Rýchla spoveď – Josef Maršálek: S manželom sme nechceli čakať na svadbu 20 rokov

O pečení, živote na vidieku a natáčaní Peče celá země
23.Aug 2020
 

Josef Maršálek je v Česku známy ako ten, kto piekol v Londýne pre kráľovskú rodinu. A potom tiež ako ten, kto vyberal cukrárov v jednej z najsledovanejších šou Peče celá země. Pre nás je to ale ten najveselší a najšťastnejší cukrár na svete. V rozhovore pre LP-Life.sk sa nám zveril, ako mu šou zmenila život, a prehovoril tiež o tom, ako počas jedného roka zmenil svoj život o 180 stupňov – zamiloval sa, odsťahoval sa na vidiek, oženil sa, dostaval záhradu pri dome a teraz sa okrem písania kníh venuje chovu špeciálnych morčiat.

Josef Maršálek s dortem

Video

Čo je tou najväčšou novinkou, kvôli ktorej ste v Prahe?

Tou najväčšou novinkou, kvôli ktorej som v Prahe, určite nie je, že som sa pred mesiacom oženil. Som tu kvôli tomu, že som mal stretnutie s marketingovým oddelením vydavateľstva Albatros. Riešime teraz marketing a PR akcie týkajúce sa mojej novej knihy, ktorá vyjde ôsmeho októbra. Bude celá o sviatkoch, advente, Novom roku a Troch kráľoch. Bude to veľká sviatočná kniha o pečení.

Môžeme sa tešiť na nejaký highlight, ktorý nikto z nás na Vianoce nerobí, a vy nás to naučíte?

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí, Praha 6

Highlightov tam bude niekoľko. Ľudia by, samozrejme, očakávali, že sa budem venovať českým Vianociam. Som síce Josef, ale nie som Lada, takže tie Vianoce budú medzinárodné. Samozrejme, Česko, Morava a moje spomienky tam budú mať obrovský priestor, ale je to kompilát toho najkrajšieho, čo sa okolo Vianoc pečie na celom svete. Od Indie cez Španielsko až po Anglicko, kde som strávil mnoho rokov, a pridal som k tomu svoj šmrnc, aby bolo poznať, že je to odo mňa.

O vás všetci vedia, že ste v Anglicku piekli pre kráľovskú rodinu.

Áno, päť dní z desiatich rokov. (smeje sa)

Čo by si dala na Vianoce kráľovná?

Neviem, asi to u nich bude tradičné, takže nejaké morčacie, brusnicová omáčka, puding, zemiaky a zelenina. Nemyslím si, že bude nejako veľmi riešiť sladké. Asi si dá tradičný mince pie, to je krehký pocukrovaný koláčik naplnený zmesou hrozienok, kandizovaného ovocia a brandy. Väčšinou to jedia večer, keď sa vrátia z kostola, pri kozube a s portským vínom.

Relácia Peče celá země bola obrovský úspech a veľmi vás zviditeľnila medzi obyčajnými ľuďmi, nielen medzi cukrármi. Bude druhá séria a počíta sa s vami. Máte nejakú predstavu, čo by ste robili inak ako predtým?

Najviac zo všetkého ma šokovalo to, že som nedostal žiadnu, takpovediac, hereckú prípravu. Stále som čakal, že dostanem niekoľko týždňov pred natáčaním pokyn z réžie, aby mi povedali, ako mám hovoriť, aby som nešušlal a podobne. Jedna vec je byť niekde zatvorený s cukrármi a piecť bábovky – a potom sa postaviť pred kameru. Tam na vás mieri šestnásť kamier, osemdesiat ľudí behá po pľaci a za pľacom a natáča sa s vami päťsto hodín materiálu.

Naivne som si myslel, že ako neherci dostaneme nejakú prípravu. Nie sme tam, samozrejme, ako herci, ale ako porotcovia. Predsa len však ide o televíznu reláciu. Šou, ktorú na začiatku sledovalo 1,3 milióna ľudí a vo finále takmer dva a pol milióna, čo sa v Česku nestalo asi pätnásť rokov. Je to až komické, ako táto súťaž zafungovala.

Nemôžem povedať, že by bola urobená amatérsky, práve naopak, boli tam neuveriteľní profesionáli od pána režiséra Honzu Fronca alebo Uroša Trefalu, po dramaturgov a našich úžasných súťažiacich. Keď si ale spomeniem na to, že sa to pripravovalo takmer dva roky, kým sa začalo natáčať, a až takmer po ďalšom roku to videl divák, celkom ma to zaskočilo.

Vy ale rozprávate pekne, nepotrebujete prípravu.

My sme to natáčali v máji 2019 a v televízii to bežalo od januára do marca 2020. Až potom som objavil mágiu strihu. Koľkokrát sa prerieknete a režisér vám povie: „Povedz do mikrofónu trikrát za sebou ř“. To, ako si to dokáže skvele namiešať, som zistil, až keď to šlo v televízii.

Rovnaké je to aj s tým, čo sa dialo na pľaci, keď sme tam neboli, pretože sme tam neboli nonstop. Napríklad technická výzva sa odohrala bez nás. My sme tam boli na úvod a ochutnávku, ale celý časový priestor od hodiny a pol až po tri hodiny sme tam neboli. A to sa tam diali veci, napríklad ako nás parodovali, chodili medzi stolmi a ochutnávali. Boli to dosť vtipné situácie. Bol som celý čas na natáčaní a napriek tomu som pri televízore krútil hlavou, že u polovice vecí ani neviem, že sa stali.

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2, Praha 6

Čo by ste urobili teraz inak ako v prvej sérii?

Mám to asi ako Lucka Bílá, ktorá pred rokmi vravela, že má veľa myšlienok, ale tie márne hľadajú mozog. Ja zase strašne rýchlo hovorím. Uvedomujem si to, ale keď sa snažím spomaliť, nedáva to v konečnom dôsledku zmysel. (smeje sa) Potreboval by som nájsť medzi tým nejaký kompromis. Na druhú stranu, naše role sú spontánne a nemáme scenár.

To je ale dobré…

Je to super, ono to potom skutočne stojí na improvizácii a spontánnych reakciách na to, čo ochutnávate a vidíte. A pritom myslíte na to, že nemôžete neustále hovoriť len „chutí mi to a je to dobré“. To by asi diváka po druhom kole prestalo baviť.

Našiel sa tam nejaký cukrár, ktorý vás skutočne prekvapil? Niečím, čo ste nikdy nejedli, alebo neobvyklou kombináciou chutí?

To sa nestalo, niekoľkokrát ma ale cukrári vrátili do čias môjho detstva. To boli všetky tie disciplíny kysnutých koláčov a buchiet. To sú veci, na ktorých som vyrástol. V dvoch momentoch som sa skoro rozplakal. Myslím si, že v jedle sú spomienky, som o tom presvedčený. Všetci to poznáme, že keď prídete k babičke, otvoríte almaru a ucítite jej vôňu, zapamätáte si ju do konca života. Keď ju potom niekedy v živote opäť zacítite, začne sa vám chcieť buď plakať, alebo sa smiať. To som zažil v dvoch súťažiach. V jednom prípade to bola výzva sladkých plnených knedličiek, v druhom prípade buchty.

Čo iné vás čaká okrem vydania novej knihy a druhej série Peče celá rodina?

Vydávam už tretiu knihu. Odvtedy, čo sme sa nevideli, pokrstil som už dve knihy. Jedna bola životopis, ktorý som napísal pre Mladú frontu. Krstila ho Veronika Arichteva s Vaškom Koptom a pánom Giuseppem Silvestrim. To je môj kamarát z Londýna, Talian, ktorý varil poslednú večeru princeznej Diane. Okrem iného je to osobný šéfkuchár pána Al-Fayeda, ktorý vlastnil Harrods v časoch, keď sme tam spoločne pracovali.

Druhá kniha prišla o pol roka neskôr. Tento rok som sa vrátil s priateľom v polovici februára z Indie, kde sme boli takmer na štyri týždne za priateľmi. O týždeň na to sme v Prahe krstili prvú cukrársku knihu s názvom Moderní česká cukrařina, a tú krstila pani Lucie Bílá. Jej švagriná Adélka je cukrárka, ktorá k nám kedysi prišla na casting a popri tom sme sa spriatelili. Šiel som jej za garanta, aby si mohla zaobstarať živnostenské oprávnenie a venovať sa cukrárstvu. Luciu Bílú som oslovil a rada súhlasila, že pôjde za kmotru. S hrdosťou môžem povedať, že knihu sme vydali na začiatku februára a za tri dni bola vypredaná, takže už sme krstili prvú dotlač.

Pred pár dňami som sa z vydavateľstva Albatros dozvedel, že je opäť vypredaná a pripravuje sa druhá dotlač. Pre nich to bolo prekvapenie sezóny, pretože nevydávajú kuchárky, ale zameriavajú sa na beletriu a krásnu literatúru. Naraz príde Maršálek, ktorý im vnúti cukrársku knihu. Oni ju nechceli, chceli životopis, ten som ale medzitým písal pre Mladú frontu, tak som im vnútil toto. Teraz som pre nich, ale aj pre seba, napísal novú vianočnú knihu.

Musím povedať, že ak tá prvá bola pekná, tak táto bude úžasná. Vymenil som fotografa, fotila mi to Maruška Bartošová. Pracovali sme na tom uprostred korony, keď moja sestra s manželom a vtedy päťmesačným synovcom Vojtíškom prišli k nám do južných Čiech. Maruška naložila auto plné haraburdia, ktoré potrebovala na to, aby urobila nádherné fotografie. Sedemnásteho apríla sme večer urobili teambuilding a za štyri dni sme mali nafotenú nádhernú a exkluzívnu knihu. Som na ňu neuveriteľne pyšný. Spojili sa nádherné elementy v úžasnej atmosfére. Grafik bude zase Jakub Kašek, ktorý robil obe predchádzajúce knihy. Na našom trhu nič také nie je.

Ako pekne sa dá využiť karanténa…

Ja si myslím, že sme si to zaslúžili. Nie som jeden z tých, ktorí nadávajú, aké je to šialene ťažké, a vravia, že teraz bude všetko inak. Myslím si, že sme si o to ako ľudstvo koledovali. Plienili sme a plienime to tu úplne strašne a boli sme v nejakom nezadržateľnom pokluse z toho, ako sme nútili ekonomiku, aby fungovala len na základe spotreby. To je veľmi nesprávne. Aj ak ste päťročné dieťa, viete, že nemôžete len spotrebúvať, aby to fungovalo, pretože jedného krásneho dňa nebude čo spotrebúvať. Alebo sa hrať na to, že sa dá všetko recyklovať. Nedá. Jedného dňa nás bude toľko, že nevypestujeme jedlo, aby sme sa najedli.

Viem, že je to už na hranici filozofie, do toho sa púšťať nechcem, ale myslím si, že to bolo zle nastavené. Mali sme šancu v rokoch 2008 a 2009, keď bola svetová ekonomická a hospodárska kríza. To sme nepochopili. A vlastne sa vôbec nič nestalo. Naopak, začalo sa spotrebúvať ešte viac. Teraz sme dostali ďalšiu lekciu, počas ktorej sme zistili, že je možné vypnúť. To nikto nikdy nezažil.

Niečo sa vypínalo napríklad v dvadsiatych alebo tridsiatych rokoch počas prvej veľkej hospodárskej krízy. Teraz zrazu, v roku 2020, keď si ľudia myslia, že majú všetko pod kontrolou, lietajú na Mars a chcú bombardovať kométy, príde niečo, s čím nikto nepočítal, aspoň podľa informácií, ktoré máme. Zrazu to, čo sme mali isté, je veľmi neisté. Myslím si, že mnoho ľudí to pochopí ako príležitosť k zmene.

Ako sa stalo to, že taký svetobežník začal žiť v južných Čechách a oženil sa? Okrem toho takto rýchlo. Naposledy sme sa videli pred rokom a pol, a to ste nikoho nemali…

Mal som priateľa.

Toho Španiela?

Áno. Posledný rok so Španielom už nebol dobrý. Najskôr som to len naznačoval a potom aj vravel, že tak, ako som žil tých deväť rokov, už nedokážem žiť ďalej. Niečo iné je, keď žijete v Londýne a do Barcelony lieta každú pol hodinu lietadlo. Môžete byť o dve hodiny doma v Barcelone, byť tam pár dní a potom sa vrátiť. Keď som sa sťahoval do Indie, myslel som si, že to ten vzťah nevydrží. Vzťah to vydržal.

Potom som prišiel do Prahy, to je už k Barcelone bližšie, ale vravel som, že už to takto ďalej nejde. Stojí ma to veľa peňazí a času. Okrem toho, som človek, ktorý sa obetuje, takže som pracoval napríklad štrnásť dní vkuse, aby som potom mohol byť päť dní s ním. Ten posledný rok už to bolo tak, že on sem priletel len trikrát, zatiaľ čo ja som tam šiel za ten rok asi pätnásťkrát. S pribúdajúcimi rokmi sa priority menia, človek chce mať väčší pokoj, myslí si, že na to má aj nárok, a to sa nedeje.

Ten vzťah nikam neviedol. Netlačil som ale na to, aby sa to skončilo. Vravel som si, že ak sa má niečo zmeniť, zmení sa to. Pozrel som sa tam hore a povedal: „Ak tam na mňa niekto čaká, nech zaklope a vojde.“ Zrazu mi na konci januára minulého roka prišla žiadosť o priateľstvo na Messengeri od Petra Tejmla. Nejaký čas sme si písali, potom sme sa stretli a po prvom stretnutí som šiel do Španielska ukončiť vzťah.

Tam sme sa vyplakali, pretože sme sa milovali. Rozišli sme sa, pretože ani jeden nebol ochotný urobiť krok späť a niečo zmeniť, aby sme mohli byť spolu. To bolo ešte pred Peče celá země a vydanými knihami. A ja som jednoducho cítil, že tu mám byť.

Tu ste sa dočkali…

Je to zaujímavé, pretože keď som bol v Indii, Manuelovi som sľúbil, že keby som sa náhodou mal z Indie vrátiť a pracovať niekde inde, určite sa budem sťahovať do Barcelony. Bolo to logické. Potom ale prišla pražská ponuka a pripadalo mi logickejšie zostať tu, ako sťahovať sa do Barcelony, kde bola vtedy 17-percentná nezamestnanosť. To, že to bolo dobré rozhodnutie, som sa dozvedel až o dva roky.

Ako je možné, že ste sa vzali tak skoro?

Obaja sme dosť starí na to, aby sme čakali ďalších dvadsať rokov. Pred pár dňami som bol na svadbe Josefovi Doležalovi, čo je jeden z našich súťažiacich, a ten sa s nevestou poznal dvadsať rokov. My sme to vzali z opačného konca. Bolo nám spolu dobre, Petr je o rok mladší. Dvadsať minút pred polnocou na Silvestra mi u priateľov vo Francúzsku povedal, že by sme sa mali v roku 2020 vziať. Pýtal som sa, prečo, a Petr povedal, že budúci rok je rok 2020. A že čím budeme starší, tým horšiu budeme mať pamäť. A 2020 je jednoduché na zapamätanie. Ešte tam sme si vybrali dátum. Ako návrh padol dvadsiaty jún, vychádzalo to na sobotu a Petr má rád letné mesiace.

Ešte pred polnocou som písal kamarátovi Robertovi Chejnovi zo Chateau Kotěra v Ratiboři, aby som sa ho spýtal, či majú 20. júna voľné. Tam sme si kedysi povedali, že ak by náhodou mala byť niekedy svadba, tak tam. Hneď prvého januára sme si dátum zarezervovali.

Čo robíte v južných Čechách? Tam kurzy asi nevediete.

Vediem kurzy v Gourmet Academy v Prahe v Potten & Pannen a okrem toho pôsobím v Budějoviciach u Honzu Krobu vo Fine Food Academy, čo je najväčšia food akadémia v Česku mimo Prahy.

Nie je to však pre mňa primárny zdroj obživy. Z fyzickej práce tristo hodín za mesiac sa to presunulo do tej pozície, keď už si môžem vyberať. S Terezkou Bebarovou natáčame krásnu lifestylovú šou, v ktorej sa polovicu času niečo pečie a druhá je vyplnená krásnymi reportážami s ľuďmi, ktorí ovládajú nejaké remeslo, alebo zo zaujímavých miest. To robíme pre televíziu Mňam a televíziu Praha. Písanie kníh zaberie takisto veľa času. Spolupracujem s magazínmi, napríklad s Gurmetom, kde nedávno vyšiel môj vlastný špeciál. Konzultujem u nás aj vo svete.

A čo vaše morčatá? Nedokážem si predstaviť mať sto morčiat…

Tie sú ale šľachtené a s rodokmeňom. Patria partnerovi Peťovi. Zaujíma sa o ne od detstva.

Kde ich máte?

Majú vlastnú miestnosť na zimu, cez leto sú vonku.

Pamätáte si všetky ich mená?

Všetky majú mená, podľa abecedy. Jedno z najkrajších je Nana.

Aké sú veľké?

Vážia zhruba kilo. Vyzerajú trochu ako buldoček, sú to nádherné zvieratá.

To ste sa priženili do úplne nového sveta…

Je to pre mňa úplne nový vesmír. Vôbec som nevedel, že existuje. Na druhú stranu, nikomu nepripadá zvláštne, keď sa šľachtia psi alebo mačky. Petr má morčatá v Indonézii, Brazílii, Thajsku, všade možne.

Koľko stojí jedno také morča?

Všetky sú papierové a jedno stojí napríklad sedemdesiat až sto eur.

Ste šťastný?

Úplne. Vrátil som sa k tomu, čo som kedysi nemal veľmi rád – rýpať sa v zemi na dedine. Ako malého ma to nebavilo, zatiaľ čo ostatní kopali do lopty, ja som bol na poli. Zrazu som mal nutkanie vrátiť sa k tomu, takže som sa obklopil stromami, kvetinami a záhonmi. A láskou.

Josef, ďakujem za rozhovor.

Fast confession:

Čo vám súťaž Peče celá země dala a vzala?

Dala mi množstvo nových priateľov, skúseností a nevzala mi vôbec nič.

Najúžasnejšia vec na živote na vidieku?

Príroda, lesy, rybníky, milí ľudia, priestor, veľká záhrada, bazén, korytnačky...

Čo vám, naopak, na dedine chýba z Prahy?

Niektorí priatelia a najmä rodina, moja sestra.

Kým urobíte nový dezert, kreslíte si skice. Ako by mal vyzerať dezert špeciálne pre Miloša Zemana?

Pán prezident by dostal dezert, ktorý si zaslúži, a určite by vyjadroval jedno veľké sklamanie.

Najdrahšia taška, ktorú vlastníte?

Limitovaná edícia od Chanela.

Čo pre vás znamená luxus?

Jedlo je pre mňa dostupný luxus.

Bojíte sa druhej vlny koronavírusu?

Ja som sa nebál ani tej prvej, ale bojím sa, že to v ľuďoch zanechá obrovskú ranu, akúsi jazvu, ktorá sa bude ťažko hojiť.

Za akú sumu by ste boli ochotný ostrihať si vlasy a bradu?

Za žiadnu, je to môj trade mark.

Čo očakávate od druhej série Peče celá země?

Že bude ešte lepšia, ešte úžasnejšia a že ju bude sledovať viac ako 2,5 milióna ľudí.

Aký dezert vám najviac chutí od vášho manžela?

Hm… do chrumkava upečená kačica, kapusta a knedľa.

Aký zvierací prírastok si ešte plánujete zadovážiť?

Myslím, že sa chystáme na francúzskeho buldočka.
Čoho si najviac vážite na svojom manželovi?
Lásky.

Čo by ste poradili začínajúcemu cukrárovi?

Vydržať, pretože cukrárstvo je beh na dlhú trať.

Akú diétu by ste nasadili, keby ste chceli schudnúť?

Stredomorskú – pláže, more, veľa sexu, mäso a zeleninu.
Respondent sa pýta redaktora:

Ako sa máte?

Fantasticky!
Luxury Prague Life

Photo gallery (6)

Josef jako porotce v soutěži Peče celá země.
Josef Maršálek s manželem Petrem
Cukrář s Lucií Bílou
Dort, který Josef vyrobil
Mrkev vypěstovaná Josefem Maršálkem
Želvy Josefa Maršálka
View photo gallery

About the author

I studied humanitarien studies. I am interested in psychology, like to read the red library as an escape from the reality of every day life. My biggest passion is travel and good wine.
Karolína Lišková
Luxury Real Estates
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
57 475 000 CZK
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Praha 8

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8

3 + KK 145 m², ter. 11 m²
18 490 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 CZK
Show property
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
9 980 000 CZK
Show property
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré

4 + KK 229 m²
50 000 000 CZK
Show property
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m

4 + KK 288 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
price upon request
Show property
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 CZK
Show property
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 228 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²

127 m²
87 852 CZK
Show property
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m

4 + KK 214 m², ter. 59 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové
Praha 1

Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové

3 + 1 117 m², bal. 3 m²
37 500 CZK
Show property
Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m
Praha 1

Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m

2 + 1 58 m², bal. 6 m²
27 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²

249 m²
216 329 CZK
Show property
Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m
Praha 1

Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m

54 m², bal. 2 m²
18 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²

48 m²
46 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²

153 m²
93 789 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²

146 m²
93 392 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m
Praha 2

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m

993 m², ter. 309 m²
price upon request
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 5

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

154 m²
price upon request
Show property
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
25 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 2

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

171 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy
Praha 2

Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy

130 m²
42 900 CZK
Show property
Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m
Praha 1

Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m

465 m², ter. 144 m²
41 928 000 CZK
Show property
Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m
Praha 10

Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m

162 m², ter. 12 m²
price upon request
Show property
Vila na prodej Praha 6 - 277m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 277m

7 + 1 277 m²
18 750 000 CZK
Show property
Prodej luxusní administrativní budovy v okolí
Praha 9

Prodej luxusní administrativní budovy v okolí

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Kancelářské prostory na prodej na Praze 8
Praha 8

Kancelářské prostory na prodej na Praze 8

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou Troja 152m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 152m

2 + KK 152 m²
31 800 000 CZK
Show property
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

4 + KK 113 m²
19 300 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
22 090 000 CZK
Show property
Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m
Praha 1

Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m

3 + 1 118 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
22 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusní vily v okolí Prahy
Praha 9

Prodej luxusní vily v okolí Prahy

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s výhledem 177m
Praha 2

Luxusní byt s výhledem 177m

4 + 1 177 m²
120 000 CZK
Show property
Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m
Praha 5

Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m

Atypický 230 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 119 m², bal. 2 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 111 m²
49 000 CZK
Show property
Supermakléřky - real estate comics