Top hledané
Výsledky (0)
Tieto správy nám rozprúdili krv v žilách!

Ranné vtáča: Beyoncé má 9 nominácií na Grammy. Ďalší konflikt Ruska a USA. PlayStation hlási vypredané

Lukáš Bilinec
25.Nov 2020
+ Pridať na Seznam.cz
3 minuty čtení
Americká zpěvačka Beyoncé

Hoci koronavírus priškrtil svetové ekonomiky, nová konzola od PlayStation hlási rekordné predaje. Pandémia nezastavila ani kultúru, nominácie na najprestížnejšie hudobné ceny Grammy ovládla speváčka Beyoncé.

Ďalší námorný konflikt medzi Ruskom a USA

Otvoriť v galérii (6)
Americká válečná loď
Americká válečná loďSource: Pixabay.com/12019

Ruská vojenská loď prenasledovala z Japonského do Východného mora torpédoborec amerického námorníctva. Ide o ďalší námorný konflikt medzi dvomi veľmocami, ktorý sa v poslednom čase odohral. K podobným incidentom väčšinou dochádza z dôvodu, že sa Rusko a Spojené štáty americké často nemôžu zhodnúť na tom, kto a za akých podmienok sa môže v daných vodách pohybovať. Americkí vojenskí predstavitelia tvrdia, že nešlo o narušenie ruského priestoru. Predstavitelia východnej mocnosti však tvrdia, že torpédoborec USS John S. McCain sa plavil len 2 kilometre od námornej hranice, než ho začalo prenasledovať ruské plavidlo – Admirál Vinogradov. Americký torpédoborec bol údajne varovaný prostredníctvom medzinárodného komunikačného kanála.

Dôvera v ekonomiku v Česku stále klesá

Otvoriť v galérii (6)
České papírové bankovky
České papírové bankovkySource: Freepik.com/jeshoots

Podnikatelia aj spotrebitelia sa naďalej boja zhoršenia ekonomickej situácie a rastu nezamestnanosti. Súhrnný indikátor dôvery sa medzimesačne znížil o 4,4 bodu a je teraz najnižší od júla tohto roka. Indikátor dôvery podnikateľov poklesol o 4,8 bodu a indikátor dôvery spotrebiteľov sa znížil o 2,9 bodu.

„Najvýraznejší prepad sme zaznamenali vo vybraných službách a v obchode, teda v sektoroch, ktorých sa priamo dotkli protiepidemické opatrenia. V priemysle pokles dôvery spôsobuje najmä nižší dopyt a s ním spojené očakávanie zníženie tempa rastu výrobnej činnosti v najbližších mesiacoch,“

vysvetľuje Jiří Obst, vedúci oddelenia konjunkturálnych prieskumov ČSÚ.

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město, Praha 1

Čína kritizuje pápeža Františka

Otvoriť v galérii (6)
Papež František
Papež FrantišekSource: Profimedia.cz

Vládnuci činitelia Čínskej ľudovej republiky sa ostro ohradili proti kritike pápeža Františka. Ten skritizoval ich zaobchádzanie s ujgurskou menšinou v Sin-ťiangu. Hlava rímskokatolíckej cirkvi sa pridala k rastúcej skupine kritických hlasov a vo svojej novej knihe popísala Ujgurov ako prenasledovaných. Špekuluje sa, že v tzv. prevýchovných táboroch by teraz v Číne mohlo byť zadržaných až milión Ujgurov. Čínske ministerstvo zahraničia tieto správy odmieta a tvrdí, že pápežove výroky sú neopodstatnené. Podľa čínskeho ministra zahraničia Zhao Lijiana Peking vždy chránil zákonné práva etnických menšín.

Beyoncé ovládla nominácie na Grammy

Otvoriť v galérii (6)
Beyoncé na obálce magazínu
Beyoncé na obálce magazínuSource: Unsplash.com/amanacer_art

Tridsaťdeväťročná Beyoncé Giselle Knowles-Carter ovládla nominácie na tohtoročné ceny Grammy. Jej nový album Black Parade si vyslúžil celkovo deväť nominácií. Beyoncé je v hre o prestížne ocenenia, ako sú pieseň roka, videoklip roka či najlepšia R&B a repová pieseň. Šesť nominácií si na svoje konto pripísali Taylor Swift, Dua Lipa a Roddy Rich. Svoju prvú kariérnu šancu na zisk najprestížnejšej hudobnej ceny sveta si tento rok vyslúžili napríklad spevák Harry Styles (bývalý člen skupiny One Direction), speváčka Noah Cyrus (sestra slávnejšej Miley) či K-popová senzácia BTS.

PlayStation 5 je beznádejne vypredaná

Otvoriť v galérii (6)
Nová herní konzole Sony PlayStation 5
Nová herní konzole Sony PlayStation 5Source: Sony

Pandémia koronavírusu spôsobila, že nová herná konzola od Sony je celosvetovo nedostatkovým tovarom. Niektorí ľudia, ktorí si hernú novinku predobjednali, na ňu tak budú musieť čakať neobvykle dlho. Na mnohých záujemcov sa vôbec nedostal rad. Môže za to zvýšený dopyt vzhľadom na obmedzenie vonkajšieho života v mnohých krajinách sveta a tiež reštrikcie a komplikácie v oblasti výroby a dodávok tovaru. Generálny riaditeľ Sony Interactive Entertainment Jim Ryan v rozhovore priznal, že všetky doposiaľ vyrobené konzoly PlayStation 5 sú už predané.

„Absolútne všetko je rozpredané. Väčšinu tohto roka som strávil tým, že som sa uisťoval, že dokážeme o produkt vyvolať dostatočný záujem. A teraz trávim oveľa viac času pokusmi o zvýšenie produkcie, aby sme tento neutíchajúci záujem dokázali uspokojiť,“

zveril sa ruskej spravodajskej agentúre TASS.

Ambiciózny návrh nového vzdelávacieho centra v Juhoafrickej republike

Otvoriť v galérii (6)
Návrh vzdělávacího centra v JAR
Návrh vzdělávacího centra v JARSource: Adjaye Associates

Spoločnosť Adjaye Associates zverejnila svoje návrhy pre nové výukové centrum, múzeum, galériu a výstavný priestor v Juhoafrickej republike. To je venované druhému juhoafrickému prezidentovi po apartheide, Thabo Mbekimu. Táto ambiciózna budova by mala vyrásť na riviére v Johannesburgu. Ak sa návrhy podarí zrealizovať, vyrástlo by tu osem valcovitých kupol v štýle sýpky so skosenou fasádou a drevenými obkladmi z miestnych drevín. Mbeki bol hlavou Juhoafrickej republiky v rokoch 1999 až 2008. Multifunkčný priestor by mal mať celkovú plochu 5 400 metrov štvorcových a stať sa „epicentrom africkej renesancie“.

Viac toho pre vás už dnes ráno nemáme. Prajeme vám, aby ste (nielen) dnes prekonali každú výzvu. To, ako sa v živote budete mať, záleží najmä od vás. Vedel to už nemecký filozof Arthur Schopenhauer:

„Osud mieša karty, my hráme.“

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie