Ak si niekto aj v tomto neľahkom období dokáže udržať dobrú náladu, je to bezpochyby česká ministerka pre miestny rozvoj Klára Dostálová. Pri stretnutí s ňou na vás okamžite preskočí jej optimizmus aj radosť a na okamih máte pocit, že to so svetom nie je také zlé. A má sa veru z čoho radovať: už 28 rokov žije v harmonickom vzťahu so svojím manželom, darí sa jej v práci a nedávno sa dokonca stala babičkou. V otvorenom rozhovore pre LP-Life.sk prezradila, ako sa vyrovnáva s ublížením druhých ľudí, aj to, ako svojim podriadeným tu a tam pošle nahnevanú správu.

Video

Čo najbláznivejšie ste v živote urobili?

To sú otázky, ani neviem! (smiech) Ja zažívam v živote veľa humorných situácií, pretože som veľký optimista a smejko. Bláznivé bolo možno to, že som si myslela, že bez problémov zvládnem výstup na ľadovec, ale v polovici kopca som to musela otočiť, pretože som to neudýchala.

Ako sa v živote rozhodujete?

Som veľmi spontánny človek, takže dokážem reagovať na množstvo situácií okamžite. Nemôžem povedať, že by som bola veľký plánovač, skôr reagujem na aktuálnu situáciu. Ale čo sa týka rodiny, tak teraz napríklad chystáme svadbu môjho syna, a to sa plánovať musí. Teším sa na to.

Tento rok ste sa stali babičkou. Dá sa povedať, že na dnešnú dobu celkom mladou babičkou. Ako to prežívate?

To je pravda, budem mať ešte len päťdesiat, takže som relatívne mladá. Ale je to tým, že som mala skoro deti. Na druhú stranu som rada, že si s vnukom – a dúfam, že budú vnúčatká pribúdať, pretože mám syna a dcéru – užijem veľa zábavy. Budem ešte plná síl, budem môcť šoférovať auto, takže budeme jazdiť po pamiatkach a na rôzne výlety.

A ako si to užívam? Je to taká smutná doba, sami sme s manželom prekonali ochorenie Covid, takže sme sa museli od zvyšku rodiny separovať. Ale vďaka digitálnym technológiám sa to darí lepšie. Máme spoločný videočet s celou rodinou, dokonca aj s druhou babičkou a dedkom, takže prežívame také veselé večery.

Máte predsavzatie, aká babička budete? Budete mať tendenciu sa synovi alebo dcére pliesť do výchovy?

Skôr si myslím, že budem rozmaznávacia babička a že ma mladí budú musieť trošičku krotiť. Rozhodne nebudem babička zákazov, naopak tým, že som bola prísnejšia na svoje deti, sa na rozmaznávanie teším.

Ste predsa len vyťažená ministerka. Nemáte strach, že na vnúčatá nebudete mať dostatok času?

Je to tak, všetko niečo prináša. Našťastie má Kryštofík zatiaľ len štyri mesiace, ale hrozne by som ľutovala, keby som mu neskôr nemohla venovať dostatok času. Asi nikdy nebudem babička na plný úväzok, rovnako tak druhá babička Nina, ktorá je zdravotná sestra a slúži zmeny. Takže sa, my babičky, budeme musieť podeliť, aby Kryštofík nestrádal. (smiech)

V Rýchlej spovedi ste spomenuli, že pre Kryštofka teraz nakupujete ako divá…

To je pravda, to si naozaj užívam. Ešteže existujú internetové obchody, sama by som to peši neobehala… Ale zase v tom je to horšie, na internete „presurfujem“ naozaj veľké množstvo obchodov a myslím si, že tie veci Kryštof ani nevynosí. Ale babičku to jednoducho teší. (smiech)

Ako prežíva rolu dedka váš manžel?

