Top hledané
Výsledky (0)
V strede všetkého diania, obklopení prírodou a len pätnásť minút od Prahy.

Odsťahujte sa tam, kde lockdown strávite ako v raji

Karolína Lišková
10.Feb 2021
+ Pridať na Seznam.cz
4 minuty čtení
Dvě ženy v bazénu.

Mnoho ľudí ustupuje od bývania v centre mesta, pretože teraz potrebujeme viac než kedykoľvek predtým relaxovať, pohybovať sa v prírode a snažiť sa posilňovať nielen svoju fyzickú, ale hlavne psychickú stránku. Koronavírus sa totiž v rôznej miere podpísal na všetkých naprieč generáciami. Preto väčšina z nás vyhľadáva silu ticha, prírody a krásneho prostredia. To všetko ponúka miesto len kúsok od Prahy – Průhonice.

Krásna príroda v rozľahlom parku zapísanom v UNESCO, krátka dojazdová vzdialenosť do centra Prahy i napojenie na diaľnicu D1 robia z Průhoníc obľúbené miesto na bývanie. Z dôvodu vysokého dopytu je tu dnes ťažké zohnať bývanie. Ale my pre vás jedno máme, a nie hocijaké. V ponuke je momentálne dvojposchodová luxusná vila na pozemku s necelými 500 metrami štvorcovými.

Vlastná SPA zóna

V luxusnej vile si budete pripadať ako na dovolenke a žiadny lockdown pre vás nebude príliš dlhý. Okrem obrovského vlastného priestoru tu na vás čaká terasa s bazénom so slanou vodou a výhľadom do zelene a na Průhonický zámok. Ak by ste dostali chuť relaxovať, nemusíte čakať, až vláda otvorí sauny a vírivky, pretože tu máte k dispozícii vlastnú SPA zónu, kde nechýba sauna ani jacuzzi.

Otvoriť v galérii (6)
Koupelna ve vile se SPA.
Koupelna ve vile se SPA. Source: Y&T Luxury Property

Luxusní vila na prodej v Průhonicích
Luxusní vila na prodej v Průhonicích, Okolí Prahy

Detaily hrajú veľkú rolu, a preto vás okúzli už samotná vstupná hala, ktorá je vydláždená kameňom z Jávy. Z nej sa dostanete do priestrannej obývacej časti s oddelenou kuchyňou a jedálňou. Okrem mnohých ďalších priestorov ponúka vila dve kúpeľne, vínotéku, garáž pre dve autá i parkovanie priamo pred domom. Vila sa nachádza v zabezpečenom a uzatvorenom areáli v päťsto metrovej vzdialenosti od centra Průhoníc.

Do prírody alebo na výlet v pešej vzdialenosti

Do prírody je to v Průhoniciach všade „čo by kameňom dohodil“. Navyše, na mnohé zámky sa musíme vydať náročnou cestou do svahu, nie však v Průhoniciach. Zámocká brána sa otvára kúsok od Květnového námestia a za ňou sa rozprestiera park, ktorý je zapísaný na zozname pamiatok UNESCO.

Otvoriť v galérii (6)
Průhonický park.
Průhonický park. Source: Pixabay.com/littlesue123

A o tento počin sa zaslúžila jediná dcéra grófa Alberta Nostic-Rienecka Maria Antonia Gabriela, ktorá svojím sobášom s Arnoštom Emanuelom grófom Silva-Taroucom roku 1855 započala novú časť dejín Průhoníc. Dala prestavať zámok do štýlu českej novorenesancie, ale začala najmä budovať miestny park, ktorý mal byť obrazom zušľachtenej českej krajiny.

Na rozlohe 240 hektárov bolo vybudovaných spolu 40 kilometrov ciest, Botič bol zregulovaný systémom hatí, takže sa predchádzalo škodám spôsobeným vysokými hladinami vody. Výnimočná je zbierka rododendronov, ktorých je v parku viac ako 8 000 a nájdete tu vyše sto rôznych druhov.

Svoje sídlo tu majú vedecké a výskumné inštitúcie. Medzi najvýznamnejšie z nich patrí Botanický ústav AV ČR a Výskumný ústav Silva Taroucu pre krajinu a okrasné záhradníctvo Průhonice, ktorý spravuje ďalší tunajší unikát – Dendrologickú záhradu.

Otvoriť v galérii (6)
Průhonický zámek
Průhonický zámekSource: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia

Zvelebená dedinka

V deväťdesiatych rokoch si Průhonice obľúbil aj terajší český premiér Andrej Babiš. Ten sa postaral o to, že sa Průhonice lesknú novotou. Do svojho okolia investuje veľa peňazí.

Okrem toho, že tu postavil luxusný hotel Paloma s reštauráciou, kde varí michelinský kuchár Nicolas Decherchi a ktorý navyše disponuje luxusnou kaviarňou, tu kúpil a následne zrekonštruoval aj Sokolovňu. Tá sa svojou architektúrou vymyká všetkým ostatným vo zvyšku republiky. Okrem gurmánskeho zážitku ponúka Sokolovňa aj moderné športové vyžitie a wellness.

Otvoriť v galérii (6)
Žena s mužem u stolu.
Žena s mužem u stolu. Source: Profimedia.cz

Malé deti v moderne vybavenej telocvični Sokolovne tancujú, zatiaľ čo sa im na veľké plátno premietajú klipy. Dospelí si dopriavajú (v necovidovej dobe) dezert a kávu na útulnej terase reštaurácie, ktorá patrí k objektu.

Ak máte maškrtný jazýček, nemusíte zúfať, pretože k jedlu je tu v ponuke celý svet. Obľúbená je hlavne miestna pizzeria Grosseto alebo palacinkáreň U Slepiček.

Občianska vybavenosť samozrejmosťou

Ak bývate v Průhoniciach, nie je potrebné jazdiť nikam inam, pretože v obci je všetko, čo potrebujete. Nechýba tu základná škola, materská škôlka, knižnica, ihrisko pre deti a mládež, kostol, zdravotné stredisko, Alzheimercentrum, lekáreň, banky, mnoho ďalších reštaurácií, ako Pod Zámkem či Babiččina Zahrada, a kongresových a ubytovacích zariadení.

Otvoriť v galérii (6)
Šťastní senioři.
Šťastní senioři. Source: Pixabay.com/13107714

Zábava doslova za rohom

Ak budete predsa len mať „zajačie úmysly,“ jednu z ďalších možností vyžitia otvára obchodná a zábavná zóna Čestlice, najväčšie nákupné centrum v Českej republike, ktoré leží doslova za rohom. Jeho súčasťou je tiež najväčší akvapark, kde sa vyšantia deti, ale aj dospelí. Denné vstupné je 650 korún (25 eur, pozn. red.) pre dieťa a 850 korún (33 eur, pozn. red.) pre dospelého.

Ak milujete jazdu na koňoch, len desať minút autom pri Jesenici sa nachádza jazdecká škola Kocanda, kde ponúkajú jazdy na veľkých koňoch alebo poníkoch pre deti i dospelých. Individuálna hodina stojí 800 korún (31 eur, pozn. red.). Pre deti tu organizujú aj letné tábory. Pre golfových nadšencov je k dispozícii Driving Range Průhonice, kde členstvo stojí 1 600 korún (62 eur, pozn. red.).

Otvoriť v galérii (6)
Žena v modrých šatech na koni.
Žena v modrých šatech na koni. Source: Pixabay.com/jberriel

Průhonice sa stali jedným z najžiadanejších miest pre život. Kto raz vyskúša tunajší život, nechce už bývať inde…

Luxusní vila na prodej v Průhonicích
Luxusní vila na prodej v Průhonicích, Okolí Prahy

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie