Top hledané
Výsledky (0)
Tieto správy nám rozprúdili krv v žilách!

Ranné vtáča: Obama sa pustila do Trumpa, Elon Musk opäť stúpa, škandál v šou Ellen DeGeneres

Martina Šmalclová
18.Aug 2020
+ Pridať na Seznam.cz
3 minuty čtení

Prajeme vám krásny utorok. Poďte sa spoločne s LP-Life.sk pozrieť na to, čo priniesli uplynulé hodiny – málo toho nebolo. Ranné vtáča vám prináša prehľad toho NAJ!

V Amerike to vrie: Michelle Obama sa pustila do Trumpa

Bývalá prvá dáma Michelle Obama odštartovala svojím prejavom tradičnú Demokratickú národnú konvenciu. Vo svojom emocionálnom prejave vyzvala na hlasovanie za protikandidáta Donalda Trumpa Joe Bidena a kritikou na adresu aktuálneho amerického prezidenta nešetrila.

„Dovoľte mi byť takou úprimnou a jasnou, ako to len pôjde. Donald Trump je zlým prezidentom pre našu krajinu.“

To, na koľko sa ľudia zhodujú s jej tvrdením, odhalia až novembrové voľby.

Elon Musk sa stal štvrtým najbohatším človekom na svete

Úspešný podnikateľ, vynálezca, inžinier a filantrop sa znova posunul na rebríčku najbohatších ľudí sveta. Zatiaľ čo ešte v júli oslavoval úctyhodné piate miesto, dnes sa už posunul na štvrté. Stalo sa tak potom, čo akcie spoločnosti Tesla Inc. včera vzrástli o 11 percent. Od začiatku roka k dnešnému dňu dokázal Elon Musk navýšiť svoj majetok o 57,2 miliardy dolárov. Tiež sa vám z tej sumy zakrútila hlava?!

Kanada hľadá nového ministra financií

Stret záujmov je citlivá téma a rozprávať by o nej mohol nejeden politik. Takéto obvinenie musel teraz riešiť aj kanadský minister financií Bill Morneau, ktorý sa rozhodol hodiť ručník do ringu a po škandále s neziskovou organizáciou WE Charity radšej rezignoval na svoj post. Stalo sa tak potom, čo na povrch vyplávali nejasnosti týkajúce sa financovania cestovných nákladov hradené práve WE Charity. Bill Morneau prehlásil, že si nedávno uvedomil, že zabudol vyplatiť šek na 41 000 kanadských dolárov (teda viac ako 26 000 eur) za humanitárny výlet, v rámci ktorého vzal seba a svoju rodinu do Kene a Ekvádora, kde WE Charity pôsobí. Nuž, chybička sa niekedy stane!

Otvoriť v galérii (6)
Dvě ženy v restauračním zařízení
Dvě ženy v restauračním zařízeníSource: Trendsmap.com

Oracle si brúsi zuby na TikTok: nákupy v USA, Kanade, Austrálii a na Zélande sú za rohom

Spoločnosť Oracle Corporation špecializujúca sa na vývoj relačných databáz, nástrojov na vývoj a správu databáz či systémov na riadenie vzťahov so zákazníkmi spolupracuje s americkými spoločnosťami rizikového kapitálu. Prečo? Hodlá ovládnuť populárny TikTok! Konkrétne si brúsi zuby na akvizíciu spoločnosti v USA, Kanade, Austrálii a na Novom Zélande. Rokovania však aktuálne prebiehajú aj zo strany Microsoftu, takže uvidíme, kto z koho! Oracle sa nezameriava na sociálne médiá, a preto nie je úplne jasné, prečo sa usiluje získať práve TikTok. Jedným z možných variantov je, že chce použiť zákaznícke dáta zhromaždené spoločnosťou TikTok na zlepšenie svojich marketingových nástrojov.

Škandál v americkej šou Ellen DeGeneres

Traja špičkoví producenti Ed Glavin, Kevin Leman a spoluzakladateľ Jonathan Norman opustili šou Ellen DeGeneres potom, čo sa niekoľko zamestnancov minulý mesiac sťažovalo na zlé zaobchádzanie, toxické prostredie na pracovisku a diskrimináciu. Čo bude so šou ďalej? Otrasie sa v základoch? O to, aby sa tak nestalo a žiadny podobný škandál sa v budúcnosti neopakoval, sa majú postarať zvyšní traja producenti Andy Lassner, Mary Connelly a Derek Westervelt. Samotná Ellen DeGeneres sa viac než 200 zamestnancom ospravedlnila cez videohovor.

Reštauračný reťazec v Číne sa ospravedlňuje za váženie hosťov

„Nehnevajte sa, dnes to vidíme len na tri knedličky, štyri by boli veľa…“ Tak po tejto vete od personálu reštauračného zariadenia by vám pravdepodobne zamrzol úsmev na tvári. A teraz si predstavte, že to nie je sci-fi, ale realita! Áno, aj takéto veci sa dejú, a to konkrétne v južnej Číne. Populárny reťazec Chuiyan Fried Beef v meste Changsha žiadal svojich hostí pred vstupom o zváženie a poskytnutie základných informácií, aby im mohli navrhnúť menu na mieru podľa ich BMI indexu. Za svoje konanie sa však teraz ospravedlnil. No, ešteže!

My vám rozhodne nebudeme hovoriť, koľko si čoho máte dať, a vážiť vás takisto nebudeme! My si vašej priazne vážime od samého začiatku. Poradiť vám však môžeme jedno: aj zajtra ráno si vychutnajte naše správy z Ranného vtáčaťa. Tieto kalórie sú totiž povolené!

Luxusní byt po rekonstrukci Praha 1 - 69m
Luxusní byt po rekonstrukci Praha 1 - 69m, Praha 1

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie