad pracovitosť, inteligencia, cieľavedomosť a komunikatívnosť. Ja som veľmi rada, že mám nový nos, a cítim sa teraz naozaj dobre, ale nemyslím si, že to bolo kľúčové pre moju výhru v súťaži.

Neplánuješ ísť aj na prsia, keď je to medzi modelkami trendy?

Všetci vieme, že ja žiadne prsia nemám. (smiech) Ja to doma hovorím už od pätnástich, že pôjdem na prsia, pretože som vedela, že ich nemám po kom mať. Strašne dlho som na tejto myšlienke lipla, až do príchodu Miss, kde som zistila, že to ide aj bez toho. Ale na druhú stranu, som si istá, že raz na ne určite pôjdem. Len neviem, či pred deťmi, alebo až po nich. Mám rada ženské krivky a myslím si, že mi to pomôže aj v pracovnej sfére, pretože teraz nie som vhodná ani na plavky, ani na plesové šaty, pretože som jednoducho plochá ako doska. Proste mi to v tom výstrihu chýba. (smiech)

Čím si teda výnimočná oproti ostatným víťazkám?

Mám radosť, že budem prvá víťazka v našej organizácii Miss Czech Republic, ktorá bude mať svoj vlastný nadačný fond. Najdôležitejšie kroky mám už za sebou, máme názov, logo, nakúpené domény, pracujeme na webe a v tejto chvíli už právnici pracujú na založení. Fond sa bude zameriavať najmä na deti, ktoré čoskoro opustia detský domov, ale nielen na tie. Pre menšie budeme robiť tábory. Deti z domova sa na ne za normálnych okolností nedostanú. Priala by som si urobiť prvé už toto leto, ale to sa bude odvíjať od aktuálnej situácie, či to bude povolené.

Ty máš 184 cm. Prekáža ti, že je tvoj partner nižší než ty?

Ja to vnímam tak, ako to vníma ten chlap. Ak mu to neprekáža a nepotrebuje si na svojej výške doháňať ego, tak ja s tým nemám problém. Samozrejme, že keď spolu niekam ideme a ja mám vysoké podpätky, tak som o pol hlavy vyššia, ale mne to neprekáža a jemu tiež nie.

Chodia ti ponuky na rande aj napriek tomu, že na tvojich sociálnych sieťach vidia, že si zadaná?

Už sa mi to párkrát stalo, ale väčšinou na to nereagujem alebo odpoviem, že ďakujem za ponuku, ale že mám doma priateľa a som veľmi spokojná, a tým sa to väčšinou skončí.

Ukazuješ ich priateľovi?

Väčšinou áno a celkom často sa nad tým bavíme, pretože ho mám na svojom profile skoro všade, pretože som vo vzťahu šťastná a on je súčasťou môjho života. Ale skôr mi prekáža, keď mi niekto pošle spoločnú fotku s priateľom a napíše mi: „No, keby si nebola taká, tak toto sme mohli byť my!“ To sa mi zdá krajne nevhodné.

Myslíš si, že ťa choroba Missiek nepostihla aj vďaka tomu, že momentálne nemôžeš lietať po rôznych akciách ako tvoje predchodkyne?

Pár akcií som stihla a nič sa nezmenilo. Na druhú stranu si myslím, že choroba Missiek je len taký zažitý stereotyp, pretože keď tie dievčatá zrazu prídu z dediny alebo malého mesta do veľkého sveta, kde sú väčšinou starší úspešní muži, majú potom tendenciu opúšťať svojich partnerov, pretože im imponujú muži, ktorí už niečo dokázali. Ale tým, že ja som mala šťastie, že môj muž spadol z neba, ako ja s obľubou hovorím, tak nemám potrebu to robiť.

Tvoj partner Radovan je o 12 rokov starší a zároveň ste spolu už 4. rok. Nebavili ste sa o svadbe alebo o deťoch?

Samozrejme. My sa o tom bavíme celkom často a ja mam takú vtipnú historku, že Radovan to na mňa vybalil už na prvom rande, pretože je starší a ja som bola v tom čase mladá. Popíjali sme víno na terase a on mi z ničoho nič hovorí: „Ja chcem ale deti!“ A ja v tých 19 rokoch len: „Čože, deti? Si sa zbláznil?“ Takže sa tomu spätne smejeme, pretože nechápe, ako to zo seba mohol vypustiť, ale keby som nevstúpila do Miss, tak si myslím, že už by sme zasnúbení boli, pretože ja si to prajem a teším sa, až sa stanem jeho ženou. Viem, že mám 22 rokov, ale cítim, že je to tak správne, a navyše, rozviesť sa môžeme vždy.

Ty máš na svojom Instagrame vyše 40 tisíc sledujúcich. Považuješ sa za influencerku?

Pracujem na tom. Keď som vstúpila do Miss, mala som 800 sledujúcich a vôbec som to neriešila, ale uvedomila som si, že v dnešnej dobe je to naozaj dôležité, takže som začala tvoriť pravidelný obsah, aby aj moji fanúšikovia mohli so mnou nadviazať kontakt. Myslím si, že sa to podarilo a pekne mi to narástlo, ale urobila som jednu chybu. Zaplatila som si za 150 Kč propagáciu jednej fotky a odvtedy, čo Instagram zistil, že som ochotná mu dávať peniaze, tak mi znížil dosahy, aby som si znovu zaplatila ďalšiu reklamu. Takže sa to snažím opäť pomaly zdvíhať bez akejkoľvek propagácie.

Akú ponuku spolupráce by si nikdy nevzala?

Asi na erotické pomôcky, pretože sú veci, ktoré by mali zostať doma.

Máš, naopak, nejakú vysnívanú značku, s ktorou by si chcela spolupracovať?

Priala by som si spolupracovať so značkou Dartmoor, ktorá vyrába komponenty na bicykle. Možno to znie divne, ale bicykle sú mojím koníčkom a je to taká moja srdcová záležitosť. Potom by som si želala tiež nafotiť kampaň s Fendi alebo Versace, pretože milujem extravagantné kúsky počas prehliadky alebo fotenia. V tom sa naozaj vyžívam.

Fast confession:

Čo považuješ za svoj najväčší životný úspech?

Výhru v Miss Czech Republic.

Ktorá modelka je pre teba vzorom?

Karolína Kurková.

Čo si všeobecne myslíš o plastikách?

Neodsudzujem ich.

Víťazstvo v medzinárodnej súťaži krásy alebo post moderátorky?

Oboje.

Aké tri veci by si si so sebou vzala na pustý ostrov?

Filter na vodu, náramok prežitia a špunty do uší.

Z čoho máš najväčší strach?

Z hadov.

Aká vec ťa zaručene vždy rozosmeje?

Ja mám celkom rada cudzie nešťastie, keď sa niekomu niečo stane.

Aký je tvoj najväčší zlozvyk?

Zlozvyk? Asi čokoláda.

Čo sa ti ako prvé vybaví, keď sa povie slovo gentleman?

Môj muž.

Čo ti na mužoch imponuje najviac?

Charizma.

Aký názor máš na očkovanie proti koronavírusu?

Neutrálny.

Si dobrá vodička?

Myslím si, že áno.

Vieš uvariť sviečkovú?

Sviečkovú som ešte nikdy nevarila.

Kde sa vidíš o päť rokov?

Post moderátorky a víťazka národnej a svetovej súťaže.
Respondent sa pýta redaktora:

Prihlásila by si sa do Miss?

Keďže som malá, tak nie.
Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie