Top hledané
Výsledky (0)
Obľúbený model XF prichádza s množstvom zmien.

Nový Jaguar XF láka na podmanivý dizajn a množstvo vychytávok

Kateřina Ostrejšová
13.Oct 2020
+ Pridať na Seznam.cz
2 minuty čtení
Nový model vozu Jaguar XF

Nový model Jaguara XF je charakteristický predovšetkým ostrým vzhľadom a vynikajúcou ovládateľnosťou. Budúci rok príde mnoho zmien, ktoré by tejto starnúcej kočke mali dodať úplne nový vietor do plachiet. Môžeme sa tešiť napríklad na prepracované nárazníky či osvetlenie s novou grafikou so zdvojeným písmenom J. Tie najzásadnejšie novinky sa však skrývajú vo vnútri vozidla.

Dotykový interiér

Luxusný vnútorný priestor vozidla je veľmi odvážny a zameraný na komfort vodiča. Prešívaná hlavica na riadení evokuje kriketovú loptičku a hneď za ňou sa ukrýva klenot interiéru – zakrivená dotyková obrazovka s uhlopriečkou 11,4”, ktorá sa tiahne až k palubnej doske a ovláda sa systémom Pivi Pro. Ak sa vám zrovna vybije telefón, nezúfajte, Jaguar je pripravený na všetko. Bezdrôtová nabíjačka mobilných telefónov je na nasledujúci rok nutnosťou, rovnako ako zosilňovač telefónneho signálu.

Otvoriť v galérii (7)
Interiér vozu Jaguar XF.
Interiér vozu Jaguar XF. Source: jaguar.cz

Otvoriť v galérii (7)
Automobil Jaguar v ulici.
Automobil Jaguar v ulici. Source: jaguar.cz

Otvoriť v galérii (7)
Detail vozu Jaguar zepředu.
Detail vozu Jaguar zepředu. Source: jaguar.cz

„Jaguar XF má nový dizajn karosérie, ktorý prináša energickejší a sebavedomejší vzhľad, zatiaľ čo interiér je luxusnejší, dotykovejší a poukazuje na výnimočnú úroveň remeselného spracovania. Vnútri XF sú jemné integrované pokročilé technológie a interiér je jednoducho krásne miesto na pobyt,“

povedal Julian Thomson, riaditeľ dizajnu Jaguar.

Otvoriť v galérii (7)
Nové technologie v interiéru Jaguara XF.
Nové technologie v interiéru Jaguara XF. Source: jaguar.cz

Dokonalé pohodlie zaistia masážne funkcie a priestor

Dlhé cesty budú spríjemnené najmä veľkým priestorom. Predné sedadlá sú širšie a majú úplne nové čalúnenie, ako aj pridané masážne funkcie. Lepšie pokrytie vyhrievaných a klimatizovaných plôch je posledným dielikom pre dokonalé pohodlie.

Sedadlá vpredu sa dajú elektricky nastaviť až v 16 smeroch. Vďaka pamäťovej funkcii si už nebudete musieť zdĺhavo nastavovať svoju obľúbenú polohu pri šoférovaní znova a znova. Hlavové operadlá sa dajú nastaviť v 2 smeroch a sú doplnené o logo šelmy v skoku, ktoré zdôrazňuje historický odkaz značky.

Otvoriť v galérii (7)
Sedačky s logem.
Sedačky s logem. Source: jaguar.cz

Z nuly na sto za 7,6 sekundy

Rýchlosť je dôležitá! A zvlášť, keď ide o autá. O pohon nového Jaguara XF sa postarajú štyri valce s osemstupňovým automatom s pohonom zadných alebo všetkých kolies. Dieselový motor s technológiou MHEV sa môže pochváliť výkonom 204 koní, ktorý zaisťuje zrýchlenie sedanu z nuly na 100 km/h za 7,6 sekundy. Spotreba sa pohybuje okolo 4,9 l/100 km.

Otvoriť v galérii (7)
Vůz Jaguar XF.
Vůz Jaguar XF. Source: jaguar.cz

Bezpečnosť na prvom mieste

Dizajnové novinky sú vždy príjemnou zmenou, ale v novom aute sa chceme cítiť hlavne bezpečne. Spojenie dizajnu a bezpečnosti je preto win – win situácia ako vyšitá. Ak počujete prvýkrát o systéme Active Road Noise Cancellation, tak zbystrite! Tento šikovný režim sleduje vibrácie od povrchu vozovky a vypočíta zvukovú vlnu potrebnú na odstránenie hluku, ktorý počujú cestujúci. Zvyšuje to tak komfort a znižuje únavu vodiča. Väčšiu bezpečnosť zaisťuje aj vnútorné spätné zrkadlo ClearSight, ktoré pomocou zadnej širokouhlej kamery prenáša na displej obraz nerušený napríklad zlým svetlom či kvapkami dažďa na zadnom okne.

Sledovať situáciu na ceste v tom najväčšom detaile a pohodlne manévrovať s vozidlom umožňuje technológia značky Jaguar – 3D Surround Camera.

Otvoriť v galérii (7)
Bílý model vozidla.
Bílý model vozidla. Source: jaguar.cz

Vyberte si svoj model

Pre zákazníkov firma Jaguar pripravila tri výbavy: S, SE a HSE. Špeciálne požiadavky? Sem s nimi! Na prianie je totiž vo všetkých verziách k dispozícii Black Exterior Pack – orámovanie prednej masky, okenných líšt, krytov bočných ventilačných otvorov a zadného spodného spoilera výrazne lesklou čiernou úpravou. Doplnky exteriéru, ako nápis a logo Jaguar v čiernej farbe, jemne dolaďujú atraktívny štýl vozidla.

Presný dátum príchodu na trh zatiaľ firma neoznámila. Cena automobilu Jaguar XF sa bude pohybovať okolo 59 tisíc eur.

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m, Praha 4

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie
Jaguar
Abbey Road Whitley, Coventry CV3 4LF Great Britain
+ 44 (0) 203 601 1544