Top hledané
Výsledky (0)
Tieto správy nám rozprúdili krv v žilách!

Ranné vtáča: čo musíte vedieť o voľbách, Uber v problémoch, Batmana si zahrá Affleck

Martina Šmalclová
21.Aug 2020
+ Pridať na Seznam.cz
3 minuty čtení
Ben Affleck

Krásny piatok! Víkend síce klope na dvere a vaše myšlienky sú s najväčšou pravdepodobnosťou rozlietané kade-tade, poďte ale venovať ešte štipku pozornosti dnešným aktualitám s naším Ranným vtáčaťom. Vo svete aj bezprostredne za našimi hranicami sa toho totiž deje stále viac než dosť. Tu je prehľad toho NAJ!

Česká republika pozná svojich kandidátov do volieb

Český štatistický úrad zverejnil na webe volby.cz zoznam kandidátov do októbrových volieb do krajských zastupiteľstiev a tretiny Senátu. O mandát vo voľbách do zastupiteľstiev krajov sa aktuálne uchádza viac ako 9 700 kandidátov. Z celkového počtu kandidátov predstavujú ženy 27,5 %, ich relatívne zastúpenie sa tak v porovnaní s predchádzajúcimi voľbami mierne znížilo. V senátnych voľbách je registrovaných celkovo 235 kandidátov, pričom 84 % kandidujúcich sú muži.

Ľudia, ktorí budú v dôsledku koronavírusu v karanténe, budú mať tri možnosti, ako voliť. Budú môcť hlasovať z auta na vyčlenených miestach alebo si prípadne vyžiadať príjazd špeciálnej volebnej komisie s prenosnou volebnou schránkou. Špeciálne volebné okrsky budú potom zriadené aj pre sociálne a zdravotnícke zariadenia.

Putinov kritik Alexej Navalnyj bojuje o život. Otrava?

Rusko má ďalší problém! Po tom, ako sa stalo terčom kritiky pre svoj postoj k Bielorusku, rieši otravu. Ruský právnik a politický opozičný aktivista Alexej Navalnyj bojuje v sibírskej nemocnici o život. Zle sa začal cítiť po tom, ako v letiskovej kaviarni v meste Tomsk vypil čaj. Jeho stúpenci veria, že obsahoval jed. Lietadlo, v ktorom Alexej Navalnyj letel, muselo núdzovo pristáť v meste Omsk, odkiaľ ho zdravotníci previezli na nosidlách.

Otvoriť v galérii (7)
Alexej Navalnyj
Alexej NavalnyjSource: Instagram.com/navalny

Príroda plače: Grónsko sa topí rekordnou rýchlosťou

Príroda trpí ešte viac, než sme si doposiaľ mysleli! Podľa najnovších štúdií zaznamenalo Grónsko v roku 2019 rekordný úbytok ľadovej masy. Z jeho povrchu zmizlo neuveriteľných 532 gigaton ľadu (532 miliárd ton), čo zodpovedá približne 66 tonám ľadu na každú osobu na Zemi.

Otvoriť v galérii (7)
Žena na pláži
Žena na plážiSource: Pixabay.com/Aianana

Kanadský BlackBerry hlási svoj návrat

BlackBerry sa len tak nevzdáva. Hoci značka ohlásila v roku 2016 koniec výroby telefónov a zamerala sa primárne na bezpečnostný softvér, dnes slávi comeback. Na trh ich má totiž v budúcom roku priviesť americká firma Onward Mobility, ktorá sa s pôvodným BlackBerry a taiwanským výrobcom FIH Mobile dohodla na licencii. S čím BlackBerry konkrétne príde, zatiaľ nie je úplne jasné. Chýbať ale nebude ikonická QWERTY klávesnica a mobilná sieť 5G. Tak čo, už hádžete jablko do koša?!

Uber v problémoch: bývalý šéf bezpečnosti mazal stopy po krádeži dát

Bývalý výkonný manažér spoločnosti Uber Joe Sullivan čelí obvineniu z trestného činu. Podľa dostupných informácií mal podplatiť hackerov čiastkou 100 000 dolárov a snažiť sa tak zakryť stopy po krádeži citlivých dát. K nej malo dôjsť v roku 2016, keď sa hackeri dostali do databázy Uber a získali vodičské preukazy cca 600 000 vodičov, ako aj e-mailové adresy a telefónne čísla 57 miliónov cestujúcich.

Kostarika sa od 1. 9. otvorí turistom

Kam vyraziť počas upršanej jesene alebo chladnej zimy na dovolenku? Do exotickej Kostariky! Tá sa totiž od 1. 9. otvára niektorým vybraným krajinám celého sveta a nechýba medzi nimi ani Európska únia. Ktoré ďalšie krajiny dostali zelenú? Austrália, Čína, Japonsko, Nový Zéland, Kanada, Singapur, Veľká Británia a 6 vybraných štátov USA. A aké budú platiť pravidlá pre vstup? Vyplníte online dotazník a budete sa musieť preukázať negatívnym testom na koronavírus, ktorý nesmie byť starší ako 48 hodín. Tak šup, šup baliť kufre, exotika volá!

Otvoriť v galérii (7)
Žena při volbách
Žena při volbáchSource: Topmesto.cz

Batfleck znova na scéne

Ben Affleck sa po piatich rokoch vráti na scénu ako Batman. Rolu Bruca Wayna si strihne v novo pripravovanom filme The Flash, ktorého premiéra je naplánovaná na rok 2022. Verejnosti to potvrdil režisér snímky Andy Muschietti. Mladšiu verziu Batmana si vo filme zahrá herec Robert Pattinson. Tak to vyzerá, že na tohto Batmana nebudú chcieť ísť do kina len páni!

Otvoriť v galérii (7)
Lidé ve člunu v Grónsku
Lidé ve člunu v GrónskuSource: Pixabay.com/dassel

To už je od nás dnes všetko. Prajeme vám krásny víkend a než naň utečiete, dáme vám jednu radu na cestu…

„Spýtajte sa sami seba, či vás to, čo robíte dnes, dovedie tam, kde chcete byť zajtra.“

… tak čo, kde chcete byť zajtra vy?

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie