Rýchla spoveď – bývalý premiér a predseda ČSSD Jiří Paroubek: Adrenalínový koníček nemám, stačila mi politika

O záľubách a koníčkoch, blížiacich sa voľbách a osobnom raste
18.Oct 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Hoci je bývalý predseda vlády Jiří Paroubek už vlastne na dôchodku, stále sleduje aktuálne dianie. Vyznáva zdravý životný štýl spojený so zdravou výživou a pravidelným pohybom. Nezanedbáva ani štúdium cudzích jazykov. Stále sa angažuje v súčasnej politike a rád zaspomínal aj na svoju éru v tejto oblasti. V rozhovore pre LP-Life.sk sa vyjadril, že mu v žiadnom prípade nie je ľahostajný štátny dlh Českej republiky a za favorita neďalekých volieb označil stranu Andreja Babiša, ktorá síce stále zbiera „body“, ale on nevidí jej dlhodobý cieľ.

Jiří Paroubek - bývalý premiér a předseda ČSSD

Čím sa teraz pracovne zaoberáte? Je zrejmé, že nie ste tak úplne na dôchodku.

Na dôchodku som, povedal by som, čiastočne a poberám dôchodok. Ale inak sa zaoberám ekonomickým poradenstvom a tiež tým, čo ma baví. Napríklad publicistikou, prakticky každý deň píšem nejaké články. To ma núti, aby som si čítal nielen výplody českých médií, ale tiež napríklad zahraničnú tlač, hlavne britskú a rakúsku. Snažím sa venovať aj francúzštine, takže čítam aj francúzske denníky Le Monde a Le Figaro. Robím teda len veci, ktoré ma zaujímajú.

Zaujímate sa stále o čínske cvičenie a zdravú výživu vrátane istej fyzioterapie, ktorú ste verejne propagovali aj na videách?

Neviem, či som to vyslovene propagoval. Skôr by som povedal, že je to pre mňa užitočné a s ohľadom na to, aké mám skúsenosti, by som každému odporučil, aby cvičil. Či už to budú čínske cvičenia alebo joga, to je v zásade jedno. Začínam každý deň tým, že si trištvrte hodiny až hodinu opakujem slovíčka z troch jazykov. Francúzštinu, tej sa venujem najnovšie (3 roky), tiež angličtinu i nemčinu, čo je celoživotná úloha. Nie som z generácie, ktorá mala šťastie, že mohla byť dlho v zahraničí. Potom pristúpim k preťahovacím a posilňovacím cvikom.

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852, Okolí Prahy

Po úvodnom cvičení cvičím hodinu vonku čchi-kung a keď sa vrátim, dám sa rýchlo dokopy, oblečiem sa a idem do práce tak, aby som tam bol na pol desiatu. Večer alebo poobede, ako sa mi to časovo podarí, robím druhé čínske cvičenie chuej-čchun-kung. To je asi 20 až 25 minút. Doplním to ešte jednou časťou prvého čínskeho cvičenia na posilnenie ľadvín, no a potom je vlastne program, čo sa týka cvičenia, vyčerpaný. Čo sa týka zdravej výživy, tak prakticky nepijem alkohol, až na výnimočné príležitosti. Niekedy si dám napríklad trochu vína, cez prázdniny a podobne. Tvrdý alkohol vôbec nie, pivo tak raz za rok. Alebo keď som na zabíjačke. Tú tiež robím raz za rok pre príbuzných, tam si to pivo jednoducho dám. Inak sa snažím jesť biele mäso, ryby, plody mora, zeleninu, ovocie, proste zdravú výživu na odkyselenie organizmu a myslím, že sa mi to v mnohých ohľadoch vyplatilo. Čo sa týka covidu, tak ten som prekonal. Som už tiež zaočkovaný. Covid mal u mňa veľmi ľahký priebeh a vďaka posilnenej imunite som prekonal aj boreliózu, o ktorej som sa následne dozvedel. Z boreliózy mi zostal tik v ľavom oku, niekedy sa vracia, ale to je tak jediné, čo zostalo.

Určite by som každému odporučil pravidelné cvičenie a zdravú výživu. Viem, že to ľudí nebaví a kým sa dá a nenúti ich napríklad zdravotný stav, tak sa tým nezaoberajú. Ale domnievam sa, že aj to, aký podiel mŕtvych má Covid-19 u nás na sto tisíc obyvateľov, je často spôsobené naším zdravotným stavom, vysokou nadváhou a dokonca obezitou u viac ako dvoch tretín obyvateľstva. Takže to má dôsledky, pretože v krajinách, kde bola takáto vysoká obezita, bola úmrtnosť na sto tisíc obyvateľov v dôsledku Covidu podstatne vyššia než v krajinách, kde sú na tom ľudia s váhou lepšie. Ja som sa tiež snažil a pred piatimi rokmi sa mi podarilo zhodiť nejakých šestnásť až osemnásť kilogramov. Také tri kilá by som ale ešte schudnúť mohol, ale nie je to úplne nutné.

Venujete sa štúdiu cudzích jazykov. Ktoré ovládate a ktoré si dopĺňate? A trénujete ich aj v praxi, keď cestujete? Alebo ste len pasívny používateľ?

Samozrejme, keď je príležitosť hovoriť anglicky, a tá niekedy alebo aj často býva, tak hovorím anglicky. Keď je možnosť hovoriť nemecky, tak hovorím nemecky, ale bohužiaľ dnes ani Nemci už týmto jazykom často nehovoria, keď sú v cudzine. Rád by som sa dostal do ruštiny, kde rozumiem vlastne všetkému, ale tam som naozaj pasívny používateľ, čítam ruskú tlač alebo knihy. Postupne sa dostávam do francúzštiny, tej sa venujem s bývalou manželkou vlastne tri roky. Už som v takej fáze, že dokážem povedať nejaké vety. Čerpám napríklad aj z francúzskych novín. Keď ma niečo zaujíma, napríklad naposledy to boli komunálne alebo regionálne voľby vo Francúzsku, tak som to robil z originálu, z Le Figara. Aj keď napríklad Guardian bol o tom tiež dobre informovaný. Takže jazyky sú také celoživotné cvičenie.

Angažujete sa stále aktívne v politike a ako konkrétne?

Aktívnym angažovaním sa v politike by som to nenazval. Snažil som sa o nejaké konzultácie, poradenstvo vo vzťahu k sociálnej demokracii, ale myslím si, že to boli z väčšej časti nevyžiadané rady. Aj keď nejaký vzťah medzi nami bol, nejaký pomerne častý kontakt prostredníctvom určitých ľudí vo vzťahu k vedeniu strany. Ale musím povedať, že u väčšiny mojich rád, ktoré som dával, tak tí chlapci a dievčatá urobili pravý opak alebo to urobili tak spolovice alebo len štvrtinu, alebo ešte menej. Moje rady mali skôr symbolický dopad. Vyjadrujem určitú solidaritu voči tej strane, aj keď nie je práve v optimálnej kondícii. Myslím si, že by mala zostať na českej politickej scéne a mala by byť silná. Dúfam, že tieto voľby budú takým odpichnutím sa odo dna, ale stopercentne o tom presvedčený nie som. Takže samozrejme chuť do politiky stále mám. Ale sociálna demokracia bola významná skupina ľudí. Petříček, Poche a takáto spoločnosť, ktorá vyvinula úžasné úsilie, aby som sa do tej strany nemohol vrátiť. Ale v zásade sa všetci tí aktéri v tej strane zhodujú, že by som sa tam do toho aktíve nemal pliesť. Akurát neviem, či môžu byť so svojimi výsledkami spokojní. Ja som s výsledkami, ktoré som v politike dosiahol, spokojný a myslím si, že boli historicky najlepšie, aké sociálna demokracia v tých piatich rokoch, počas ktorých som ju riadil, dosiahla.

Ktorá strana má podľa vás najväčšiu šancu na víťazstvo v nadchádzajúcich voľbách a prečo?

Tak je to hnutie ANO, ktoré robí v zásade takú ľavo-stredovú politiku, veľmi pragmatickú. Nebojím sa povedať, že populistickú, proste robia to, čo im prináša body. Andrej Babiš to tak robí a nemyslím si, že s touto politikou je možné vystačiť dlhodobo. Teraz mal šťastie, vlastne osem rokov, keď bol vo vláde so sociálnou demokraciou. Sociálna demokracia, nech už je v akomkoľvek stave, je ideovou stranou, má určité programové ciele a tie ciele boli zahrnuté do vládneho programu, ktorý vykonával a uskutočňoval aj Andrej Babiš. To, že si potom obratne tie veci marketingovo privlastnil, to je iná vec, ale myslím, že pre obyčajných ľudí to bola veľmi prínosná spolupráca. A to je vlastne dôvod, prečo zalovil vo voličských vodách ľavice, pretože proste uskutočňuje politiku, ktorú obvykle v západnej Európe alebo aj u nás robia socialistické strany, sociálna demokracia.

Aké kampane a programy jednotlivých strán budú podľa vás hrať významnú rolu v rozhodovaní voličov?

Myslím si, že ľudia by mali čítať jednak programy, nielen slogany, aspoň sa oboznámiť s hlavnými cieľmi strán. Aspoň v tých niekoľkých závažných oblastiach ako byty, sociálna politika, zdravotníctvo, životné prostredie. Ešte by som mohol nejaké pridať, ale toto ja považujem za štyri najdôležitejšie oblasti. A potom by si mali tiež povedať, čo tá strana v minulosti urobila, či sa jej darilo tak, ako teraz predvádza, že by sa jej mohlo dariť. Samozrejme je tiež dôležité, aké bude mať tá strana realistické ciele v oblasti finančnej politiky. Tak, aby sme sa počas nejakej doby, tak troch, štyroch rokov, opäť dostali k vyrovnaným rozpočtom štátu, ako to bolo v rokoch 2014 až 2019. Povedal by som, že tie roky boli veľmi pozitívne z hľadiska domáceho hrubého produktu, ako aj hospodárskeho rastu. Pritom produkt sa tvoril bez toho, aby rástlo zadlženie krajiny. Myslím, že v dejinách Českej republiky je to vlastne prvýkrát, čo k niečomu takému došlo.

Je členstvo v EÚ pre ČR prínosné? Alebo je EÚ úmyselným pokusom o odstránenie tradičných európskych hodnôt, ako je sloboda a demokracia? Aký na to máte momentálne názor?

Nemám momentálny názor, ale dlhodobý. Áno a myslím, že EÚ je pre nás prínosná a hlavne pre obyčajných ľudí v oblasti sociálnej politiky. Pretože najmä česká pravica mala často až úchylné predstavy o tom, kam je možné tých ľudí zatlačiť, čo sa týka ich pracovných podmienok, ich miezd a tak ďalej. My stále zaostávame za tou najvyspelejšou časťou EÚ, čo sa týka mzdového vývoja. Samozrejme, aj čo sa týka produktivity práce, ale tam je celá situácia skreslená, povedal by som, paritou kúpnej sily. Tým podceneným kurzom českej koruny vo vzťahu k euru. Keby euro a koruna mali ten reálny kurz 1:18 alebo 1:20, tak by to bolo niečo iné, zhruba až o dve pätiny. Potom by bol lepší o cca dve pätiny aj výkon českých pracovníkov a zamestnancov vo finančnom vyjadrení, než je tomu teraz. Takže priblíženie sa k nemeckej produktivite práce by bolo iné. Je to trošku hra čísel. Takže znovu hovorím, že je potrebné, aby sme tu čo najrýchlejšie mali západoeurópske mzdy. Ale samozrejme tiež výkony zamestnancov a výkonnosť národného hospodárstva.

Ste autorom mnohých kníh a článkov. Aký máte vzťah k českému jazyku, bavil vás už napríklad na základnej škole alebo to bol akýsi vývoj a získali ste k nemu vzťah? A píšete momentálne novú knihu?

Aby som vám povedal pravdu, tak môj vzťah k českému jazyku bol vždy veľmi pozitívny. Už keď som v šiestich rokoch prišiel do školy, tak ma asi za dve mesiace doviedol otec do verejnej knižnice, a tam sa mi otvoril svet. Strašne veľa som čítal, vlastne už od detstva, a zaujímalo ma to nejaké tri, štyri, päť rokov viac ako šport. Neskôr ma zaujímal skôr šport, ale knihy som nikdy neodložil. Je to úžasná vec, keď sa človeku otvorí svet cez knihy. Dnes je to trošku inak, mladí ľudia získavajú informácie a literárny prehľad asi trochu inými spôsobmi, asi inak než čítaním, ale ja si potrebujem siahnuť na knihu.

Keď sme robili v škole, čo sme veru robievali, nejaké slohové cvičenia, tak keď sa chceli spolužiaci a učiteľ češtiny pobaviť, nechali ma predčítať moju prácu. Musím povedať, že niekedy sa mi tie texty podarili a boli vtipné, vždy ma sloh bavil.

Niekedy v roku 1993 som začal s Přemyslom Janýrom vydávať sociálno-demokratický mesačník Trend, vydával som ho 17 rokov. A zo začiatku to pre mňa bolo veľmi náročné, písať články. Trvalo mi to strašne dlho a formulácie neboli zase až také skvelé. Ale Přemysl Janýr bol skvelý novinár, bol pre mňa úžasným vzorom. Bol to vlastne človek, ktorý žil dvadsať rokov v emigrácii v Rakúsku a osvojil si tam moderné metódy práce s časopisom. Okrem toho, keď bol v Rakúsku, tak pracoval na spolkovom kancelárstve, bol blízkym spolupracovníkom kancelára Bruna Kraiského a jazdil po svete. Pracoval pre niektoré noviny a robil rozhovory so svetovými osobnosťami, čo mu, samozrejme, tiež dalo nejaký rozhľad. To boli pochopiteľne možnosti, ktoré sme my tu nikdy nemali. Potom sme spoločne robili časopis a myslím, že sme ho priviedli na veľmi slušnú úroveň. Keď bolo po voľbách roku 2010, tak viac-menej na konci toho roka som s tým časopisom skončil. Myslím, že v tej sociálnej demokracii, aspoň voči mne, nebola vtedy dobrá atmosféra. A ešte dodnes ma bavia ľudia ako Lukáš Jelínek, ktorý vtedy písal, ako vlastne už ten časopis nemá čo nové poskytnúť. Čakal som vtedy, že chlapci, ako je on, vytvoria nejaký časopis pre sociálnu demokraciu a hlavne pre jej priaznivcov, čo sa doteraz nestalo. Ono to totiž nie je vôbec ľahké, zaistiť peniaze, zaistiť autorov, sám niečo napísať… Je to starosť. Vlastne už pred jedenástimi rokmi som prešiel na trošku modernejšie médium, je to server Vaše věc, a tam píšem skoro denne. Zahraničná politika, domáca politika, ekonomika, všetko, čo ma zaujíma a čo si myslím, že by mohlo zaujímať aj čitateľov toho časopisu. Priznám sa, že robím aj veľa vecí, u ktorých viem, že ich zase tak veľmi zaujímať nebudú, ale zaujímajú najmä mňa.

Máte nejaký vyložene „mužský adrenalínový koníček“, ktorému sa aktívne venujete?

Adrenalínový koníček nemám. Myslím, že mi stačila politika, ktorá bola dosť adrenalínová, ale tiež stresujúca. Vyžaduje to určitú odolnosť na riešenie pomerne zložitých situácií. Ale keď som pôsobil prakticky celý život v nejakých riadiacich, manažérskych funkciách, bolo to pre mňa dobrá príprava. Na stres si človek môže zvyknúť.

Ako a čím najradšej relaxujete vo voľných dňoch?

Možnosti sú rôzne, čo sa týka dovolenky, tak to je najlepšie. Keď som niekde pri mori, tak veľa cvičím a plávam tak tri, štyri hodiny denne. Samozrejme, to je za hranicami všedných dní, ale keď sú to tie všedné dni, tak sme si už povedali, že cvičím. Cez víkendy rád pracujem na záhrade. Mám vlastne dve záhrady, jednak pri dme a potom ešte pri chalupe, ktorá je asi 20 km od domu, kde stále bývam. Na záhradách toho odpracujem naozaj veľa a je to nekonečná práca. Keď mi priateľka povedala: „Ty už tam nemáš čo robiť, prosím ťa. Veď si tam bol v sobotu aj v nedeľu sám.“ A ja jej vravím: „Tam je toľko práce.“ Samozrejme tam môžete stále vylepšovať množstvo vecí. Keď napríklad padá lístie, tak to tiež musíte nejako upratať, aby vám to úplne nezničilo trávnik. Evidentne príroda pomaly prechádza do jesene a pripravuje sa na zimu, takže aj na toto musíte reagovať. Narežete si napríklad pelargónie, pripravujete sa na zazimovanie nejakých rastlín. Takže to je jeden koníček a ďalším je sledovanie športu. Mám v televízii športové programy, takže sledujem hlavne futbal. Včera som videl Ligu majstrov, kde hrali Benfica Lisabon – FC Barcelona. Dnes budem sledovať Sláviu, potom možno aj Spartu, ale idem tiež do divadla.

To je môj ďalší koníček. Chystám sa do Viedne na operu, už sme tam neboli vyše dvoch rokov. Keď bol covid, bolo to, bohužiaľ, zložité. Možno, že aj tu v Prahe by som zašiel na operu, ale trošku sa bojím takých tých moderných prevedení, že napríklad Don Giovanni bude v nejakých súdobých úboroch, a to je niečo, čo ja proste nechcem. Ja chcem mať tú ilúziu, že som sa dostal napríklad do 18. storočia a aspoň na chvíľu chcem mať možnosť prežiť takú romantickú chvíľu.

Veľmi rád mám tiež cestovanie, to je tiež zaujímavé. V posledných rokoch som okrem Francúzska a Rakúska, kam jazdím obligátne, a Chorvátka, cestoval veľa do Číny. Zúčastnil som sa tam mnohých kongresov a prednášal som tam na vysokých školách o českej ekonomike. Boli to veľmi zaujímavé cesty. Videl som tam aj mnoho čínskych podnikov a spoločností a dozvedel som sa, ako fungujú v rozmanitých odvetviach. Hodvábnictvo, ale tiež letecký priemysel, automotive a napríklad aj výroba hračiek. Takže dnes, keď sa hovorí o hospodárskej sile Číny, viem, o čom to je a nemám zbytočné predsudky ako veľká časť ľudí, ktorí sami seba omylom považujú za politickú elitu krajiny. Samozrejme ma baví aj čítanie, keď na to mám čas. Toho času nemám toľko, ako keď som bol mladý alebo malý chlapec, ale myslím, že mám načítané dosť. Teraz už si vyberám také veci, ktoré som v minulosti napríklad trochu zanedbal. Zrovna teraz čítam knihu od britského historika Johnsona (Paul Bede Johnson), od ktorého som pred časom čítal veľmi pekne napísané britské dejiny, a dostal som sa tak k jeho svetovým dejinám. A musím povedať, že je to pohľad úplne z iného sveta, než na aký som bol zvyknutý, čo sa týka výkladu dejín. Je to zaujímavé, ale také „hutné“ čítanie, takže to ide pomaly. Snažím sa to vstrebávať, ale každá stránka z tých dejín je na diskusiu. Myslím, že som z tých svojich podstatných koníčkov snáď na nič nezabudol.

Ďakujem vám za rozhovor.

Takisto ďakujem.

Fast confession:

Rýchla spoveď:

Ženy v nohaviciach alebo v šatách a prečo?

Oboje, keď sú pekné, tak im to svedčí.

Ste veriaci a ak áno, aké náboženstvo vyznávate?

Som členom husitskej cirkvi.

Mala by sa zvýšiť minimálna mzda?

Určite.

Malo by sa v ČR legalizovať manželstvo párov rovnakého pohlavia?

Nevadí mi to, áno.

Váš najšialenejší zážitok v živote?

Nespomínam si, možno, že ma to ešte čaká.

Váš tip na ďalšieho prezidenta, keby ste si mohli vybrať aj z mimopolitického sektora?

Slon Petr.

Vaše tri zásadné pocity pri prvej zamilovanosti, ktoré si vybavujete?

Veľmi si to nevybavujem, ale bolo to pekné.

Kedy ste sa naposledy od srdca rozosmial a prečo?

Smejem sa každú chvíľu, takže to nijako nepočítam.

Vaše zlozvyky, ktorých by ste sa chceli zbaviť?

Tak už som si na ne zvykol, že už sa ich asi zbavovať nebudem.

Na čo máte chuť práve teraz?

Teraz? Na nejaký dobrý čaj, ale zelený čaj nemám.

Aká vlastnosť sa vám páči na ženách?

Jemnosť.

Je niečo, z čoho máte naozaj strach?

Zo strachu.

Viete tiež aranžovať kvetiny ako vaša mama?

Snažím sa o to, niekedy.

Vaša najobľúbenejšia profesia, ktorú ste kedy vykonávali?

Všetko, čo som robil, som robil rád. Mal som prácu, ktorá bola mojím koníčkom.
RESPONDENT SA PÝTA REDAKTORA:

Čo by ste sa spýtali vy mňa?

Prečo robíte túto prácu?
Pretože ma baví.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Photo gallery (7)

Jiří Paroubek je stále pracovně aktivní. zaobírá se nejen ekonomickým poradenstvím, ale i publicistikou.
Jiří Paroubek se věnuje každý den studiu cizích jazyků.
Jiří Paroubek doufá, že letošní volby budou odpíchnutím od dna.
Jiří Paroubek velice rád cestuje.
Adrenalinového koníčka Jiří Paroubek nemá, stačila mu politika.
Jiří Paroubek velmi rád plave, obzvlášť na dovolené.
V posledních letech Jiří Paroubek kromě Rakouska a Francie, navštěvuje rád i Chorvatsko.
View photo gallery

About the author

Šárka Kabátová
Luxury Real Estates
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
57 475 000 CZK
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Praha 8

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8

3 + KK 145 m², ter. 11 m²
18 490 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 CZK
Show property
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
9 980 000 CZK
Show property
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré

4 + KK 229 m²
50 000 000 CZK
Show property
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m

4 + KK 288 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
price upon request
Show property
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 CZK
Show property
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 228 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²

127 m²
87 852 CZK
Show property
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m

4 + KK 214 m², ter. 59 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové
Praha 1

Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové

3 + 1 117 m², bal. 3 m²
37 500 CZK
Show property
Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m
Praha 1

Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m

2 + 1 58 m², bal. 6 m²
27 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²

249 m²
216 329 CZK
Show property
Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m
Praha 1

Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m

54 m², bal. 2 m²
18 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²

48 m²
46 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²

153 m²
93 789 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²

146 m²
93 392 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m
Praha 2

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m

993 m², ter. 309 m²
price upon request
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 5

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

154 m²
price upon request
Show property
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
25 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 2

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

171 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy
Praha 2

Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy

130 m²
42 900 CZK
Show property
Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m
Praha 1

Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m

465 m², ter. 144 m²
41 928 000 CZK
Show property
Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m
Praha 10

Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m

162 m², ter. 12 m²
price upon request
Show property
Vila na prodej Praha 6 - 277m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 277m

7 + 1 277 m²
18 750 000 CZK
Show property
Prodej luxusní administrativní budovy v okolí
Praha 9

Prodej luxusní administrativní budovy v okolí

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Kancelářské prostory na prodej na Praze 8
Praha 8

Kancelářské prostory na prodej na Praze 8

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou Troja 152m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 152m

2 + KK 152 m²
31 800 000 CZK
Show property
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

4 + KK 113 m²
19 300 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
22 090 000 CZK
Show property
Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m
Praha 1

Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m

3 + 1 118 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
22 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusní vily v okolí Prahy
Praha 9

Prodej luxusní vily v okolí Prahy

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s výhledem 177m
Praha 2

Luxusní byt s výhledem 177m

4 + 1 177 m²
120 000 CZK
Show property
Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m
Praha 5

Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m

Atypický 230 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 119 m², bal. 2 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 111 m²
49 000 CZK
Show property
Supermakléřky - real estate comics