Top hledané
Výsledky (0)
Tieto správy nám rozprúdili krv v žilách!

Ranné vtáča: Smutný rekord pre Česko. Obama sa oprel do Trumpa. Matt Damon prináša lákavú ponuku

Linda Veselá
22.Oct 2020
3 minuty čtení
Matt Damon s Benem Affleckem

Máte ťažkú hlavu z nových opatrení a nárastu počtu nakazených? Nezúfajte. To nechajte na módneho návrhára Philippa Pleina, ktorý musí zaplatiť mastnú pokutu automobilke Ferrari. Ak ste navyše milovníci Matta Damona či Bena Afflecka (alebo dokonca oboch!), prinášame vám ďalší dôvod na radosť.

Česko má nový smutný rekord

Otvoriť v galérii (5)
Žena s rouškou stojí na ulici
Žena s rouškou stojí na uliciSource: freepik.com/photos/people

Nakazení koronavírusom pribúdajú v Česku raketovým tempom. Za včerajšok ich počet takmer atakoval hranicu 15 000. Celkovo je tak v Česku približne 124 000 nakazených.

Od jari prekonalo ochorenie viac ako 200 000 ľudí a podľahlo mu viac ako 1 700 z nich. Z ochorenia sa zatiaľ vyliečilo približne 83 000 ľudí.

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m, Praha 5

S počtami nakazených rastie tiež počet uskutočnených testov – v utorok ich prebehlo viac ako štyridsať tisíc. Pozitívna bola takmer tretina z nich.

Obama si nebral servítky

Otvoriť v galérii (5)
Barack Obama má proslov
Barack Obama má proslovSource: instagram.com/barackobama/

Voľby čakajú Američanov už za necelé dva týždne. Na predvolebnej akcii na podporu demokratického kandidáta Joea Bidena preto vystúpil Barack Obama. A nenechal na Trumpovi ani jednu nitku suchú! Kritizoval Trumpovu typickú rétoriku, záznamy z Oválnej pracovne i jeho zvyk retweetovať konšpiračné teórie.

Ironicky tiež nadhodil otázku, ako má Trump ochrániť národ pred nákazou koronavírusom, keď neochráni ani seba. Podľa expertov ide o najväčšiu kritiku, ku ktorej sa Obama na Trumpovu adresu doteraz uchýlil.

„Nikdy som si nemyslel, že Donald Trump bude pokračovať v mojej vízii a mojich opatreniach, ale pre blaho krajiny som dúfal, že sa aspoň bude snažiť brať túto prácu vážne. Ale to sa nestalo. Neukázal žiadny záujem robiť túto prácu ani pomôcť niekomu inému než sebe,“

pokračoval bývalý americký prezident Obama.

Príroda bude zase o niečo šťastnejšia

Otvoriť v galérii (5)
Ruka drží Zemi v igelitovém sáčku
Ruka drží Zemi v igelitovém sáčkuSource: freepik.com/photos/business

Oceány znečistené plastovými vrecúškami? Bolo by zrejme príliš naivné tvrdiť, že to už čoskoro bude minulosťou. V hľadáčiku sa však práve objavila ďalšia zaujímavá alternatíva: Japonec vynašiel vrecúška, ktoré sa dajú jesť.

Keď sa podnikateľ Hidetoshi Matsukawa v meste Nara dopočul, že jelene v tamojšej oblasti umierajú na následky požitia plastových vreciek, rozhodol sa zakročiť. Spojil sa s miestnym výrobcom papiera a dizajnovou firmou a spracovali spolu projekt. Vytvorili papier, ktorý je zložený z ryžových otrúb a kartónov na mlieko.

Matsukawa nechal vrecká otestovať a vraj sú bezpečné na konzumáciu. V súčasnosti sa testujú v miestnych bankách a na ďalších miestach. No, dobrú chuť!

Philipp Plein vs. Ferrari

Otvoriť v galérii (5)
Módní návrhář Philipp Plein stojí před Ferrari
Módní návrhář Philipp Plein stojí před FerrariSource: instagram.com/philippplein/

Luxusné autá a móda vraj idú dohromady. Podľa všetkého však nie vždy. Dokazuje to súdny spor medzi nemeckým módnym návrhárom Philippom Pleinom a Ferrari.

Talianska automobilka zažalovala Pleina za porušenie autorských práv, ku ktorému malo dôjsť v roku 2017. Prvý raz si Ferrari všimlo Pleinove nelegálne praktiky na prehliadke na jar 2018 – vozidlá Ferrari boli spolu s ďalšími inými súčasťou jeho prehliadky. Ferrari však malo spor s Pleinom aj v súvislosti s niekoľkými reklamami, v ktorých návrhár údajne používal ochranné známky firmy.

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město, Praha 1

Súd dal za pravdu slávnej automobilke. Návrhár tak musí značke zaplatiť v prepočte takmer 295 tisíc eur za škodu a odstrániť všetok obsah, ktorý súvisí s Ferrari, plus uhradiť súdne trovy viac ako 18 tisíc eur. Okrem toho nesmie používať vozidlá Ferrari vo svojich reklamách.

Plein však s rozhodnutím nesúhlasí a chce sa odvolať. Spor tak možno ešte dopadne úplne inak:

„Namiesto mrhania peňazí a času by sme sa mali dohodnúť, že požadovanú čiastku dáme na dobrú vec! Je tu toľko ľudí, ktorí by tie peniaze potrebovali.“

Dobrý skutok a obed s hviezdou k tomu

Otvoriť v galérii (5)
Matt Damon s Benem Affleckem
Matt Damon s Benem AffleckemSource: Profimedia

Obed s Mattom Damonom je snom hádam každej ženy. Alebo radšej s Benom Affleckom? A čo takto s obidvomi?

Hviezdy snímky Dobrý Will Hunting sa opäť spojili a tentoraz pre dobrú vec! Vyberajú peniaze pre charitu, ktorá je tentoraz spojená aj so súťažou. Okrem radosti z dobrého skutku sa tak jeden šťastlivec bude môcť radovať aj z výhry: jeden vylosovaný a jeho kamarát totiž vyhrajú výlet do Los Angeles, pobyt v 4-hviezdičkovom hoteli a „jedlo plné dobrodružstiev“.

Motiváciou na zapojenie sa do súťaže v rámci projektu Omaze je podpora Eastern Congo Iniciative (ktorá pomáha východnému Kongu) či Water.org (nezisková organizácia, ktorá sa snaží zaistiť prístup k vode ľuďom v ohrozených lokalitách). Súťažiť však možno aj bez toho! Prihlásiť sa môžete do 28. januára a víťaz bude vyhlásený v priebehu februára.

A to je od nás na dnes už všetko. Prajeme vám čo najkrajší deň! Čo takto spríjemniť si večer v izolácii nejakou pohodovou knižkou, ktorá vám určite zlepší náladu? Ako povedal filozof Bernard Bolzano:

„Knihy sú podobné domovu, do ktorého sa vraciame aj v tej najväčšej búrke.“

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie