Top hledané
Výsledky (0)
Tieto správy nám rozprúdili krv v žilách!

Ranné vtáča: Obrat v kalifornských požiaroch. Bayern vyhral Superpohár. Hanks prehovoril o Forrestovi

Linda Veselá
25.Sep 2020
+ Pridať na Seznam.cz
3 minuty čtení
Tom Hanks stojí v tmavém obleku

Zbožňujete futbal a pivo? Tak to si zamilujete aj naše Ranné vtáča, pretože vám prináša novinky o oboch týchto témach. Okrem toho sa dozviete, ako postupuje boj amerických hasičov s jedným z najväčších požiarov oblasti Los Angeles a aká kultová scéna z filmu Forrest Gump takmer nevznikla.

Budějovický Budvar v Česku zdraží

Otvoriť v galérii (6)
Muž v kostkované košili sedí u baru a pije pivo
Muž v kostkované košili sedí u baru a pije pivoSource: freepik.com/photos/party

Pivovar Budějovický Budvar od budúceho roka zdraží: cena fľaškového aj plechovkového piva sa v priemere zdvihne o asi 3,7 až 4 percentá.

Dôvodom zvýšenia cien je podľa riaditeľa Budvaru Petra Dvořáka ich revízia, nepôjde však podľa neho o nič dramatické. Ceny sudového piva ponechá pivovar rovnaké.

Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Luxusní byt na prodej Praha - 320m, Praha 5

Podobné opatrenie oznámil už v auguste Plzeňský Prazdroj – od 1. októbra zdražujú niektoré jeho pivá vo fľašiach a plechovkách, v priemere o 3,6 percenta.

Polovina kalifornských plameňov je pod kontrolou

Otvoriť v galérii (6)
Hasič stojí před poničenou krajinou
Hasič stojí před poničenou krajinouSource: Profimedia

Americkým hasičom sa podarilo dostať pod kontrolu asi polovicu požiaru, ktorý posledný mesiac sužuje Kaliforniu. Zatiaľ čo v utorok ráno mali požiarnici pod kontrolou len asi 17 percent plameňov, do štvrtkového rána sa toto územie takmer strojnásobilo.

Plameňom zatiaľ podľahli desiatky ľudí a mnoho ďalších muselo opustiť svoje domovy. Požiar, ktorý vypukol 6. septembra, je zatiaľ jedným z najväčších v histórii oblasti Los Angeles. Bojuje proti nemu asi 1 600 ľudí.

Ďalšia trofej do zbierky

Otvoriť v galérii (6)
Fotbalisté Bayern drží cenu
Fotbalisté Bayern drží cenuSource: instagram.com/fcbayern/

Futbalisti Bayernu Mníchov získali už štvrtú trofej v tomto roku! Vo finále Superpohára UEFA porazili Sevillu 2 : 1. K víťazstvu významne prispel v 104. minúte Javi Martínez, keď do hry nastúpil o päť minút skôr. Pre web UEFA povedal:

„Vždy do toho pre Bayern dávam sto percent, a to som ukázal aj dnes. Aj keď hrám len desať alebo pätnásť minút, snažím sa tímu pomôcť, a to sa mi dnes mojím gólom podarilo. Som naozaj rád, že sme túto trofej už po druhýkrát vyhrali. Podarilo sa mi skórovať aj v roku 2013, takže je to skvelá noc.“

Aj napriek prebiehajúcej epidémii sledovalo zápas priamo v Budapešti približne 20 000 fanúšikov.

Koniec jedného lietadla

Luxusní penthous na Praze 1 - 226m
Luxusní penthous na Praze 1 - 226m, Praha 1

Vo Francúzsku dokončili úplne posledný Airbus A380 superjambo: éra najväčšieho osobného lietadla skladajúceho sa zo štyroch miliónov súčiastok z 30 rôznych krajín sa tak blíži ku koncu.

Otvoriť v galérii (6)
Žena sedí v letadle a dívá se z okénka
Žena sedí v letadle a dívá se z okénkaSource: freepik.com/photos/business

Oznámenie, že európski výrobcovia lietadiel s Airbusom A380 končia, prišlo v roku 2019. Z prvého superjamba pre Singapore Airlines v roku 2007 sa predalo viac ako 240 strojov. Teraz bolo dokončená základná zostava posledného stroja tohto typu.

Českí podnikatelia aj spotrebitelia začínajú pociťovať vyššiu dôveru

Dôvera českých podnikateľov aj spotrebiteľov sa medzimesačne zvýšila. Indikátor dôvery podnikateľov sa zvýšil o 4,0 body, indikátor dôvery spotrebiteľov o 3,2 bodu. V medziročnom porovnaní sú však všetky indikátory stále výrazne nižšie, než je bežné. Dôvera sa líšila tiež v závislosti od odvetvia – zatiaľ čo v priemysle dôvera podnikateľov klesla, v stavebníctve či obchode sa medzimesačne zvýšila.

„Spotrebitelia sa v septembri v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom menej obávali zhoršenia svojej finančnej situácie. Súčasne ale chcú viac sporiť, čo korešponduje s ich pretrvávajúcimi obavami zo zvýšenia nezamestnanosti a rastu cien,“

dodal vedúci oddelenia konjunkturálnych prieskumov ČSÚ Jiří Obst.

Otvoriť v galérii (6)
Mladá žena telefonuje
Mladá žena telefonujeSource: freepik.com/photos/people

Scéna s behom vo Forrestovi Gumpovi takmer nevznikla

Pamätáte si ikonickú scénu z filmu Forrest Gump, keď Tom Hanks ako Forrest tri roky beží cez Ameriku? Chvíľu to vyzeralo, že táto dnes už kultová scéna vo filme vôbec nebude! Kým situáciu nezachránil sám Tom Hanks…

Otvoriť v galérii (6)
Tom Hanks stojí v tmavém obleku
Tom Hanks stojí v tmavém oblekuSource: Profimedia

V talkshow In Depth with Graham Bensinger Hanks priznal, že štúdio Paramount odmietlo režisérovi Robertovi Zemeckisovi scénu natočiť, pretože bola príliš drahá. Podľa Hanksa rozhovor prebehol asi takto:

„Štúdio povedalo: ‚Nemôžeme si to dovoliť, túto scénu robiť nebudete‘. A Bob povedal: ‚Je to príliš dôležitá súčasť filmu a nedá sa len tak vystrihnúť, môžeme to skúsiť realizovať.‘ A oni na to: ‚Nie, nemôžete.‘“

Zemeckis sa preto s prosbou o pomoc obrátil na samotného Toma Hanksa – s návrhom, že si náklady na scénu rozdelia oni dvaja medzi sebou. A tak sa aj stalo! Na oplátku sa s nimi Paramout podelil o väčšie percento zo zisku.

A to je od nás na dnes už všetko! Prajeme vám pohodový víkend. Keď budete mať viac voľného času, prečo si znova nepozrieť práve Forresta Gumpa? A keby vám to predsa len nevyšlo, mali by ste vedieť, že:

„Život je ako bonboniéra, nikdy nevieš, čo ochutnáš.“

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie