Rýchla spoveď – Jan Hrušínský: Niektorí ľudia sa ženú späť do klietky

Rozhovor s Janom Hrušínským o herectve, politike aj radosti z vnúčat
26.Aug 2020
 

Tento rok v júni oslávil 65. narodeniny, ale starnutia sa nebojí. Divadlo mu dodáva silu a pomáha zvládať všetko lepšie. Aj o tom hovorí v rozhovore pre LP-Life.sk herec Jan Hrušínský. Spomína na náročné obdobie, keď sa museli pre koronavírus zo dňa na deň zatvoriť všetky divadlá, na filmy, v ktorých počas komunizmu nemohol hrať, ako aj na svojho otecka Rudolfa. Tento rok v októbri uplynie neuveriteľných 100 rokov od jeho narodenia a on sa preto rozhodol pripraviť unikátnu knihu s mnohými doposiaľ nepublikovanými fotografiami z jeho života. Veľmi sa na ňu tešíme!

Herec Jan Hrušínský

Video

Pre karanténu ste nemohli hrať. Aký to bol pocit?

Pôsobím v divadle 45 rokov a nikdy som nezažil nič podobné. Samozrejme, ako prevádzkovateľ súkromného divadla počítam s tým, že sa môže stať čokoľvek, môžu prísť povodne alebo vypuknúť nejaké požiare a ľudia v takú chvíľu nemajú náladu chodiť do divadla. Ale to znamená, že som pripravený na nejaký mierny pokles návštevnosti. Ale v tomto prípade vláda skutočne vypla ekonomiku tak, že sme boli zrazu na nule. A na to nemôže byť pripravený nikto na svete. Je to bezprecedentný prípad a dúfam, že sa to už nebude opakovať.

Aký je to pocit môcť zase hrať?

Začíname opatrne. Mali sme veľmi dobre rozbehnutú sezónu, mali sme dve úspešné premiéry – Gin Game s Jiřinou Bohdalovou a Milanom Kňažkom a potom hru Naprostí cizinci od Paola Genoveseho, ktorý bol aj na premiére. To bolo 5. marca, potom sme mali 10. marca hrať prvú reprízu a prišlo nariadenie, že hrať nebudeme.

Preto som aj vtedy reagoval silnejším hlasom, než je mojím zvykom, pretože ma to naozaj zaskočilo a mrzelo. Dovtedy vláda ani nenaznačovala, že by šlo o niečo príliš vážne. Naopak, skôr mali tendenciu koronavírus zľahčovať. Dokonca aj minister zdravotníctva vravel, že o nič vážne nejde a krajina je na všetko pripravená.

Napísali ste vtedy, že je to cielená likvidácia Divadla na Jezerce. Ľutujete spätne toto vyhlásenie?

Neľutujem, pretože som bol skutočne nahnevaný. Neskôr som sa za tie slová ospravedlnil. Nepovedal som ale slovo „cielená“. Použil som len slovo likvidácia. Keby som ho použil o deň neskôr, už by sa nič nestalo, pretože všetci divadelní riaditelia hovorili o likvidácii divadla. Ale vyjadrili sa tak o niečo neskôr ako ja.

Prečo vlastne divadlá nehrajú aj v lete?

U nás je tradícia letných divadelných prázdnin, ľudia odchádzajú z miest, sú školské prázdniny a len vo výnimočných prípadoch sa hrá pre turistov alebo na letných scénach pod holým nebom.

V jednom rozhovore ste vyhlásili, že vaša dcéra Kristýna rodila podľa „hereckého kalendára“, teda práve v lete.

My to asi máme v krvi, pretože môj otec sa narodil pol hodiny po konci predstavenia a moja babička v tom predstavení hrala. On hral na javisku ešte s ňou a po predstavení sa narodil. Takže aj moja babička bola disciplinovaná herečka a „počkala“ pekne až na koniec predstavenia. Kristýna to isté, náš vnuk Vojta sa narodil 27. júla. A koncom septembra už hrala.

Napadajú vám nejaké ďalšie podobné pravidlá, ktoré „musí“ herec dodržiavať?

Na to nie je žiadny predpísaný zoznam vecí, ktorý musí človek dodržiavať, to máme v krvi. Viete, že musíte do divadla chodiť včas, nemôžete prešvihnúť svoj výstup na javisku, musíte bezpodmienečne dobre ovládať text… Tých vecí sú tisíce a vlastne o nich ani nepremýšľate.

Keď o nich herec začne premýšľať, väčšinou je to zlé. Ocko mal na to také prirovnanie – hovoril o stonožke, ktorá lezie veľmi pomaly, a niekto sa jej spýta: „Ako to robíte? Veď máte sto nôh! Ako to, že sa vám nezamotajú?“ A ona vraví: „No, to musíte najskôr zdvihnúť túto nohu, potom tamtú…“ A zrazu o tom začne premýšľať a odvtedy už neurobí ani krok. (úsmev)

Už ste niekedy zabudli na svoje predstavenie?

Nie, to sa mi za celých 45 rokov nestalo, neprepásol som žiadne predstavenie. Musím si na to zaklopať. Ale zažil som pár predstavení, na ktoré sa nedostavil nejaký kolega.

Ako sa to potom rieši?

Je to veľmi nepríjemné. Niekedy sa musí predstavenie zrušiť a divákov musíme poslať domov, pretože to nejde. A keď je to menšia rola, dá sa za ňu zaskočiť alebo vynechať a diváci si to často ani nevšimnú. Ale deje sa to veľmi zriedkavo, herci sú väčšinou zodpovední ľudia.

Spomenuli ste už svojho otecka. Na jeseň uplynie 100 rokov od jeho narodenia. Ako to prežívate?

Nemôžem uveriť tomu, že by mal tento rok už 100 rokov a že už je to tak dlho, čo zomrel. Odišiel v roku 1994.

Teraz s ním trávim veľa času, pretože s produkčnou divadla Nikolou Hrklovou a grafikom Janom Balcarom o ňom pripravujeme knihu. Zháňame rôzne povolenia a autorské práva na ďalšie fotografie. Bude tam celý rad fotiek, ktoré ešte neboli nikdy zverejnené, dokopy asi 800 fotiek. Kniha sa bude volať „100 rozmarných lét Rudolfa Hrušínského“ a mala by vyjsť začiatkom októbra, pretože 17. októbra bude to výročie.

Máte nostalgickú náladu?

Pri prezeraní fotografií áno, ku každej fotke sa viaže nejaká spomienka. A popravde, je to celkom príjemné.

Objavila sa pri tom prezeraní nejaká spomienka, ktorá bola veľmi „zapadnutá“?

Našiel som napríklad plagátik z predstavenia bratov Mrštíkovcov Maryša, v ktorom hral otec ako dvadsaťpäťročný chalan v roku 1945 s ochotníkmi v Plané nad Lužnicí. Prišli tam so starým otcom a Josefom Kemrom na prázdniny a miestni ich pozvali, aby si s nimi zahrali. V ten deň sa zoznámil s mojou mamičkou. Spoznal ju poobede po skúške na plavárni, ktorej sa vravelo „Sokolky“. Túto čiernovlasú sedemnásťročnú dievčinu pozval na predstavenie. A to bola moja maminka.

Takže mám krásne zdokumentovaný dátum ich zoznámenia. Na druhý deň hrali znova a tiež mali spolu rande v blízkom kameňolome. Znie to ako z červenej knižnice, ale je to miesto, ktoré si o desať rokov neskôr kúpili, ocko si tam postavil chatu a ja som tam prežil krásne detstvo.

Ktoré ockove vlastnosti sa vám vybavia ako prvé?

Dochvíľnosť, spoľahlivosť a pokoj, ktorý dokázal vytvoriť na javisku. On nebol v živote úplne pokojný, niekedy býval dosť nervózny. Do poslednej chvíle pred predstavením cítil určitú nervozitu, bol vášnivý fajčiar, fajčil asi 80 cigariet denne, a viem, že kým šiel na javisko, dlho hasil cigaretu a pri tom sa sústredil. A potom vošiel na javisko a po nervozite nebolo ani stopy. Ten jeho kľud na javisku bol odzbrojujúci a priťahoval oči divákov.

Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m
Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m, Praha 1

V závere sa trochu „namočil“ do politiky, bol členom Federálneho zhromaždenia. Ako to vnímal?

Prišlo to pre neho neskoro, už ani neveril, že sa dožije slobody. Väčšinu svojho života strávil v totalite, v šesťdesiatom ôsmom roku by býval do politiky vstúpil aktívnejšie, pretože vtedy sa veľmi angažoval v udalostiach Pražskej jari. A hrubo mu to vyčítali. Mal potom dlhoročný zákaz natáčania, nesmel do televízie a rozhlasu. Podpísalo sa to negatívne na jeho zdraví.

A keďže mal u ľudí prirodzenú autoritu a patril k obľúbeným hercom, požiadali ho vtedy, aby kandidoval na kandidátke Občianskeho fóra v prvých slobodných voľbách. Nechal sa prehovoriť, ale len aby pomohol správnej veci, takže žiadal, aby bol na zadnom nevoliteľnom mieste. Ale preferenčnými hlasmi, ktorých získal 180 tisíc, sa dostal na druhé miesto a musel potom dva roky chodiť do Federálneho zhromaždenia.

Myslím si, že to boli najhoršie roky jeho života, nemal to rád. (smiech) Bolo tam množstvo hlúpostí a zlej krvi, nebola to jeho parketa. Ale patril k tým poctivejším poslancom, takže keď si odskočil do divadla, mal neplatené voľno. Mnohí z tých dnešných politikov by si z neho mali vziať príklad.

Premýšľali ste o tom, že by ste sám skúsili politiku?

Dostal som niekoľko ponúk na kandidatúru do Senátu či na magistrát a vždy som to odmietol, pretože sa venujem divadlu. Toto je asi jedna z vecí, ktoré som po ockovi zdedil, musíte robiť jednu vec, a tej sa venovať poriadne.

Máme množstvo príklad poslancov, ktorí naďalej podnikajú a dostávajú sa do absolútneho stretu záujmov. Veď aj u súčasného predsedu vlády je to do neba volajúce, ale aj u bežných poslancov a senátorov to tak v minulosti bolo. Vždy je na tom niečo nepoctivé. Ex-senátor Tomáš Töpfer verejne vravel, že na Senát mu stačia dve hodiny. Ak idete do politiky, musíte ju robiť na sto percent. Nie je možné sedieť na viacerých stoličkách naraz.

Ste z českej politiky naštvaný alebo skôr sklamaný?

Som z nej sklamaný. A unavený. Som prekvapený, koľko nepoctivosti, egoizmu a sebectva sa medzi vrcholnými politikmi objavilo. Napravo aj naľavo. Ľudia začali strácať dôveru k demokraciu, ale pevne dúfam, že boj za slobodu a demokraciu nevzdajú. Stojí to za to!

Žil som 37 rokov v totalite a už by som to nikdy nechcel zažiť. Je to, ako keby ste nejakému zvieraťu povedali, že môže na pár rokov zažiť slobodu, ale potom sa zase vráti do klietky. To je absurdné a nechápem, že niektorí ľudia sa ženú späť do klietky.

Muselo byť šialené, keď mohli v minulom režime kohokoľvek zo dňa na deň odstaviť od hereckej kariéry len z politických dôvodov.

To zažil môj otec. Dokonca mňa samého nútili, aby som sa premenoval a zriekol sa otca. Mnoho ľudí odsúdili alebo zavraždili. Bolo to hrozné. Podľa mňa sa stala chyba, že v 90. rokoch nebola komunistická strana zakázaná a agentom ŠTB nebola zakázaná akákoľvek činnosť súvisiaca s podnikaním a politikou.

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město - 112m
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město - 112m, Praha 1

Už dva roky ste v dôchodkovom veku. Požiadali ste si o starobný dôchodok?

Požiadal, ale pracujem tak ako celý život. Nevnímam, že by to bola nejaká zmena.

Omladzuje vás divadlo?

Nie, to bohužiaľ nie. Ale je známe, že bolesť zubov alebo vysoká horúčka miznú vo chvíli, keď je herec na javisku. Ale po predstavení sa vrátia ešte prudšie.

Máte obavu zo starnutia?

Nemám.

Ako s tým bojujete?

Nebojujem. Som rád, že žijem. Pred piatimi rokmi som si siahol na smrť, bol som v ohrození života. Po operácii žlčníka mi praskla tepna, ktorá vedie k srdcu, dostal som obojstranný zápal pľúc a bol som v umelom spánku. Asi tri mesiace som strávil na ARO. Takže si dnes život viac vážim.

S manželkou Milušou sa blížite k 40 rokom manželstva. Aký je váš recept na dlhodobé vzťahy?

V septembri oslávime 36 spoločných rokov. Moji rodičia boli spolu 49 rokov, takže na tom nevidím nič zvláštne.

V jednom rozhovore vravela, že ste boli vo vašom vzťahu vždy pomerne dominantný. Zmenilo sa to nejako s vyšším vekom?

Ja si myslím, že sme obaja pokojnejší, než sme bývali. (smiech)

Keď si potrebujete oddýchnuť, čo spolu radi robíte?

Radi cestujeme, máme syna v Austrálii a najmladšiu dcéru v Amerike, máme tam aj vnúčatá, takže sa na ne vždy tešíme. Okrem toho je fantastické, že môžeme byť cez Facetime alebo Skype každú chvíľu v spojení, vidieť sa a rozprávať sa. Dokonca mám pocit, že sa s deťmi z Austrálie a Ameriky vídame častejšie než s Kristýnou, ktorá býva o poschodie vyššie. (smiech)

Vaša babička zomrela v Osvienčime. Pátrali ste niekedy po jej osude?

Ale samozrejme. Maminka o tom veľmi nerozprávala, pretože nás pred tým čírym zlom chcela uchrániť. Ale boli sme v Izraeli v múzeu Yad Vashem, a tam sme babičku našli. Bolo tam zdokumentované, akým transportom šla do Osvienčimu a pred tým do Terezína. Dokonca sme tam objavili aj jej fotografiu.

Tá krutosť bola aj v tom, že dva roky predtým, než šla do transportu, nesmela žiť so svojimi dcérami. Do transportu musela nastúpiť dva dni pred Štedrým dňom. Takže krutosť bola znásobená.

Nemáte obavu, že sa na tie hrôzy zabudne?

Už sa na to zabúda, vidíte napríklad, že náš pán prezident vychádza na tribúnu s extrémistami, na Hrad sú pozývaní tvorcovia zoznamu českých židov. Václav Klaus jazdí do Nemecka verejne podporovať neonacistov. Antisemitizmus tu má zelenú a je zvláštne, s čím si ľudia zahrávajú, napriek tomu, že musia vedieť, čo to v nedávnej minulosti spôsobilo. Myslel som si, že inteligentní ľudia sa po skúsenostiach z 20. storočia už nikdy nemôžu niečoho takého dopustiť.

Čo vám robí najväčšiu radosť?

Vnúčatá, či už tie, s ktorými sa rozprávame cez Facetime, alebo Vojta, ktorý je tu v Prahe a už začína chodiť po divadlách. Je s ním sranda, mal som v júni narodeniny, on prišiel, zabúchal na dvere, mal taký veľký klobúk na hlave a ja vravím: „Ty máš krásny klobúk, Vojto.“ A on: „Nie, to som len vtipný! Klobúk je darček pre teba.“

Ste taký ten starý otec, ktorý rozmaznáva svoje vnúčatá?

Primerane. (úsmev)

Ako si spomínate na svoje filmové roly zo 70. alebo 80. rokov?

Spomínam skôr na filmy, ktoré som nemohol natočiť napriek tomu, že som vtedy nič nevyviedol. Prišiel som o množstvo rolí len pre to, že komunisti vtedy rozhodli, že sa meno Hrušínský nesmie objaviť v titulkoch. Napríklad Václav Vorlíček mi ponúkol rolu v rozprávke Tri oriešky pre Popolušku. Na druhý deň ráno mi volal a vravel, že to, žiaľ, nejde. A o niekoľko rokov neskôr, keď mi dal rolu princa Jaroslava v rozprávke Ako sa budia princezné, povedal mi: „To máš za princa, o ktorého si prišiel v Troch orieškoch pre Popolušku.“ (smeje sa) Filmov, v ktorých som vtedy nesmel účinkovať, bolo asi päť alebo šesť.

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Josefov
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Josefov, Praha 1

Ja si vás pamätám v roli zlého právnika v seriáli Místo v životě. Ako sa hrá záporná rola a kde sa pre ňu berie inšpirácia?

Každý herec vám potvrdí, že záporné roly sa hrajú lepšie. Myslím si ale, že o skutočnom herectve sa dá hovoriť až po tej päťdesiatke. Dovtedy, ak máte talent, predpoklady a určitú vôľu, hráte síce najlepšie, ako v tú chvíľu dokážete. Ale až životné skúsenosti a určité bolesti a straty, ktoré sa v človeku nazbierajú, sú materiálom, z ktorého môže herec „brať“, aby bola jeho práca pravdivá. Pravda je vrcholom herectva – rovnako ako života.

Na čo sa môžeme vo vašom divadle tešiť na jeseň?

Rád by som pripomenul hru Naprostí cizinci, ktorá sa začne znova hrať v septembri. Iba mesiac sme hrali tiež Gin Game, čo je skvelá novinka s Jiřinou Bohdalovou a Milanom Kňažkom, ktorí podávajú svoje životné výkony.

A pripravujeme aj dve premiéry. Najprv novú českú hru o Karlovi Čapkovi, ktorú pre naše divadlo napísal Petr Vacek, volá sa Ze života Čapka. A na začiatku októbra začneme skúšať hru Mašíni. Hlavné postavy budú hrať Milan Šteindler a Jan Slovák a základnou myšlienkou je rozhovor medzi riaditeľom divadla a režisérom a autorom, ktorý túži uviesť hru o bratoch Mašínovcoch. Sami si začnú prehrávať určité situácie a vracajú sa tým do minulosti. Všetko vyvrcholí úplne prekvapivým a nečakaným záverom hry. Myslím si, že diváci sa majú na čo tešiť.

Ide o kontroverznú tému, polovica národa Mašínovcov odsudzuje, druhá polovica ich považuje za hrdinov, ktorí bojovali proti totalitnému režimu. Nechceme ľuďom vnucovať, čo si majú myslieť. Chceme im dať možnosť, aby sa rozhodli sami, k čomu sa priklonia. Či k pravde, alebo klamstvu.

Ďakujem veľmi pekne za rozhovor.

Fast confession:

Ako sa udržujete vo forme?

Ťažko.

Čo vám prináša radosť v tejto neľahkej dobe?

Znie to divne, ale práca v divadle.

Aká je nočná mora každého herca?

Pre herca prešvihnutie predstavenia, pre principála to, že neprídu diváci.

Koľkokrát ste už hrali s vysokou horúčkou?

To sa nedá spočítať, mnohokrát.

Mali ste niekedy nutkanie zatvoriť divadlo a ísť do dôchodku?

Ešte viackrát, než koľkokrát som hral s horúčkou.

Čo vás na divadle najviac priťahuje?

Bezprostredný kontakt s divákom a radosť z toho, že sa predstavenie divákom páči.

Rola, na ktorú radi spomínate?

Tuzenbach v Troch sestrách, v Činohernom štúdiu v Ústí nad Labem, Leoš Suchařípa, Miluška Šplechtová, Marie Spurná a množstvo ďalších kamarátov.

Motto, ktoré vás sprevádza životom?

Dobrí ľudia kráčajú vyrovnaným krokom, ostatní okolo nich tancujú dobové tance.

Jedlo, pre ktoré by ste „vraždili“?

Akékoľvek.

Aké máte zlozvyky?

Koľko máme času? (smiech) Asi to, že trávim veľa času v divadle.

Kam utekáte, keď si potrebujete oddýchnuť?

Na chalupu do južných Čiech a do prírody.

O čom ste sa naposledy pohádali s manželkou?

Viete, že si ani nespomeniem? My sa hádame naozaj málokedy.

Čo vám na nej najviac imponuje?

Ženskosť.

Kam chcete vyraziť tento rok v lete na dovolenku?

Budem striedať pobyt medzi južnými Čechami a divadlom.
Respondent sa pýta redaktora:

Ako sa máte?

Teraz už lepšie, keď sa situácia trochu upokojila. Ďakujem za rozhovor.
Ja takisto.
Luxury Prague Life

Photo gallery (6)

Jan Hrušínský v divadle
Jan Hrušínský s vnoučaty
Jan Hrušínský na cestách
Jan Hrušínský v autě
Jan Hrušínský v divadle
Jan Hrušínský se svým bratrem Rudolfem
View photo gallery

About the author

David Budai
Luxury Real Estates
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
57 475 000 CZK
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Praha 8

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8

3 + KK 145 m², ter. 11 m²
18 490 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 CZK
Show property
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
9 980 000 CZK
Show property
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré

4 + KK 229 m²
50 000 000 CZK
Show property
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m

4 + KK 288 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
price upon request
Show property
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 CZK
Show property
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 228 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²

127 m²
87 852 CZK
Show property
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m

4 + KK 214 m², ter. 59 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové
Praha 1

Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové

3 + 1 117 m², bal. 3 m²
37 500 CZK
Show property
Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m
Praha 1

Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m

2 + 1 58 m², bal. 6 m²
27 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²

249 m²
216 329 CZK
Show property
Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m
Praha 1

Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m

54 m², bal. 2 m²
18 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²

48 m²
46 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²

153 m²
93 789 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²

146 m²
93 392 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m
Praha 2

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m

993 m², ter. 309 m²
price upon request
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 5

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

154 m²
price upon request
Show property
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
25 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 2

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

171 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy
Praha 2

Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy

130 m²
42 900 CZK
Show property
Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m
Praha 1

Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m

465 m², ter. 144 m²
41 928 000 CZK
Show property
Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m
Praha 10

Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m

162 m², ter. 12 m²
price upon request
Show property
Vila na prodej Praha 6 - 277m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 277m

7 + 1 277 m²
18 750 000 CZK
Show property
Prodej luxusní administrativní budovy v okolí
Praha 9

Prodej luxusní administrativní budovy v okolí

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Kancelářské prostory na prodej na Praze 8
Praha 8

Kancelářské prostory na prodej na Praze 8

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou Troja 152m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 152m

2 + KK 152 m²
31 800 000 CZK
Show property
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

4 + KK 113 m²
19 300 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
22 090 000 CZK
Show property
Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m
Praha 1

Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m

3 + 1 118 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
22 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusní vily v okolí Prahy
Praha 9

Prodej luxusní vily v okolí Prahy

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s výhledem 177m
Praha 2

Luxusní byt s výhledem 177m

4 + 1 177 m²
120 000 CZK
Show property
Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m
Praha 5

Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m

Atypický 230 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 119 m², bal. 2 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 111 m²
49 000 CZK
Show property
Supermakléřky - real estate comics