Top hledané
Výsledky (0)
Tieto správy nám rozprúdili krv v žilách!

Ranné vtáča: Beyoncé pomáha rodinám. Očkovanie v USA je pomalé. KFC má hernú konzolu

Lukáš Bilinec
24.Dec 2020
+ Pridať na Seznam.cz
4 minuty
Zpěvačka Beyoncé

V magický vianočný čas sa speváčka Beyoncé rozhodla pomôcť tým, ktorí nemajú v živote toľko šťastia ako ona. Šťastie sa, naopak, usmialo na české e-shopy, ktorým vďaka pandémii vzrástli tržby. A čo vy, už máte všetko hotové? Prajeme vám, aby ste si najkrajší deň v roku užili naplno!

Očkovanie proti COVID-19 trvá v USA dlhšie

Otvoriť v galérii (5)
Vědecký zdravotník v laboratoři
Vědecký zdravotník v laboratořiSource: Unsplash.com/younis67

Milióny dávok vakcín momentálne v Spojených štátoch čakajú na svoje využitie. Do včerajšieho dňa bol aplikovaný len zhruba jeden milión z nich. Tempo očkovania je oveľa pomalšie, než sa očakávalo, a to aj napriek tomu, že dáta môžu byť oneskorené a reálne číslo môže byť vyššie. Cieľ 20 miliónov podaných vakcín do konca roka 2020 sa v túto chvíľu zdá v USA nedosiahnuteľný. Veľmi pomalé boli hlavne prvé dni očkovania. Do 1. marca by podľa plánu malo byť podaných minimálne 100 miliónov vakcín. Zatiaľ budú využívané vakcíny Pfizer a Modena, na konci februára by mali doraziť aj vakcíny od spoločností Johnson & Johnson a AstraZeneca Plc.

Odborníci po niekoľkých dňoch podávania vakcín hovoria o tom, že očkovanie proti COVID-19 trvá zhruba dvakrát až trikrát dlhšie ako očkovanie proti chrípke. Spomaľuje ho jednak hlboké zmrazenie skladovanej vakcíny a tiež niekoľkominútová izolácia pacientov po podaní vakcíny kvôli sledovaniu možných alergických reakcií.

Česi pred Vianocami utrácali na internete

Otvoriť v galérii (5)
Nakupování oblečení na chytrém telefonu
Nakupování oblečení na chytrém telefonuSource: Pixabay.com/HutchRock

Koronavírusová pandémia pritiahla davy ľudí k nakupovaniu (nielen) vianočných darčekov na internete. Česi počas predvianočných nákupov utratili v domácich internetových obchodoch skoro 70 miliárd korún (takmer 2,7 miliardy eur, pozn. red.). Najsilnejším dňom bol 9. december, keď zákazníci utratili viac ako 1,5 miliardy Kč (takmer 57 miliónov eur, pozn. red.). Česi si na online nakupovanie zvykli a tržby e-shopov nespadli ani po opätovnom otvorení kamenných predajní. Sprísnenie protiepidemických opatrení im navyše nahráva aj do budúcich týždňov.

„V e-shopoch, ktoré spadajú pod našu platformu, dosiahne obrat predajov za november a december približne 9,2 miliardy korún. Pri analýze dát za celý e-commerce v Česku vychádza celkový objem predajov v hlavnej sezóne na zhruba 68 miliárd. Ľudia tento rok nakupovali vianočné darčeky skôr. I vrchol predvianočných nákupov prišiel o deň skôr než minulý rok. Dôvodom boli obavy, aby darčeky dorazili pod vianočný stromček včas, a to vzhľadom na preťažené prepravné služby,“

uviedol šéf Shoptetu Miroslav Uďan.

Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Luxusní byt na prodej Praha - 320m, Praha 5

Zoom plánuje mail a kalendár

Otvoriť v galérii (5)
Aplikace Zoom
Aplikace ZoomSource: Zoom.us

Spoločnosť, ktorá zažila hviezdny rok, by rada konkurovala Googlu a Microsoftu. Chystá e-mailovú službu a aplikáciu s kalendárom. Videokonferenčná služba Zoom vznikla už v apríli 2011, ale až koronavírusová pandémia ju vystrelila medzi silných hráčov na technologickom poli a priniesla medziročný rast akcií o viac než 500 percent. V tomto roku prekročila hranicu 2 500 zamestnancov a snaží sa stále vylepšovať poskytované služby. Teraz to vyzerá, že má na nasledujúce mesiace veľmi ambiciózne plány.

V roku 2021 by Zoom rád predstavil vlastnú e-mailovú službu, na ktorej už usilovne pracuje. Kalendár by mal nasledovať v prípade úspechu klienta pre e-maily. Zoom si uvedomuje, že s návratom ľudí do kancelárií po úspešnej vakcinácii proti COVID-19 bude musieť disponovať širšími službami než v súčasnosti. V Zoome by radi vybudovali kompletnú sadu podnikových aplikácií.

Nadácia Beyoncé BeyGOOD rozdá 380 tisíc eur

Otvoriť v galérii (5)
Americká zpěvačka Beyoncé
Americká zpěvačka BeyoncéSource: Profimedia.cz

Pomoc bude smerovaná rodinám, ktorým z dôvodu pandémie COVID-19 hrozí strata bývania. Žiadosti o príspevky bude možné podávať už od 7. januára a peniaze budú rozdelené do konca mesiaca. Nejde o prvú pomoc počas tohto roka. Už v júli speváčka spustila Black Small Impact Fund, ktorý poskytol pomoc vo výške 10 000 dolárov (približne 8 200 eur, pozn. red.) dvadsiatim černošským podnikom po celých Spojených štátoch.

„Mnoho rodín zasiahla pandémia, ktorá vyústila pre mnoho ľudí do straty zamestnania. Moratórium na bývanie sa má skončiť 26. decembra, čo bude mať za následok zastavenie hypoték a vysťahovanie z prenájmu,“

uviedla nadácia vo svojom vyhlásení na webe Beyoncé. Podporu 5 000 dolárov (viac ako 4 000 eur, pozn. red.) by malo dostať 100 rodín.

KFC má vlastnú hernú konzolu

Otvoriť v galérii (5)
Herní konzole KFCONSOLE
Herní konzole KFCONSOLESource: KFC

Zdalo sa to len ako obyčajný vtip, ale nakoniec je z toho realita. O čom je reč? V júni 2020 KFC šikovne reagovalo na správy o novej konzole PlayStation 5. Spoločnosť oznámila, že uvedie svoju vlastnú hernú konzolu so vstavaným ohrievačom kuraťa. A ako predčasný vianočný darček pre svojich fanúšikov KFC skutočne ukázalo, ako bude herná konzola vyzerať. Môže sa pochváliť skvelými technickými parametrami, 4K a 240 FPS. KFC sa spojilo so spoločnosťou Cooler Master a ponúkne tiež Intel Nuc 9 Extreme Compute Element, čo zaručuje extrémny herný výkon. Dátové úložisko s dvomi 1TB SSD prinesie zvýšenie efektivity a spoľahlivosti konzoly. A teraz to hlavné – zdá sa, že priestor na ohrev kuracieho mäsa bude naozaj funkčný. Plne totiž využije prirodzené teplo, ktoré bude vznikať pri prevádzke konzoly. Tá by mala zvládnuť všetky najnovšie hry.

Na dnešný veľký deň je to z našej strany všetko. Prajeme vám pokojné a láskyplné prežitie Štedrého dňa v prítomnosti vašich najbližších.

Americká autorka a politická aktivistka Helen Keller kedysi povedala:

„Snáď slepý je človek ten, ktorý nemá Vianoce vo svojom srdci.“

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie