Top hledané
Výsledky (0)
Tieto správy nám rozprúdili krv v žilách!

Ranné vtáča: Výbuch v Nashville. Nový druh koronavírusu vo Francúzsku. Prejav kráľovnej Alžbety II.

Šárka Peková
26.Dec 2020
+ Pridať na Seznam.cz
3 minuty čtení
Královna Alžběta II.

Centrom Nashvillu otriasol mohutný výbuch. Kráľovná Alžbeta II. hovorila v štedrovečernom prejave o zblížení ľudí na celom svete v roku 2020. Vo Francúzsku sa potvrdil prvý prípad nákazy novým typom koronavírusu a fanúšikovia tenisiek by mali zbystriť – limitovaná vianočná kolekcia Nike LeBron 18 „X-Mas v LA“ je tu!

Kráľovná Alžbeta II. uviedla, že nás rok 2020 zblížil

Kráľovná Alžbeta II. prehovorila vo Veľkej Británii vo svojom každoročnom štedrovečernom prejave. 94-ročná panovníčka hovorila o význame svetla pre ľudí všetkých vyznaní a povedala, že prevládajú slová ako „nádej“ a „jednota“, hoci sa komunity nemohli tento rok zhromažďovať a oslavovať ako obvykle.

Kráľovná tiež nahlas premýšľala o pandémii koronavírusu a uviedla, že viedla k výzvam, ale tiež k pocitu jednoty vo Veľkej Británii i na celom svete. Rovnako sa venovala tomu, že sviatočné obdobie môže byť „sfarbené smútkom“ pre ľudí, ktorí trúchlia nad stratou rodiny alebo priateľov, alebo sú nútení tráviť čas kvôli bezpečnosti sami.

Ranná explózia v Nashville zranila troch ľudí

Otvoriť v galérii (4)
Exploze na ulici
Exploze na uliciSource: Unsplash.com/steve228uk

Silný výbuch, ktorý otriasol v piatok v skorých hodinách centrom Nashvillu, zranil troch ľudí a vyradil komunikačné systémy po celom štáte. Zaparkovaná obytná dodávka explodovala v americkom meste priamo pred budovou telekomunikačného giganta AT&T. Budovy v okolí utrpeli štrukturálne poškodenie a došlo k vybitiu okien a pováľaniu stromov. Videá zverejnené na sociálnych sieťach ukazovali tiež stekajúcu vodu z poškodeného potrubia.

„Vyzerá to, akoby vybuchla bomba,“

povedal starosta Nashvillu John Cooper a vyzval ľudí, aby sa zdržiavali mimo oblasť.

Polícia, ktorá dostala hlásenie o výstreloch tesne pred 6. hodinou rannou, našla obytné vozidlo, ktoré explodovalo o niekoľko minút neskôr. Sila výbuchu zrazila jedného z policajtov k zemi. Polícia si myslí, že výbuch pred telekomunikačnou budovou bol spôsobený úmyselne. Žiadny motív však zatiaľ nenašla a nevie ani, kto za incidentom stál. Šéf policajného oddelenia metra Nashville John Drake v piatok večer uviedol, že vyšetrovatelia našli tkanivo neďaleko miesta výbuchu. Preskúmajú ho, aby sa zistilo, či ide o ľudské ostatky. Nedokázal však povedať, ako blízko bolo tkanivo k miestu, kde obytný automobil explodoval.

Francúzsko potvrdilo prvý prípad nákazlivejšieho koronavírusu

Otvoriť v galérii (4)
Laboratoř na Covid-19
Laboratoř na Covid-19Source: Pixabay.com/fernandozhiminaicel

Francúzske ministerstvo zdravotníctva v piatok uviedlo, že Francúz, ktorý sa nedávno vrátil z Londýna, má pozitívny test na nový variant koronavírusu. Tento nákazlivejší druh koronavírusu bol nedávno zistený práve vo Veľkej Británii. Ministerstvo tiež uviedlo, že tento prvý prípad vo Francúzsku bol zistený v meste Tours. Dotyčný muž prišiel z Londýna 19. decembra, v súčasnosti je izolovaný a cíti sa v poriadku, dodalo ministerstvo.

Prípady nového variantu koronavírusu hlásili tiež ďalšie krajiny. V piatok potvrdilo Japonsko päť infekcií u cestujúcich, ktorí dorazili zo Spojeného kráľovstva, a už skôr boli hlásené prípady v Dánsku, Austrálii a Holandsku.

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1

Čína zhasína svetlá vo „vianočnom meste“

Otvoriť v galérii (4)
Vánoční trh v Číně
Vánoční trh v ČíněSource: Pixabay.com/minanfoto

Továrne v meste Yiwu, známom ako čínske „vianočné mesto“, už mesiace vyrábajú pozlátka, dekorácie a ďalšie slávnostné ozdoby, ktoré teraz visia na stromčekoch na celom svete. Výroba sa však takmer zastavila v polovici decembra, pretože miestne úrady sa snažia splniť energické ciele. Obmedzenie napájania v Yiwu si po prvýkrát získalo pozornosť minulý týždeň, keď na čínskych sociálnych médiách začali kolovať fotografie a videá z temných ulíc.

„Máme množstvo objednávok, ale nemáme dosť času na ich uskutočnenie,“

povedal Ma Hairu, ktorý pracuje pre výrobcu vyrábajúceho papierové ozdoby na Vianoce a Nový rok.

Úradníci v čínskej provincii Če-ťiang sa snažia splniť päťročné ciele spotreby energie stanovené ústrednou vládou, ktoré majú vypršať 31. decembra. Snaha o zníženie spotreby energie narušila milióny životov. V meste Yiwu bolo vypnuté kúrenie v kanceláriách, nákupných centrách, školách a nemocniciach. Denné teploty tu dosahovali aj okolo 10 stupňov Celzia.

Vianoce pokračujú s teniskami Nike LeBron 18 „X-Mas v LA“

Otvoriť v galérii (4)
Tenisky Nike LeBron 18
Tenisky Nike LeBron 18 Source: Nike

Americká spoločnosť Nike, ktorá dodržiava sviatočného ducha, pokračuje v oslavách Vianoc s kolekciou Nike LeBron 18 „X-Mas v LA“, ktorá sa stala jednou z najvyhľadávanejších verzií tenisiek.

Dizajn zvrškov z červeného Knitposite 2.0 s motívom vianočných sviatkov a snehovo bielymi detailmi na jazyku vystihujú vianočné sviatky. Zlaté škvrnky na podrážke i päte a zelené logo Nike len podčiarkujú kúzlo Vianoc. Limitovaná edícia legendárneho basketbalistu LeBrona Jamesa Nike 18 „X-Mas in LA“ bude uvedená na trh 30. decembra a zoženiete ju na Nike SNKRS a na vybraných miestach. A kúpna cena? 225 dolárov!

To je od nás dnes už všetko. Naplno si užívajte pohodové a pokojné sviatky v kruhu svojich najbližších. Americká spisovateľka Carole Nelson Douglas vyhlásila, že:

„Vianoce sú čas, keď sa vám cnie za domovom, dokonca aj keď ste doma.“

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie