Rýchla spoveď – herec David Matásek: Rodič je len servisná organizácia

O natáčaní, rodine a „dedkovste“
18.May 2021
 

Davida Matáska pozná celá Česká republika ako divadelného a filmového herca. Jeho nezabudnuteľná rola Kendyho v českom filme Ako svet prichádza o básnikov ho sprevádza celý život. Momentálne ho ale majú diváci zafixovaného ako komisára Michala Břízu zo seriálu TV Prima Polda. V rozhovore pre magazín LP-Life.sk nám David porozprával nielen o herectve, ale samozrejme aj o koronavírusovej dobe, ktorá mu vzala pracovné príležitosti. Dotkli sme sa aj témy motoriek a samozrejme rodiny, pretože vďaka štyrom manželstvám má rodinu vskutku veľkú.

David Matásek

Video

Ako vnímate posledný covidový rok?

Zo začiatku som bol samozrejme vydesený, nikto nič nevedel. Poplašných správ sa šírilo neúrekom, deti boli tiež vystrašené a mne už bolo blbé pred nimi opakovať, že sa nič nedeje. Tak sme trochu prerušili tok fake news a varovných správ a odišli sme na chalupu. Všetci, aj kolegovia v divadle, sme si hovorili, že nemá zmysel nariekať. Nie je vojna, v Národnom divadle sa máme celkom dobre, základný plat nám pravidelne pošlú, takže čo? Chceli sme z toho vyťažiť aspoň niečo dobré, niečo si prečítať, premýšľať viac o sebe. Je to zvláštne, ale nikdy som nemal takú dlhú pracovnú pauzu.

Aké knihy ste čítali?

Čítal som knihy, ktoré som musel, pretože som sa vrhol na načítanie audiokníh, a potom aj tie, ktoré som nemusel. Najmä literatúru faktu – všetko, čo sa týka fake news a trollov, je o tom množstvo zaujímavých kníh. Takisto jednu pútavú alebo lepšie povedané drastickú knihu. Vôbec som nevedel, že Witold Pilecki, dôstojník poľskej armády, sa nechal schválne zatvoriť do Osvienčimu, aby zistil, či sú správy o neľudských podmienkach v koncentračných táboroch pravdivé. Obetoval sa, išiel tam a zložitými cestami posielal správy do Anglicka. Tak toto čítam.

Veľa hercov a umelcov presedlalo na iné profesie, nepomýšľali ste na to tiež?

To už som zažil v roku 1990, veľa ľudí odišlo z divadiel, otvorili si krčmy alebo začali robiť niečo iné. Väčšina sa potom zase pokorne vrátila, pretože zistili, že na to asi nemajú bunky a že robiť divadlo má pre nich možno nejaký hlbší zmysel.

Prodej luxusního bytu Villa Bianca - Praha 6
Prodej luxusního bytu Villa Bianca - Praha 6, Praha 6

Takže by vám to nenapadlo?

Samozrejme, keby stále nebola vidina, že sa budeme môcť vrátiť do práce, a nemal by som vedľajšie projekty a občas nejaké filmovanie, tak čo by mi zostávalo? Nejako by som rodinu uživiť musel. Dokázal by som ísť do práce, nemám s tým problém.

Venovali ste sa niekedy niečomu inému než herectvu?

Áno, moja mama totiž nechcela, aby som vyrastal ako chránená kvetinka v skleníku, tak mi vždy na prázdniny zariadila brigádu. Robil som napríklad poštového doručovateľa. Pracoval som aj na píle, v továrni, kde sa vyrábali pianá Petrof, pretože sme bývali v Hradci Králové. Dosky sa tam nechávajú preschnúť na „hráních“, to sú také hradby z dosiek, na ktoré sa dávajú také striešky. Tie som mesiac stĺkal. Nevyrobil by som si ani na slanú vodu, bolo to úplne drastické.

Práve som chcela skonštatovať, že zrejme musíte byť manuálne zručný…

Nie, nie, ani náhodou. Som silný a zaťatý, bavia ma veľké projekty ako stromy, skaly, jednoducho obrovské veci. Ale keď ide o klinec, skrutku, vodu, elektrinu, plyn, tak to ma zmáha veľká neistota.

Dúfajme teda, že sa bude rozvoľňovať aj v kultúre. Kde vás budú môcť diváci najskôr vidieť?

Asi v divadle. V Národnom začneme hneď od septembra reprízovať úplne novým spôsobom, ktorý presadil náš šéf. Časť súboru na neho dosť naliehala, veľmi sme si to priali. Dramatická tvorba a inscenovanie moderných nových hier totiž vyžaduje veľké sústredenie a veľkú pozornosť. Je to náročné, nemyslím len herecky, ale aj po technickej stránke. Takže sme žiadali, aby sme už repertoár nehrali podľa harmonogramu: v utorok jedna hra, v stredu iná a potom sa k tej z utorka vracať za štrnásť dní. To jednoducho nejde. Takže budeme hrávať v blokoch. Vždy sa vyberie jedna inscenácia, opráši sa, venujeme jej nejaký čas a potom sa šesťkrát zahrá. Diváci budú vedieť, že to hráme len tento týždeň a znovu až o ďalšie tri mesiace, takže budú mať motiváciu vyraziť hneď.

Ktoré z činností, ktoré doteraz neboli možné, si s rodinou plánujete vynahradiť?

Dúfam, že sa nám podarí vycestovať do Nórska. Požičali sme si karavan, už sme tak boli vo Švédsku a bolo to úžasné. Je super, keď sa človek môže zastaviť v mestečku, v ktorom chce, a je svojím vlastným pánom, má na všetko dosť času. Škandinávia je v tomto veľmi príjemná, sú tam skvelí ľudia. Máme vo Švédsku aj kamarátov, takže v prípade núdze sa máme na koho obrátiť.

Chytáte ryby?

To nie.

Koľko má váš najmladší syn?

V októbri bude mať päť.

Hovorila som si, či ho nechytil rybolov a či s ním podnikáte také výpravy.

Jeho nadchne úplne všetko. Teraz je zberateľ. Všimol som si, že keď sa vraciame z prechádzok a výletov, on zbiera prírodniny a my rodičia sme ako nosiči. Zbiera úplne všetko. Kostry vtákov, tlejúce drevo a iné hnusné veci. Dá nám to, aby sme mu to podržali, a ide sa ďalej.

To malé deti robievajú.

Ja viem, dievčatá. Ale chalani väčšinou zberajú palice alebo si prírodu vôbec nevšímajú. On je ale neskutočne zvedavý a povedal by som, že nie je typicky mestské dieťa. Často jazdíme na chalupu, trávime tam veľa času, je zbláznený do zvieratiek.

Myslíte, že už sa teraz dá profilovať, čo raz bude robiť?

To určite nie. Mám pocit, že ani moja tridsaťročná dcéra ešte nie je úplne rozhodnutá. Ja som teraz o tom takisto uvažoval, či je to to pravé, čo som mal celý život robiť, či nie je čas to zmeniť. Ale už je neskoro.

Máte štyri deti, vekové rozdiely sú značné. Ako ste prežívali otcovstvo s prvou najstaršou dcérou a teraz so synom, ktorý prišiel na svet po vašej päťdesiatke?

Bolo to úplne iné tisícročie a nároky na rodičov aj na deti boli takisto odlišné. Bol som samozrejme ambiciózny rodič. Prvé dievčatko, talentované, všetko mu išlo. Pochopiteľne si začnete maľovať predstavy. Je to nezmysel. Rodič je tu len servisná organizácia, ktorá zabezpečuje, aby sa dieťa dožilo veku, keď už sa postaví na vlastné nohy, finančne i názorovo, a už si život zariadi samo. Ale predstava, že robíte z dieťaťa výborného hokejistu, tenistu alebo klaviristu, to je nezmysel. To by si mali rodičia včas uvedomiť. Samozrejme, môžete ich niekam postrčiť, ak ste rodina chirurgov alebo máte zavedené rodinné obuvníctvo. Vtedy samozrejme nechcete, aby sa to dostalo do cudzích rúk. Ale ja by som veru nebol rád, keby sa deti dali k divadlu. To by som veľmi nechcel. Neverím na herecké dynastie. Stále vás potom niekto porovnáva.

Okrem toho sa hovorí, že deti slávnych ľudí to majú ťažké. Vnímali vaše deti, že ste slávny? Keď po vás chcú ľudia na ulici napríklad fotku alebo autogram?

Ja nie som až taký slávny.

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6, Praha 6

Akože nie? Na ČSFD máte toľko titulov, že by som ich ani nespočítala.

To nič neznamená. Možno som trochu známy, ale nie slávny. Samozrejme, napríklad okolo Vianoc, keď dávajú Tři bratry alebo Básnikov, sa to vždy hneď pozná. Ľudia začnú reagovať. Staršia generácia si ma pamätá, ale Maruškini spolužiaci ma nepoznajú alebo len veľmi povrchne. Pretože nepozerajú televíziu, majú už tie svoje veci na Netflixe.

To som prekvapená, za tie roky vašej hereckej kariéry by som čakala, že budete slávny. Veď len seriál Polda sa už vysiela dlho.

Mladí Poldu nepozerajú, ani to nie je pre nich.

Pozerajú Ordináciu v ružovej záhrade, prečo by nepozerali Poldu?

Oni sa na to pozerajú ako na bizarné dielo, to áno. Napríklad moje deti milujú Policii v akci, to aj citujú. Vyberajú si z toho tie trapasy, je to ich guilty pleasure. Alebo zbožňujú relácie Prostřeno a Výměnu manželek. Pre ne je to safari, poznávajú inú bublinu. Sú z toho úplne vedľa. Vtedy sa ich vždy pýtam, či to myslia vážne.

Keď som sa vás v Rýchlej spovedi pýtala, či policajt alebo pilot, povedali ste pilot. Prečo? Pritom najväčší strach ste mali v lietadle.

Možno práve preto, že by som to rád prekonal. Chcel by som vedieť lietať. Nie ako pilot, ale ako vták. To by ma bavilo. Prekáža mi tam sprostredkovanie cez techniku. V lietadle sa šialene bojím, rodina by mohla rozprávať, aký som spolucestujúci v lietadle. Vzniklo to niekedy okolo 11. septembra, s tým sa mi to asi nejako spojilo. Deti sa napríklad pozerajú na Letecké katastrofy, u mňa to absolútne nepripadá do úvahy. Čím viac toho o lietaní viem, tým viac je mi z toho úzko. Keď letím sám z pracovných dôvodov, to mi ani tak neprekáža – človek sa napríklad trochu opije a nie je to také hrozné. Ale s deťmi… Vždy si hovorím, prečo sme aspoň jedno nenechali na zemi, aby aspoň to prežilo.

Zvyknete takto cestovať všetci. Beriete aj všetky svoje deti?

Samozrejme.

A aj všetky svoje bývalé manželky?

To úplne nie. Ale občas sa vídame aj s babami, to je jasné. Stretávame sa napríklad pred Vianocami.

Už ste dedko. Aká je to pre vás rola?

To je niečo iné, je to požičané dieťa. Tam je problém v tom, že strýc Antonín je len o dva roky starší než vnučka, takže nemám ten správny odstup, že by som sa po dlhom čase tešil konečne na ďalšie bábätko. Ešte neoschlo to jedno a už sa rodilo ďalšie. V tom je asi trochu môj deficit ako dedka.

Cítite sa byť dedkom?

Prečo nie? Sú aj podstatne mladší kolegovia, ktorí už sú dedovia. Samozrejme si to asi neužívam tak, ako by som mal. Moji rodičia boli takisto nesmierne aktívni, nebolo to s nimi veľmi jednoduché. Babička na stráženie? To vôbec. „Nehnevaj sa, nemáme čas“. A ja som asi trochu podobný. Ale už u nás malá párkrát spinkala a párkrát sme ju varovali.

Ďalšie série Poldu sa už nenatáčajú?

Natáčajú, nedávno sme začali.

Čo vás čaká? Čo môžete prezradiť?

95 dní natáčania. Neviem, čítal som zatiaľ len pár scenárov. Už sme vyčerpali nemeckú predlohu, takže teraz už to budú čisto české diely. Ale je vidieť, že scenáristi už to majú napozerané a už je to pekne usadené, teraz to my musíme stelesniť. Ja sa na to teším, hlavne na tú partiu. Je to už štvrtá sezóna, to je neskutočné. To sme teda na začiatku vôbec netušili.

Čo nové vás rola v Poldovi naučila a čo ste museli prekonávať? Herec sa učí s každou rolou.

Áno, to je na tejto profesii dobré, že človek úplne nezakrpatie, musí sa stále niečo učiť. Nielen texty.

Takže ste sa učili strieľať?

To všetko už som niekedy robil, nie je toho už toľko. Nenechajú nás tam robiť nejaké veľké alotrie. Som za to vďačný, je to určitý ventil. Človek sa môže vyblázniť a ešte ho za to pochvália a zaplatia mu.

Je vaša práca vašou záľubou?

V podstate áno, pretože inak by som to robiť nechcel. To sa snažím svojim deťom vysvetliť: aby každú prácu, ktorú budú v živote robiť, mali rady. Inak je to utrpenie: chodiť niekam, kde vás to nebaví. To si nedokážem predstaviť. Môžeme sa v divadle napríklad trápiť s textami alebo si nesadneme v tíme a sú samozrejme dni, keď sa veľmi nedarí. Ale sú ľudia, ktorí takto zavretí pracujú celý život. To si nedokážem predstaviť. Nadávajú na prácu, ale chodia tam. Tak to je na samovraždu.

Poznáte niekoho takého?

Mám pocit, že dnes si veľa ľudí sťažuje. Pritom to majú vo vlastných rukách, dnes predsa nikto nikoho do ničoho nenúti, sme svojprávni a môžeme si robiť, čo chceme.

Mám z vás pocit, že ste hrozne smutný.

Tak to nie je.

O hercoch viem, že sú v súkromnom živote často skôr introverti, a to aj napriek tomu, že hrajú komédie. Nad čím premýšľate, keď ste sám?

Nad samými blbosťami. Sme stále deti. Mám nesmierne bujnú fantáziu, takže si stále predstavujem, čo by bolo, keby… Milujem plánovanie, a to Covid celé zmenil. Som schopný rok dopredu plánovať, keď sa na niečo tešíme. Chystal som so ženou napríklad cestu do Namíbie. Mal som vymyslený nádherný okruh, kúpil som si nejaké knihy, nechal som si dokonca poradiť od ľudí, ktorí tam už boli, a vytvoril som si z toho vlastný plán. Nádherná cesta, k rieke Okavango, naspäť cez národné parky – jednoducho paráda. No a nič z toho. Vrátili nám peniaze za letenky, takže to vlastne dopadlo najlepšie, ako mohlo.

Určite pocestujete hneď, ako to bude možné, keď budú Covid pasy. Hovorili ste, že už máte prvé očkovanie za sebou.

Žena je mladšia. Bohvie, kedy sa ona k vakcíne dostane.

Nie je vaša žena módna blogerka?

Už sa tomu nevenuje.

Čo vy a móda? Mieša sa vám do obliekania, nakupuje vám?

To ani nie, ale samozrejme ma niekedy pochváli a niekedy zase nie. Ona nie je expert na súčasnú módu, vždy sa venovala vintage móde. Teraz má projekt, ktorý ma úplne nadchol. Je z Hané, tak si šije hanácky kroj. Ale originál, nie že si kúpi strojovú čipku v galantérii. Nakúpila si knihy, navštívila pamätníčky, ktoré sa tomu venujú celý život, vyvábila z nich strihy a podobné veci. Tá látka sa napríklad nestrihá, pretože by sa veľa prestríhalo. Trhá sa a potom sa to dáva k sebe.

Kam to bude nosiť?

Dokážem si živo predstaviť, že to bude nosiť normálne po Prahe. V tomto je veľký blázon. (smiech)

Ako sa udržujete v kondícii, aby ste zvládli nielen roly v seriáloch, ale aj na javisku? Ako sa to dá ustáť a udýchať?

Nesmiete sa na to vykašlať. Hranie je pomerne slušný výdaj energie. Aj keď to nie je veľká rola, človek tam ide a musí sa mentálne pripraviť, do toho trochu nervozita, ľudia naokolo. To všetko žerie kalórie, a to ani nehovorím o veľkej role. Musíte naozaj niečo odovzdať. A práve teraz počas Covidu zrazu začali večere, aj keď ja za bežných okolností nevečeriam. Sedeli sme doma, rozprávali sme sa, otvorili víno, dali si syr. A zrazu to išlo šesť kíl nahor a fyzička celkovo horšia. Povedali sme si dosť, žena začala behať. Mňa teda behanie nebaví, už mi to ani veľmi nejde, a myslím si, že to nie je najzdravší pohyb. Tak som začal veľa chodiť a tak som tie kilá zhodil. Navyše mi na jeseň zavreli jogu.

To je pravda, vy máte rád hot jogu. To obdivujem, na mňa je to príliš veľké horko.

Mne horko neprekáža. Všetko mi zavreli: saunu, hot jogu, všetko. Takže teraz veľa chodím.

Ste šťastný?

Som strašne šťastný.

Je niečo, čo by ste ešte urobili inak, aby ste boli dokonale šťastný?

Chcel by som viac cestovať, ale teraz to nejde. Mám ešte plány, čo by som chcel v živote so ženou a deťmi vidieť. Precestovať napríklad Mongolsko, tá krajina sa mi veľmi páči. Kanadu, Spojené štáty. Ale naozaj poriadne to precestovať, nie iba štrnásťdňový okruh cez parky. Seriózne tam odcestovať a niečo zažiť.

Verím, že sa čoskoro všetko vráti do normálu a budeme môcť zase slobodne cestovať. David, veľmi pekne vám ďakujem za rozhovor.

Fast confession:

Vespa alebo Harley?

Vespa.

Najlepšia vec na roku 1984?

Plnoletosť.

Najhoršia vec roku 2020?

Jedno slovo, počkajte, to asi nedám… tridsaťtisíc zbytočne mŕtvych.

Čo vo svojom živote najviac ľutujete?

Nič neľutujem.

Najlepší liek na opicu?

Voda.

Piate dieťa – áno alebo nie?

Áno.

Aký ste dedo v jednej vete?

Čarovný.

Keď poviem slovo Básnici, čo vám ako prvé napadne?

Dušan, Pavel…?

Policajt alebo pilot?

Pilot.

Jedna vec, ktorú vás naučili vaše deti?

Trpezlivosť.

Kedy ste mali najväčší strach v živote?

V lietadle.

Vodka, gin alebo rum?

Gin.

Keby ste si dnes mali založiť kapelu, čo by hrala?

Folklór.

Čo vám korona dala a čo vzala?

Dala trpezlivosť, vzala prácu.
Respondent sa pýta redaktora:

Aké čísla vytiahnu budúci týždeň?

31, 45… (smiech)
Luxury Prague Life

Photo gallery (3)

David Matásek jako Polda.
Matásek se svou manželkou.
Matásek se svými kolegy při natáčení.
View photo gallery

About the author

I studied humanitarien studies. I am interested in psychology, like to read the red library as an escape from the reality of every day life. My biggest passion is travel and good wine.
Karolína Lišková
Luxury Real Estates
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
57 475 000 CZK
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Praha 8

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8

3 + KK 145 m², ter. 11 m²
18 490 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 CZK
Show property
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
9 980 000 CZK
Show property
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré

4 + KK 229 m²
50 000 000 CZK
Show property
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m

4 + KK 288 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
price upon request
Show property
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 CZK
Show property
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 228 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²

127 m²
87 852 CZK
Show property
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m

4 + KK 214 m², ter. 59 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové
Praha 1

Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové

3 + 1 117 m², bal. 3 m²
37 500 CZK
Show property
Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m
Praha 1

Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m

2 + 1 58 m², bal. 6 m²
27 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²

249 m²
216 329 CZK
Show property
Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m
Praha 1

Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m

54 m², bal. 2 m²
18 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²

48 m²
46 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²

153 m²
93 789 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²

146 m²
93 392 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m
Praha 2

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m

993 m², ter. 309 m²
price upon request
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 5

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

154 m²
price upon request
Show property
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
25 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 2

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

171 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy
Praha 2

Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy

130 m²
42 900 CZK
Show property
Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m
Praha 1

Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m

465 m², ter. 144 m²
41 928 000 CZK
Show property
Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m
Praha 10

Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m

162 m², ter. 12 m²
price upon request
Show property
Vila na prodej Praha 6 - 277m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 277m

7 + 1 277 m²
18 750 000 CZK
Show property
Prodej luxusní administrativní budovy v okolí
Praha 9

Prodej luxusní administrativní budovy v okolí

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Kancelářské prostory na prodej na Praze 8
Praha 8

Kancelářské prostory na prodej na Praze 8

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou Troja 152m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 152m

2 + KK 152 m²
31 800 000 CZK
Show property
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

4 + KK 113 m²
19 300 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
22 090 000 CZK
Show property
Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m
Praha 1

Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m

3 + 1 118 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
22 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusní vily v okolí Prahy
Praha 9

Prodej luxusní vily v okolí Prahy

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s výhledem 177m
Praha 2

Luxusní byt s výhledem 177m

4 + 1 177 m²
120 000 CZK
Show property
Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m
Praha 5

Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m

Atypický 230 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 119 m², bal. 2 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 111 m²
49 000 CZK
Show property
Supermakléřky - real estate comics