Top hledané
Výsledky (0)
Tieto správy nám rozprúdili krv v žilách!

Ranné vtáča: Billie Eilish spieva po španielsky. Biden rázne bojuje s koronavírusom. Prada má v Ázii smolu

Lukáš Bilinec
22.Jan 2021
+ Pridať na Seznam.cz
4 minuty čtení
Americká zpěvačka Billie Eilish

Mladá americká speváčka Billie Eilish prekvapila fanúšikov vo svojej novej piesni. Prekvapivý bol aj príspevok Elona Muska na Twitteri, v ktorom uviedol, že chce dať šikovnému vynálezcovi miliardy. A viete, čo je aktuálne nedostatkovým tovarom v Čechách?

Joe Biden predstavil komplexný plán boja s pandémiou

Otvoriť v galérii (5)
46. prezident USA, Joe Biden
46. prezident USA, Joe BidenSource: Profimedia.cz

Hneď vo svojich prvých hodinách v úrade sa nový americký prezident pustil rázne do boja s ochorením COVID-19. Druhý deň vo funkcii podpísal 10 rozsiahlych výkonných nariadení. Mal by sa výrazne zmeniť prístup jednotlivcov i spoločností k pandémii. Aké veci sa menia, aké právomoci má nový prezident a čo musia obyvatelia USA teraz dodržiavať?

Využitie obranného zákona z čias studenej vojny dáva prezidentovi moc rozšíriť priemyselnú výrobu kľúčových materiálov alebo produktov. Rúška sú teraz povinné v lietadlách, vlakoch či autobusoch. Federálna úhrada štátom sa zvýši zo 75 na 100 percent nákladov na personál Národnej gardy a núdzové dodávky. Zrýchlenie očkovania. Viac testov vrátane testovania v školách. Snaha o bezpečné opätovné otvorenie škôl. Zlepšenie starostlivosti o chorých pacientov a hľadanie nových spôsobov liečby nakazených. Väčšia ochrana zamestnancov proti ochoreniu COVID-19. Priama a rýchla podpora komunít, ktoré vírus neúmerne zasiahol. Lepšie údaje a analýzy, ktoré sú dôležité pre boj USA s ochorením.

Česko zasiahla bobová nákupná horúčka

Otvoriť v galérii (5)
Děti táhnou boby
Děti táhnou bobySource: Pixabay.com/planet_fox

Pandémia koronavírusu dala do popredia záujmu Čechov snehové radovánky, ktoré v poslednej dekáde skôr strácali na obľube. Zatvorené vleky na zjazdovkách donútili ľudí vytiahnuť sane, boby a pekáče. A práve boby zažívajú najväčší boom. Ich predaj sa medziročne zvýšil o 500 percent.

„V januári sa skokovo navýšil dopyt po klasickom zimnom vybavení, ako sú boby, sane a klzáky. Každý týždeň teraz naskladňujeme tisíce kusov, ktoré sa okamžite predajú. Za prvú polovicu januára sa predalo viac bobov ako za celý minulý rok,“

uviedla hovorkyňa e-shopu Alza.cz Daniela Chovancová. Podobné skúsenosti majú aj všetci ostatní českí predajcovia.

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město, Praha 1

Elon Musk sľubuje 100 miliónov dolárov pre jednotlivcov

Otvoriť v galérii (5)
Miliardář Elon Musk
Miliardář Elon MuskSource: Profimedia.cz

Najbohatší človek na svete Elon Musk si opäť ukradol pozornosť používateľov Twittera pre seba. Vo svojom novom príspevku sľúbil 100 miliónov amerických dolárov (viac ako 82 miliónov eur, pozn. red.) šikovnému človeku, ktorý mu predstaví najlepšiu technológiu zachytávania uhlíka. Ide o jednoznačne najväčší dar, aký kedy Musk niekomu daroval. Zakladateľ SpaceX má určite dobre spočítané, že sa mu táto investícia vyplatí. Ďalšie podrobnosti by mali byť známe na budúci týždeň. Zachytávania uhlíka zahŕňa kombináciu rôznych technológií zameraných na zachytávanie oxidu uhličitého a zabránenie jeho úniku do atmosféry.

„Vybudovanie mesta na Marse si vyžiada množstvo zdrojov. Chcem byť schopný prispieť čo najviac,“

uviedol už pred časom Musk a dodal, že hromadí bohatstvo, aby ho mohol buď rozdať, kde bude treba, alebo investovať do prieskumu vesmíru.

Billie Eilish naspievala pieseň v španielčine

Otvoriť v galérii (5)
Americká zpěvačka Billie Eilish
Americká zpěvačka Billie EilishSource: Profimedia.cz

Ešte len devätnásťročná Billie Eilish je jednou z najžiarivejších hviezd súčasnej svetovej hudobnej scény. V roku 2019 vystúpila vo vypredanej pražskej O2 aréne. Mladá speváčka, ktorej nové piesne sleduje doslova celý svet, teraz všetkých šokovala novým videoklipom. Nejde ani tak o jeho vizuálnu podobu ako o hudobnú stránku. Nový song Lo Vas A Olvidar totiž Billie natočila s dvadsaťsedemročnou španielskou speváčkou Rosalíou. A aj sama Billie spieva väčšinu piesne v španielčine!

Rodáčka z Los Angeles sa chystá v najbližšom čase nechať fanúšikov nazrieť do svojho života. Pripravuje totiž svoju autobiografiu doplnenú o množstvo súkromných fotografií. Vegánka s Tourettovým syndrómom a synestéziou nezaháľa ani po hudobnej stránke a v zálohe má niekoľko ďalších piesní. Takmer určite sa tak po skončení koronavírusovej pandémie dočkáme jej nového albumu a svetového turné, ktoré bude určite znova vypredané.

Prada má veľkú smolu na ázijských ambasádorov

Otvoriť v galérii (5)
Čínská hvězda Zheng Shuang v kampani Prada
Čínská hvězda Zheng Shuang v kampani PradaSource: Prada / Weibo.com

Taliansky módny gigant sa v posledných mesiacoch hneď niekoľkokrát spálil pri výbere svojich tvárí pre ázijský trh. Dvadsaťdeväťročná speváčka Irene (Bae Joo-hyun) zo skupiny Red Velvet bola obvinená z hrubého správania voči editorovi fotografií. Mala ho urážať tak, že sa rozplakal. Speváčka sa za svoje drsné správanie už niekoľkokrát ospravedlnila. Ďalšie zlé svetlo vrhla na módnu značku kauza juhokórejského speváka Parka Chanyeola, člena skupiny Exo. Jeho priateľka, s ktorou tvoril pár tri roky, ho totiž na sociálnych sieťach verejne obvinila z hromadnej nevery. Podľa jej slov jej bol neverný s viac než desiatimi ženami. Svoje tvrdenie podložila aj fotografiami.

Zatiaľ najväčší problém však značke Prada spôsobila čínska herečka Zheng Shuang. Tú predstavili na sociálnej sieti Weibo ako ambasádorku značky v Číne ešte len 11. januára. Už v utorok však Prada musela partnerstvo okamžite ukončiť. A prečo? Jej bývalý priateľ Zheng Heng totiž odhalil, že herečka odmietla prevziať zodpovednosť za dve deti narodené náhradným matkám v Spojených štátoch. Táto správa vyvolala v zemi veľkú búrku nevôle.

To je od nás na piatkové ráno všetko. Veríme, že vám posledný pracovný deň v tomto týždni prinesie len príjemné okamihy. A ak by ste náhodou prepadali chmúrnym myšlienkam a mali pocit, že ste v tomto týždni nestihli veľa vecí, spomeňte si na múdre slova Františka z Assisi:

„Skutočný pokrok kráča ticho a vytrvalo dopredu, bez povšimnutia.“

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie