Kto sa len trošku hýbe, pozná meno Hanka Kynychová. Má už viac ako päťdesiat rokov, ale stále vyzerá skvele, a to vďaka celoživotnému športovaniu. Hanka je milovníčka pohybu každého druhu, avšak rovnako ako ostatní fitnessáci teraz bojuje s vládnymi nariadeniami, počas ktorých je jej fitko zatvorené, ona aj jej klienti priberajú a musí obracať každú korunu, aby udržala svoj podnik nad vodou. S Hankou sme sa porozprávali nielen o cvičení a koronavíruse, ale tiež o posilňovaní pľúc, ktoré je v dnešnej dobre viac než potrebné…

Hanka Kynychová

Video

Hani, ako bojuješ? V januári obvykle fitká praskajú vo švíkoch…

Samozrejme, vždy je povianočná návštevnosť vo fitku väčšia. Pre nás, ktorí prevádzkujeme fitká, je to opäť likvidačná záležitosť. Keď sme neotvorili ani v januári, zisky neprídu. Čakali sme, že nás január trochu spasí z predchádzajúcich mesiacov, keď sme mali zatvorené, a že napríklad sčasti aj máličko našetríme na veci, ktoré nám štát úplne nepokryl. Táto vec sa nestala, tým pádom môžem iba vďaka online cvičeniu a toho, koľko dievčat sa prihlási, sledovať, ako na tom národ je, do akej miery sú moje alebo cudzie klientky aktívne, a to je jediná spätná väzba, ktorú od žien, ktoré chcú po Vianociach schudnúť, máme.

Pribúda nových januárových klientov aj tento rok?

Pozorovala som to po pripojení hneď v prvé januárové dni. Zrazu som videla, že bolo prihlásených 22 ľudí, čo je na online super, aspoň pre mňa. Potom ale, samozrejme, o týždeň už ich bolo o niečo menej. Ja sa im ale nedivím. Svet online im už lezie na nervy. Deti sa učia online, nakupuješ online, moja dcéra má dokonca aj tréningy online, ja vysielam online, je to blázinec. Už sa chceš zdvihnúť a začať niekam chodiť. Je to úplne devastačné obdobie. Mnoho ľudí, ktorí boli leniví, ale mali aspoň možnosť ísť sem-tam do fitka, už leniví zostanú, pretože stratili motiváciu. Myslím, že sa to prejavuje na psychike. Vidím to na svojich dcérach, ktoré majú množstvo energie, každý deň musíme ísť von aspoň na hodinu a pol, aktivitu im musím robiť ja. Predtým to bolo vyriešené v rámci krúžkov, deťom sa venovala lektorka a rodičia si mohli oddýchnuť. Je to veľmi náročné.

Môže sa cvičiť jeden na jedného? Tréner a klient?

Ja už sa v tých nariadeniach nevyznám, takže neriskujem. Strašne sa to mení, nestačíš to ani vnímať, po 24 hodinách už je to zase inak.

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město, Praha 1

Nechcú ísť klienti cvičiť spoločne s tebou napríklad do parku?

Chceli by, prehovárali ma. Do parku by som nešla, pre mňa tréning znamená, že sa spotíme. Mám rada aktívne veci, tréningy trvajú u mňa 45 minút v enormnom tempe a spaľuje sa. Vonku ťa ofúkne a si hneď chorá. Toto nerobím, možno s príchodom jari, ak nás neotvoria, tak sa zase pustím do cvičenia vonku. Teraz si spomínam, keď sa v marci vyhlásilo prvé zatvorenie fitiek, tak som ešte v ten deň na sociálnych sieťach zverejnila, že budem cvičiť na Kavčích horách, a dievčatá tam prišli, pretože bolo teplo. Na jar možno, v zime nie.

V Rýchlej spovedi si vravela, že straty sú veľké. Je to likvidačné alebo štát prispieva, aby sa fitko aspoň udržalo ako také?

Tak. Štát mi prispieval a snáď aj naďalej bude prispievať na zaplatenie nájmu. Nedá mi ale žiadne percento zo zisku, ktorý by som tu generovala, tak to nie je.

Takže si musela mať obrovské straty. Ty už si zabehnutá, takže to ľudia vnímajú, malé fitká sú ale vlastne zničené.

Ak je nájom prijateľný, tak to fitká prežijú. Každý si myslí, že prevádzkovatelia fitiek sú v balíku. Neviem, ako to robí niekto iný, ja sa ale musím sakra snažiť, cvičím pätnásť hodín týždenne, aby som nemala toľko lektorov. Keď bolo otvorené, odtrénovala som množstvo klientov a dá sa z toho krásne vyžiť, nie je to ale o tom, že by som si každý mesiac odkladala x tisíc do zásuvky na horšie časy. Sú menšie fitká a potom tie, ktoré sú súčasťou reťazca. Tam vôbec nedokážem povedať, ako majú vymyslenú ekonomickú stránku veci. Ja hovorím sama za seba. Mám nejaký príjem z onlinov, z toho, že som zamestnanec firmy, takže nejaké peniaze dostanem. Na chleba bude.

Fitká sa zatvorili, pretože sa tu zdržiavajú ľudia a môžu sa nakaziť.

Všetci ale vieme, už sú štúdie o tom, že vo fitness centrách sa počas ich otvorenia nakazilo minimum ľudí, a čísla stále rastú, aj keď sú zatvorené, hoci sa ľudia nestretávajú.

Máš informácie o tom, že by sa u teba vo fitku niekto nakazil?

Nie.

Máš nejakú skúsenosť s ľuďmi okolo seba, kto to mal?

Nie, vôbec.

Ty si to ešte nemala?

Nie.

Do akej miery je z hľadiska koronavírusu dôležité pravidelne športovať?

Všetci vieme, že akákoľvek choroba spadne na ľudí, ktorí už majú nejaký civilizačný problém. Buď si ho spôsobili sami, alebo získali nejaký hendikep, ktorý ich limitoval športovať. Ak má niekto cukrovku alebo vysoký tlak, je to adept na to, že chytí akúkoľvek chrípku alebo angínu skôr ako niekto, kto je fyzicky zdatný. A fyzická kondícia sa buduje ako? Buď človek behá, jazdí na bicykli, využíva akúkoľvek inú svoju vnútornú aktivitu alebo chodí do fitka, kde potrebuje mať motivátora a kouča, ktorý mu udáva tempo a baví ho. Všetci sa podieľame na tom, aby sme mali lepšiu fyzickú kondíciu, aby sme mali menej vnútorného tuku, posilnené srdce, väčšiu kapacitu pľúc, väčšie množstvo svalov a tak ďalej. V dôsledku toho, že sa teraz znemožňuje šport deťom i dospelým, pôjde populácia príšerným tempom do hája, populácia bude zdevastovaná.

Ako dlho si myslíš že sa toto bude naprávať? Fyzička populácie?

Vezmem to zo svojho pohľadu, aj ja som po sviatkoch pribrala tri kilá. Robím si z toho srandu, pretože tri kilá nahor sú ešte povianočné kilá, keď sme si všetci dopriali o niečo viac. Ja som cez Vianoce tiež štyri dni necvičila, a to je hneď. Keď aj mne sa podarí pri tomto relatívne zvýšenom príjme kalórií pribrať tri kilá, koľko sa musí podariť ľuďom, ktorí športujú raz za týždeň alebo vôbec? To sú kilá, ktoré tam držia stále, tie sa ukladajú do vnútorných svalov, sú nebezpečné. Naprávať sa to bude dlho.

Oni sem ľudia síce prídu, ale ja budem musieť spomaliť tempo na svojich hodinách, čo urobím veľmi rada. Mnoho ľudí sem ale vôbec nepríde, pretože zlenivejú alebo ich dobehne zdravotný neduh. Mám informácie zo sociálnych sietí od klientok, ktoré pracujú doma s partnerom na home office, že psychika ide hrozne do hája. Mnohým ľuďom vyhovuje, že nemusia chodiť von medzi ľudí, čo je ďalší civilizačný problém.

Združovanie je potrebné. Napríklad o senioroch sa ešte pred rokom hovorilo, že by sa mali dávať dotácie neziskovkám, aby podporovali, aby seniori neboli sami. To sa teraz deje aj v bežnej populácii, ľudia sú hrozne sami. Hovorí sa o tom aj verejne. Stále je tu vízia toho, že koronavírus je vírus, ktorý nás zabije, ale už sa vôbec nehovorí o chrípkovej alebo inej epidémii, ktorá tu ešte pred rokom bola bežná. Je to podľa mňa začarovaný kruh médií, farmaceutického lobby a nás ako nástrojov, ktoré zaženú do kúta, začneme sa báť a podľahneme tomu, čo sa od nás chce.

Hovorila si, že športovci majú väčší objem pľúc. Pľúca s koronavírusom úzko súvisia. Čo by si odporučila ľuďom, ako posilniť pľúca, hoci to teraz nejde vo fitku?

Mnoho ľudí začalo behať.

Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m
Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m, Praha 10

Ale je zima, mrzne.

To je ono, to pre pľúca nie je ideálne. Takže ak nemáte doma pás na behanie alebo eliptický trenažér, odporúčam doma cvičiť tabatu, tá má veľký výkyv tepovky. Tam sa kapacita pľúc krásne trénuje. Všetkým by som odporúčala, aby si kúpili domov trenažéry. Ako online trénerka by som odporučila, aby si zaobstarali domáce fitká, domáce malé posilňovne. Aby si vzali to, čo vždy používam ja – lopty, valec na cvičenie, švihadlo, aby si domácim cvičením udržiavali kondíciu. Je to hrozné, vraciame sa do čias, keď neboli fitká a cvičilo sa doma.

Neleziete si doma s rodinou na nervy? Ako to zvládate po psychickej stránke?

Som empatický človek. Keď na svojich dcérach vidím, že sa začínajú chovať neštandardne, to znamená viac kričia alebo pobehujú po dome, viem, že majú v sebe veľa energie. Znížila som preto doma trochu príjem cukru. Keď majú online výuku, sedia na zadku a majú len 15 minút pauzu, nepotrebujú toľko kalórií. Dávam im skôr viac bielkovín, nedávam im džúsy a podobne. Trochu viac premýšľam o tom, ako by mala vyzerať skladba jedálnička, pretože keď je v ňom veľa cukru, deti sú z neho naspeedované, a preto sa snažím stravu vylepšiť.

Neprotestujú?

Nie, vôbec.

Oni už sú ale celkom veľké, nie?

Majú trinásť.

To už by možno mali protestovať, sú v puberte.

Vnímajú prácu, ktorú robím. Vediem ich k tomu, aby vedeli, čo jednotlivé potraviny obsahujú. Takže napríklad vravím večer Alex, chceš si naozaj dať ešte cestoviny? Dobre, ja ti ich urobím, ale mala by si vedieť, že je to príjem zložených cukrov a keď sa ti bude zle spať, spomeň si na mňa, že si si mala dať to, čo som ti pripravila.

To bolo čo?

Napríklad mäso. Vediem ich k tomu, aby do seba netlačili večer veci, o ktorých viem, že sú kalorické.

Čo ješ ty?

Snažím sa jesť veľa mäsa a rýb, ale vo večerných hodinách si už naozaj nedopriavam prílohy. Bola som zvyknutá cvičiť tri až štyri hodiny denne, teraz už mám len jednu online. Sama na sebe vidím, že už nepotrebujem toľko kalórií. Už je to skôr prežieranie sa, pretože nemáš čo robiť, takže si na to dávam pozor. Varila som napríklad kyselo, často robím šošovicu, zeleninu, boršč a takéto veci. Snažím sa dostávať do toho čo najviac vlákniny a zeleniny. Našťastie nám to chutí, nemáme s tým problém. Nevravím ale, že každé jedlo je vyladené. Keď som v zhone, tak dievčence dostanú bezlepkové cestoviny a k tomu im urobím paradajkovú omáčku. Tiež som len žena z ľudu. Keď ale o tom premýšľam, snažím sa nakupovať tak, aby to bolo diétnejšie.

Čo tvoj syn?

Ten to má jasne dané, ten je „bezlepkár a bezlaktózak“. Má dvadsaťjeden.

Pretože chce alebo musí?

Musí, už od dvoch rokov. Uvedomuje si, že keď zje niečo zlé, nemá dobré zažívanie a nevyhovuje mu to. Ten si skutočne vyberá. Keď má na niečo chuť, napríklad vziať si niečo od dievčat, tak si len odhryzne. Našťastie, v malých dávkach mu to neuškodí, musel by jesť nesprávne celý deň, aby mu bolo zle. Tým pádom je štíhly. Asi ho to trochu štve, asi by chcel mať viac svalov. Je dospelý. Pred mesiacom sa rozhodol dvakrát týždenne cvičiť a zdvíhať činky.

Ako sa inak máš, odhliadnuc od Covidu? Na čo sa tešíš v novom roku?

Ešte som o tom nemala čas premýšľať. Teším sa na to, že deti zažijú zase normálnu dobu. Pôjdu do kolektívu, doma budú rozprávať o tom, aká je ktorá kamarátka, akí sú chalani. To, čo mi predtým liezlo na nervy, že zase doma budem počúvať. Teším sa, až budem mať zase plnú telocvičňu, prídem do fitka a s každým poklebetím. Mám to strašne rada, keď tam idem, idem ako do otvoreného lokálu. Tak, ako sa servírka rozpráva s hosťami, tak sa ja bavím s klientmi. Mám to rada, chýba mi to. Ak niekto tvrdí, že neexistuje energia, je to kravina. Na onlinoch to cítim, ako ma to vyčerpáva. Keď som v telocvični sama, vyčerpáva ma motivovať samu seba. Je ohromne príjemné cítiť teplo z ľudí, úsmev, akúkoľvek komunikáciu. Na to sa hlavne teším.

Samozrejme, nech sme všetci zdraví, to platí v prvom rade, keby sa k tomu, nedajbože, priplížila ešte nejaká choroba, tak by to túto situáciu ešte viac skomplikovalo. Odjakživa som neznášala korčuľovanie, bola mi hrozná zima. Pred piatimi rokmi som sa ale rozkorčuľovala kvôli deťom, kvôli tej atmosfére. Teším sa, až nám zamrzne rybník a pôjdeme sa korčuľovať. Som rada, že nám príroda poslala trochu snehu.

Niekomu sa to možno nepáči, že zase pôjdu čísla nahor, pretože sa ľudia vonku stýkali, ale predsa nie je možné, aby sme boli stále doma. Každý by si tým mal predsa prejsť. Umelo sa držíme v izolácii, neviem, či je to úplne múdre riešenie.

Hanka, ďakujem veľmi pekne za rozhovor.

Fast confession:

Koľko kíl ste za dobu koronavírusovú pribrali?

Tri kilá.

Vedeli by ste vyčísliť, o koľko peňazí ste prišli v dôsledku koronavírusu?

O veľa.

Čo by ste poradili ľuďom, ktorí by radi chodili do fitka, ale nemôžu?

Nech cvičia doma.

Aká je podľa vás najúčinnejšia diéta?

Striedmosť.

Čo pekné vám priniesol Ježiško?

Radosť v detských očiach.

Kto je podľa vás najvýraznejší český športovec?

Ja. (smiech)

Aký šport ste si ešte neskúsili, ale chceli by ste?

Surfing.

Čo si myslíte, že je na vašom tele najviac sexy?

Že by to boli oči?

Ktorú najslávnejšiu osobnosť ste trénovali?

Neviem.

Aké zviera vás najviac vystihuje?

Kôň.

Akú radu ste naposledy dali svojim dcéram?

Aby boli pravdovravné.

Čím vás naposledy potešil váš manžel?

Už dlho ničím…

Čo je podľa vás najväčší problém dnešných detí?

To, že musia sedieť na zadku.

Čo by ste mi povedali na porekadlo: športom k trvalej invalidite?

Nie je to pravda.
Respondent sa pýta redaktora:

Koľko ste vy pribrali v dôsledku koronavírusu?

Šesť.
Luxury Prague Life

Photo gallery (3)

Kynychová při online lekci.
Kynychová při normální lekci.
Hanka s rodinou.
View photo gallery

About the author

I studied humanitarien studies. I am interested in psychology, like to read the red library as an escape from the reality of every day life. My biggest passion is travel and good wine.
Karolína Lišková
Luxury Real Estates
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
57 475 000 CZK
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Praha 8

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8

3 + KK 145 m², ter. 11 m²
18 490 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 CZK
Show property
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
9 980 000 CZK
Show property
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré

4 + KK 229 m²
50 000 000 CZK
Show property
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m

4 + KK 288 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
price upon request
Show property
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 CZK
Show property
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 228 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²

127 m²
87 852 CZK
Show property
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m

4 + KK 214 m², ter. 59 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové
Praha 1

Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové

3 + 1 117 m², bal. 3 m²
37 500 CZK
Show property
Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m
Praha 1

Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m

2 + 1 58 m², bal. 6 m²
27 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²

249 m²
216 329 CZK
Show property
Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m
Praha 1

Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m

54 m², bal. 2 m²
18 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²

48 m²
46 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²

153 m²
93 789 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²

146 m²
93 392 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m
Praha 2

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m

993 m², ter. 309 m²
price upon request
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 5

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

154 m²
price upon request
Show property
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
25 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 2

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

171 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy
Praha 2

Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy

130 m²
42 900 CZK
Show property
Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m
Praha 1

Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m

465 m², ter. 144 m²
41 928 000 CZK
Show property
Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m
Praha 10

Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m

162 m², ter. 12 m²
price upon request
Show property
Vila na prodej Praha 6 - 277m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 277m

7 + 1 277 m²
18 750 000 CZK
Show property
Prodej luxusní administrativní budovy v okolí
Praha 9

Prodej luxusní administrativní budovy v okolí

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Kancelářské prostory na prodej na Praze 8
Praha 8

Kancelářské prostory na prodej na Praze 8

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou Troja 152m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 152m

2 + KK 152 m²
31 800 000 CZK
Show property
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

4 + KK 113 m²
19 300 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
22 090 000 CZK
Show property
Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m
Praha 1

Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m

3 + 1 118 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
22 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusní vily v okolí Prahy
Praha 9

Prodej luxusní vily v okolí Prahy

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s výhledem 177m
Praha 2

Luxusní byt s výhledem 177m

4 + 1 177 m²
120 000 CZK
Show property
Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m
Praha 5

Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m

Atypický 230 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 119 m², bal. 2 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 111 m²
49 000 CZK
Show property
Supermakléřky - real estate comics