Top hledané
Výsledky (0)
Tieto správy nám rozprúdili krv v žilách!

Ranné vtáča: Nové vzorky z Mesiaca. Najlepšie platené celebrity. Verejné očkovanie v Bielom dome

Sabina Štaubertová
17.Dec 2020
3 minuty čtení
Kylie Jenner

V Prahe 5 bude rušno, projekt mestskej časti má totiž finálnu podobu. Američania sa môžu tešiť na verejné očkovanie nového prezidenta Bidena i súčasného viceprezidenta Penca. A ak vás zaujíma, ako vyzerá oficiálna pohľadnica kráľovskej rodiny, nenechajte si ani dnes ujsť naše Ranné vtáča!

Projekt v mestskej časti Praha Bubny-Zátory má finálnu podobu

Otvoriť v galérii (5)
Projekt Bubny-Zatory
Projekt Bubny-ZatorySource: Magistrát hlavního města Prahy

Obyvateľom mestskej časti Prahy 5 bola predložená finálna podoba unikátneho projektu, na ktorom sa sami podieľali. Územný plán budúcej mestskej štvrte, ktorý bol v lete 2019 predložený verejnosti, aby sa k nemu mohla vyjadriť, dostal teraz konečnú podobu. Občania, spolky i mestská časť mohli k návrhu podávať pripomienky, čo sa aj stalo. Podľa ich návrhov sa uskutočnili úpravy projektu.

„Plníme, čo sme sľúbili Pražanom. Odomykáme brownfieldy na výstavbu. Zvlášť v dnešnej ťažkej dobe je podpora rozvoja a ekonomiky práve takýmito dohodami v území a prostredníctvom urýchľovania týchto povoľovacích procesov mimoriadne kľúčová,“

dodáva Jiří Pospíšil, predseda TOP 09 a STAN.

Najzásadnejšie úpravy, ku ktorým v projekte došlo, sú napríklad zmeny výškových veží pri Výstavisku. Po novom je maximálna výška stanovená na 12 podlaží namiesto pôvodných 18 podlaží. Pribudnú nové zelené plochy, parčíky a rozšírenie zelene a zelených koridorov spájajúcich Centrálny park a Stromovku. Dôraz je tiež kladený na zachovanie historických pamiatok v pôvodnej podobe. Nová mestská štvrť ponúkne bývanie pre 25 000 obyvateľov a k tomu ešte 29 000 pracovných miest.

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1

Verejné očkovanie v Bielom dome

Otvoriť v galérii (5)
Joe Biden
Joe BidenSource: Profimedia.cz

Biely dom oznámil, že americký viceprezident Mike Pence v piatok absolvuje verejné očkovanie vakcínou proti COVID-19. Súčasne s ním sa nechajú zaočkovať i druhá dáma Karen Pence a generál Jerome Adams. Očakáva sa, že novo zvolený prezident Joe Biden dostane vakcínu počas budúceho týždňa. Biden uviedol, že jeho očkovanie bude tiež verejné.

Krízový tím pre boj s COVID-19, ktorého predsedom je práve Mike Pence, sa snaží vzbudiť dôveru v proces očkovania. Jeho zverejnením dúfa, že „podporí bezpečnosť a účinnosť vakcíny a vybuduje dôveru u amerického ľudu,“ uviedol Biely dom.

Čínska misia Chang'e-5 priviezla vzorky z Mesiaca

Otvoriť v galérii (5)
Astronaut na Měsíci
Astronaut na MěsíciSource: Pixabay.com/12019

Chang'e 5 je robotická misia čínskeho lunárneho prieskumného programu, ktorá sa vrátila na Zem s nákladom „pôdy“ a skál, ktoré odobrala na Mesiaci. Vo vnútrozemí Mongolska pristála vo štvrtok (17:30 GMT, streda) kapsula s materiálom. Posledné vzorky priviezli pred 40 rokmi americká misia Apollo a sovietska Luna. Nové vzorky by mali poskytnúť nový pohľad na geológiu a ranú históriu družice Zeme. Pre Čínu je úspešné dokončenie misie Chang'e-5 považované za ďalší míľnik a ukážku rastúcej schopnosti národa v oblasti skúmania vesmíru.

Vianočná pohľadnica kráľovskej rodiny pre rok 2020

Otvoriť v galérii (5)
Princ William a Kate Middleton s dětmi
Princ William a Kate Middleton s dětmiSource: Profimedia.cz

Nový rodinný portrét princa Williama, vojvodkyne z Cambridge Kate a ich troch detí Georga, Charlotte a Louisa bol tento rok vydaný na oficiálnej vianočnej pohľadnici kráľovskej rodiny. Snímka vyhotovená na jeseň tohto roka zobrazuje kráľovskú rodinu v ich rezidencii vo východnom Anglicku.

Najlepšie platené celebrity za rok 2020

Otvoriť v galérii (5)
Kylie Jenner
Kylie JennerSource: Profimedia.cz

Magazín Forbes zverejnil rebríček najlepšie platených celebrít v roku 2020. Prvé miesto ovládla Kylie Jenner, ktorá tento rok zarobila neuveriteľných 590 miliónov USD.

Podľa správ Jenner zarobila väčšinu svojich peňazí predajom 51 % podielu spoločnosti Kylie Cosmetics nadnárodnej kozmetickej spoločnosti Coty v januári 2020. Druhé miesto obsadil jej švagor, umelec a módny návrhár Kanye West, ktorý si tento rok odniesol domov 170 miliónov USD.

Zoznam desiatich najlepšie platených celebrít:

1. Kylie Jenner, 590 miliónov USD

2. Kanye West, 170 miliónov USD

3. Roger Federer, 106,3 milióna USD

4. Cristiano Ronaldo, 105 miliónov USD

5. Lionel Messi, 104 miliónov USD

6. Tyler Perry, 97 miliónov USD

7. Neymar, 95,5 milióna USD

8. Howard Stern, 90 miliónov USD

9. LeBron James, 88,2 milióna USD

10. Dwayne Johnson, 87,5 milióna USD

Prajeme vám pohodový a úspešný deň, ktorý začnite napríklad dobrou rannou kávou! A na záver vám chceme ešte pripomenúť:

„Svoj život môžeš jednoducho zmeniť tak, že sa naň začneš pozerať z iného uhla.“

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie