Top hledané
Výsledky (0)
Tieto správy nám rozprúdili krv v žilách!

Ranné vtáča: Zákaz vychádzania v Kalifornii. Gordon Ramsey pomáha. Čierny panter bude pokračovať

Kateřina Ostrejšová
22.Nov 2020
+ Pridať na Seznam.cz
3 minuty čtení
Šéfkuchař Gordon Ramsey.

V USA dosiahol počet nakazených maximum a naprieč štátmi sa sprísňujú opatrenia. Známy šéfkuchár Gordon Ramsey daroval 50 000 dolárov na chorého súťažiaceho z MasterChef Junior. Fanúšikovia Čierneho pantera zbystrite, chystá sa pokračovanie!

Zákaz vychádzania pre Kaliforniu

Otvoriť v galérii (5)
Santa Monica v Kalifornii.
Santa Monica v Kalifornii. Source: pixabay.com/BKD

Najnovšie čísla v počte nakazených koronavírusom dosiahli v Kalifornii svoj vrchol. Sú ešte horšie, ako boli počas prvej vlny v auguste. Denný počet presiahol 2 000 po prvýkrát od mája. Západný štát má tak od dnešnej polnoci zákaz vychádzania po desiatej hodine večernej.

V celej Amerike je teraz viac ako 12 miliónov potvrdených pacientov s viac ako štvrť miliónom úmrtí. To je zďaleka najvyšší počet obetí na svete. V Spojených štátoch za uplynulý deň pribudlo rekordných 195 tisíc prípadov nákazy koronavírusom. Ukazujú to dáta, ktoré zverejnila americká Univerzita Johnsa Hopkinsa (JHU).

Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) zároveň vyzvalo Američanov, aby sa vyhli cestovaniu na Deň vďakyvzdania 26. novembra, čím zabránia zvýšenému prenosu. Tento sviatok totiž pravidelne zaznamenáva najrušnejší týždeň pre cestovanie v USA. V minulom roku prešlo letiskami v zemi počas sviatočného týždňa 26 miliónov ľudí.

Prodej exkluzivní vily, Praha 4 - Kunratice
Prodej exkluzivní vily, Praha 4 - Kunratice, Praha 4

Sia pripravuje film s názvom Music

Otvoriť v galérii (5)
Zpěvačka Sia s parukou přes oči.
Zpěvačka Sia s parukou přes oči. Source: profimedia.cz

Austrálska speváčka, ktorá naspievala pesničky ako Chandelier a Elastic Heart, predstavila na svojom Twitteri trailer k pripravovanému filmu Music, ktorý sama napísala a zrežírovala.

„Novinky, na ktoré ste všetci čakali,“

vyjadrila sa speváčka na Twitteri, spoločne s krátkou ukážkou filmu, ktorý má prísť začiatkom budúceho roka. Vo filme by sa mala predstaviť napríklad Kate Hudson a Maddie Ziegler, ktorá so speváčkou spolupracovala už v mnohých hudobných klipoch, najviac sa ale preslávila svojím tanečným nadaním v klipe k singlu Chandelier, ktorý obletel svet.

Osemnásťročná herečka a tanečníčka vo filme stvárňuje dospievajúce dievča s autizmom, ktoré svoje emócie zmierňuje pomocou liekov. Niekoľko fanúšikov však s jej obsadením zásadne nesúhlasí a spochybňuje jej výber. Podľa nich by mala Sia do filmu obsadiť skutočnú herečku s poruchou autizmu.

„Toto urobila Sia nesprávne. Existuje predsa toľko talentovaných autistických hercov,“

uviedla National Autistic Society k príspevku.

50 000 dolárov od Gordona Ramseyho

Otvoriť v galérii (5)
Gordon Ramsey při castingu na Master Chef.
Gordon Ramsey při castingu na Master Chef.Source: profimedia.cz

Jeden z najznámejších kuchárov sveta Gordon Ramsey venoval čiastku 50 000 dolárov, teda asi 42 000 eur, na pomoc bývalému súťažiacemu MasterChef Junior Benovi Watkinsovi, ktorý trpel vzácnym typom rakoviny. V roku 2018 hral ašpirujúci šéfkuchár v šiestej sérii kuchárskej súťaže a dostal sa do top osemnástky.

V auguste sa Watkinsovi kolegovia, súťažiaci, spoločne s porotcami Ramsayom, Tosi a Sánchezom spojili, aby vytvorili videosprávu na YouTube, kde mu priali skoré uzdravenie. Video zároveň vyzvalo divákov, aby prispeli na stránku #Love4BenGoFundMe nastavenú na pomoc za lekársku pomoc.

„Je to jednoducho neuveriteľné gesto, nemôžeme tomu uveriť,“

povedal NWI Times Watkinsov strýko Anthony Edwards. Bohužiaľ, ani toto gesto nedokázalo pomôcť v boji proti vzácnemu nádoru a Ben podľahol ochoreniu v štrnástich rokoch.

Návštevy seniorov počas Vianoc – test alebo sklo

Otvoriť v galérii (5)
Babička a vnučka si hrají s panenkou.
Babička a vnučka si hrají s panenkou. Source: profimedia.cz

Návštevy v domovoch pre seniorov zakázala vláda 9. októbra. Teraz sa už väčšina seniorov teší, až sa reštrikcie postupne zrušia. O povolení návštev bude rokovať prezident Asociácie poskytovateľov sociálnych služieb Jiří Horecký s ministrom zdravotníctva.

Navštíviť domovy seniorov by malo byť možné ešte v novembri, podmienky ale budú prísne. Ochranné okuliare, rúška a štíty, za prítomnosti personálu, s prísne vymedzeným časom a s negatívnym testom na koronavírus alebo v miestnosti oddelenej sklom.

Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Luxusní byt na prodej Praha - 320m, Praha 5

„Tešíme sa, pretože klienti sú už smutní, že návštevy nemajú. Rovnako tak umožníme, aby si rodiny vzali klientov na Vianoce domov, ak na to nebude platiť vládny zákaz,“

povedala Právu riaditeľka Domova pre seniorov Máj v Českých Budějoviciach Petra Zimmelová.

Fanúšikovia Čierneho pantera sa dočkajú pokračovania

Otvoriť v galérii (5)
Herec Chadwick Boseman.
Herec Chadwick Boseman. Source: profimedia.cz

Druhý diel marvelovského filmu Čierneho pantera, v ktorom hrá zosnulý herec Chadwick Boseman, by sa mal začať natáčať v júli budúceho roka. Pokračovanie malo byť pôvodne zahájené už tento rok v marci, plány však boli odložené z dôvodu smrti Bosemana, ktorý stvárnil hlavnú postavu T’Challa. Herec dlhšiu dobu bojoval s rakovinou hrubého čreva, o svojej diagnóze však nikdy verejne nehovoril.

Správy o natáčaní ďalšieho dielu vyvolali otázky o tom, ako bude zobrazená hlavná postava. Výkonná producentka filmu Victoria Alonso v nedávnom rozhovore s argentínskym denníkom uviedla, že nebudú použité počítačom generované snímky (CGI), hlavná postava teda nebude spracovaná graficky. Na to, kto stvárni hlavnú postavu Čierneho pantera, si tak budú musieť fanúšikovia ešte chvíľu počkať.

To je od nás všetko, užívajte si nedeľu, pretože ako povedal rímsky filozof Seneca:

„Ako dlho žijem, to nezávisí na mne. Ale či skutočne žijem, to na mne závisí.“

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie