Top hledané
Výsledky (0)
Tieto správy nám rozprúdili krv v žilách.

Ranné vtáča: Taylor Swift šokuje novým albumom. Čaputová medzi najmocnejšími ženami sveta. Drake a Nike spolupracujú

Lukáš Bilinec
11.Dec 2020
+ Pridať na Seznam.cz
4 minuty čtení
Taylor Swift s oceněními Grammy

Americká speváčka Taylor Swift tento rok naozaj nezaháľala a vypustila svoj už druhý štúdiový album. Usilovná práca priniesla ocenenie aj slovenskej prezidentke Zuzane Čaputovej, ktorá sa dostala do užšieho výberu 100 najvplyvnejších žien sveta. A vedeli ste, že mnohé svetové štáty majú o poznanie prísnejšie sviatočné opatrenia v boji s koronavírusom?

Slovenská prezidentka v rebríčku najvplyvnejších žien sveta

Otvoriť v galérii (5)
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová
Slovenská prezidentka Zuzana ČaputováSource: Profimedia.cz

Magazín Forbes predstavil tohtoročných 100 najvplyvnejších žien sveta. Do zoznamu bola zaradená aj slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Štyridsaťsedemročná právnička, ktorá nastúpila do úradu minulý rok v júli, bola označená ako antikorupčná aktivistka. Redaktori uvádzajú, že sa veľmi zasadila okrem iného o prešetrenie vraždy reportéra Jána Kuciaka. Jediná prezidentka v slovenskej histórii bude najvyšším ústavným činiteľom minimálne do roku 2024. Čaputová v rebríčku predbehla napríklad módnu magnátku Tory Burch či hollywoodsku herečku Reese Witherspoon.

Najmocnejšou ženou sveta bola zvolená nemecká kancelárka Angela Merkel. Hneď za ňou je šéfka Európskej centrálnej banky Christine Lagarde a americká viceprezidentka Kamala Harris, ktorú mnohí označujú za budúcu prvú americkú prezidentku. Za zmienku stojí ešte 20. miesto pre Oprah Winfrey či 46. pozícia pre britskú kráľovnú Alžbetu II.

Kanál Dunaj-Odra-Labe má ďalších odporcov

Otvoriť v galérii (5)
Soutok Vltavy a Labe
Soutok Vltavy a LabeSource: Pixabay.com/Cryptuniverse

Nové vedenie Olomouckého kraja skritizovalo plánovanú stavbu vodného kanála Dunaj-Odra-Labe. Odmieta ho v kompletnom prevedení, nielen jeho labskú vetvu, ku ktorej sa negatívne stavalo predchádzajúce vedenie. Stavba je podľa nových radných funkčne aj ekonomicky nezmyselná. O stavbe tohto riečneho kanála sa pritom debatuje už niekoľko stoviek rokov. Náklady by vyšli na desiatky miliárd eur.

„Plán stavby kanála počíta aj s tým, že by plavebná cesta viedla naprieč niektorými obcami. To je absolútne neprijateľné. Okrem toho by stavba zabrala tisícky hektárov pôdy a mala by negatívny vplyv na kolobeh podzemných vôd,“

povedal zástupca hajtmana pre oblasť regionálneho rozvoja Jan Šafařík (Spojenci).

Luxusní byt na pronájem 197m2-Praha 5
Luxusní byt na pronájem 197m2-Praha 5, Praha 5

COVID-19 komplikuje blížiace sa sviatky po celom svete

Otvoriť v galérii (5)
Žena v roušce s globusem
Žena v roušce s globusemSource: Pexels.com/Anna Shvets

Pandémia koronavírusu komplikuje život ľuďom na celej planéte. Zatiaľ čo v Českej republike reštaurácie, hotely alebo fitness a wellness centrá netrpezlivo očakávajú, aký vývoj bude v ďalších dňoch, a boja sa prechodu na 4. stupeň PES (Protiepidemického systému), v mnohých štátoch sveta už prísnejšie opatrenia platia. A budú platiť aj cez sviatky. Spojené štáty americké, kde len za včerajšok zomrelo s ochorením COVID-19 viac než 3 000 ľudí, dôrazne odporučili občanom, aby sa nestretávali počas Vianoc so svojimi príbuznými vo väčšom počte.

„Žiadne vianočné párty. Minimálne ďalšie 3 až 6 týždňov budú naše covidové týždne. Epidémia sa neskončí ani po tomto období, ale ide o obdobie, keď by mal byť nápor najväčší,“

načrtol pohľad nastupujúcej vládnucej garnitúry Dr. Michael Osterholm, člen Bidenovej poradnej rady pre koronavírus.

Ešte ďalej zašlo Francúzsko, ktoré potvrdilo, že zákaz vychádzania medzi ôsmou večernou a šiestou rannou bude platiť aj na Silvestra. Jediný deň v nasledujúcich týždňoch, keď sa budú môcť Francúzi pohybovať vonku aj po 20. hodine, bude Štedrý deň. Obmedzenia budú od 21. decembra platiť aj na Slovensku, kde už vláda odhlasovala zatvorenie obchodov s výnimkou tých so základnými potrebami. Od 28. decembra sa navyše bude vyžadovať test na koronavírus v podnikoch, v ktorých pracuje viac než 500 zamestnancov.

Taylor Swift vydala druhý album v tomto roku

Otvoriť v galérii (5)
Taylor Swift patří mezi nejpopulárnější zpěvačky světa
Taylor Swift patří mezi nejpopulárnější zpěvačky světaSource: Unsplash.com/raphaellovaski

Pred pár hodinami svojich fanúšikov šokovala tridsaťročná americká speváčka Taylor Swift, keď prezradila zverejnenie svojho nového albumu. Na samotnom oznámení o novej štúdiovej doske by nebolo nič zvláštne, keby neprišlo len malú chvíľu pred samotným zverejnením. Doska totiž vyšla dnes o 6:00 ráno SEČ. Ide navyše už o druhú nahrávku populárnej blondínky v tomto roku.

V júli vyšla Taylor doska folklore. Nový album dostal názov Evermore. Fanúšikovia sa môžu tešiť celkovo na 17 piesní. Prvý videoklip z albumu k skladbe Willow vyšiel dnes.

Spoločnosť NIKE prezradila informácie o novej kolekcii s Drakom

Otvoriť v galérii (5)
Nová kolekce od firmy NIKE vznikla ve spolupráce s Drakem
Nová kolekce od firmy NIKE vznikla ve spolupráce s DrakemSource: NIKE Fashion

Jeden z najpopulárnejších hudobníkov sveta, raper Drake, sa spojil s odevným gigantom NIKE. Vznikla veľmi zaujímavá spolupráca pod označením NOCTA. Prémiové odevy predstavili v podarenom lookbooku. Až na jedny biele ponožky sú všetky kúsky oblečenia čierno-žlté. Kolekcia obsahuje bundy, mikiny a fleecové tepláky z kvalitných materiálov, ktoré zákazníci v zime určite ocenia. Začiatok predaja je naplánovaný na 19. decembra a dá sa očakávať, že mnohé kúsky sa ihneď vypredajú. NIKE a Drake by mali pokračovať v spolupráci aj v budúcich mesiacoch a rokoch.

A koľko to bude stáť? Bundy by mali dostať cenovku 400 amerických dolárov (viac než 323 eur), mikiny 120 dolárov (zhruba 99 eur), tepláky 110 dolárov (približne 91 eur) a ponožky 30 dolárov (25 eur).

Na piatkové ráno už toho viac nemáme. Víkend je za rohom, a tak veríme, že dnes máte o motiváciu postarané a všetko vám pôjde pekne od ruky.

„Začiatok je tá najdôležitejšia súčasť každej práce,“

vyhlásil 4 storočia pred začiatkom nášho letopočtu grécky filozof Platón.

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie