Top hledané
Výsledky (0)
Tieto správy nám rozprúdili krv v žilách!

Ranné vtáča: Písařovicová opúšťa ČT. Phelps o dopingu na olympiáde. Zomrela legenda country hudby

Kateřina Ostrejšová
13.Dec 2020
+ Pridať na Seznam.cz
3 minuty čtení
Daniela Písařovicová v šatech.

Po neuveriteľných 16 rokoch sa moderátorka Daniela Písařovicová rozhodla zvoľniť a opustiť Českú televíziu. Michael Phelps prehovoril o budúcej olympiáde v Tokiu. Podľa neho to bez dopingu rozhodne nebude! Vo veku 86 rokov zomrela country legenda Charlie Pride.

Brazília zaviedla plán očkovania proti COVID-19

Otvoriť v galérii (5)
Očkování proti koronaviru.
Očkování proti koronaviru. Source: freepik.com

Brazília včera predstavila svoj dlho očakávaný plán očkovania proti COVID-19 s počiatočným cieľom očkovať v prvej polovici budúceho roka 51 miliónov ľudí, teda zhruba štvrtinu svojej populácie.

V dokumente zaslanom Najvyššiemu súdu, ktorý dal vláde lehotu na vypracovanie plánu, ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že bude k dispozícii 108 miliónov dávok pre prioritné očkovanie zraniteľných skupín vrátane zdravotníckych pracovníkov, starších ľudí a domorodých komunít. V pláne stojí, že 70 % populácie – teda približne 148 miliónov z 212 miliónov ľudí v Brazílii – musí byť imunizovaných, aby sa zabránilo šíreniu vírusu. Súčasný plán pokrýva zhruba jednu tretinu tohto cieľa.

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m, Okolí Prahy

Brazília je uprostred druhej najsmrteľnejšej epidémie koronavírusu na svete, po USA má viac ako 180 000 úmrtí.

Michael Phelps o budúcej olympiáde

Otvoriť v galérii (5)
Michael Phelps s medailí.
Michael Phelps s medailí. Source: profimedia.cz

Michael Phelps, ktorý odišiel do plaveckého dôchodku ako najúspešnejší olympionik histórie v roku 2016, si nerobí veľké nádeje na čisté, bezdopingové olympijské hry v Tokiu na budúci rok. Na otázku, do akej miery si myslí, že bude budúcoročná olympiáda čistá, odpovedal, že štyri alebo päť z desiatich.

„Môžem úprimne povedať, že neviem, či som počas celej svojej kariéry niekedy súťažil v čistom poli,“

dodal Phelps. Plavecká hviezda si tento rok pripomenula osemročné výročie olympijských hier 2012 v Londýne, kde získala štyri zlaté medaile. Práve tieto hry boli opisované ako najšpinavšie olympijské hry v histórii. Podľa Olympedie bolo viac ako 130 športovcov stopnutých alebo diskvalifikovaných za dopingové priestupky.

Phelps, ktorému bol počas kariéry niekoľkokrát potvrdený pozitívny test na drogy, hovorí, že žiadny športovec nebol testovaný rovnako ako on na olympijskej úrovni. Trvá na tom, aby všetci dodržiavali rovnako vysoké štandardy.

Medzinárodný olympijský výbor, ktorý dozerá nad testovaním drog na hrách, trvá na tom, že boj za čistý šport patrí medzi ich hlavné priority.

Písařovicová končí v ČT po šestnástich rokoch

Otvoriť v galérii (5)
Daniela Písařovicová v šatech.
Daniela Písařovicová v šatech. Source: profimedia.cz

Z Českej televízie po 16 rokoch odchádza jedna z tvár hlavnej spravodajskej relácie, Daniela Písařovicová. Moderátorka oznámila, že už pocítila čas zvoľniť a učiť sa nové veci.

„Nebolo to ľahké rozhodovanie, ale cítim, že pre mňa teraz nastal čas na zmenu,“

povedala Písařovicová. V televízii skončí tento mesiac, podrobnosti o svojom ďalšom pôsobení neuviedla. Štyridsaťjedenročná moderátorka spolupracuje s televíziou od roka 2004. Začínala v ekonomickej redakcii, moderovala Studio ČT24, Interview ČT24 a množstvo mimoriadnych vysielaní. V poslednom čase moderovala Události a Události, komentáře. Členmi tímu relácie Události sú okrem Písařovicovej aj Marcela Augustová, Michal Kubal, Martin Řezníček a Jakub Železný. Od jesene k nim dočasne pribudli posily Jana Peroutková a Linda Bartošová.

V roku 2010 získala ocenenie TýTý v kategórii Objav roka.

Prodej luxusního domu, Praha - západ - 414 m2
Prodej luxusního domu, Praha - západ - 414 m2, Okolí Prahy

Twitter „nechcene“ obmedzil Trumpove tweety

Otvoriť v galérii (5)
Aplikace Twitter v telefonu.
Aplikace Twitter v telefonu. Source: freepik.com

Twitter v sobotu uviedol, že na krátky čas nechcene obmedzil angažovanosť v tweete bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa s pochybnými štítkami, potom však svoj postup odvolal. Niektorí používatelia platformy si všimli, že schopnosť lajkovať, prepisovať či komentovať tweety so „spornou“ nálepkou nefunguje.

„Neúmyselne sme podnikli kroky na obmedzenie dosahu označeného tweetu, na ktorý ste odkazovali. Táto akcia bola odvolaná,“

povedal hovorca Twitteru agentúre Reuters v e-mailovom vyhlásení. Twitter už nedávno pridal niekoľko varovaní a štítkov do Trumpových tweetov vrátane mnohých, ktoré spôsobili neopodstatnené obvinenia z volebných podvodov vo voľbách v USA. Biely dom na žiadosť o komentár neodpovedal.

Zomrela legenda country hudby

Otvoriť v galérii (5)
Charlie Pride při vystoupení.
Charlie Pride při vystoupení. Source: profimedia.cz

Hviezdny spevák country hudby Charlie Pride zomrel dnes vo veku 86 rokov. Jeho bohatý barytón a hity ako Kiss an Angel Good Morning pomohli predať milióny nahrávok a stal sa prvým členom siene slávy country hudby s tmavou pleťou.

Pride zomrel v sobotu v Dallase na komplikácie spôsobené koronavírusom. Počas svojej kariéry, ktorá sa začala v polovici 60. rokov, vydal Pride desiatky albumov a predal viac ako 25 miliónov nahrávok. Medzi jeho najväčšie hity patrili Is Anybody Goin to San Antone, Burgers and Fries, Mountain of Love a Someone Loves You Honey.

Získal tri ocenenia Grammy a v roku 1972 získal ocenenie Najlepší mužský spevák a zabávač roka Country Music. V roku 2000 bol uvedený do Siene slávy country hudby.

To je od nás zatiaľ všetko. Prajeme vám krásnu tretiu adventnú nedeľu. A nezabudnite na to, čo hovoril staroveký grécky dramatik Sofokles:

„Pamätaj si, že aj tá najťažšia hodina v tvojom živote má len 60 minút.“

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie