Top hledané
Výsledky (0)
Tieto správy nám rozprúdili krv v žilách!

Ranné vtáča: Spojené štáty sú v pohotovosti. Samsung predstavil nové telefóny. Reese Witherspoon má ďalšieho miláčika

Šárka Peková
17.Jan 2021
+ Pridať na Seznam.cz
3 minuty čtení
Reese Witherspoon

Koniec týždňa je tu a s ním aj najaktuálnejšie správy! Všetky štáty USA sú v pohotovosti pred stredajšou inauguráciou Joea Bidena. Britská vláda spustí program podpory pre letiská, ktoré boli zasiahnuté prísnejšími opatreniami proti šíreniu koronavírusu. Obľúbená herečka Reese Witherspoon si zaobstarala nového člena rodiny.

50 štátov USA je v pohotovosti v súvislosti s blížiacou sa inauguráciou

Otvoriť v galérii (5)
Budova Kapitol
Budova KapitolSource: Unsplash.com/@angelvela

Všetkých 50 amerických štátov a Federálny dištrikt Kolumbia (DC) sú tento víkend v pohotovosti pred stredajšou inauguráciou novozvoleného prezidenta Joea Bidena. FBI varovala pred možnými ozbrojenými pochodmi protrumpovských demonštrantov vo všetkých 50 hlavných mestách štátu. Analytici sa domnievajú, že štáty, ktoré čelili obzvlášť nepriateľským alebo zdĺhavým volebným bojom, sú najviac ohrozené násilím. Jeden z nich, Michigan, postavil okolo svojho hlavného mesta Lansing dlhý plot.

„Sme pripravení na najhoršie, ale stále dúfame, že tí, ktorí sa rozhodnú demonštrovať v našom hlavnom meste, zvolia pokojný priebeh,“

uviedol michiganský policajný riaditeľ Joe Gasper.

Vojaci národnej gardy z celej krajiny majú namierené do Washingtonu D.C., aby zamedzili opakovaniu smrtiacich nepokojov, ktoré sa odohrali 6. januára. Washingtonský park National Mall je pre verejnosť uzatvorený a ulice lemujú barikády.

Spojené kráľovstvo poskytne letiskám finančnú podporu

Otvoriť v galérii (5)
Letadlo společnosti British Airways
Letadlo společnosti British AirwaysSource: Pixabay.com/xenostral

Minister letectva Robert Courts uviedol, že vláda tento mesiac spustí nový program podpory, ktorý pomôže letiskám po tom, čo sa opäť sprísnili opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu. Súčasné zablokovanie Británie zakazuje väčšinu medzinárodných letov, čo znamená, že počty letov leteckých spoločností sú v súčasnosti minimálne. Zrušenie akéhokoľvek cestovania bez karantény však bude pre priemysel ďalšou citeľnou ranou.

„Schéma podpory letiskových a pozemných operácií pomôže letiskám znížiť ich náklady a my sa budeme snažiť poskytovať granty do konca tohto finančného roka,“

oznámil na sociálnych sieťach minister letectva a dodal, že čoskoro poskytne ďalšie podrobnosti.

Druhé najväčšie londýnske letisko Gatwick uviedlo, že podpora pomôže zachovať pracovné miesta v čase, keď došlo k výraznému zníženiu počtu cestujúcich.

Vo Francúzsku platí celoštátny zákaz vychádzania od 18:00

Otvoriť v galérii (5)
Ulice v Paříži
Ulice v PařížiSource: Unsplash.com/@heytowner

Mestá a dediny po celom Francúzsku boli v sobotu prakticky prázdne, pretože obyvatelia zostali doma. Platí totiž celoštátny zákaz vychádzania od 18:00 do 6:00, ktorý má pomôcť zastaviť šírenie koronavírusu, najmä jeho infekčnejšieho variantu.

Vírus vo Francúzsku zabil 70 000 ľudí. Ide o siedme najvyššie číslo na svete a vládu znepokojuje najmä prenosnejší variant, ktorý sa po prvýkrát objavil v Británii a momentálne predstavuje približne 1 % nových prípadov. Okrem toho sa od pondelka musia všetci občania, ktorí cestujú do Francúzska z krajín mimo Európsku úniu, preukázať negatívnym výsledkom testu a týždeň po príjazde sa izolovať.

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město, Praha 1

Samsung predstavil nové modely smartfónov

Otvoriť v galérii (5)
Nová řada Samsung Galaxy S21
Nová řada Samsung Galaxy S21Source: Profimedia.cz

Spoločnosť Samsung vstúpila do roka 2021 zostra a predstavila tri verzie nového vlajkového smartfónu Galaxy S21 skôr, než je obvyklé. Podľa niektorých analytikov môže byť dôvodom skoršej premiéry to, že Samsung chce čo najviac vyťažiť z problémov konkurenčnej čínskej značky Huawei.

Nový model ponúka zákazníkom väčšiu obrazovku, lepší fotoaparát a batériu s dlhšou výdržou. Je takisto lacnejší než minuloročný model, ktorý spoločnosť predstavila tesne pred tým, než globálnu ekonomiku zasiahla pandémia. Novinkou je takisto výrobok Stylus S Pen navrhnutý na prácu na obrazovke. Nové modely budú uvedené do predaja od 29. januára. Kórejská firma dúfa, že novinky zabodujú a pomôžu jej k opätovnému rastu.

Reese Witherspoon si zaobstarala nového psa

Otvoriť v galérii (5)
Reese Witherspoon
Reese WitherspoonSource: Profimedia.cz

Známa herečka Reese Witherspoon oznámila svetu, že si zaobstarala nového člena rodiny.

„Vitaj v našej rodine, Major!“

napísala 44-ročná herečka na sociálnej sieti k fotografii, na ktorej sedí na tráve rozkošné šteniatko čierneho labradora. K tomuto príspevku pridala hviezda seriálu Veľké malé klamstvá aj hashtag „love my lab“ („milujem svojho labradora“).

Major nie je jediným novým psom v živote oscarovej herečky. V novembri predstavila Witherspoon fanúšikom svoju buldodžiu sučku Minnie Pearl. Tri týždne pred privítaním Minnie zverejnila populárna herečka smutnú správu, že jej milovaný francúzsky buldog Pepper zomrel.

To je na dnes všetko. Užite si záver týždňa a myslite pri tom na slová herca Vlastu Buriana:

„V škole života niet prázdnin ani sviatkov, ani nedieľ.“

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie