Top hledané
Výsledky (0)
Jednoduché rozprávanie o živote

Podcasty slávnych: Michelle Obama vyspovedala manžela Baracka! Koho ďalšieho sa oplatí počúvať?

Ing. Petra Zelená
03.Aug 2020
+ Pridať na Seznam.cz
2 minuty čtení

Už to tak vyzerá, že celebrity majú novú zábavu. Podcasty. Doslova sa s nimi roztrhlo vrece. Skrátka, kto nemá podcast, akoby ani nebol. Ale vlastne, prečo nie. V podcastoch sa totiž ukrýva neuveriteľný biznis. Napokon, veľmi dobre to vie aj Michelle Obama, ktorá do sveta nedávno vyslala prvý diel svojej šou. Hosťom nebol nikto iný, než jej manžel Barack.

Hoci sú podcasty na scéne už od roka 2004, ich popularita vzrástla až v posledných rokoch. Tohto zábavného a prekvapivo veľmi slušne ziskového trendu sa chytila nejedna svetová celebrita. Medzi tie najlepšie, ktoré sa rozhodne neradia do kategórie „strata času“, patrí jednoznačne Anna Faris Is Unqualified. Táto hollywoodska herečka sa na nič nehrá a vďaka svojim hosťom, medzi ktorými sa objavili napríklad Ashley Benson, Kobe Bryant, Lena Headey, Emily Ratajkowski či Nick Jonas, prináša humornú formu poradenstva o vzťahoch. Ak zbožňujete pozitívnu energiu a nákazlivý smiech Jonathana Van Nessa, určite si obľúbite aj jeho audio počin s názvom Getting Curious. Do pomerne vážnejších tém sa, naopak, pustila herečka Dakota Johnson, ktorá v The Left Ear zdieľa príbehy zneužívaných a týraných žien. Podcasty nahráva aj Gwyneth Paltrow, Dax Shephard, Oprah a Ashley Graham.

Svoj podcast má aj bývalá prvá dáma Spojených štátov amerických

Najnovšie chytila príležitosť za pačesy aj Michelle Obama, ktorá sa rozhodla rozprávať sa s hosťami, ktorí ju ovplyvnili a urobili z nej to, kým je. Je celkom pochopiteľné, že prvým pozvaným bol jej manžel Barack. Pikantnosti ale nečakajte. Diskutujú o prostredí, z ktorého pochádzajú, a o ľuďoch, ktorí ich obklopujú a formujú, pričom väčšina už zaznela v jej životopisnej knihe.

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590, Praha 6

„Keď som sa presťahoval do Chicaga a začal som pracovať ako terénny pracovník, chodil som vlastne do štvrtí, v ktorých si vyrastala. Nemal som až takú širokú rodinu ako ty, ale veľmi som si cenil svojich priateľov. S Bobom, Gregom, Mikom, všetkých tých chlapcov poznáš, som vyrastal a zostal som s nimi v kontakte až doteraz. To je moja partia, to je moje rodina,“

spomína v rozhovore so svojou ženou Obama. V ďalších epizódach si budeme môcť vypočuť napríklad Michellinu matku Marian, jej brata Craiga, poradkyňu Obamovcov v Bielom dome Valeriu Jarrett, novinárku Michele Norris, ale napríklad aj komika a moderátora Conana O’Briena. Svojich poslucháčov chce Obama motivovať, aby podobné konverzácie viedli so svojimi blízkymi aj oni sami.

„Dúfam, že môj podcast pomôže zahájiť konverzáciu – a často aj veľmi ťažkú a citlivú konverzáciu – s ľuďmi, na ktorých im záleží najviac. Takto budujeme pochopenie jeden pre druhého,“

myslí si manželka štyridsiateho štvrtého prezidenta USA.

Biznis na úkor súkromia

Už v minulosti Michelle dokázala, že je veľmi zdatnou speakerkou, ktorá si vie získať publikum. Po vydaní spomínanej knihy Becoming (vyšla v slovenčine pod názvom Môj príbeh) sa tak logicky vrhla do niečoho nového. A rozhodne nezostáva len pri podcastoch, ktorých práva si zakúpila spoločnosť Spotify. Obamovci totiž uzatvorili exkluzívnu zmluvu so spoločnosťou Netflix, ktorá na tento rok pripravila podľa knižnej predlohy dokument Becoming. Ten bývalú prvú dámu sleduje na jej turné ku knihe a zameriava sa aj na súkromný život páru po odchode z Bieleho domu. Prvým filmovým počinom slávnej rodiny bol však minuloročný dokument American Factory, ktorý dokonca vyhral Oscara za najlepší dokumentárny film roka.

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie