Top hledané
Výsledky (0)
Tieto správy nám rozprúdili krv v žilách!

Ranné vtáča: Prada takmer zdarma. Vtáčia chrípka vyčíňa. Trochu iné oslavy 17. novembra

Linda Veselá
17.Nov 2020
+ Pridať na Seznam.cz
3 minuty čtení
Ryan Reynolds a Blake Lively

Eufóriu zažívali na pár hodín zákazníci webu Prada, keď boli vinou chyby produkty takmer zdarma. Ich radosť však netrvala dlho. Vás môže potešiť na oveľa, oveľa dlhšie napríklad Koncert proti totalitě či futbalový tím Ryana Reynoldsa.

Vlajky v uliciach a rozsvietené pamiatky

Otvoriť v galérii (6)
Vlajky na veřejném osvětlení
Vlajky na veřejném osvětleníSource: MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

V rámci českých osláv výročia pádu komunizmu sa dnes množstvo budov zahalí do národných farieb, napríklad Petřínská rozhľadňa, Tancujúci dom, Pražský hrad, Žižkovská veža, Kongresové centrum či Rudolfinum. Na stožiaroch verejného osvetlenia v historickom centre Prahy budú viať štátne vlajky.

„Osadili sme 65 stožiarov verejného osvetlenia na Václavskom námestí a na ulici Národní třída štátnymi vlajkami. Tie budú Pražanom pripomínať dramatické i inšpiratívne udalosti roka 1989,“

popísal zástupca predstavenstva Technologie hlavního města Prahy Tomáš Novotný.

Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Luxusní byt na prodej Praha - 320m, Praha 5

Vtáčia chrípka vyčíňa

Otvoriť v galérii (6)
Kohout
KohoutSource: Pixabay.com/pexels

Dánsko sa chystá z dôvodu výskytu vtáčej chrípky H5N8 usmrtiť asi 25 tisíc kureniec. Tým prakticky zastaví vývoz hydinových produktov do krajín mimo Európsku úniu na ďalšie minimálne tri mesiace. Dánska veterinárna a potravinárska správa však vo vyhlásení upokojuje, že nezaznamenala žiadne prípady prenosu zo zvieraťa na človeka.

V posledných dňoch sa ochorenie objavilo u divokých vtákov na západe krajiny, séria prípadov však bola v uplynulých týždňov pozorovaná aj inde v Európe. Skôr v pondelok napríklad Nemecko prikázalo usmrtiť 16 100 moriakov po tom, čo našlo rovnaký typ vtáčej chrípky na farme v severnom Nemecku. Prípad ochorenia však zaznamenali aj Francúzi na ostrove Korzika.

Veľkorysý Jeff Bezos

Otvoriť v galérii (6)
Jeff Bezos
Jeff BezosSource: instagram.com/jeffbezos/

Zakladateľ Amazonu Jeff Bezos oznámil, že venuje viac ako 645 miliónov eur celkovo 16 skupinám bojujúcim proti ničeniu životného prostredia.

„Strávil som niekoľko mesiacov štúdiom skupín neuveriteľne inteligentných ľudí, ktorých poslaním je boj s klimatickými zmenami a ich dopadmi na komunity po celom svete,“

uviedol vo vyhlásení. Granty dostanú veľké mená v neziskovom sektore a laboratóriá, ako aj skupiny pre spravodlivosť v oblasti klímy.

Správa pritom prichádza len rok potom, ako Amazon zverejnil svoj „Klimatický prísľub“, čím sa spoločnosť zaviazala byť do roka 2025 na 100 percent prevádzkovaná obnoviteľnou energiou.

Koncert online!

Otvoriť v galérii (6)
Koncert
KoncertSource: Pixabay.com/free-photos

Ani nemožnosť zhlukovať sa nezabráni oslavám 17. novembra. Napríklad Koncert proti totalitě budú môcť ľudia sledovať od 19:00 online. Tradične zaznejú skladby autorov, ktorých životy a tvorbu poznamenali totalitné režimy či ktorí boli priamo vystavení rôznym formám bezprávia.

Na pódiu sa tak stretnú študenti HAMU so svojimi profesormi a absolventmi. Zaznie napríklad Sonáta pre klavír maďarského autora Bélu Bartóka, piesňový cyklus Písničky na dvě stránky, ktorý na texty moravskej ľudovej poézie skomponoval Bohuslav Martinů, či Kvartet pre koniec času od Oliviera Messiaena.

Koncert usporadúva Akadémia múzických umení, Akadémia výtvarných umení a Knižnica Václava Havla.

Luxusní penthous na Praze 1 - 226m
Luxusní penthous na Praze 1 - 226m, Praha 1

Prada takmer zdarma

Otvoriť v galérii (6)
Žena s kabelkou Prada
Žena s kabelkou PradaSource: instagram.com/prada/

Nehoda sa prihodila na japonskom webe talianskeho výrobcu luxusných produktov Prada, kde sa takmer každá cena objavila s 99-percentnou zľavou. Zákazníci si tak mohli zadovážiť mnoho ikonických produktov za čiastku medzi 5 a 21 dolármi (v prepočte 4 až 18 eur). Noví majitelia sa však neradovali dlho – Prada sa síce ešte k celému incidentu nijako nevyjadrila, podľa náznakov však boli všetky objednávky stornované.

Ryan Reynolds si plní sen

Otvoriť v galérii (6)
Ryan Reynolds a Blake Lively
Ryan Reynolds a Blake LivelySource: Profimedia

Počuli ste niekedy o waleskom futbalovom klube Wrexham AFC? Nie? Nebojte sa, ešte o ňom určite budete počuť! Má s ním totiž veľké plány duo hercov Ryan Reynolds a Rob McElhenney. Tí sa teraz priblížili k tomu, aby sa stali investormi – ich ponuka na prevzatie bola schválená výborom klubu. Ešte ju síce musia oficiálne potvrdiť riadiace orgány, ale hviezdy už oznámili, že majú ambície pretvoriť klub na „svetovú silu“.

A to už je od nás na dnes všetko! Prajeme vám, aby ste si počas voľného dňa skvele oddýchli. Prečo ho nevyužiť a nevyraziť napríklad do prírody? Ako totiž povedal francúzsky filozof René Descartes:

„Jedine príroda robí veľké veci zadarmo.“

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie