Top hledané
Výsledky (0)
Tieto správy nám rozprúdili krv v žilách!

Ranné vtáča: Vianoce Jessie J v nemocnici. Bryant mal rušiť zmluvu s Nike. Alexander Wang obvinený

Kateřina Ostrejšová
30.Dec 2020
+ Pridať na Seznam.cz
3 minuty čtení
Jessie J

Miláčik spoločnosti Nike, Kobe Bryant, sa pripravoval na ukončenie spoločnej zmluvy. Vianoce speváčky Jessie J sa skončili v nemocnici. Módna ikona Alexander Wang je obvinená zo sexuálneho napadnutia. Viac sa dozviete v dnešnom Rannom vtáčati!

Využitie šiestich dávok vakcíny z jednej fľaštičky namiesto piatich

Otvoriť v galérii (5)
Lékař nabírá vakcínu.
Lékař nabírá vakcínu. Source: Freepik.com

Český minister zdravotníctva Jan Blatný využil výnimku v zákone o liečivách a so súhlasom výrobcu, spoločností Pfizer a BioNtech, vydal opatrenie na využitie zostávajúcej šiestej dávky z injekčnej fľaštičky. Z jednej dodávky bude možné už dnes získať až o päť dávok viac. Výnimka je udelená do konca marca budúceho roka. Touto cestou ide viacero krajín, nielen Česko.

„Za prísneho dodržania objemu jednotlivých dávok je možné použiť obsah jednej viacdávkovej injekčnej fľaštičky až pre šiestich pacientov, a to v prípade, keď objem očkovacej látky v jednej fľaštičke umožní odobratie potrebného objemu jednotlivých dávok pre každú z aplikácií,“

napísalo české ministerstvo zdravotníctva vo svojom rozhodnutí podpísanom Blatným. Je však zakázané miešať zvyšky dávok z rôznych fľaštičiek, čo by znižovalo účinnosť vakcíny. Rovnako tak musí byť dodržané množstvo dávky.

Alexander Wang obvinený zo sexuálneho napadnutia

Otvoriť v galérii (5)
Alexander Wang
Alexander WangSource: Profimedia.cz

Módny návrhár Alexander Wang bol obvinený zo sexuálneho napadnutia. Dva populárne instagramové účty (S Model Management a Diet Prada), ktoré sa snažia odhaľovať priestupky vo svete módy a zhromažďujú obvinenia vznesené na sociálnych médiách, tvrdia, že newyorský návrhár sa viackrát dopustil sexuálneho obťažovania.

Niektoré obvinenia boli vznesené anonymne, dvaja ľudia však o probléme prehovorili pre Insider.com. Nick Ward, ktorého tweet s podrobnosťami o údajnom incidente zdieľal v príspevku účet Diet Prada, povedal, že v roku 2017 ho Alexander Wang chytil najprv za ruku a neskôr za rozkrok.

„Keď prechádzal okolo, otočil sa, stisol ma a šiel ďalej, prechádzal celkom rýchlo, takže v momente, keď som si uvedomil, čo sa stalo, som oznámil svojmu priateľovi: ten chlapík ma jednoducho chytil za vtáka… a všetci reagovali v štýle: to je proste Alexander Wang,“

povedal Ward, keď hovoril o Wangovi.

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m, Praha 5

Jessie J diagnostikovali Meniérovu chorobu

Otvoriť v galérii (5)
Jessie J
Jessie JSource: Profimedia.cz

Speváčke Jessie J diagnostikovali Meniérovu chorobu (postihujúcu sluchovo rovnovážny orgán) po tom, ako sa prebudila bez sluchu a nemohla chodiť rovno. Na svojom Instagrame speváčka vysvetlila svoje trápenie, ktoré popísala ako poruchu vnútorného ucha, ktorá vedie k strate sluchu. O pokojných sviatkoch sa teda v jej prípade nedá hovoriť. Štedrý deň totiž strávila v nemocnici.

„Som rada, že som šla takto skoro, rýchlo zistili, čo so mnou je a nasadili ten správny liek, takže sa dnes cítim oveľa lepšie,“

opísala Jessie J. Meniérova choroba sa môže prejaviť v akomkoľvek veku, ale najčastejšie postihuje mladých ľudí. Medzi hlavné príznaky patria strata sluchu a pískanie v ušiach.

Kobe Bryant sa pred smrťou pripravoval zrušiť zmluvu s Nike

Otvoriť v galérii (5)
Kobe Bryant
Kobe BryantSource: nike.com

Basketbalová legenda Los Angeles Lakers – Kobe Bryant – mal v úmysle ukončiť svoj 17-ročný vzťah so svojím dlhoročným sponzorom Nike. Hoci mal päťnásobný majster NBA veľmi úspešnú sériu obuvi, chcel sa zamerať na vytvorenie tenisiek „Mamba“ s revolučným hráčskym modelom.

Americký investor a spoluzakladateľ Sherpa Capital uviedol na Twitteri, že sa s Bryantom stretol v decembri 2019, aby prerokovali plány na novú spoločnosť. Bryant podľa neho nebol spokojný s priebehom kontraktu – s marketingovým a propagačným záväzkom spoločnosti Nike.

Bryant, rovnako ako mnoho iných športovcov, túžil po autonómii svojej vlastnej značky. „Mamba“ by teda bola ideálnym únikom.

Softvér, ktorý hľadá zraniteľné miesta produktov Apple?

Otvoriť v galérii (5)
Produkty značky Apple.
Produkty značky Apple. Source: Pixabay.com/Firmbee

Federálny sudca na Floride včera zamietol sťažnosti spoločnosti Apple na porušenie autorských práv voči startupu na Floride, ktorého softvér pomáha bezpečnostným odborníkom nájsť zraniteľné miesta v produktoch Apple. Sudca rozhodol v prospech spoločnosti Corellium LLC a uviedol, že softvér je férový a pomáha vývojárom nájsť bezpečnostné chyby.

Spoločnosť Apple obvinila spoločnosť Correlium z toho, že v zásade replikovala iOS (operačný systém pre telefóny iPhone), aby vytvorila virtuálne zariadenia prevádzkované na iOS, ktorých jedinou funkciou bolo spúšťať neautorizované kópie systému na hardvéri iného výrobcu než Apple.

„Zisková motivácia spoločnosti Corellium nenarušuje jej obranu spravodlivého použitia, najmä s ohľadom na verejný prínos produktu,“

uviedol sudca Smith z Fort Lauderdale. Spoločnosti Apple nepomohol ani ten argument, že spustenie konalo so zlým úmyslom tým, že predávali svoj produkt bez rozdielu, a to i potenciálnym hackerom, a nevyžadovali, aby užívatelia hlásili chyby spoločnosti Apple.

To je od nás zatiaľ všetko. Užívajte si krásny deň s myšlienkami na slová nemeckého fyzika Alberta Einsteina:

„Existujú tisícky spôsobov, ako zabiť čas, ale žiadny, ako ho vzkriesiť.“

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie