Rýchla spoveď – Lukáš Rousek: Chcel by som, aby moja partnerka sledovala hokej a chodila na moje zápasy!

O podpise zmluvy s Buffalom, budúcnosti v Amerike i súkromnom živote
03.May 2021
 

K 22. narodeninám dostal hokejista Lukáš Rousek vysnívaný darček. Podpísal dvojročnú zmluvu s Buffalom, ktoré ho v roku 2019 draftovalo. V rozhovore pre LP-Life.sk sa talentovaný útočník rozhovoril nielen o svojom prvom NHL kontrakte, ale tiež o záľubách mimo hokej. Lukáš nám zároveň prezradil, ako to má momentálne so ženami a či bude žiť v zámorí sám!

Lukáš Rousek

Video

Lukáš, ubehlo niekoľko dní od podpisu tvojej zmluvy s Buffalom. Už opadla eufória alebo tomu stále nemôžeš uveriť?

Eufória už trochu opadla, ale zo začiatku som tomu nemohol veriť, že sa mi to podarilo a splnil som si ďalší sen, ktorý som mal. Som za to rád, ale teraz už zase stojím nohami na zemi a viem, že cesta do NHL je ešte dlhá, takže sa už začínam pripravovať a dúfať, že si tam raz zahrám.

Buffalo malo čas do konca mája, aby ťa podpísalo, inak by si sa potom stal voľným hráčom. Aké náročné pre teba bolo skĺbiť play off Sparty a riešenie tvojej budúcnosti?

Ja som to nechal na agentovi českom, ako aj americkom, nech to riešia za mňa, pretože som sa chcel venovať play off, aby som dosiahol so Spartou čo najväčší úspech. Takže som to nechal čisto na nich a po štvrtom zápase s Libercom mi zavolali, že to dopadlo a že po sezóne budem podpisovať zmluvu.

Ešte pred niekoľkými týždňami si mal skôr namierené do Fínska a až potom sa posunulo rokovanie s Buffalom. Mali ste vtedy s agentmi dohodnuté, že keď nevyjde Buffalo, tak pôjdeš do Fínska, alebo ste mali v zálohe ešte nejaký rezervný plán?

V prvom rade bolo Fínsko, to sme riešili najviac, potom sa do toho ozvala Amerika, že by mala prípadne záujem, a bola tam aj Sparta, takže boli v hre tri tímy. Ale potom sa ozvalo Buffalo, takže to bolo vyriešené, pretože to bol môj cieľ a sen, takže som rád, že sa mi to splnilo.

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m, Praha 1

A keby sa ti to nesplnilo, tak by si skončil vo Fínsku alebo by si pravdepodobne predĺžil zmluvu v Sparte?

Bolo by to určite ťažké rozhodovanie, pretože sám som poriadne nevedel. Pýtal som sa viacerých ľudí, čo by mi odporučili. Niekto vravel, nech zostanem, niekto zase, nech odídem, takže to bolo ťažké.

A čo ti odporučil otec, bývalý profesionálny hokejista Martin Rousek, ktorý sa však do NHL nikdy nedostal?

Ocko to nechal prevažne na mne, ale skôr sa prikláňal k tomu, aby som skúsil zahraničný angažmán.

Tvoja zmluva v NHL je dvojcestná. Vysvetlíš našim čitateľom, čo to znamená?

Dvojcestná zmluva znamená to, že môžete hrať na farme, ako aj v hlavnom tíme, ale keby bola jednocestná, tak hráte len hore, alebo môžete mať farmu a hlavný tím.

Mrzí ťa, že sa s fanúšikmi Sparty pre pandémiu koronavírusu nemôžeš rozlúčiť?

Určite ma to mrzí, pretože som tu od 18 rokov! Strávil som tu 4 roky a celý dospelý hokej, ktorý zatiaľ hrám, takže to pre mňa bolo smutné, že som sa s nimi nemohol rozlúčiť, ale dúfam, že ešte bude nejaká možnosť.

Ty si mal v svojich začiatkoch v Sparte problémy s nízkym sebavedomím. Do akej miery si momentálne veríš, že nakoniec dopadne v zámorí A-tím?

Zo začiatku to bolo pre mňa ťažké, pretože som prišiel z klubu Letňany, z dorastu, de facto som v juniorke odohral len pár zápasov, takže som nevedel, ako k tomu pristupovať, ako hrať a nebáť sa. Teraz viem, že to sebavedomie bolo posledné dva roky úplne niekde inde, veril som si čoraz viac, ale samozrejme viem, že NHL je NHL, tam sú najlepší hráči z celého sveta, takže to zase bude niekde inde. Som zvedavý, ako do toho moje svedomie zase vstúpi.

Čo na to vravel ocko?

Bol nadšený z toho, že sa mi to podarilo, ale stále mi vravel, že má viac titulov ako ja. Takže kým ho neprekonám, tak mi do toho bude ešte kecať. (smiech)

Je pravda, že získal dva tituly so Spartou. Dal ti nejaké cenné rady do hokejového života?

Dáva mi ich odmalička, ale prevažne to je na štýl, nech sa nebojím hrať a každému ukážem, čo vo mne je.

Bol si vždy poslušným synáčikom alebo si občas bol pekné číslo?

Tak od 15 do 17 rokov som bol číslo v tom zmysle, že som mal svoju hlavu a až toľko som tomu neveril, ale posledný rok v Letňanoch som svoj postoj úplne obrátil, začal tomu veriť a myslím si, že aj vďaka tomu som sa celkovo posunul vo svojej hokejovej kariére tam, kam som sa posunul.

Takže žiadny alkohol alebo cigarety u teba neprebehli?

Nie, to vôbec, ja ani skoro nepijem. Teraz som si dal pár drinkov po sezóne so Spartou na rozlúčku, prišiel podpis zmluvy, mal som narodeniny, takže som sa trochu napil dva, tri dni. Tým sa to ale končí a teraz som sa zase vrátil na tú svoju starú koľaj.

Kedy sa chystáš odletieť do Ameriky?

Zatiaľ nemám presné termíny, pretože pandémia v tomto období je strašná. Čakám, ako sa situácia vyvinie a ako budú hrať v Amerike budúcu sezónu, ale mal by som tam letieť zrejme na konci júna na týždeň a na prelome augusta a septembra nastálo.

Budeš tam žiť sám?

Určite tam poletím sám a budem tam žiť buď sám, alebo so spoluhráčom, podľa toho, ako sa dohodneme.

Pritom ty si mal dlhoročnú priateľku, ak sa nemýlim…

Áno, mal som vyše troch rokov priateľku, ale v decembri sme sa rozišli, pretože nám to vo vzťahu už veľmi neklapalo. Ale po rozchode som sa naplno venoval hokeju a myslím si, že mi to pomohlo. To dievča bolo super, ale vedel som, že keď to nebude fungovať, tak to nemá cenu, pretože by som sa zaoberal inými vecami než hokejom, takže sme to uťali a venoval som sa stopercentne hokeju.

Byt Smetanovo nábřeží 191m
Byt Smetanovo nábřeží 191m, Praha 1

Ste stále v kontakte?

Nie sme v kontakte.

Si otvorený vzťahu s Američankou alebo by si predsa len radšej pozval do Ameriky nejakú Češku a nechal si ju tam?

Skôr by som preferoval nejakú Češku, ktorá by tam letela so mnou, ale mám na to nejaké tri mesiace, takže mám čo robiť. S nikým teraz veľmi nerandím.

Píšu ti teraz dievčatá viac?

Áno, dievčatá píšu o niečo viac, ale, úprimne, zdá sa mi, že sa skôr zaujímajú o moju budúcnosť než o mňa ako o človeka.

Mala by tvoja partnerka sledovať hokej a chodiť ťa podporovať na zápasy?

Áno, mám to rád, keď dievča sleduje hokej a ešte aj chodí na každý zápas, keď má čas. Takže osobne by som takú priateľku určite chcel.

Čo rád robíš vo svojom voľne?

Mám rád doplnkové športy. Mám rád futbal, tenis a klasicky playstation.

Sleduješ aj nejaké iné športy okrem hokeja?

Veľmi často pozerám futbal, sledujem českú ligu, ktorá ma celkom baví. A inak sledujem aj florbal alebo hádzanú, tam sa teraz tiež hrajú zápasy play off, takže to tiež sledujem.

Komu fandíš vo futbale?

Fandím Sparte, prajem im to najviac. Som sparťan a my si to navzájom prajeme. Sledujem ich pravidelne a prajem im to.

Myslíš si, že sa Sparta dostane do predkôl Ligy Majstrov?

Dúfam, že áno. Pod Pavlom Vrbom sa zdvíhajú, je to výborný tréner. V lete ešte zosilnejú a myslím si, že je veľká šanca, že sa zase vrátia tam, kam chcú.

Nepremýšľal si niekedy, že by si bol radšej futbalistom?

To je ťažké. Mám rád oba športy a hral som do trinástich oba, potom som sa rozhodol pre hokej. Mohol som sa rozhodnúť pre futbal a nikto nevie, ako by to dopadlo, takže ja by som to určite nemenil.

Ktorý šport je podľa teba nebezpečnejší?

Asi hokej, pretože tým pukom to viac bolí, keď to dostanete do tváre, a koľkokrát to bolí aj cez ten chránič. Futbalisti majú zase pekne ostré špunty na kopačkách, takže to tiež nie je príjemné. Každý šport má svoje riziká.

Z národného tímu si sa ospravedlnil pre problémy s členkami. Čo s nimi konkrétne máš?

Už tri roky riešim také výrastky a teraz je to v takej fáze, že mi opuchli celé nohy a nebol som schopný dať nohu do korčule, takže som posledné zápasy hral na liekoch, s ľadovaním a tejpovaním. Nebolo to úplne ono, takže sme sa rozhodli pre oddych a nejaké vyšetrenie, aby som bol pripravený do Ameriky.

Nebojíš sa, že by to mohlo nejako výrazne ovplyvniť tvoju budúcu kariéru?

Dúfam, že nie. Bavili sme sa s trénermi úprimne a povedali sme si svoj pohľad, ako to mám. Keby bola akákoľvek možnosť, tak by som určite reprezentoval, pretože vo svojom veku by som reprezentáciu určite len tak neodmietol, ale zo závažných dôvodov som nemohol nastúpiť.

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa šťastia v hokejovom aj súkromnom živote.

Fast confession:

Aké slovo sa ti vybaví ako prvé, keď sa povie NHL?

Najlepšia hokejová liga.

Kto bol prvý, komu si povedal o svojom podpise zmluvy?

Boli to rodičia so sestrou. Celá rodina, babička s dedom.

Kto je tvojím najväčším vzorom?

Môj najväčší vzor je otec. Je a vždy bude, kým ho neprekonám.

Ako veľmi je pre teba dôležitá prítomnosť fanúšikov počas zápasu?

Ja osobne to veľmi milujem. Mám rád, keď je v O2 Aréne plný zimák a tie výkony ma poháňajú dopredu, takže tento rok bolo pre mňa veľmi ťažké pripraviť sa na to hlavou, aby som podával rovnaké výkony, aj keď tam nie sú.

Čím by si podľa teba bol, keby si nebol hokejistom?

Tak to vôbec neviem, pretože ja nič okrem hokeja neviem, takže som rád, že som ten hokejista. Zatiaľ.

Z čoho máš všeobecne najväčší strach?

Z hadov.

Aká je tvoja najlepšia a najhoršia vlastnosť?

Moja najhoršia vlastnosť je asi to, že som bol kedysi trochu tvrdohlavý, teraz už to také nie je. A najlepšia, že som celkom flegmoš, som večne vysmiaty a je mi to jedno.

S ktorým českým politikom by si si chcel urobiť selfie?

Ja si myslím, že radšej s nikým, inak by to spustilo vlnu hejtov.

Koľko času stráviš ráno v kúpeľni?

Len si vyčistím zuby a idem, takže taká minútka.

Blondíny alebo brunety?

Blondíny.

Prsia alebo zadky?

Prsia.

Čo si myslíš o polyamorii?

Myslím si, že to nie je úplne dobré.

Koľko peňazí by si bol ochotný utratiť za svoje auto?

Podľa toho, aký by som mal zárobok, takže nejakú primeranú čiastku k môjmu platu.

Ako si na tom s angličtinou?

Ovládam nejaké tie základy, celkom sa dorozumiem a teraz mám učiteľku na doučovanie, takže teraz to budem veľmi cibriť.
Respondent sa pýta redaktorky:

Aká si bola v mladosti, milá alebo skôr taká prísnejšia?

Ja som bola taká rebelka.
Luxury Prague Life

Photo gallery (6)

Lukáš Rousek na dovolené
Lukáš Rousek u podpisu smlouvy se svým agentem
Lukáš Rousek s otcem
Lukáš Rousek
Lukáš Rousek se podepisuje fanouškovi
Lukáš Rousek v civilu
View photo gallery

About the author

My name is Šárka Peková and my biggest passion is fashion and traveling. I'm interested in football, which is an unconventional hobby for a woman, but I'm simply myself. I like to spend my free time with my family and friends. I also like to go for a walk with my dog ​​Sam or to the cinema for a romantic comedy or movie based on true events.
Šárka Peková
Luxury Real Estates
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
57 475 000 CZK
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Praha 8

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8

3 + KK 145 m², ter. 11 m²
18 490 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 CZK
Show property
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
9 980 000 CZK
Show property
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré

4 + KK 229 m²
50 000 000 CZK
Show property
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m

4 + KK 288 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
price upon request
Show property
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 CZK
Show property
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 228 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²

127 m²
87 852 CZK
Show property
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m

4 + KK 214 m², ter. 59 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové
Praha 1

Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové

3 + 1 117 m², bal. 3 m²
37 500 CZK
Show property
Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m
Praha 1

Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m

2 + 1 58 m², bal. 6 m²
27 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²

249 m²
216 329 CZK
Show property
Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m
Praha 1

Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m

54 m², bal. 2 m²
18 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²

48 m²
46 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²

153 m²
93 789 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²

146 m²
93 392 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m
Praha 2

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m

993 m², ter. 309 m²
price upon request
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 5

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

154 m²
price upon request
Show property
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
25 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 2

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

171 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy
Praha 2

Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy

130 m²
42 900 CZK
Show property
Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m
Praha 1

Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m

465 m², ter. 144 m²
41 928 000 CZK
Show property
Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m
Praha 10

Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m

162 m², ter. 12 m²
price upon request
Show property
Vila na prodej Praha 6 - 277m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 277m

7 + 1 277 m²
18 750 000 CZK
Show property
Prodej luxusní administrativní budovy v okolí
Praha 9

Prodej luxusní administrativní budovy v okolí

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Kancelářské prostory na prodej na Praze 8
Praha 8

Kancelářské prostory na prodej na Praze 8

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou Troja 152m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 152m

2 + KK 152 m²
31 800 000 CZK
Show property
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

4 + KK 113 m²
19 300 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
22 090 000 CZK
Show property
Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m
Praha 1

Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m

3 + 1 118 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
22 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusní vily v okolí Prahy
Praha 9

Prodej luxusní vily v okolí Prahy

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s výhledem 177m
Praha 2

Luxusní byt s výhledem 177m

4 + 1 177 m²
120 000 CZK
Show property
Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m
Praha 5

Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m

Atypický 230 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 119 m², bal. 2 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 111 m²
49 000 CZK
Show property
Supermakléřky - real estate comics