Top hledané
Výsledky (0)
Tieto správy nám rozprúdili krv v žilách!

Ranné vtáča: Trumpovci majú koronavírus. Nezamestnanosť v Česku. Borat znova na scéne

Martina Šmalclová
02.Oct 2020
+ Pridať na Seznam.cz
3 minuty čtení
Donald Trump s manželkou Melanií

Všade dobre, doma najlepšie? Lídri významných firiem, ktorí musia na koberček, by tam asi boli radšej. Donald Trump s manželkou Melaniou už menej. Potvrdil sa u nich koronavírus a musia ísť do karantény!

Trumpovci majú koronavírus

Otvoriť v galérii (6)
Donald Trump s manželkou Melanií
Donald Trump s manželkou MelaniíSource: Profimedia

Donald Trump a jeho manželka Melania boli pozitívne testovaní na koronavírus. Americký prezident to potvrdil na svojom twitterovom účte.

„Dnes večer sme boli s @FLOTUS pozitívne testovaní na COVID-19. Okamžite zahájime proces karantény a uzdravenia. Toto SPOLOČNE zvládneme!“

(@FLOTUS je názov twitterového účtu Melanie Trump, pozn. redakcie).

Stalo sa tak po tom, čo bol u jeho 31-ročnej asistentky Hope Hicks potvrdený koronavírus. S tou cestoval spoločne na začiatku tohto týždňa na palube lietadla Air Force One, keď mierili na televíznu debatu v Ohiu. Pri výstupe z lietadla v Clevelande bola Hope Hicks vyfotená bez rúška či respirátora.

Česko má stále jednu z najnižších nezamestnaností

Otvoriť v galérii (6)
Žena u počítače
Žena u počítačeSource: Pixabay.com/startupstockphotos

Podľa Českého štatistického úradu dosiahla všeobecná miera nezamestnanosti 15 – 64-ročných v auguste tohto roka 2,8 % a medziročne sa zvýšila o 0,8 percentného bodu. Miera nezamestnanosti mužov očistená od sezónnych vplyvov dosiahla 2,7 %, miera nezamestnanosti žien 2,8 %.

„August bol z hľadiska hlavných ukazovateľov českého trhu práce úplne štandardný, ľudia odpracovali rovnaký počet hodín ako v auguste minulého roka. Nezamestnanosť od februára mierne rastie, ale v porovnaní s inými štátmi EÚ je tá česká stále najnižšia,“

povedal Dalibor Holý, riaditeľ odboru štatistiky trhu práce a rovných príležitostí ČSÚ.

Lídri Facebooku, Twitteru a Google musia na koberček

Otvoriť v galérii (6)
Mark Zuckerberg
Mark ZuckerbergSource: Instagram.com/zuck

Sundar Pichai, Mark Zuckerberg a Jack Dorsey budú musieť mnohé vysvetľovať. Výbor Senátu USA pre obchod hlasoval o ich predvolaní. V praxi to znamená, že tvárou v tvár Senátu budú čeliť otázkam týkajúcim sa ich politiky a rôznych typov obsahu. Jedným z bodov bude právna ochrana, ktorú používajú pri rozhodovaní o tom, čo na svojich platformách nechávajú a čo, naopak, zakazujú. Je tiež pravdepodobné, že budú čeliť otázkam o súkromí a dezinformáciách.

„V histórii ľudstva nikdy nedošlo k takému zoskupeniu moci, aké si dnes užíva veľká technológia,“

uviedol po hlasovaní republikánsky senátor Ted Cruz.

Predvolanie nadväzuje na predchádzajúce vypočutia v júli, keď šéfovia spoločností Amazon, Apple, Facebook a Google čelili výboru snemovne, ktorý im kládol otázky týkajúce sa hospodárskej súťaže a zaujatosti. Tak snáď sa pri tom slávna trojica príliš nezapotí!

Hongkong bude mať mrakodrap na pozemku za tri miliardy dolárov

Otvoriť v galérii (6)
Mrakodrap v Hongkongu
Mrakodrap v HongkonguSource: Twitter.com/TheB1M

Na jednom z najdrahších pozemkov, aké sa kedy predali (3 miliardy dolárov), má vyrásť sklenený mrakodrap inšpirovaný rozkvitnutou kvetinou. Spoločnosť Zaha Hadid Architects už predstavila plány na jeden zo svojich ďalších architektonických skvostov. Tie odhaľujú pútavú 36-poschodovú krivočiaru vežu, ktorá sa týči takmer 190 metrov nad hongkonskou centrálnou štvrťou.

Cristiano Ronaldo verzus Lionel Messi

Otvoriť v galérii (6)
Cristiano Ronaldo
Cristiano RonaldoSource: Instagram.com/cristiano

Športoví fanúšikovia sú celí bez seba od vzrušenia. Po tom, ako došlo k rozlosovaniu základnej skupiny Ligy majstrov je jasné, že dve futbalové hviezdy Cristiano Ronaldo z Juventusu Turín a Lionel Messi z Barcelony sa stretnú práve spolu. Cristiano rovnako ako Messi bodoval v najprestížnejšej súťaži európskeho futbalu už niekoľkokrát. Prvý z nich je držiteľom piatich titulov, druhý štyroch. Tento zápas skupiny G tak bude nepochybne bomba!

Sacha Baron Cohen znovu na scéne

Otvoriť v galérii (6)
Sacha Baron Cohen
Sacha Baron CohenSource: Instagram.com/sachabaroncohen

Milovníci Borata, jasajte! Amazon Prime Video predstavilo trailer na dlho očakávané pokračovanie filmu Borat: Nakúkanie do ameryckej kultúry na objednávku slavnoj kazašskoj národa z roku 2006. Zverejnené zábery odhaľujú návrat falošného kazašského novinára Borata do Ameriky počas prebiehajúcej pandémie koronavírusu. Tentoraz je Borat na tajnej misii a plánuje preniknúť do Bieleho domu tak, že nájde „niekoho blízkeho trónu“, za koho by sa mohla vydať jeho dcéra. Snímka má debutovať na Amazon Prime Video pred blížiacimi sa americkými voľbami 23. októbra.

To je od nás dnes už všetko. Prajeme vám krásny nadchádzajúci víkend a užite si ho so všetkou parádou. Ako totiž povedal už Albert Einstein:

„Existujú tisíce spôsobov, ako zabiť čas, ale žiadny, ako ho vzkriesiť.“

Stavební pozemek 2852 m2, Chržín
Stavební pozemek 2852 m2, Chržín, Okolí Prahy

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie