Top hledané
Výsledky (0)
Tieto správy nám rozprúdili krv v žilách!

Ranné vtáča: Justin Bieber zakryl tetovanie. Senát zrušil Trumpovo veto. Tomáš Souček zažiaril v Premier League

Šárka Peková
02.Jan 2021
+ Pridať na Seznam.cz
3 minuty čtení
Justin Bieber a Hailey Baldwin

Prvý víkend v novom roku 2021 je pred nami! Čo je nové u nás a vo svete? Justin Bieber zakryl tetovanie kvôli svojmu novému klipu, Senát prehlasoval veto Donalda Trumpa a český reprezentant Tomáš Souček si v anglických médiách opäť vychutnal chvíľku slávy.

Ľudia v Prahe pátrajú po jedovatom hadovi, ktorý poštípal osemročné dievčatko

Otvoriť v galérii (5)
Had v trávě
Had v trávěSource: Unsplash.com/@ joseph3088

Stredočeskí záchranári zasahovali vo štvrtok popoludní v Jenštejne pri Prahe, kde na záhrade pri dome poštípal osemročné dievčatko neznámy had, ktorý ju podľa dostupných informácií pohrýzol cez členkovú zimnú obuv. Z rozboru krvi napadnutého dievčatka sa zistilo, že s najväčšou pravdepodobnosťou ide o štrkáča. Herpetológovia podľa fotografie nohy zraneného dievčaťa a veľkosti záhryzu hada určili, že s najväčšou pravdepodobnosťou ide o dospelého jedinca s dĺžkou 1,5 až 2,5 metra a hmotnosťou 6 až 8 kilogramov.

Prípadom sa teraz zaoberá polícia. Po hadovi pátrajú aj ľudia, ktorí majú s chovom jedovatých hadov skúsenosti, hasiči z radov dobrovoľníkov a miestni chovatelia. Tí obišli domy a upozornili ľudí, aby si zavreli okná i dvere a na záhrady nepúšťali psy. Nikto v okolí podľa miestnych chovateľov takého hada oficiálne nechová a zatiaľ nie je jasné, či sa niekde v okolí naozaj nachádza. Pátranie po hadovi by malo v Jenštejne pokračovať aj v sobotu.

Senát prehlasoval Trumpovo veto obranného rozpočtu

Otvoriť v galérii (5)
Donald Trump
Donald TrumpSource: Profimedia.cz

Americký Kongres zrušil právo veta prezidenta Donalda Trumpa v súvislosti s rozpočtom obrany. Stalo sa tak po prvýkrát za jeho štvorročné funkčné obdobie. Senát pod vedením republikánov usporiadal mimoriadne novoročné zasadanie, aby diskutoval o tomto kroku, za ktorý už hlasovala Snemovňa reprezentantov. Tá prehlasovala veto prezidenta Donalda Trumpa a schválila zákon o obrannom rozpočte vo výške 740 miliárd dolárov (takmer 604 miliárd eur, pozn. red.).

Prečo musel Kongres pristúpiť k tomuto kroku? Zákony schválené Kongresom vyžadujú podpis prezidenta. Vo výnimočných prípadoch sa prezident môže rozhodnúť vetovať alebo odmietnuť legislatívu z dôvodu politických nezhôd. Trump, ktorý by mal funkciu opustiť 20. januára, už predtým vetoval osem návrhov zákona, ktoré získali podporu republikánov v Kongrese. Jeho predchádzajúce vetá boli vo všetkých prípadoch odvolané.

Predsedníčka snemovne reprezentantov a zároveň najmocnejšia demokratka v Kongrese Nancy Pelosi uviedla, že veto Trumpa poškodzuje americké vojská, ohrozuje bezpečnosť Američanov a oslabuje vôľu Kongresu.

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město, Praha 1

33 krajín oznámilo prípady nového variantu koronavírusu

Otvoriť v galérii (5)
Muž testující se na covid
Muž testující se na covidSource: Unsplash.com/@mufidpwt

Najmenej 33 krajín ohlásilo prípady nového variantu koronavírusu, ktorý sa rozšíril zo Spojeného kráľovstva. Z jedného akademického výskumu vyplýva, že nový variant môže byť až o 70 % nákazlivejší, a to aj napriek tomu, že je priskoro na stanovenie definitívnych záverov.

Nový druh koronavírusu sa objavil vo Veľkej Británii už počas septembra, ale identifikovať sa ho podarilo až v polovici decembra. Niektoré krajiny zároveň obmedzili cestovanie do Spojeného kráľovstva.

Justin Bieber zakryl všetky tetovania do nového klipu

Otvoriť v galérii (5)
Justin Bieber a Hailey Baldwin
Justin Bieber a Hailey BaldwinSource: Profimedia.cz

Kanadský spevák Justin Bieber pred niekoľkými hodinami na sociálnych sieťach zdieľal proces zakrytia svojich viac než 60 tetovaní kvôli svojmu novému hudobnému videu Anyone.

„Žiadne tetovanie pre #Anyonevideo“,

napísal Justin Bieber k videu, v ktorom mu dvaja vizážisti natierajú trup, chrbát, paže a krk.

Dvadsaťšesťročný hitmaker zverejnil časozberné video, v ktorom najprv sedí na stoličke a potom sa zdvihne a ukáže svoje čisté telo bez tetovania. Po celý čas má na sebe iba biele boxerky značky Calvin Klein, s ktorou už dlhší čas spolupracuje.

Tomáš Souček opäť zažiaril v Premier League

Otvoriť v galérii (5)
Tomáš Souček
Tomáš SoučekSource: Profimedia.cz

Český futbalový reprezentant a hráč anglického klubu West Ham United FC Tomáš Souček znovu ohromil anglické médiá. V úvodnom zápase 17. kola Premier League rozhodol v 86. minúte svojím gólom o víťazstve Kladivárov na pôde štvrtého Evertonu, ktorý inkasoval ešte len druhý gól v piatich ligových zápasoch. Oslavu svojho už piateho gólu v sezóne venoval záložník narodenej dcére českého spoluhráča Vladimíra Coufala.

„Ako na štarte roka, tak verím, že po celý rok. Venujem tento gól a toto víťazstvo všetkým našim fanúšikom a špeciálne Cufovej dcére. Šťastný nový rok všetkým,“

napísal k svojmu zápasovému príspevku na sociálnych sieťach aktuálne najlepší strelec West Hamu. Dvadsaťpäťročný hráč s dvadsaťosmičkou na chrbte sa zároveň nachádza na 15. mieste tabuľky najlepších strelcov Premier League.

To je od nás už všetko. Prajeme vám pokojnú prvú sobotu nového roka. Majte na pamäti slová írskeho spisovateľa C. S. Lewisa:

„Pred nami sú lepšie veci než tie, ktoré sme nechali za sebou.“

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie