Top hledané
Výsledky (0)
Dom zo zrkadiel ponúka neobyčajný zážitok.

Neviditeľný dom zo zrkadiel v púšti. Sem utekajú za pokojom aj slávni

Mgr. Jana Höger
21.Oct 2020
+ Pridať na Seznam.cz
2 minuty čtení
Neviditelný dům v kalifornské poušti

Ak si potrpíte na originálne interiéry, milujete modernú odvážnu architektúru alebo ste rojkovia, ktorí radi fantazírujú, máme pre vás niečo skutočne zaujímavé, čo vás úplne pohltí. Dom zo zrkadiel ukrytý v kalifornskej púšti ďaleko od civilizácie oplýva dokonalým kúzlom. Tak čo, ideme sa pozrieť dovnútra?

Dům v poušti v celé své kráse
Exteriér neviditelného domu
Neviditelný dům a obývací část

Drsná príroda ukrývajúca architektonický klenot

Lokalita, v ktorej sa luxusné obydlie nachádza, stojí za návštevu. Kalifornská púšť má čo ponúknuť a nadchne vás. Drsný ráz krajiny, spaľujúce lúče slnka, skaly i kaktusy… to všetko nahráva pocitom, ktoré zažíva nefalšovaný prériový vyhnanec. Ak sa ale ocitnete pred zrkadlovým domom, budete sa cítiť skôr ako v rozprávke. Stavbu nájdete asi 140 kilometrov od hraníc s Mexikom v Národnom parku Joshua Tree. Autormi sú dizajnér a architekt Tomas Osinski a filmový producent Chris Hanley.

Otvoriť v galérii (4)
Neviditelný dům exteriér
Neviditelný dům exteriérSource: instagram.com/@invisiblehouse

Zrkadlá všade, kam sa pozriete

Ako je zrejmé, základ celého domu tvoria sklá s vonkajším zrkadlovým efektom. To znamená, že vy môžete nepozorovane sledovať život vonku, vás ale nikto nevidí. Zaujímavým „trikom“ je aj to, že dom odráža krajinu a doslova s ňou splýva.

„Z niektorých uhlov je prakticky neviditeľný. Ak ste na správnom mieste – dom zmizne,“

povedal na adresu domu Chris Hanley.

Pocit, že ste totálne inkognito, niekedy stojí za to. Dom ponúka ničím nerušený relax. Vnútri sú štyri spálne s vlastnými kúpeľňami. Centrálnym bodom je úchvatný bazén s dĺžkou 30 metrov, z ktorého to máte už len pár krokov do luxusne pôsobiacej kuchyne alebo k televíznej obrazovke.

Otvoriť v galérii (4)
Interiér neviditelného domu v Kalifornii, bazén
Interiér neviditelného domu v Kalifornii, bazénSource: invisible.house

Minimalizmus tu hrá prím

Materiálom sa tu skutočne šetrilo. Všetko sa nesie v minimalistickom duchu s dôrazom na surovosť. Prekvapiť by vás preto nemali betónové podlahy, futuristická posteľ na sklenenej doske, okná od podlahy až ku stropu, biele lesklé povrchy a, samozrejme, kvalitné audiovizuálne zariadenie.

Otvoriť v galérii (4)
Neviditelný dům v Kalifornii, interiér
Neviditelný dům v Kalifornii, interiérSource: invisible.house

Otvoriť v galérii (4)
Neviditelný dům v poušti, ložnice se sklem
Neviditelný dům v poušti, ložnice se sklemSource: invisible.house

Kto ho navštívil?

Niet divu, že toto miesto okúzlilo nejednu hollywoodsku celebritu. Podľahla mu napríklad Demi Lovato so svojím dnes už bývalým snúbencom Maxom Ehrichom. Rovnaký luxus si ale môžete dopriať aj vy. Prenájom stojí asi 920 eur na hodinu. Má to ale jeden háčik, pretože sídlo si musíte prenajať na aspoň 12 hodín…

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852, Okolí Prahy

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie