Rýchla spoveď – kaskadérka Hana Dvorská: Chodila som s Bradom Pittom do posilňovne

O vášni k športu, láske a živote najstaršej českej kaskadérky
19.Aug 2020
 

V septembri oslávi šesťdesiatku, ale jej životnú energiu a silu často nemajú ani dvadsaťroční. Najstaršia česká kaskadérka Hanka Dvorská neustále športuje. Neustále. Keď neskáče z lietadla, nejazdí na bicykli alebo nelezie po skalách, predcvičuje vo fitnescentrách a trikrát týždenne „týra“ o šiestej ráno skupinu dobrovoľníkov na svojom Boot Campe. A, samozrejme, naďalej aktívne natáča a dubluje tie najslávnejšie mená, ktoré vám napadnú, napríklad Angelinu Jolie. Hoci túto mamu dvoch detí a dnes už aj babičku dvoch vnúčeniec postretlo v živote niekoľko kotrmelcov, či už v láske alebo zdraví, stále sa smeje ako kôň. Vraj to inak nejde a život sa podľa nej nesmie brať tak vážne, pretože aj tak raz všetci zomrieme. V rozhovore pre LP-Life.sk nám Hanka porozprávala o svojich začiatkoch vo filme, ako aj o tom, ako sa chce dožiť smrti v zdraví.

Hanka Dvorská je kaskadérka, trenérka a dobrodruh.

Čomu sa venujete každý deň?

Venujem sa športu, pretože to je môj životný štýl. Nehrám sa ale na žiadnu vrcholovú športovkyňu. Rada sa hýbem a najviac ma to baví s ľuďmi. Pred 13 rokmi som rozbehla svoj Boot Camp Hanky Dvorskej a preň žijem. Chodí mi tam dosť ľudí a ja pre nich trikrát týždenne pripravujem pekné ráno. Pre asi tridsať ľudí vymýšľam, kam spolu pobežíme, a čo im ukážem, aby mali z toho behania aj nejakú pridanú hodnotu. Vravím tomu bežecko-kultúrno-poznávacia činnosť.

Ďalšou mojou aktivitou je, že som inštruktorka lekcií vo fitnescentrách Form Factory, Factory Pro a Xplore Na Příkopě, pretože samotné behanie by ma neuživilo. Vediem lekcie cvičenia, ktoré zahŕňajú posilňovacie cviky, kardio prvky, robila som spinning a teraz sa navyše venujem aj joge.

Koľko hodín týždenne strávite športom?

Každý deň mám minimálne štyri inštruktorské hodiny, a tie musím odviesť na 100 percent, pretože ľudia cvičia podľa mňa. A ja chcem, aby ich úsilie bolo takisto stopercentné. Inak chodím so svojím partnerom behať na rôzne závody, na kajak, na bicykel, v zime na bežky, v lete si občas skočíme z lietadla. Celkom sa tým životom prešportovávam. Už sa ale nijako nedriem a mám radosť, že sa jednoducho môžem hýbať.

Penthouse Troja 309m
Penthouse Troja 309m, Praha 7

Mať takúto skvelú postavu v šesťdesiatich rokoch, to vás ženy vo fitku musia nenávidieť…

Nechcem machrovať, ale myslím si, že by som ich tým mohla skôr inšpirovať. Keď človek frčí celý život stále rovnako a má takýto životný štýl, tak sa môže do šesťdesiatky úplne v pohode udržať v super kondícii.

Vraveli ste, že vás behanie neuživí. Dokedy hodláte pracovať? Nemáte už podľa zákona nárok na dôchodok?

To neviem, to sa budem musieť ísť niekam spýtať. (smeje sa) Aj tak si ale myslím, že budem mať taký malý dôchodok, že to ani nemá cenu. (smeje sa) Takto chcem ale žiť stále, aj na dôchodku.

Zhrešíte občas? Dáte si napríklad alkohol?

Nie, alkohol nepijem. Za celý život som nevypila ani pol litra piva a ak som niekedy mala štamperlík, dalo by sa to spočítať na prstoch jednej ruky. Alkohol mi nechutí a opité ženy nie sú pekné. (smiech) V mladosti som sa venovala parašutizmu v stredisku vrcholového športu v reprezentácii a keď skáčete z lietadla, nemôžete piť. Väčšina športovcov môže ísť napríklad večer na pohárik, ale parašutisti veľmi nie. My sme museli byť neustále triezvi. Naši nepili a môj brat takisto nikdy nepil. Keď som dosiahla dospelosť a mohla piť, pýtala som sa sama seba, prečo s tým začínať. Som veselá aj bez alkoholu. Alkohol nikoho veľmi neposilní.

Máte okrem športu aj inú závislosť? Niečo, bez čoho si nedokážete predstaviť život? Napríklad čokoládu každú nedeľu?

Čokoládu jem normálne, ale nie som závislá. Som skromná, stačí mi chleba s maslom. Pre mňa jedlo nie je priorita, neriešim ho a vôbec naň nemyslím.

Máte nálepku ako najstaršia česká kaskadérka. Čo ste naposledy natáčali?

Carnival Row, kde hrá Orlando Bloom. Potom natáčame The Wheel of Time, to je veľký seriál, sú v ňom príšery, veľké zvieratá a všetci sa tam navzájom vraždia. Ja som tam hrala zožranú ženu, vláčil ma po zemi nejaký pterodaktyl a vrhali sa na mňa iné príšery. Mala som špeciálny kostým s vyvrhnutými črevami. Zajtra idem ešte na inú kostýmovú skúšku, kde budem hrať starú pani, ktorú ušliape dav nejakých upírov pri páde lietadla. Zase nejaké sci-fi.

Skutočne na vás niekto šliapne?

Možno áno. Samozrejme, nerozdupú ma tam, mám chrániče, ale niekto na mňa asi musí stúpiť, aby to nejako vyzeralo.

Dublovali ste mnohých slávnych ľudí…

Áno, napríklad Dášu Havlovú, Markétu Hrubešovú alebo aj Jiřinu Bohdalovú. Padala som za ne pod auto, topila sa, padala zo schodov, jazdila na motorke… Asi najslávnejšiu ženu som dublovala Angelinu Jolie.

Stretla som sa s mnohými slávnymi ľuďmi, napríklad aj s Bradom Pittom, Liamom Neesonom, Dolphom Lungrenom, Jackie Chanom, Vinom Dieselom alebo práve teraz nedávno s Orlandom Bloomom. Sú to ale stále ľudia ako my. Nás, kaskadérov, berú normálne, je to naša práca. S Bradom aj Orlandom som chodila do posilňovne, s pani Janou Štěpánkovou, ktorú som často dublovala, sme boli vlastne kamarátky. Vždy sa ma pýtala, ako mi rastú detičky, a čo je nové. Od cudzích herečiek som občas za to, že som sa za ne nechala zabiť, dostala nejaký darček, od starších českých hercov, ktorí už nie sú medzi nami, som sa zas vždy dozvedela niečo zaujímavé o minulosti. (smeje sa)

Aké to je, keď vami niekto praští o zem a vláči vás?

Od toho som kaskadérka, inak by to mohol robiť každý. Musím vedieť znášať malú bolesť. Telo musí byť osvalené, pretože keby som bola z tvarohu, mohla by sa mi zlomiť ruka alebo noha. Keď mám pevný svalový korzet a som celá spevnená, verím si a moje telo je tiež menej rozbitné. Moje svaly sú také moje chrániče. Keď je to možné a nie je to vidieť pod kostýmom, mám aj naozajstné chrániče. Keď ale hrám nejakú pani v sukni a halenke, je to ťažšie, pretože chrániče by boli vidieť.

Vraveli ste, že aj skáčete z okien alebo robíte scény s výbuchmi. Viem, že sa nebojíte, ale je niečo, čo vás vyslovene desí?

Nedesí. Kedysi to bolo vo filmovej brandži drsnejšie ako dnes. Keď som padala z okna, boli podo mnou na chodníku škatule, musela som pád rozložiť na čo najväčšiu plochu a po páde sa zaboriť do škatúľ. Samozrejme, teraz sa vo filmoch tiež padá z okien, ale keď je to možné, pád sa brzdí lankom pádovej brzdy a tesne nad zemou sa zabrzdí. V snímke je vidieť len ten pád, dopad potom už točí herec alebo dublér.

Alebo keď horelo, musela som na seba navrstviť viac oblečenia, aby ma oheň nepálil. Poliali mi chrbát benzínom, škrtli zápalkou a horela som. Bola to chvíľka, napríklad šesť sekúnd, kým ma to začalo páliť, vietor mi musel fúkať do tváre, aby šli plamene za mňa. Keď to už začalo páliť, hodila som sa na zem, a chalani tam stáli pripravení s hasičákom, nádobami s vodou a handrami a uhasili ma. Dnes je to rovnaké, ale máme pod kostýmom špeciálny gél a oblek. Začínala som v roku 1978, vtedy nebolo nič, žiadne vychytávky a robili sme všetko naostro.

Máte nejaké pozostatky na tele, nejaké zranenia?

Môj najhorší úraz bol, keď som si pretrhala v kolene predné aj zadné väzy. Točili sme v Turecku výbuch, stalo sa to ale pri tréningu. Absolvovala som dve operácie, dali mi väzy z mŕtvoly a rok som vynechala. Teraz mi po záťaži vždy opuchne, ale tvárim sa, akoby sa nič nedialo. Musím sa s tým naučiť žiť. (smeje sa)

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha, Praha 1

Je ťažké vrátiť sa po roku do formy?

Musíte mať nejakú motiváciu. Povedala som si, že „jednoducho musím“. Samozrejme, že keď sa mi to stalo, vravela som si, že to bez pohybu nevydržím. Potom som zistila, že človek strašne rýchlo zlenivie. Po dvoch mesiacoch som zrazu bola spokojná, nič som nerobila, učila som sa, čítala som si a nešportovala som.

Potom som ale pocítila, že to vlastne nie som úplne ja, a v tej chvíli som si povedala: „A dosť!“. Keď sa tá pauza preženie, človeku sa nemusí podariť naskočiť späť. Obzvlášť, keď už nemá dvadsať. Bolo to ťažké, ale po dvoch mesiacoch od operácie som začala chodiť plávať, potom som začala viesť hodiny spinningu a postupne som sa dostala späť do formy.

Aké je inštruovať mužov? Ako sa tvária, keď im dá záhul šesťdesiatročná žena?

Myslím si, že ma rešpektujú. Ešte pred piatimi rokmi som chcela byť najlepšia. Ešte som s nimi mohla stále držať krok a dávať im celkom zabrať. Teraz už mám šesťdesiat a vek nezastavím. Mladí chalani sú, samozrejme, lepší. Zvolila som inú formu tréningu, dávam chalanom zabrať, ale už všetky cviky nerobím s nimi. Už im ich len predvádzam a nech makajú! Začala som cvičiť so staršími ľuďmi alebo mladými dievčatami, ktoré nie sú také vyšportované, aby som im bola príkladom. Všetci sa veľmi zlepšujú a mám z toho obrovskú radosť.

Čo si želáte k šesťdesiatke?

Aby som bola zdravá a mohla takto stále fungovať.

Do akého veku?

Chcem doskákať do rakvy, chcem zomrieť zdravá. (smeje sa) Zatiaľ to ide, ale už nerobím tie šialenosti ako predtým.

Čo napríklad?

Neviem. Viedla som v Sokolovi tréningy, ktoré boli hrozne drsné, a potom sa nám všetkým chcelo až zvracať. Skúšala som rôzne saltá do žineniek, do vody, jazdila na bicykli po šialených terénoch. Bolo mi jedno, či si niečo urobím. To už by som teraz asi nerobila.

Dnes mi, napríklad, keď som doma a varím, napadne, že si musím zacvičiť kliky. Odložím varešku a urobím štyridsať klikov. Človek sa musí neustále udržiavať, nejde to samé od seba. Alebo som na chate a nechce sa mi ísť behať, keď baby sedia na verande a pijú kávu. Nechce sa mi, ale idem, pribehnem a som šťastná. Robím to pre ten pocit potom.

Čo vaše deti a vnuci? Športujú tiež?

Áno, obaja sú kaskadéri. Robili to odmalička, pretože je dopyt aj po detských dubléroch. Potom začali robiť dospelých kaskadérov. Martin je ale profesiou zdravotnícky záchranár, vyštudoval vyššiu odbornú školu a je výborný horolezec, venuje sa najmä boulderingu. Tiež má silnú morálku, asi po mne.

Dcéra Míša má svoje fitnes, robí tam inštruktorku. Má dve deti, ale všetko nejako zázračne stíha. Obe deti sú nadané na šport, sú poslušné a šikovné. Mám ich rada.

Máte tu kontrabas a bicie. Hráte?

Ten som dostala od môjho ocka k osemnástke, tak som sa naučila hrať. Kedysi, keď neboli mobily, ľudia sa stretávali, rozprávali a bola stále sranda. Všetci sme hrali na nejaký hudobný nástroj a bolo to takmer normálne. Kto nehral, naučil sa za pochodu aspoň pár akordov na gitaru. Teraz všetci čumia do telefónov. Vtedy ale chcel každý niečo vedieť a nepozerať sa len do steny.

Preto si myslím, že našu generáciu tvoria šikovní ľudia. Od desiatich rokov som sa učila akordy na gitaru, potom som chcela basu. S kamarátmi sme neskôr založili kapelu, tak som sa ešte naučila hrať na mandolínu. Veľmi rada spievam. Človek sa stále niečo učil.

Keď boli moje deti malé, zapísala som sa do kurzu a naučila som sa šiť. To sa mi hodilo pri šití oblečenia pre deti aj športového vybavenia pre kamarátov. Kúpila som si výkonné šijacie stroje a šila sedáky na horolezectvo, na paragliding, batohy a podobne. Neustále som cvičila a chcela som zamestnať aj svoj mozog, tak som sa po revolúcii prihlásila na angličtinu, na ktorú chodím doteraz, aby som to nezabudla.

V päťdesiatich piatich rokoch som sa prihlásila na španielčinu. A bola som tam sama medzi samými mladými, ktorí sa učia rýchlejšie než teraz ja. Už to do hlavy tak dobre nelezie a nemala som poriadnu motiváciu, preto som to po dvoch rokoch nechala. Teraz sa učím na bicie. To zamestnáva mozog viac než jazyky. (smiech)

Vy rozhodne nezaháľate. Čo láska, máte nejakú?

Bez lásky by to nešlo, to je jasné! Mala som manžela tridsaťpäť rokov, ale on sa rozhodol vymeniť ma po toľkých rokoch za mladší model. To ma, samozrejme, zrazilo na kolená, ale ako sa vraví, čas všetko napraví. Dnes mám partnera Emila a som šťastná. Je to chlap, na ktorého sa môžem spoľahnúť. Je to takisto veľký športovec a miluje ma. Myslím si, že každý má niekde svoj náprotivok. Každý. Vidím to na svojich Boot Campoch, to tiež funguje ako taká zoznamka. Vždy, keď sa tam dá niekto dohromady, veľmi ma to teší.

Ako je možné, že ste neustále taká veselá? Viem, že máte diagnostikovaný neoperovateľný nádor na mozgu…

To mám, to je pravda. To sa mi stalo po tom, čo ma manžel opustil. Asi som si ho vyplakala. Pozrite sa, čo s ním mám robiť? Jednoducho tam je a vraj nezmizne. Nedá sa vyoperovať, je na zlom mieste. Tak ho ignorujem a tvárim sa, akoby tam nebol. Aj tak s ním nič neurobím, takže, čo na tom.

Jednoducho žijem ďalej tak, ako chcem a ako ma to baví. A kým to pôjde, tak takto žiť budem. Nemôžete brať tieto všetky veci príliš vážne, to by ste sa zbláznili. Áno, občas ma niečo bolí, telo nie je perpetuum mobile, ale bolestiam sa nepoddávam. Budem robiť všetko, čo ma baví, kým budem môcť. Chcem sa obklopovať len dobrými ľuďmi a každý deň urobiť niekomu čo i len maličkú radosť. Potom mám dobrý pocit z toho, že tu nežijem márne.

Hanka, ďakujem vám veľmi pekne za rozhovor.

Video

Fast confession:

Pri ktorom kaskadérskom kúsku ste mali naozaj strach?

Strach som nemala nikdy, pretože keby som sa bála, nemohla by som do toho ísť, pretože by som sa zabila. To by som bola blázon.

S akou najväčšou hollywoodskou hviezdou ste mali možnosť stretnúť sa vďaka práci?

Brat Pitt, Orlando Bloom, Vin Diesel, Liam Neeson… všetci.

Čo chýba dnešnej generácii športovcov?

Nič.

Čo by ste poradili ženám, ktoré chcú schudnúť?

Jesť do polosýta, piť do polopita a chodiť. Hlavne chodiť.

Mnohých ľudí vo vašom veku trápi zdravie. Ktoré zdravotné problémy trápia vás?

Ja sa trápiť nenechám. Robím, akoby sa nič nedialo.

Aký šport ste si ešte nevyskúšali a máte to v plánu?

Mne stačia tie športy, ktorým sa venujem.

Kedy ste si naposledy obuli topánky na podpätkoch?

Nosím podpätky k sukni. Teraz ich využijem o päť dní na svadbu svojej netere Janičky.

Odmietla ste niekedy nejakú rolu? Ak áno, akú?

Odmietla som, keď som mala ísť rýchlo na silnej motorke. Motoriek sa bojím.

Čo je pre vás najväčšia pocta?

Že mi chodia ľudia do Boot Campu, že vstávajú skoro ráno a idú cvičiť. To je dobré.

Čo ste naposledy ušili?

Sebe nie, ale ušila som 200 rúšok.

Je šport lepší než sex?

To sa nedá porovnávať. Sex je sex a šport je šport a vzájomne sa to dopĺňa.

Čím taká športovkyňa ako vy hreší?

Že neberiem nič vážne a že sa všetkému chechcem.

Nočná mora kaskadérky?

Že keď natáčam, nebudem mať za seba záskok vo fitkách, v ktorých učím.

Ako by podľa vás mala vyzerať aktívna dôchodkyňa?

Mala by byť sexy.
Respondent sa pýta redaktora:

Prídete na Boot Camp?

Stopercentne!
Luxury Prague Life

Photo gallery (9)

Než se jde točit, musí se trik pořádně natrénovat.
Hana hraje na kytaru i na bicí.
Pekáč plný buchet má nejen na břiše, ale i v kuchyni.
Dvorská jako zombice s Michalem Suchánkem.
Hana často jen tak skáče z letadla.
Hana s Orlandem Bloomem.
Hana a její rodina.
Hana dělá stojku
Hana v masce při natáčení
View photo gallery

About the author

I studied humanitarien studies. I am interested in psychology, like to read the red library as an escape from the reality of every day life. My biggest passion is travel and good wine.
Karolína Lišková
Luxury Real Estates
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
57 475 000 CZK
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Praha 8

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8

3 + KK 145 m², ter. 11 m²
18 490 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 CZK
Show property
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
9 980 000 CZK
Show property
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré

4 + KK 229 m²
50 000 000 CZK
Show property
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m

4 + KK 288 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
price upon request
Show property
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 CZK
Show property
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 228 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²

127 m²
87 852 CZK
Show property
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m

4 + KK 214 m², ter. 59 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové
Praha 1

Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové

3 + 1 117 m², bal. 3 m²
37 500 CZK
Show property
Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m
Praha 1

Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m

2 + 1 58 m², bal. 6 m²
27 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²

249 m²
216 329 CZK
Show property
Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m
Praha 1

Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m

54 m², bal. 2 m²
18 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²

48 m²
46 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²

153 m²
93 789 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²

146 m²
93 392 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m
Praha 2

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m

993 m², ter. 309 m²
price upon request
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 5

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

154 m²
price upon request
Show property
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
25 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 2

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

171 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy
Praha 2

Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy

130 m²
42 900 CZK
Show property
Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m
Praha 1

Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m

465 m², ter. 144 m²
41 928 000 CZK
Show property
Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m
Praha 10

Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m

162 m², ter. 12 m²
price upon request
Show property
Vila na prodej Praha 6 - 277m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 277m

7 + 1 277 m²
18 750 000 CZK
Show property
Prodej luxusní administrativní budovy v okolí
Praha 9

Prodej luxusní administrativní budovy v okolí

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Kancelářské prostory na prodej na Praze 8
Praha 8

Kancelářské prostory na prodej na Praze 8

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou Troja 152m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 152m

2 + KK 152 m²
31 800 000 CZK
Show property
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

4 + KK 113 m²
19 300 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
22 090 000 CZK
Show property
Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m
Praha 1

Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m

3 + 1 118 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
22 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusní vily v okolí Prahy
Praha 9

Prodej luxusní vily v okolí Prahy

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s výhledem 177m
Praha 2

Luxusní byt s výhledem 177m

4 + 1 177 m²
120 000 CZK
Show property
Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m
Praha 5

Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m

Atypický 230 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 119 m², bal. 2 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 111 m²
49 000 CZK
Show property
Supermakléřky - real estate comics