Top hledané
Výsledky (0)
Tieto správy nám rozprúdili krv v žilách!

Ranné vtáča: Mayweather bude boxovať s youtuberom. Číne sa ekonomicky darí. Apple opraví displeje zdarma

Lukáš Bilinec
07.Dec 2020
4 minuty čtení
Americký boxer Floyd Mayweather

Najbohatší športovec sveta Floyd Mayweather potvrdil svoj ďalší exhibičný zápas. V ringu sa vo februári stretne s youtuberom Loganom Paulom a bude obrovským favoritom. Svojich konkurentov valcuje aj Čína, ktorá zažíva veľmi plodné exportné mesiace. Verí si aj Apple. Plánuje opravovať displeje svojich telefónov zadarmo!

Čínsky vývoz prudko stúpa

Otvoriť v galérii (6)
Zakázané město v Pekingu
Zakázané město v PekinguSource: Unsplash.com/linglivestolaugh

Čínska ľudová republika má dôvod na oslavy. Hoci ju na začiatku roka decimovala pandémia koronavírusu, celkom rýchlo dostala epidemiologickú situáciu pod kontrolu a rok 2020 sa pre ňu končí vo veľkom štýle. Čínsky export dosahuje rekordných čísel a v novembri rástol najviac od februára 2018. Za týmto úspechom vraj stojí hlavne vysoký globálny dopyt po technológiách pracujúcich na diaľku. V predposlednom mesiaci roka čínsky export vzrástol medziročne o 21,1 %, čo výrazne prekročilo očakávania analytikov. V októbri sa čísla v porovnaní s predchádzajúcim rokom zvýšili o 11,4 %. Rástol aj čínsky dovoz, medziročne o 4 a pol percenta.

Do českých škôl sa dnes vracajú ďalší školáci

Otvoriť v galérii (6)
Školáci ve školní třídě
Školáci ve školní tříděSource: Pixabay.com/StockSnap

Otázkou však je, na ako dlho? Školy v Českej republike dnes prechádzajú do tretieho stupňa PES (Protiepidemického systému). Včera však celorepublikový priemer v tomto systéme poskočil na hodnotu 64, čo znamená štvrtý stupeň. Ak by číslo v nasledujúcich dvoch dňoch nekleslo pod hodnotu 60, mohlo by to znamenať opätovné sprísnenie protiepidemických opatrení koncom tohto týždňa. Počas nedele pribudlo v Českej republike 1 113 potvrdených prípadov koronavírusu, čo je o zhruba 40 viac ako pred týždňom.

Čo sa odo dneška mení v českom školstve? Na stredných školách, konzervatóriách a vyšších odborných školách sa začína striedavá prezenčná výuka po týždňoch. Do škôl sa v maximálnom počte 20 študentov v jednej skupine môžu vrátiť aj študenti prvých ročníkov vysokých škôl. Základné umelecké školy, jazykové školy a strediská voľného času môžu od dnešného dňa poskytovať lekcie až pre 9 ľudí. Do dnešného dňa bola možná len výuka pre jedného študenta.

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590, Praha 6

Biden je populárnejší, než kedy bol Trump

Otvoriť v galérii (6)
Nastupující americký prezident Joe Biden
Nastupující americký prezident Joe BidenSource: Profimedia.cz

Popularita novo zvoleného amerického prezidenta Joea Bidena stále rastie. Sedemdesiatosemročný rodák zo Scrantonu v tomto ohľade prekonal svojho súpera z novembrových prezidentských volieb. Rozdiel medzi Bidenom a Trumpom je markantný. Nový prieskum spoločnosti Gallup zistil, že nastupujúci prezident má pozitívne hodnotenie v 55 % prípadov a negatívne len v 41 percentách. Rovnaký prieskum dáva úradujúcemu prezidentovi Trumpovi opačné čísla, 42 % pozitívnych hodnotení a 57 percent negatívnych názorov. Tesne pred tohtoročnou prezidentskou voľbou pritom Trumpa pozitívne hodnotilo 46 percent respondentov. Najväčšiu popularitu medzi respondentmi mal v roku 2016, po svojom víťazstve v prezidentskej voľbe nad Hillary Clintonovou. Trumpa vtedy hodnotilo priaznivo 50 % Američanov.

Apple plánuje ľuďom opravovať displeje zdarma

Otvoriť v galérii (6)
Detailní pohled na chytrý telefon iPhone
Detailní pohled na chytrý telefon iPhoneSource: Pexels.com/Torsten Dettlaff

Spoločnosť Apple sa stavia k problémom čelom. Dokazuje to ich ďalší ústretový krok voči zákazníkom. Po tom, čo minulý mesiac spustila program výmeny chybných párov AirPods, sa teraz technologický gigant pustil aj do výmen displejov modelu Apple iPhone 11. Pre problémy s modulom displeja vraj zle reagujú na dotyk niektoré kusy vyrobené v období od novembra 2019 do mája 2020. Ak patríte medzi vlastníkov iPhone 11, môžete zadať sériové číslo svojho telefónu na internete a zistiť, či máte nárok na opravu. Apple ide dokonca tak ďaleko, že vráti peniaze tým majiteľom smartfónu, ktorí už tento rok zaplatili za opravu tejto chyby v servisoch.

Floyd Mayweather a Logan Paul potvrdili zápas v boxe

Otvoriť v galérii (6)
Oficiální plakát k boxerskému souboji Mayweather vs Paul
Oficiální plakát k boxerskému souboji Mayweather vs PaulSource: Fanmio Boxing

Jeden z najpopulárnejších športovcov sveta, boxer Floyd Mayweather, sa tento rok vráti do ringu na exhibičný duel. Oznámenie jeho súpera asi väčšinu ľudí prekvapí. Je ním totiž dvadsaťpäťročný americký youtuber Logan Paul. Ten má na YouTube viac ako 22 miliónov odberateľov a už má za sebou dva zápasy v boxe s ďalším tvorcom na tejto videoplatforme, KSI. Zápas sa uskutoční 20. februára a pre prvý 1 milión divákov bude prenos PPV (pay-per view) stáť 25 dolárov (približne 20 eur). Jeho cena by sa tesne pred zápasom mala vyšplhať až na čiastku 70 dolárov (zhruba 58 eur).

„Sedím teraz v reštaurácii a ľudia pri okolitých stoloch sa tu bavia o vašom zápase. Vstala som a povedala som im, že som mama toho chlapca, ktorý bude zápasiť s Floydom,“

napísala matka Logana Paula svojmu synovi v konverzácii, ktorú youtuber pred pár hodinami zdieľal na svojom Instagrame.

Auto na solárny pohon už v roku 2021

Otvoriť v galérii (6)
Vůz Aptera na solární pohon
Vůz Aptera na solární pohonSource: Aptera

Spoločnosť Aptera je späť s modelom vozidla, ktorý by mal na cestách vyraziť okoloidúcim vodičom dych. Trojkolesové futuristické solárne vozidlo by malo mať impozantný dojazd až 1 600 kilometrov, teda v prípade, že budete mať k dispozícii solárne panely, cez ktoré sa nabije. Táto ambiciózna spoločnosť sa o podobný technologický prelom pokúša už dlhšie ako dekádu. V roku 2011 pritom nedokázala zaistiť svoje financovanie a ukončila činnosť. Zdá sa však, že sa vývojári nevzdali a teraz to vyzerá s novým vozidlom viac než nádejne. Automobil pre dvoch ľudí má solárne strešné pole, ktoré by malo vyprodukovať dostatok energie na dojazd viac než 70 kilometrov v jedinom dni.

„S technológiou Aptera Never Change vás poháňa sila Slnka. Naše vstavané solárne pole udržuje vašu batériu nabitú a môžete ísť, kamkoľvek chcete. Never Charge je zabudovaná do každého vozidla Aptera a je navrhnutá tak, aby využívala dostatok slnečného svetla. Vo väčšine regiónov tak budete môcť najazdiť takmer 20 000 kilometrov ročne,“

uviedol v tlačovej správe spoluzakladateľ spoločnosti Aptera Christ Anthony. Cena futuristického vozidla by sa mala pohybovať v rozmedzí 25 900 až 46 000 amerických dolárov (v prepočte viac ako 21 tisíc eur – takmer 38 tisíc eur). K dispozícii by Aptera mala byť už na budúci rok.

Viac správ už pre vás dnes ráno nemáme. Snáď len jeden citát, ktorý vám pripomenie, že je občas dobré nechať život plynúť a nestresovať sa všetkým, čo prinesie.

„Nedokážete si predstaviť, aké hrozné je mať celý život naplánovaný,“

napísal kedysi múdro francúzsky letec a spisovateľ Antoine de Saint-Exupéry.

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie