Dnes oslavuje 60. narodeniny a na budúci rok pravdepodobne ukončí svoje viac než 22 rokov trvajúce pôsobenie v Snemovni. Miroslav Kalousek, obdivovaný i nenávidený český politik, už totiž nebude kandidovať a stiahne sa do politického zákulisia, kde chce rokovať o opozičnej spolupráci. V rozhovore pre LP-Life.sk otvorene hovorí nielen o tomto pláne, ale tiež o starnutí, zdraví a veľkom smútku za predĺženými víkendmi s operou a dobrým jedlom. Je totiž vášnivým poslucháčom vážnej hudby a za dobrými spevákmi neváha „popoletieť“ ani na druhú stranu Európy.

Miroslav Kalusek se směje.

Video

Aký máte momentálne pocit z Česka?

Bude to strašne ťažké a sú dve možnosti. Buď súčasná populistická politika vydrancuje posledné trezory na dlh, zasype všetko peniazmi a vďaka tomu sa jej podarí drancovať ďalej bez ohľadu na budúcnosť. Alebo voľby na budúci rok vyhrá zodpovedná demokratická väčšina a bude musieť poctivo povedať, ako na tom sme.

Ak máme investovať do rozvoja, musíme si priznať, že už nemáme na taký rozsah verejných služieb zdarma a sociálnych dávok, na ktoré sme zvyknutí. Naopak, musíme „nabehnúť“ na pomerne úsporný režim, aby sme boli schopní modernizovať krajinu, a to mnoho ľudí nerado počuje. Určite sa tiež objaví nejaký populista, ktorý bude hovoriť: „Nebojte sa, ja vám to všetko zaistím zadarmo.“

Oba scenáre naozaj neponúkajú jednoduchú budúcnosť a ja sa snažím urobiť maximum pre to, aby to nakoniec bol ten scenár „B“. Aby politici dokázali ľuďom vysvetliť, že neexistuje len zajtra, ale aj pozajtra. A ak chceme zachovať budúcnosť, musíme predovšetkým zachrániť prítomnosť.

Nezávisle na tom, čo sa teraz deje, vy ste zažili ako minister financií poslednú krízu po roku 2009. Vtedy ste razili trend úspor, dnes sa vlády v Európe chcú venovať najmä investíciám. Tiež ste zmenili názor?

Musím zdôrazniť, že my sme v kríze investovali oveľa viac, než investovala vláda Andreja Babiša v rokoch 2017 a 2018. Takže reči o tom, že my sme podsekli investície, sú nezmysel. Šetrili sme na prevádzkových výdajoch.

Predchádzajúca kríza prebiehala v úplne inom prostredí. Za nás ešte bolo štandardné chovanie centrálnych bánk, nebolo kvantitatívne uvoľňovanie a peniaze mali nejakú hodnotu. Keď som v roku 2010 preberal ministerstvo financií, úroková miera štátnych dlhopisov bola 5,7 % a finančné trhy sa začali báť štátnych dlhopisov, že by to nemuseli byť bonitné aktíva. My sme ich museli presvedčiť, že sa nás nemusia báť, inak by sme nezarábali na nič iné než úroky z úverov. V roku 2011 nám zvýšili rating o dva stupne, ja som bol vyhodnotený vo Financial Times ako najdôveryhodnejší minister financií EÚ a zrazili sme úroky pod 3 %.

Ale to bolo v čase, keď bolo kvantitatívne uvoľňovanie zakázané slovo. V roku 2013 prišiel Mario Draghi do čela Európskej centrálnej banky a po vzore amerického FEDu začali centrálne banky bezhlavo tlačiť peniaze. Peniaze zrazu stratili hodnotu, takže nebolo neobvyklé, že najbonitnejšie aktíva sa kupovali so záporným úrokom, čo samozrejme uľahčilo štátom ich dlhovú službu a firmám to umožnilo si lacnejšie požičať. Takže na jednu stranu pomáhate ekonomike prežiť, na tú druhú zrážate konkurencieschopnosť, pretože na trhu máte množstvo „zombíkov“, ktorí by tam za normálnych okolností nemohli byť. Ja to považujem za politiku, ktorá umožňuje prežívať, ale neumožňuje rozvoj. A zaplatí to budúcnosť.

V každom prípade súhlasím s tým, že v kríze, ako je táto, je nutné masívne investovať. Nie som si istý, či je možné sa preinvestovať verejnými investíciami, ale som si istý, že nie je možné krízu zdolať dotáciami a dávkami. A táto vláda dotuje a dávkuje oveľa viac, než investuje.

Vyzerá to, že ste pri politike mrzutejší než kedykoľvek predtým…

Nie som mrzutejší, ale uvedomujem si, že dobrých variantov je menej a menej. A ja som nikdy situáciu nemaľoval naružovo.

Čo vám pomáha proti smútku?

Mám celkom slušný zmysel pre humor a nepoznám prácu, ktorá by sa dala robiť bez srandy. Sranda musí byť, aj keby na chlieb nebolo. (smeje sa)

Ako prežívate šesťdesiatku?

Rovnako ako päťdesiat deviatku, je to ročník ako každý iný. Vek je len číslo, poznám štyridsaťročných starcov a osemdesiatročných mladíkov. Netrpím krízou stredného veku, prijímam to s pokorou. Ubehlo to strašne rýchlo a zároveň dúfam, že ešte nie je koniec.

Keď sme robili rozhovor pred rokom, vraveli ste mi, že ste mali poranenie menisku. Objavilo sa odvtedy aj nejaké ďalšie zdravotné trápenie?

To súvisí s tou šesťdesiatkou, už veľa rokov ma trápi postupujúca artróza. Takže môžem plávať, chodiť do kopca, z kopca už by som si mal dávať väčší pozor, môžem jazdiť na bicykli a dokonca som si domov kúpil rotoped. Ale s mojím milovaným tenisom začína byť koniec. Keď človek neodolá a ide si tenis zahrať, opuchnú mu kolená, a to nie je príjemné.

Ale to je vec, ktorá príde s vekom, nie je to nič, na čo by sa človek mal sťažovať. Je nutné prijímať to s pokorou.

Staráte sa o seba viac a vnímate svoje telo s rešpektom?

Viete, že áno? Pred desiatimi alebo dvadsiatimi rokmi som na životosprávu myslel oveľa menej ako teraz. Oveľa viac premýšľam nad tým, čo a kedy jem, viac myslím na to, aby som polhodinu denne športoval. Vždy platí, že ak si polhodinku nenájdete, ste len lenivý.

Byt na pronájem - Praha 5 - Smíchov - 69m
Byt na pronájem - Praha 5 - Smíchov - 69m, Praha 5

Dokázali ste si za tých šesťdesiat rokov uvedomiť, čo skutočne znamená úspech?

Zažil som veľa úspechov aj pádov na nos. Oboje je dôležité, pretože keď si občas nenabijete ústa, neuvedomíte si cenu toho úspechu. Úspech je situácia, keď človek chcel niečo dosiahnuť – a podarilo sa mu to.

A je to prchavé?

Je to prchavé za predpokladu, že z toho nič nebolo. Nie je to prchavé, keď sa môžete otočiť a povedať: „Toto považujem za správne a toto zostalo.“

Čo je to vo vašom prípade?

Napríklad to, že mohol Andrej Babiš rozhadzovať peniaze na všetky strany, pretože som mu ich ušetril. (smeje sa)

Pred časom ste mali závažné ochorenie, tak trochu ste sa pozreli smrti do očí. Zmenilo sa niečo vo vašom uvažovaní o životných prioritách?

Nemyslím si, že sa niečo trvalo zmenilo. Smrti do očí… To je príliš dramatické, pán primár hovoril, že som mal namále. Nebol to boj o život, bol to kritický moment, keď som sa z toho nemusel dostať.

Uvedomil som si niektoré životné priority, možno plánujem menej dopredu, pretože keď si niečo naplánujete na päť rokov, zajtra to môže byť inak. Také veci si v tú chvíľu uvedomíte. A vážim si každej chvíle, keď som úplne zdravý.

Nedávno ste ohlásili odchod z politiky. Povedzte mi k tomu niečo viac…

Nerád tomu hovorím odchod z politiky, pretože to, čo teraz prebieha v Poslaneckej snemovni, nemá s politikou príliš spoločné. Je to karikatúra na politiku. Už to nie je súboj politických ideí a argumentov, ale maximálne súboj o to, kto si urobí lepšie „selfíčko“. Dnes už sa ani neargumentuje, je to otázka cirkusového marketingu.

A čo sa týka dôvodu, ten som povedal úplne jasne. Ak majú zvíťaziť sily, ktoré si prajú demokraciu a modernizáciu krajiny, a nie jej ďalšie drancovanie, tak vzhľadom na náš volebný zákon opozícia nesmie kandidovať na viac než dvoch kandidátkach. Čo znamená niekoľko podmienok – a všetky sú nutné.

Prvou je, že sa lídri musia dohodnúť, tam vidím poctivú snahu. Keď sa dohodnú na nejakom kompromise, v ich stranách sa nebude množstvo bodov páčiť, a tam je potreba strašne veľa odpracovať, aby ľudia v regiónoch dohodu podporili. Spomeňte si na koalíciu KDU-ČSL a STAN. Lídri sa dohodli, držali sa za ručičky, skákali spolu cez kaluže, a potom im tie strany povedali „nie“. Pretože sa to neodpracovalo v teréne.

A ja som už veterán, poznám skoro každého a myslím si, že toho môžem v tom teréne veľmi veľa odpracovať. Môžem sa snažiť, aby som obrúsil trecie plochy, povedal niekomu „neklam a nevymýšľaj si zástupné argumenty, tebe ide len o tvoju osobnú ambíciu, na to teraz nie je čas“. To môžete povedať len vtedy, keď toho človeka veľmi dlho poznáte. A tiež to môžete povedať vtedy, keď je jasné, že vy sám v tom žiadnu ambíciu nemáte. Nikto nemôže premýšľať, čo si to tam ten Kalousek pre seba chystá. Nič si nechystá. Má len rovnakú snahu ako množstvo ďalších voličov, aby sme sa dali dohromady. Pre toto presvedčovanie mám voľné ruky, pretože nebudem kandidovať.

Bolo to ťažké rozhodovanie?

Bolo to pomerne dlhé rozhodovanie, pretože tých okolností a dôvodov je naozaj mnoho, ale nijako zvlášť ťažké to nebolo. Len som si potreboval ujasniť, že je to správne rozhodnutie. Je to situácia, keď musia ísť všetky osobné ambície stranou.

Takže bude koniec vášho hovorenia a exhibícií pred kamerou?

Ja som nikdy nerobil exhibície. (smeje sa) Budem sa aj naďalej vyjadrovať, ale tých niekoľko nasledujúcich týždňov a mesiacov chcem realizovať – a už ich realizujem – množstvo neformálnych rozhovorov, počas ktorých budem ľudí presviedčať, že toto je podmienka, ktorá ak nebude splnená, tak nemáme šancu.

Ale už nebudete poslanec…

Tak sa budem živiť niečím iným.

A o čom premýšľate?

Je niekoľko variantov. Budete sa diviť, ale ja som nikdy svoju osobnú kariéru neplánoval. Vždy to bolo prijatie nejakej výzvy. Aj toto je výzva, ktorú s väčším či menším úspechom zvládnem.

A neobávam sa, že by som sa neuživil.

Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m
Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m, Praha 1

Množstvo politikov sa po šesťdesiatke začína viac venovať rodine a vnúčatám. Vy máte vnúčatá?

Mám dvoch vnukov, z ktorých mám radosť.

Aký ste dedko?

To by ste sa museli spýtať tých chlapcov. Rád si ich požičiam, rád sa nimi poteším a najradšej zo všetkého ich zase vraciam. (smeje sa)

Ale keď už nebudete v tej aktívnej politike, tak budete mať bezpochyby viac času…

Myslím si, že budem pracovať, či už budem niekde zamestnaný, alebo budem mať niečo svoje. Asi nebudem menej vyťažený.

Povedzte mi, čo rád jete?

Bohužiaľ, všetko, celý život s tým bojujem. (smeje sa) Len s tým vekom sa snažím premýšľať o tom, aby to nebolo ťažké, kalorické. Mám rád ryby, dávam prednosť bielemu mäsu, ale tiež mám rád sviečkovú, kačicu a rád si zájdem na srbskú pljeskavicu. Mám jednoducho rád dobré jedlo, vyhýbam sa len sladkým jedlám. Niekto miluje napríklad slivkové knedle, to ja nie, maximálne jednu ako múčnik.

Keď ste doma a nemusíte práve premýšľať o práci a politike, čo rád čítate, sledujete alebo počúvate?

Mám rád klasickú hudbu, najradšej zo všetkého operu. Nie som lenivý presunúť sa či popoletieť za dobrým predstavením a špičkovými spevákmi po Európe, napríklad do Londýna, Paríža, Drážďan. Vo Viedni mám obľúbený trojboj – Staatsoper, kde mám lístky na operu, Albertina, kde je vždy nejaká pekná výstava, a Plachutta, kde dobre varia. To je niečo, čo mi teraz s Covidom veľmi chýba. Už veľa mesiacov som nebol na predĺženom víkende s operou, naposledy vo februári.

A knihy? Mám rád dobré knihy, to je rovnaké ako s tým jedlom.

A je niečo, čo by ste do ruky nevzali?

Nie je to o tom, že by som niečo nevzal do ruky. Môžem napríklad povedať, že som nikdy neholdoval detektívkam, ale s výnimkou tvrdého žánru – Raymond Chandler a Samuel Dashiell Hammett, to sú dve mená, pri ktorých som urobil výnimku a prečítal som si všetky ich detektívky. Ale pre ten štýl, nie pre detektívnu zápletku.

Chcú sa s vami ľudia baviť aj o niečom inom než o politike?

Áno, dokonca mám pocit, že som celkom vyhľadávaný a nie nudný spoločník. Ale musíte sa spýtať ich.

Vraj ste dobrý glosátor…

Vy chcete, aby som sa hodnotil, ale to ja nemôžem. Musíte sa spýtať tých, ktorí to tvrdia. (smeje sa)

Tak ja to od nich pôjdem vyzistiť. Ďakujem veľmi pekne za rozhovor!

Fast confession:

Ako si dnes chránite zdravie?

Snažím sa žiť zdravo, trištvrte hodinky denne športujem, napchávam sa zeleninou, ovocím a nevyhľadávam tlačenice.

Čo vám pomáha proti smútku?

Sranda.

Čo vám imponuje na ženách?

Inteligencia.

Čím dokážete ženy očariť?

Vždy vraveli, že som ich ukecal tak si to preložte, ako viete.

Čo ste si naposledy kúpili pre radosť?

Vstupenky na Mesiáša, Collegium 1704, Václav Lux.

Kniha, ktorú ste naposledy prečítali?

Sérotonín.

Vyjedáte niekedy v noci chladničku?

Už je to dlho, čo som tomu naposledy podľahol. Ale bývali časy, keď ten chladničkový sex bol intenzívny a potom to bolo na tej postave vidieť.

Najlepšia a najhoršia vec na politike?

To ja takto neviem povedať. Každý job má svoje svetlé a tienisté stránky.

Napíšete niekedy politické pamäti?

Myslím si, že nie. Keby som napísal všetko, čo som počul medzi štyrmi očami, porušil by som zásady slušného správania a nepísané pravidlá toho, čomu sa hovorí politika. A keď to zamlčím, nebude sa to dať čítať.

Kto je váš politický vzor?

Takých je celý rad, vždy to boli ľudia, ktorí si šli vždy za svojím, pokojne aj proti prúdu, napríklad Winston Churchill.
Respondent sa pýta redaktora:

Ako ste sa dnes vyspali?

Dobre, šlo to. Ďakujem za rozhovor.
Luxury Prague Life

Photo gallery (6)

Miroslav Kalousek sedí u Vltavy.
Miroslav Kalousek na balkóně.
Miroslav Kalousek u Vltavy.
Miroslav Kalousek u Vltavy.
Miroslav Kalousek s Karlem Schwarzenbergem.
Miroslav Kalousek má rád tenis.
View photo gallery

About the author

David Budai
Luxury Real Estates
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
57 475 000 CZK
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Praha 8

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8

3 + KK 145 m², ter. 11 m²
18 490 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 CZK
Show property
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
9 980 000 CZK
Show property
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré

4 + KK 229 m²
50 000 000 CZK
Show property
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m

4 + KK 288 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
price upon request
Show property
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 CZK
Show property
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 228 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²

127 m²
87 852 CZK
Show property
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m

4 + KK 214 m², ter. 59 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové
Praha 1

Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové

3 + 1 117 m², bal. 3 m²
37 500 CZK
Show property
Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m
Praha 1

Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m

2 + 1 58 m², bal. 6 m²
27 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²

249 m²
216 329 CZK
Show property
Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m
Praha 1

Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m

54 m², bal. 2 m²
18 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²

48 m²
46 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²

153 m²
93 789 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²

146 m²
93 392 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m
Praha 2

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m

993 m², ter. 309 m²
price upon request
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 5

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

154 m²
price upon request
Show property
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
25 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 2

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

171 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy
Praha 2

Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy

130 m²
42 900 CZK
Show property
Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m
Praha 1

Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m

465 m², ter. 144 m²
41 928 000 CZK
Show property
Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m
Praha 10

Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m

162 m², ter. 12 m²
price upon request
Show property
Vila na prodej Praha 6 - 277m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 277m

7 + 1 277 m²
18 750 000 CZK
Show property
Prodej luxusní administrativní budovy v okolí
Praha 9

Prodej luxusní administrativní budovy v okolí

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Kancelářské prostory na prodej na Praze 8
Praha 8

Kancelářské prostory na prodej na Praze 8

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou Troja 152m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 152m

2 + KK 152 m²
31 800 000 CZK
Show property
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

4 + KK 113 m²
19 300 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
22 090 000 CZK
Show property
Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m
Praha 1

Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m

3 + 1 118 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
22 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusní vily v okolí Prahy
Praha 9

Prodej luxusní vily v okolí Prahy

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s výhledem 177m
Praha 2

Luxusní byt s výhledem 177m

4 + 1 177 m²
120 000 CZK
Show property
Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m
Praha 5

Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m

Atypický 230 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 119 m², bal. 2 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 111 m²
49 000 CZK
Show property
Supermakléřky - real estate comics