Keď sa stretnete s Janom Přeučilom a jeho manželkou, Popoluškou Evou Hruškovou, začnete sa okamžite usmievať. Táto dvojica je totiž neskutočne pozitívna, a to za každých okolností, aj v tejto neutešenej koronavírusovej dobe, keď je málokomu do smiechu. Oni si jednoducho dokážu užívať život aj jeden druhého. V rozhovore pre LP-Life.sk sa osemdesiatštyriročný herec, milovník plávania a klobúkov, zástanca elegancie a noblesy rozhovoril nielen o prekonaní nákazy Covidom-19, o očkovaní, ale tiež o tom, aké to bolo počas vojny, ktorú zažil.

Jan Přeučil.

Video

Ako je možné, že si v týchto neľahkých časoch udržiavate pozitívny prístup?

Mám to asi v génoch. Môj ocko bol tiež veľký optimista, všetci Přeučilovci boli optimisti. Na všetko sa pozerám s určitým príjemným pohľadom a myslím si, že vždy všetko nejako dobre dopadne. Prečo sa stresovať? Už roky sa riadim krásnym citátom, ktorý som objavil v knižke, ktorú mi venovala Evinka: „Umenie života spočíva v tom, uvedomovať si krásu obyčajného dňa“.

To znamená že sa každé ráno prebúdzate s úsmevom?

Každé ráno mám svoj rituál, zacvičím si svojich Piatich Tibeťanov, rozdýcham sa, rozhovorím sa. Deň sa musí nejako naštartovať.

Vy už ste s Evičkou Covid prekonali.

Áno, prekonali sme ho v septembri. Bol som už aj na očkovaní, všetko prebehlo fajn. V septembri brat jednej známej otváral železničnú stanicu pri Kolíne, kde vybuduje kultúrnu inštitúciu. Bolo tam veľa ľudí, my sme tam boli ako hlavní hostia. Ľudia sa s nami chceli fotiť, chceli podpisy. Tam niekde sme to chytili. Bol som, bohužiaľ, pozitívny, pani doktorka mi dala antibiotiká. Mal som trochu kašeľ, našťastie to ale prebehlo veľmi dobre.

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město, Praha 1

Aj u Evičky?

Aj u Evičky.

To ste mali obrovské šťastie. Vy už máte teda za sebou aj očkovanie, ale Evička ešte nemôže, pretože je na to príliš mladá.

Áno. My, ako s obľubou hovorím, vo vrcholnom veku, už to máme za sebou. Vrelo to odporúčam, vôbec to nie je žiadna bolesť, naopak, človeku to pomôže aj psychicky. Bol som zaočkovaný, tak sa ma Covid snáď nedotkne. Pochopiteľne, je ale dôležité dodržiavať hygienu, umývať si ruky a všetky veci s tým súvisiace.

Teraz ste mali narodeniny, mali ste 84 rokov. Ako je možné, že ste stále takto neuveriteľne vitálny?

Snažím sa brať život aktívne a robiť niečo pre svoj organizmus, pretože je to aj súčasť mojej hereckej profesie. Psychofyzický aparát musí byť pripravený na najrozmanitejšie herecké príležitosti, je to náš nástroj, takže sa oň musím starať. Nedávno som čítal krásnu myšlienku, ktorá vraví, že telo je v podstate naša krásna loď, ktorou chceme preplávať oceán. Aby sme ho ale preplávali, tak sa musíme o loď nejako starať. O svoje telo sa starám, aj vďaka svojej Evičke. Snažím sa nielen fyzicky, ale aj psychicky sa vždy vyrovnať s danou situáciou a vyriešiť ju. Brať veci pozitívne. Mám veľký príklad vo svojom ockovi, ktorý si to užil v komunistickom režime, bol v procese Milady Horákovej. Aj ja som mal preto celé detstvo komplikované. Brať život pozitívne je veľmi dôležité.

Akú diétu s Evičkou držíte, prečo ste sa k tomu rozhodli?

Mali sme nejaké to kilo navyše. Evička požiadala jednu svoju príbuznú a tá nám vytvorila režim, ktorý dodržiavame. Je to ohromne zaujímavé. Každý sme schudli okolo ôsmich, deviatich kíl.

Za ako dlho?

Asi za tri nedele.

To len preto, že ste vynechali pečivo a cukor?

Pečivo, cukor, bohužiaľ, čo ma vôbec nepotešilo, aj pohárik vína, ktorý môže byť tak raz za tri nedele. Musí to mať svoju normu, úroveň.

Ste gurmán, veľmi rád ste si chodili užívať milé gastronomické zážitky.

Na to sa tešíme, až sa to zase otvorí. Ja som trochu kaviarenský typ, všetci Přeučilovci boli. Mám to veľmi rád, v kaviarňach si premýšľam, robím tam rozhovory, čítam si. Veľmi sa teším, až sa kaviarničky zase otvoria.

Robíte si doma s Evičkou takzvané rande?

Áno, robíme napríklad to, že raz za dva, tri dni si pustíme večer na DVD zaujímavý film, ktorý sme napríklad nikdy nevideli. Sú to filmy zaujímavé, historické. Pozeráme ich nielen pre radosť, ale aj z profesionálneho hľadiska. Spievanie v daždi, Casablanca a podobne, veľmi nás to okúzľuje a dodáva nám to aj energiu a radosť zo života.

To je to vaše rande?

To je naše rande, aj si niekedy niekam zájdeme.

Čo vaši študenti? Musíte im chýbať.

Už skoro dvadsať rokov prednášam na divadelnej fakulte Akadémie umení v Banskej Bystrici, to ma pred rokmi oslovili Jožo Adamovič a Božidara Turzonovová. Mám vynikajúceho asistenta, Riša Sanitru, čo je herec a pedagóg herectva, ten to kormidlo pedagogické v podstate vedie. Ja tam raz za tri nedele na štyri dni dochádzam a som so študentmi. Pre mňa je to veľmi osviežujúce, pretože ma mladá herecká generácia veľmi nabíja. Máme sa veľmi radi, nestaviam sa pred nich ako bradatý profesor, ale ako ich budúci starší kolega, veľmi sa mi to vypláca. Keď sa stretnem s Ivanou Chýlkovou, s Karlom Rodenom, ktorí boli moji študenti, je to vždy veľmi príjemné a milé.

Aké to je vidieť úspechy vašich študentov?

Je to milé, príjemné. Dvadsaťsedem rokov som prednášal na DAMU hereckú tvorbu, začínal som javiskovým pohybom. Pod mojimi rukami prešli mnohé mladé herecké generácie.

Mnohí z nich dostávajú ceny, Karel Roden sa uchytil v zahraničí. Ďakujú vám napríklad niekedy za niečo, čo ste ich vtedy naučili?

Áno, niekedy taký pocit mám. Spomínam si, keď sme natáčali niečo do televízie, bola tam Ivana Chýlková, objímala ma a vravela: „ja vás tak rada vidím“. Alebo Veronika Žilková mi vravela: „pán profesor, ako sa máte?“. Hoci ja si vôbec nepotrpím na tituly, som Přeučil – herec, profesor k tomu ale patrí. Na Slovensku je to veľmi zaujímavé, pretože ma slovenské herectvo vždy veľmi okúzľovalo svojou zdravou expresiou, intenzívnym výrazom. Preto ma to aj veľmi baví, je to nesmierne zaujímavé.

Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m
Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m, Praha 10

Problém je v tom, to je otázka dnešnej doby, že každý rok vyjde na Slovensku, ako aj v Českej republike, sto päťdesiat nových hercov, čo je strašne veľké množstvo. Uplatnenie je dôležité, musia byť absolútne vybavení, pripravení na hereckú kariéru. Dôležité je, aby svojou profesiou boli posadnutí, inak nie je možné, aby docielili určité úspechy.

Vy ste boli posadnutý?

Ja som. Herectvo milujem. Dostával som sa k tomu zložitou cestou.

Vy ste nemohli ísť hneď študovať, kvôli ockovi.

Áno, som vyučený drevomodelár v ČKD Stalingrad, až potom som sa dostal na divadelnú fakultu. Mal som obrovské šťastie, že mojimi profesormi boli Radovan Lukavský, Karel Höger, tieto veľké osobnosti. Priamo Radovan Lukavský nás vychovával k hereckému gentlemanstvu, ktorého som veľkým vyznávačom.

Zhodou okolností sa za tie roky nazhromaždilo toľko materiálov, fotografií, že váš kolega René Kekely ma oslovil, či by som to nedal dohromady, a s Pavlom Mészárosom, nakladateľom z Ústí nad Labem, pripravujú knihu i dokument, ktorý dáva dokopy Artur Kaiser, Klobouky Jana Přeučila. Každý klobúk by mal odhaľovať určitú etapu môjho života.

To je darček k 85. narodeninám, ktoré budete mať na budúci rok?

Vyzerá to tak (smeje sa).

To je skvelé, zapísať niekam pre budúce generácie, čo všetko ste zažili.

To hovorím svojim mladým študentom: užívate si života, máte neuveriteľné možnosti. Nemajú jazykovú bariéru, všetci sa dohovoria anglicky, môžu sa postaviť a ísť kamkoľvek. Aby sa uplatnili, musia byť pripravení na umelecké úlohy, ktoré prídu. Psychofyzický aparát musí byť po všetkých stránkach pripravený, musia na sebe stále pracovať. Hovorím im, že keď sa pozerajú na huslistu a obdivujú jeho virtuozitu, sú za tým hodiny a hodiny neúnavnej práce. Rovnaké je to aj pri hereckej práci. Aby bol inštrument dokonalý, sú nutné hodiny a hodiny prípravy.

Hovorili ste, koľko vyjde ročne nových hercov. Často mi pripadá, že nielen vyjadrovanie a gentlemanstvo, ktoré už je dávno preč, ale aj úroveň herectva klesá tým, koľko ich je. Oproti minulej generácii už nemáme také hviezdy.

To je veľká téma, otázka určitého imidžu, otázka charizmatická. Keď si vezmete generáciu bardov, ktorých som ako začínajúci herec mal možnosť spoznať v Národnom divadle, tak vždy, keď prišiel herec na javisko alebo pred kameru, bola to určitá osobnosť. Bez toho, aby prehovoril, oslovil vás, či už to bola Dana Medřická, Vlasta Fabiánová, Květa Fialová, Zdeněk Štěpánek a mnoho ďalších. Aj to je dôležité v hereckej profesii, je to síce v génoch, ale aj na tom sa dá podľa mňa trochu zapracovať. Aj to hrá svoju rolu, najhorší je šedivizmus, nevýraznosť. To sa týka aj reči, človek musí na sebe pracovať.

Chýba vám osobne ako priateľ niekto z týchto bardov, ktorí tu už bohužiaľ nie sú?

Samozrejme, bol by som rád, keby som sa mohol občas porozprávať s Radovanom Lukavským. Veľmi rád pracujem v rozhlase, to je veľmi zaujímavá disciplína, rozhlasové herectvo, keď do toho hlasu musíte vložiť všetko. Spoznal som množstvo vynikajúcich rozhlasových režisérov, s ktorými by som sa rád stretol, pochopiteľne, aj s mnohými filmovými režisérmi. Mal som tú česť sa s mnohými z nich stretnúť a točiť množstvo filmov. Nedávno som to s Evičkou počítal práve pre tú knihu, je to tristo filmov a televíznych inscenácií, ktoré som natočil, čo je svojím spôsobom až neuveriteľné číslo.

Je niečo, čo si z týchto troch stoviek natáčaní pamätáte slovo od slova dodnes?

Asi ťažko. Sú ale niektoré hlášky, príhody, situácie, ktoré si stále pamätám.

Napríklad?

Napríklad situácia, ktorú ste mi dnes pripomenuli, že mi kolegovia hovoria Johny Sprej. To vymyslel Jirka Bartoška kedysi v Divadle na Zábradlí, kde mám svoj mejkapový stolček. Raz šiel okolo a povedal: „Honzo, keď vidím ten váš mejkapový stolček, vy ste vlastne taký Johny Sprej“. Odvtedy je to jedna z prezývok, ktorú mi dávajú. Alebo ešte v minulom režime nás komunista pustil so slávnou inscenáciou Král Ubu do Londýna, kde sme hrali na festivale. Čakali sme na loď cez La Manche, boli sme v prístave, bol tam obrovský ruch. Bol tam veľký žeriav, pod ním bola sieť, v ktorej boli debny a kufre, prevážalo sa to z jednej lode na druhú. Pozorovali sme to a niekto z kolegov poznamenal: „nakladajú Přeučilove šminky“. To sú hlášky, na ktoré veľmi rád spomínam.

Až táto doba pominie, čo budete robiť? Rokujete o nejakých projektoch?

Jednak sa pripravuje tá kniha a dokument, na ktoré sa veľmi teším. Pochopiteľne, teším sa na predstavenia, pred rokom a pol ma oslovili z divadla Broadway, kde je veľmi úspešný muzikál Kvítek Mandragory. Už tri roky pôsobím vo veľmi zaujímavej divadelnej spoločnosti Háta, kde hrám v inscenácii Světáci podľa toho slávneho filmu. Hrám tam rolu, ktorú hral Oldřich Nový, profesor etikety, elegancie a noblesy, to si veľmi užívam. Už je pripravených veľa zájazdov, ale nevieme kedy pôjdeme.

Potom máme, pochopiteľne, s Evičkou divadlo Evy Hruškovej a Jana Přeučila, kde hráme pre deti. Keď všetko klapne, myslím si, že náplň práce bude bohatá. Samozrejme, teším sa, až sa otvoria školy a hranice na Slovensko, pretože herecká tvorba online je veľmi problematická, to dosť dobre nejde. Okrem iného sa tiež teším, až sa otvoria bazény, som veľkým fanúšikom plávania.

Ako vyzerá váš deň s Evičkou teraz, keď je všetko zatvorené?

Ja chodím nordic walking, veľa si čítam, dávam si dokopy mnoho vecí. Čas od času sa večer pozrieme na nejaký zaujímavý film. Plníme si veci, na ktoré sme kedysi nemali ani čas.

Pán Přeučil, hovoríte, že táto doba je pre nás zdvihnutý prst –zažili ste druhú svetovú vojnu. Na čo si z nej spomínate? Porovnajte vtedajšiu dobu, čo ste prežívali, aby si dnešní mladí uvedomili, že toto je naozaj len zdvihnutý prst…

Keď som bol malý chlapec, zažil som nálety a so svojou sestrou Martou sme museli často bežať do pivnice, do krytu, kde sme museli prečkať mnoho hodín. To bolo veľmi stresujúce. Jedla bol nedostatok a prideľovalo sa na lístky. To je s dneškom naozaj neporovnateľná situácia.

Veľmi pekne ďakujem za rozhovor.

Fast confession:

Koľko kilometrov denne ujdete?

Také tri kilometre, nordic walking ideálny.

Koľko máte doma klobúkov?

Ja ich mám toľko, koľko mám rokov, takže tento rok 84.

Čo ste dostali od Evičky k nedávnym narodeninám?

Krásnu kolínsku a okrem iného som dostal taký domáci kabátik, ktorý kedysi za prvej republiky nosil Oldřich Nový.

Mali ste strach z očkovania proti koronavírusu?

Vôbec žiadny, naopak, vrelo to odporúčam, prebehlo to ohromne.

Čo vám za posledný rok najviac chýba?

Divadlo, hranie pre deti a ten kontakt v divadle s divákmi je najdôležitejší. Na to sa veľmi teším a potom sa teším, že opäť budem môcť čoskoro zájsť na Slovensko za svojimi študentmi, kde prednášam na Akadémii umení, divadelná fakulta Banská Bystrica.

Kto je Džony Sprej?

No tak to som ja, to kedysi vymyslel Jirka Bartoška, to je taká moja prezývka, ktorú mi zo srandy dávajú kolegovia, pretože mám všetky spreje a kolínske veľmi rád.

Čo si myslíte o ľuďoch, ktorí chodia vonku v teplákoch?

No tak, to je každého vec, ale ja som vyznávačom elegancie a pekného oblečenia. Keď má niekto rád tepláky, je to jeho záležitosť.

Koľkokrát v živote ste videli Popolušku s Evičkou Hruškovou v hlavnej role?

Sledovali sme ju dvakrát a vždy som bol veľmi dojatý.

Vymenujte aspoň tri novodobé výrazy, ktoré vás naučili vaši študenti.

Je to super, je to okej a je to bomba.

Ktoré divadlo, v ktorom ste pôsobili, vo vás zanechalo najhlbšiu stopu?

Pochopiteľne, je to moje divadlo, kde som strávil podstatnú časť svojho života, najdlhšie, 33 rokov, a je to divadlo Na Zábradlí v Prahe.

Čo v živote najviac ľutujete?

Ja by som asi na to nevedel presne odpovedať, ale napríklad ľutujem to, že som nemohol ísť hneď študovať na gymnázium.

Na čo ste, naopak, patrične hrdý?

Hrdý som na to, že som v živote nikdy nikomu neublížil.

Keby ste mali posledných sto korún do výplaty, za čo by ste ich utratili?

Za pohár dobrého vína.

Čo by ste odkázali všetkým, ktorí si myslia, že Covid je výmysel?

Aby ľudia brali všetko s optimizmom, je to taký zdvihnutý prst, ja som ako chlapec zažil druhú svetovú vojnu. Je to zdvihnutý prst, aby sa ľudia správali príjemne, milo, slušne, boli zdravo suverénni a hlavne zdravo pokorní.
Respondent sa pýta redaktora:

Čo v živote máte najradšej?

Svoju prácu, pretože v nej stretávam takýchto skvelých ľudí, ako ste vy.
Luxury Prague Life

Photo gallery (3)

Jan Přeučil s Evou Hruškovou.
Přeučil ve hře Bláznovy zápisky.
Přeučil s obrázkem své ženy.
View photo gallery

About the author

I studied humanitarien studies. I am interested in psychology, like to read the red library as an escape from the reality of every day life. My biggest passion is travel and good wine.
Karolína Lišková
Luxury Real Estates
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
57 475 000 CZK
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Praha 8

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8

3 + KK 145 m², ter. 11 m²
18 490 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 CZK
Show property
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
9 980 000 CZK
Show property
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré

4 + KK 229 m²
50 000 000 CZK
Show property
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m

4 + KK 288 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
price upon request
Show property
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 CZK
Show property
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 228 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²

127 m²
87 852 CZK
Show property
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m

4 + KK 214 m², ter. 59 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové
Praha 1

Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové

3 + 1 117 m², bal. 3 m²
37 500 CZK
Show property
Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m
Praha 1

Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m

2 + 1 58 m², bal. 6 m²
27 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²

249 m²
216 329 CZK
Show property
Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m
Praha 1

Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m

54 m², bal. 2 m²
18 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²

48 m²
46 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²

153 m²
93 789 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²

146 m²
93 392 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m
Praha 2

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m

993 m², ter. 309 m²
price upon request
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 5

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

154 m²
price upon request
Show property
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
25 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 2

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

171 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy
Praha 2

Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy

130 m²
42 900 CZK
Show property
Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m
Praha 1

Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m

465 m², ter. 144 m²
41 928 000 CZK
Show property
Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m
Praha 10

Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m

162 m², ter. 12 m²
price upon request
Show property
Vila na prodej Praha 6 - 277m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 277m

7 + 1 277 m²
18 750 000 CZK
Show property
Prodej luxusní administrativní budovy v okolí
Praha 9

Prodej luxusní administrativní budovy v okolí

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Kancelářské prostory na prodej na Praze 8
Praha 8

Kancelářské prostory na prodej na Praze 8

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou Troja 152m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 152m

2 + KK 152 m²
31 800 000 CZK
Show property
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

4 + KK 113 m²
19 300 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
22 090 000 CZK
Show property
Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m
Praha 1

Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m

3 + 1 118 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
22 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusní vily v okolí Prahy
Praha 9

Prodej luxusní vily v okolí Prahy

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s výhledem 177m
Praha 2

Luxusní byt s výhledem 177m

4 + 1 177 m²
120 000 CZK
Show property
Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m
Praha 5

Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m

Atypický 230 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 119 m², bal. 2 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 111 m²
49 000 CZK
Show property
Supermakléřky - real estate comics