Manžel sa hlavne teší, až bude väčší, pretože chlapi a bábätká, to nie je úplne ono. Takže už mu kúpil takú špeciálnu detskú deku do karavanu a plánuje, ako s ním bude jazdiť po pretekoch, pretože má rád motorky. Naozaj veľa plánuje a myslím si, že keď budem musieť „vypadnúť“ pre pracovné povinnosti, nastúpi celý natešený dedko. (smiech)

Ako dlho ste už s manželom spolu?

Brali sme sa v roku 1992, to znamená 28 rokov.

To je neuveriteľné, skoro 30 rokov! Aká je vaša rada na spokojné manželstvo?

Máme naozaj harmonický vzťah. Asi je to aj tým, že nemáme dvojkariérne manželstvo. Manžel je umelecky založený, vyrába blondelové rámy, takže sa vzácne dopĺňame a v kariére nie sú trecie plochy. Naozaj si nemôžem spomenúť, či sme mali nejakú zásadnú hádku… Určite sme sa dohadovali v súvislosti s deťmi, asi ako v každom bežnom manželstve. Ja som niečo nechcela povoliť a manžel hovoril, že som príliš prísna.

Takže váš kariérny úspech asi veľmi neprežíva…

On to vôbec neprežíva! Viem, že to je vzácne, ale tým, že má umeleckého ducha, je veľmi rád sám vo svojej dielni, kde si robí svoje veci. Je rád sám so sebou, zatiaľ čo ja som veľmi rada v kolektíve ľudí a som veľmi priateľská. Tým nechcem povedať, že on nie je priateľský, samozrejme spolu chodíme do spoločnosti, ale rozhodne so mnou nemusí za každú cenu chodiť na rauty a podobné akcie.

Čo spoločne radi robíte?

Radi jazdíme na lyže, pretože bývame v meste Hořice v Podkrkonoší, takže do Špindla alebo do Pece to máme na skok. A milujeme cestovanie, v tom sa veľmi vyžívame. Momentálne to nejde, ale dúfame, že sa to čoskoro zmení. A budeme dúfať, že nám deti požičajú malého Kryštofa a budeme „vymetať“ more s ním.

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1, Praha 1

Aké máte plány na budúci rok? Ak sa teda v tejto dobe dá vôbec niečo plánovať…

Ako som už spomínala, chystáme svadbu môjho syna. Už požiadal o ruku, ale chceli počkať, až sa bábätko narodí. A čo sa týka pracovných záležitostí, bola by som rada, keby volebná kampaň začala až neskôr, aby sme v Snemovni a v Senáte úspešne prerokovali stavebný zákon.

Ako vlastne politiku prežívate ako žena?

Prežívam to určitým spôsobom ako muži. Jediné, čo ma trošičku mrzí, že niekedy mužom – a teraz sa ospravedlňujem, že to poviem úprimne – nejde o vec, ale o ego. To u žien toľko nepozorujem, možno aj preto, že máme aj rodinu a „pracujeme“ zároveň s viacerými jednotlivcami v rámci rodiny. Sme skôr tímové a väčšinou máme ťah na bránku alebo ku konkrétnemu cieľu. Nie je to o tom, že teraz musím povedať niečo, aby som niekoho trochu provokovala. Preto niekedy tie provokačné poznámky v Snemovni neveriacky sledujem a len krútim hlavou.

Stretli ste sa zo strany mužov s nejakými narážkami na to, že ste žena? A u vás by sa ešte dalo povedať, prepáčte, že ste blondína…

Naozaj nikdy som sa s tým nestretla. Celú svoju kariéru som pracovala s mužmi a musím povedať, že keď som v predchádzajúcom zamestnaní mala na porade len ženy, tak to takisto nebolo jednoduché. Ženy zase do práce ťahajú emócie, niekedy konajú až príliš diplomaticky a než sa niekedy dostanú k jadru problému, opíšu celú históriu. V tom je zase ten chladný mužský pohľad veľmi žiaduci. Najlepšie je mať zmiešaný kolektív, potom sa pracuje dobre.

Uvítali by ste viac žien v politike?

Aj pre mužov by bolo žiaduce, aby to bol zmiešaný kolektív a ani jedna strana tam nebola v menšine.

Ako často sa vám stáva, že kvôli ministerskej funkcii niečo zanedbávate v rodine?

To sa v tejto funkcii stáva, bohužiaľ, veľmi často. Kedysi som zvykla venovať víkendy rodine, ale teraz je množstvo víkendových povinností. Je veľa projektov obcí a miest, kde radi uvítajú ministra, takže veľa času venujem týmto aktivitám, snažím sa komunikovať so starostami a starostkami, pretože na podobných akciách vždy prediskutujeme celý rad vecí. A to je samozrejme na úkor rodiny.

Vyčítal vám niekedy manžel to, že pre politiku je vás – a teda aj jeho – viac vidieť?

Nie je to tak, že by mi to vyčítal, ale nemá rád pozornosť. Napríklad ideme do vínnej pivnice alebo na bicykli, a to by som musela mať na sebe kuklu, aby ma nikto nespoznal. Kamkoľvek prídeme, strhne sa na nás pozornosť. A to manžel úplne nemusí, nerobí mu to dobre.

Musí byť nesmierne tolerantný…

Je veľmi tolerantný. Ale niekedy mám pocit, že predstiera, že ma akože nepozná. (smiech)

Ako relaxujete, keď si „ulovíte“ čas pre seba?

Nemám čas pre seba. Vždy, keď čas ušetrím, je to vždy pre rodinu, aby som bola s manželom alebo s deťmi. Nikdy si napríklad nenechám vziať Vianoce. Nedokážem si predstaviť, čo by sa muselo diať, aby som obetovala rodinné Vianoce. Pretože tie my milujeme, máme pyžamové dni a nevylezieme z domu. Všetci sa pri zemiakovom šaláte, vanilkových rožtekoch a klobáskach rozprávame, a to s dospelými, ako aj s deťmi. A teraz nám pribudne ešte ten malý pišišvor – no to bude úžasné.

Keď sa s vami bavím, musím priznať, že ste neuveriteľne živá a dokážete naladiť optimizmom…

Som veľký životný optimista a všetky problémy sa snažím riešiť s úsmevom. Aj kolegovia sa občas smejú, že keď sa so mnou bavia face-to-face, tak je to lepšie, než keď píšem nahnevané správy. (smiech) Niekedy niečo človeka až nadvihne, takže napíše mail s ostrejšou dikciou. A to sa tu už smejú: „Ježiš, hulák je tu!“

Kde tú dobrú náladu beriete?

Vo všetkom hľadám to lepšie. Aj keď mi v živote niekto ublíži, neviem niekoho nenávidieť, nemám nepriateľov. Po čase si poviem „no, áno, asi ho k tomu viedli také a také dôvody“ a dokážem ospravedlniť chyby druhých. A to aj ľudí, ktorí mi osobne ublížili. Situácie sa dajú opísať tragicky alebo na nich môžeme vidieť pridanú hodnotu a to úsmevné. Ja na všetkom vidím to pozitívne, a tým pádom ma akékoľvek životné príbehy rozosmejú.

Takže ste veľkorysá?

Myslím si, že áno. Dokážem odpúšťať, nemám s tým problém. Nie je to o tom, že by človek, ktorý mi naozaj ublížil, bol môj doživotný kamarát. Ale rozhodne nežijem s pocitom nenávisti.

Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 72m
Obchodní prostor na pronájem Praha 1 - 72m, Praha 1

Rád by som sa ešte spýtal na koronavírusové ochorenie, ktoré ste nedávno prekonali. Ako to u vás prebiehalo?

Našťastie som mala veľmi mierny priebeh, až sa mi chce povedať, že keby mal taký priebeh každý, budem raziť cestu premorovania. Ale, bohužiaľ, môj manžel mal veľmi ťažký priebeh a bol na tom zle, takže to viem porovnať aj z druhej strany. Zatiaľ čo mňa jeden deň trochu bolela hlava za očami, stratila som čuch – bohužiaľ, nie chuť (smiech) – a mala som upchatý nos, manžel mal zimnice, horúčky, obrovské bolesti chrbta v oblasti obličiek a hrozne dlho mu to trvalo. Bol zoslabnutý tak, že ani po schodoch nevyšiel.

Keby ste na základe tejto rodinnej skúsenosti mali ľuďom vyslať nejaký odkaz, čo by to bolo?

Covid sa správa vždy inak a každý má iný priebeh. Mali by sme byť tolerantní voči všetkým ľuďom. Mladí ľudia to znášajú lepšie, ale keby mali starší ľudia priebeh ako môj manžel, mohlo by to mať fatálne následky. Som presvedčená, že musíme byť tolerantní, niečo si odoprieť a musíme sa snažiť ochrániť našich rodičov a prarodičov.

Aby sme rozhovor zakončili pozitívne, je možné na tom všetkom, čo tento rok prežívame, nájsť niečo dobré?

Keď to nebudem brať z pohľadu zdravia, pretože tam ešte nie sú preskúmané následky toho Covidu, tak aj tu je treba hľadať to pozitívne. Do roka 2019 sme o digitalizácii len hovorili, ale v podstate sme si to nikdy nevyskúšali v praxi. A zrazu nás život nahnal do toho, že musíme okamžite aplikovať inteligentné technológie.

Aj moja maminka, otecko, svokra, teda ľudia, ktorí majú viac ako 70 rokov, normálne naplno „frčia“ na videočetoch a smartfónoch. Už aj staršie generácie s tým vedia žiť. A paradoxne aj verejná správa sa úzko dotkla digitalizácie, už to nie sú len plané reči. Som presvedčená, že už si nebudeme musieť horko-ťažko hľadať termíny v diároch, aby sme sa fyzicky stretli, ale budeme sa stretávať elektronicky. Problémy sa budú riešiť rýchlejšie a s rokom 2020 sa digitalizácia stane súčasťou nášho života a prirodzenosti.

Veľmi pekne vám ďakujem za rozhovor.

Fast confession:

Čo vám robí radosť v tejto neľahkej dobe?

Radosť mi robia kolegovia, ktorí plnia svoje úlohy, aj keď sú na home office, ale to, samozrejme, trochu zveličujem. Najväčšiu radosť mi robí moja rodina, pretože som sa po prvýkrát stala babičkou. Hoci síce najmä cez videokonferencie, ale užívam si svojho vnúčika Kryštofka.

Aké máte zlozvyky?

Napríklad kolegovia z komunikačného odboru mi hovoria, že pri dlhších prejavoch veľmi často používam slovo samozrejme. Tak na to si musím dávať pozor.

Za čo rada míňate?

Teraz za všetky veci pre malé deti, a že ten výber nie je malý! Takže si myslím, že aj malý Kryštof bude mať radosť.

Čo sa nedá kúpiť za peniaze?

Rozhodne sa nedajú kúpiť zdravie a skutočná láska.

Divadlo, kino alebo opera?

Ja som tak trošku, a musím sa k tomu priznať, kultúrny barbar, pretože na to nemám veľa času. Keď z týchto troch, tak kino. Ale inak najviac milujem posedenie s priateľmi, keď sa hrá na gitaru, harmoniku a zaspievame si folkové pesničky.

Motto, ktoré vás sprevádza životom?

Mám dve životné mottá. Prvé je, že s úsmevom ide všetko lepšie. A druhé je, že so sňatým klobúkom prejdem celý svet.

Kedy ste sa najviac báli?

Asi o svoje deti, to potvrdí každá maminka. Teraz sa k tomu pridal ešte vnúčik. A inak za rok 2020 musím povedať, že mám obavu o celú spoločnosť a zdravie náš všetkých. Tento rok bol veľmi náročný.

Čím vás naposledy nahneval manžel?

(smiech) Musím povedať, že s manželom máme harmonický vzťah, asi sa nedá povedať, že by ma niečím nahneval. Nemôžem si spomenúť.

Je horšia nevera alebo politická zrada?

Oboje stojí za starú belu. A keď si mám vybrať z týchto dvoch… Neveru som zatiaľ, chvalabohu, nezažila a dúfam, že to tak zostane. Politickú zradu už som svojím spôsobom zažila, pretože som kandidovala v komunálnych voľbách a aj keď sme vyhrali s obrovským náskokom, tak sa všetci politickí súperi dohodli proti nám. Vnímala som to voči svojej osobe trošičku ako zradu. Ale asi sa nedá hovoriť vyslovene o politickej zrade.

Čo vás baví na mužoch?

Všetko! A čo najviac oceňujem, že či majú pätnásť alebo šesťdesiat, tak sú v podstate také veľké deti. A to ma vždy baví.

Boja sa vás úradníci na ministerstve?

Myslím si, že nie. (smiech) Ja z toho tímu pochádzam, pretože som bola námestníčka. Ja som veľký tímový hráč, a čo ma niekedy mrzí je, že sa úradníci snažia tutlať veci do úplného konca. Ale ono to niekedy praskne.
Respondent sa pýta redaktora:

Sú u vás všetci zdraví a ako túto situáciu znášate?

Zatiaľ zdraví sú a som rád, pretože otec je v rizikovej skupine a znáša to zle. Snáď to bude lepšie. Ďakujem veľmi pekne za rozhovor.
Luxury Prague Life

Photo gallery (9)

View photo gallery

About the author

David Budai
Luxury Real Estates
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
57 475 000 CZK
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Praha 8

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8

3 + KK 145 m², ter. 11 m²
18 490 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 CZK
Show property
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
9 980 000 CZK
Show property
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré

4 + KK 229 m²
50 000 000 CZK
Show property
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m

4 + KK 288 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
price upon request
Show property
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 CZK
Show property
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 228 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²

127 m²
87 852 CZK
Show property
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m

4 + KK 214 m², ter. 59 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové
Praha 1

Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové

3 + 1 117 m², bal. 3 m²
37 500 CZK
Show property
Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m
Praha 1

Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m

2 + 1 58 m², bal. 6 m²
27 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²

249 m²
216 329 CZK
Show property
Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m
Praha 1

Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m

54 m², bal. 2 m²
18 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²

48 m²
46 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²

153 m²
93 789 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²

146 m²
93 392 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m
Praha 2

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m

993 m², ter. 309 m²
price upon request
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 5

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

154 m²
price upon request
Show property
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
25 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 2

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

171 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy
Praha 2

Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy

130 m²
42 900 CZK
Show property
Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m
Praha 1

Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m

465 m², ter. 144 m²
41 928 000 CZK
Show property
Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m
Praha 10

Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m

162 m², ter. 12 m²
price upon request
Show property
Vila na prodej Praha 6 - 277m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 277m

7 + 1 277 m²
18 750 000 CZK
Show property
Prodej luxusní administrativní budovy v okolí
Praha 9

Prodej luxusní administrativní budovy v okolí

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Kancelářské prostory na prodej na Praze 8
Praha 8

Kancelářské prostory na prodej na Praze 8

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou Troja 152m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 152m

2 + KK 152 m²
31 800 000 CZK
Show property
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

4 + KK 113 m²
19 300 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
22 090 000 CZK
Show property
Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m
Praha 1

Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m

3 + 1 118 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
22 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusní vily v okolí Prahy
Praha 9

Prodej luxusní vily v okolí Prahy

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s výhledem 177m
Praha 2

Luxusní byt s výhledem 177m

4 + 1 177 m²
120 000 CZK
Show property
Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m
Praha 5

Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m

Atypický 230 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 119 m², bal. 2 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 111 m²
49 000 CZK
Show property
Supermakléřky - real estate comics