Rýchla spoveď – Bořek Slezáček: Pokojne by som šiel robiť strojvedúceho

O koronavíruse, show Tvoje tvář má známý hlas a deťoch
18.Nov 2020
 

Bořek Slezáček je na verejnosti známy ako človek mnohých talentov. Zvláda spievať, tancovať, hrať, moderovať a ešte k tomu býva fakt dosť vtipný. Momentálne ho českí diváci vídavajú v show Tvoje tvář má známý hlas. Ako umelec ale teraz čelí nepriaznivým časom koronavírusovej pandémie. V rozhovore pre LP-Life.sk sa Bořek rozpovedal nielen o práci, ale tiež o životnom nadhľade, ktorý za roky v mediálnom rybníčku získal, a to tiež pre svoju závislosť na alkohole, s ktorou sa úspešne popasoval. V časoch krízy sa venuje najmä svojim dvom synom.

Video

Začal sa opäť núdzový stav. Čo to znamená pre teba, pre hercov a umelcov?

Ja vlastne ani neviem, ak mám byť úprimný. Viem, čo to pre mňa znamenalo na jar. Už som to ale prestal sledovať. Na jar to pre mňa znamenalo zastavenie úplne všetkého, všetkých zárobkových a zábavných aktivít. Mám to šťastie, že robím to, čo ma baví, práca je aj môj koníček. Ale našiel som si zábavu aj doma. Okolo domu je stále čo robiť.

Teraz tá druhá vlna už je, bohužiaľ, celkom likvidačná. Jar sme nejako prežili. Aj moja žena pracuje v divadle, takže sme obaja sedeli doma na zadku. Našťastie sme mali niečo nasporené, ale toto už je problém. Čo sa však dá robiť. Sám som sa na jar pristihol, že som si niekoľkokrát sadol, začal počítať ušlé peniaze a strašne som sa vlastne zahanbil, že sa začínam báť o prachy. To som nikdy nechcel, je to koniec pankáčov v Čechách. Na druhú stranu, čo iné sme mohli od kapitalizmu čakať, než že začneme myslieť na peniaze. Ale keď už je tu tá situácia, je tiež potrebné vziať si z nej do budúcna ponaučenie.

Napriek tomu ale mnoho umelcov našetrené nemalo.

To je zlé najmä u muzikantov, mladých chalanov, ktorí za normálnej situácie vedeli, že každý deň majú kšeft za dvojku, trojku, polovicu rozhádžu a zvyšok pôjde na nájom. Na druhý deň ale peniaze zase budú. Teraz to nemajú, tých je mi samozrejme ľúto. Tiež som tak veľa rokov fungoval. Ako som už vravel, snáď si z toho všetci vezmeme nejaké ponaučenie. Tak či tak je to pre nich hrozná situácia, a tak dúfam, že s nimi bude spoločnosť solidárna.

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84, Praha 3

Takže si nemal obavu, že by si musel ísť robiť niečo iné?

Šiel by som robiť niečo iné. Ja už som v rámci svojich predchádzajúcich alkoholových eskapád z šoubiznisu odišiel, pretože samozrejme každý vedel, čo som za existenciu a nikto sa pochopiteľne dvakrát nehrnul do spolupráce so mnou. Chvíľu som robil v korporáte, ale myslím si, že sme všetci zúčastnení pochopili, že to nejde. Vždy som miloval vlaky a železničné stanice, tak by som šiel robiť napríklad strojvodcu.

Na to nepotrebuješ školenie?

Jednoznačne potrebuješ, ale keď som zvládol vysokú školu, asi by som sa naučil aj toto. Tieto úvahy ale zatiaľ nie sú na programe dňa. Je mi ale jasné, že táto situácia nebude len túto jeseň a s najväčšou pravdepodobnosťou to bude aj na jar a budúcu jeseň, nezmizne to.

Čomu sa venuješ? Teraz si hlavne vidieť v relácii Tvoje tvář má známý hlas, to ale nepredpokladám, že je finančný príjem, na ktorý sa môžeš spoľahnúť každý mesiac, je to skôr jednorazová záležitosť.

Normálne by to boli peniaze, čo ti zostanú. Teraz nezostanú. Ale hlavne, že sú. Stačí jeden pozitívny Covid test a je po paráde.

Natáčaš niečo?

Nedávno som dokončil niekoľko projektov v Českej televízii, o niektorých sa smie hovoriť, o niektorých ešte nie. Tento rok som natáčal dva projekty nemecké, tretiu sériu seriálu Charité a film Allmen. Tento rok mali bežať v Českej televízii Boží mlýny, čo je miniséria Honzu Hřebejka, ale vzhľadom na koronu sa celá premiéra projektu presunula na bohvie kedy. Natáčanie sa stopuje, pretože nikto nevie, čo bude, aj peniaze sa zháňajú ťažko. Okrem toho robím divadlo, ktoré teraz tiež vlastne veľmi nerobím. Muzikály vôbec, činohru áno, ale zájazdy sa väčšinou rušia. A akcie, na ktoré chodím spievať alebo moderovať, v podstate nie sú vôbec.

Takže máš veľa voľného času? Alebo to kvôli Tváři nie je pravda?

Kvôli Tváři to skôr nie je pravda, dokáže nás to pomerne časovo vyťažiť. Nemecký projekt Allmen som dotočil minulý týždeň, takže bolo čo robiť. Nejaký voľný čas mi ale zostane. Čiastočne som ho venoval písaniu scenára a tiež práci na záhrade. Teraz na jeseň už sa mi vonku robiť nechce, takže budem cvičiť doma. Nejako sa zamestnám.

Prezraď mi svoje tajomstvo, ako vyzerať tak dobre v päťdesiatke.

Mám na to teóriu, že som sa za tie roky reprezentačného pitia tak impregnoval, že pravdepodobne nezostarnem, lebo som toľko naložený v liehu. Trpím na prostatu, takže sa mi zle čúra, takže ho ani zo seba nemôžem dostať von. Myslím si, že som dobre zakonzervovaný (smeje sa).

Ale bez srandy, žijem zdravo. Nikdy som nebol typ, čo by (okrem pitia!) žil nezdravo, vždy som sa snažil dávať si pozor na stravu. Teda až na výnimky, keď bola žena tehotná, to som priberal s ňou. Veľa športujem. V rámci korony na jar nastalo obdobie, keď som si musel nájsť nejakú činnosť. Som zvyknutý byť neustále v práci, musel som si dávať bacha, aby na mňa nešli divné myšlienky, aby som nedajbože nezačal napríklad pokukovať po fľaške. Takže som športové aktivity ešte pridal.

Vnímaš starnutie? Bolí ťa telo, je to sebazaprenie?

Samozrejme. Ráno idem prvých desať metrov ako opica, pred každým cvičením sa rozcvičujem a rozdýchavam. Raz som sa na to vykašlal a už mesiac mám tenisový lakeť. Cítim, ako sa to zle hojí. V Tváři som robil Seana Paula, ktorý chodí v podrepe, a úplne som si u toho odrovnal kolená. Jedno koleno odišlo úplne, tak som si vravel, že to bude v pohode a bude to dva dni bolieť, ale bolí to stále. Je to úmerné veku a už nečakám, že to bude také ako predtým.

Spomínal si svoje búrlivé obdobie, to musí zanechať nejaké jazvy na zdraví. Chodíš k lekárom, sledujú ťa?

K lekárovi ideš zdravá a odchádzaš chorá. Každé povolanie svojmu okoliu preukazuje, že je potrebné. To platí o politikoch aj lekároch. Nechodím ale na žiadne preventívne prehliadky, to sa vždy zvládne, keď ma ofúkne. Možno sa ukáže v neskoršom veku, že som niečo zanedbal. Bol som ale napríklad na pečeňových testoch a mám pečeň ako mladík, to mi vysvetli.

A pľúca?

Nikdy som nebol silný fajčiar, bol som skôr taký ten krčmový fajčiar. Nikdy som si nezapálil cez deň, vždy až v krčme. A nikdy som vlastne ani nemal na cigaretu chuť. Jednoducho som len v bare nevedel, čo s rukami.

Čo chlapci, chodia do školy?

Chodia, uvidíme ale, na ako dlho. Problém bol na jar, pretože Andy začal minulý školský rok chodiť do prvej triedy a veľa si jej neužil. Ledva získal nejaké návyky, čo bolo u neho čo povedať, a už o ne začal zase prichádzať. V tomto smere si robím dosť starosti.

Boli ste celá rodina doma. Mnoho rodičov bolo zrelých na psychiatra, ako ste to zvládali vy?

Občas bol krik, našťastie ale máme možnosť zašiť sa každý vo svojom kúte v dome. Keď sa nechceme stretnúť, tak sa nestretneme. Na jar sme boli veľa vonku na záhrade. Zvládli sme to a som za to rád, pretože som mal na nich veľa času, čo som vlastne nikdy predtým nemal. Každý deň sme varili, sadli sme si k obedu celá rodina, bolo to vlastne fajn. Bavil som sa o tom s Danom Bártou, obaja sme priznali, že sa nám na tom dôchodku vlastne páčilo a že by sme v ňom aj zostali, keby to neznamenalo smrť vyhladovaním.

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m, Praha 1

Navyše sú chalani ešte vo veku, keď majú o otca záujem, ešte nie sú v puberte.

Myslím si, že puberta v súvislosti s tým, ako sa všetko zrýchľuje, prichádza skôr. Kolja už má svojich starostí niekedy dosť.

Vedia, čím chcú byť? Chcú byť ako ty?

Dúfam, že chcú byť ako ja, to ale neznamená, že musia robiť to povolanie, ktoré robím ja.

Tak som to ale myslela.

Ja som to myslel tak, že budú hovoriť ľuďom pravdu. Môžem sa mýliť, ale myslím si, že tie sklony by mal skôr Kolja, pretože ten so mnou absolvuje divadlo a prejavuje o to obrovský záujem, zatiaľ čo Andy je ešte malý a má svoj svet.

Show Tvoje tvář má známý hlas sleduje množstvo ľudí, musíš mať veľa fanúšičiek. Vníma vďaka tomu Kolja, že tvoje povolanie znamená aj pozornosť žien? Ozývajú sa ti napríklad fanúšičky z minulosti?

Mám päťdesiattri rokov, mne sa už žiadne fanúšičky neozývajú. Respektíve nie tie, ktoré by mohli mať teoretickú šancu (smeje sa). Ozýva sa mi veľa ľudí, ale tí sa ozývali aj predtým.

Čo chcú?

Nechcú nič. Pozdravia, pochvália a idú zase o virtuálny dom ďalej.

Čo hejtri?

Hejterov vôbec neriešim. Ak je niekto taký zúfalec, aby trávil život tým, že píše komentáre pod články, to je úplne pod moju rozlišovaciu schopnosť. A navyše, mne bolo vždy úplne jedno, čo si o mne kto myslí. S tým nič nenarobíš, to je ich problém, ich boj. Plniť sa nejakou negatívnou energiou voči čomukoľvek je úplne zbytočné. Dospelý chlap je dospelý až vtedy, keď pochopí, že ego je jeho najväčší nepriateľ.

Ak to Kolja vníma, vníma to určite vďaka internetu. Moje deti vedia, s kým majú tú česť. Myslím si, že vidia aj tú odvrátenú stranu, že je človek vystavený nelichotivým komentárom. Všimol som si, že Kolja s niekým zápasil na sociálnej sieti v súvislosti s nejakým dehonestujúcim výrokom, ktorý by mal nechal úplne pokojným, jeho ale rozčúlil. Vravel som mu, že je potrebné to úplne vypustiť. Myslím si, že táto odvrátená strana je pre nich dôležitejšia, pretože ju vnútorne viac riešia.

Si šťastný? Je niečo, čo ti k šťastiu chýba?

Nepatrím bohužiaľ k tým ľuďom, ktorí by sa uspokojili s vnútorným nepokojom a vyrovnanosťou. Neustále mám nejaké túžby, ktoré ma poháňajú. Celé roky som kašlal na všetko vrátane kariéry, no teraz ma to prešlo, keď som prestal piť. Herecká kariéra je pre mňa svojím spôsobom veľmi dôležitá, pretože ma to baví. V tomto smere neustále niečo chcem, ale šťastný som. Respektíve, nikdy som nebol šťastnejší.

Kvôli tomu, že si zmenil životný štýl?

Na všetko je vždy tisíc dôvodov. Ako človek starne, upokojuje sa, už sa neberie tak vážne a podobne. Deti a rodina sú samozrejme faktor, ktorý je úplne zásadný, ktorý k šťastiu prispieva. Som šťastný chlap.

Ďakujem za rozhovor.

Fast confession:

Proč si šiel do show Tvoje tvář má známý hlas?

Prečo nie?

Ako sa hojí tvoje zranenie z vystúpenia?

Povedal by som, že úmerne veku.

Čo ťa v posledných piatich rokoch zrazilo na kolená?

Toho bolo viac, neustále niečo, ale ja sa, našťastie, vždy zdvihnem.

Bojíš sa koronavírusu?

Nie.

Ako sa ťa pandémia finančne dotkla?

Dotkla.

Tvoja najhoršia nočná mora?

Že budem starý a chorý a už si ani nebudem pamätať, ako sa volám.

Čo pre teba znamená luxus?

Úplnú zbytočnosť.

Najlepšia diéta?

Nežrať.

Ktorá žena je podľa tebe najkrajšia z celej našej republiky?

Moja žena.

Prečo hovoríš matke svojich detí spolubývajúca?

Pretože so mnou býva.

Čím ťa naposledy pobavili tvoje deti?

To je stále niečo.

Koho považuješ v šoubiznise za najlepšieho priateľa?

Nemám priateľov.

Za koľko peňazí by si pribral 50 kíl?

Za milión korún.

Čo by si odkázal dnešnej vláde?

Nič.
Respondent sa pýta redaktora:

Na nič?

Perfektné.
Luxury Prague Life

Photo gallery (6)

View photo gallery

About the author

I studied humanitarien studies. I am interested in psychology, like to read the red library as an escape from the reality of every day life. My biggest passion is travel and good wine.
Karolína Lišková
Luxury Real Estates
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
57 475 000 CZK
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Praha 8

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8

3 + KK 145 m², ter. 11 m²
18 490 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 CZK
Show property
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
9 980 000 CZK
Show property
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré

4 + KK 229 m²
50 000 000 CZK
Show property
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m

4 + KK 288 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
price upon request
Show property
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 CZK
Show property
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 228 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²

127 m²
87 852 CZK
Show property
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m

4 + KK 214 m², ter. 59 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové
Praha 1

Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové

3 + 1 117 m², bal. 3 m²
37 500 CZK
Show property
Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m
Praha 1

Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m

2 + 1 58 m², bal. 6 m²
27 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²

249 m²
216 329 CZK
Show property
Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m
Praha 1

Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m

54 m², bal. 2 m²
18 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²

48 m²
46 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²

153 m²
93 789 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²

146 m²
93 392 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m
Praha 2

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m

993 m², ter. 309 m²
price upon request
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 5

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

154 m²
price upon request
Show property
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
25 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 2

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

171 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy
Praha 2

Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy

130 m²
42 900 CZK
Show property
Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m
Praha 1

Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m

465 m², ter. 144 m²
41 928 000 CZK
Show property
Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m
Praha 10

Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m

162 m², ter. 12 m²
price upon request
Show property
Vila na prodej Praha 6 - 277m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 277m

7 + 1 277 m²
18 750 000 CZK
Show property
Prodej luxusní administrativní budovy v okolí
Praha 9

Prodej luxusní administrativní budovy v okolí

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Kancelářské prostory na prodej na Praze 8
Praha 8

Kancelářské prostory na prodej na Praze 8

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou Troja 152m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 152m

2 + KK 152 m²
31 800 000 CZK
Show property
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

4 + KK 113 m²
19 300 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
22 090 000 CZK
Show property
Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m
Praha 1

Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m

3 + 1 118 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
22 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusní vily v okolí Prahy
Praha 9

Prodej luxusní vily v okolí Prahy

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s výhledem 177m
Praha 2

Luxusní byt s výhledem 177m

4 + 1 177 m²
120 000 CZK
Show property
Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m
Praha 5

Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m

Atypický 230 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 119 m², bal. 2 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 111 m²
49 000 CZK
Show property
Supermakléřky - real estate comics