Najznámejší gejovia: Do ktorých z nich by ste to na prvý pohľad nepovedali?

Slávni homosexuáli z Česka i ďalekého zahraničia, ktorí neskrývajú svoju orientáciu
18.Mar 2021
 

V minulosti k nej bol ostro odmietavý postoj, dnes je bežnou súčasťou života. Reč je o homosexualite, na ktorú sa človek v dnešnom modernom svete nemusí pozerať cez prsty. Aj vďaka tomuto vnímaniu spoločnosti sa k náklonnosti k rovnakému pohlaviu priznáva čoraz viac mužov. Poďte sa spoločne s LP-Life.sk pozrieť na to, ktoré slávne tváre sa k nej otvorene hlásia!

Ivan Lupták

Dnešný pohľad na homosexualitu

V dnešnej modernej spoločnosti je homosexualita, ktorá je súčasťou LGBT hnutia, vnímaná ako bežná súčasť života. Rozhodne to nie je tabu ako v časoch slávy legendárneho speváka Freddieho Mercuryho, ktorý je považovaný za jednu z najväčších ikon gay komunity.

„Byť gej v dnešnom modernom svete určite nie je už nič také strašné ako napríklad pred 30 rokmi. Ľudia sú oveľa viac tolerantní, a čo si budeme navrávať, každé dievča chce mať svojho dobrého gay kamaráta,“

otvorene povedal redakcii LP-Life.sk tanečník Štěpán Ruszkowski.

Štěpán je homosexuál, ktorý si rovnako ako mnoho ďalších mužov musel prejsť coming outom (pozn. odhalením homosexuality), čo považuje za jednu z najťažších životných skúšok.

Štěpán Ruszkowski
Štěpán Ruszkowski • Source: Foto se souhlasem Štěpána Ruszkowskiho a Petra Husera

„Bohužiaľ sa stále nájde pár jedincov, ktorí dokážu ublížiť slovami a ktorí napríklad ešte stále veria tomu, že homosexualitu si človek vyberá alebo ju chytí niekde v metre či od kamarátov z triedy. Prajem si, aby všetci gejovia, ktorí prežívajú coming out, mali dostatok sily na to, ustáť túto životnú etapu, aby pozbierali všetku svoju guráž a ukázali ľuďom, že sme vlastne rovnakí ako všetci ostatní, akurát s niečím navyše,“

odkazuje všetkým homosexuálom tanečník a fitness tréner z Prahy.

Ktoré české osobnosti neskrývajú homosexualitu?

V českom šoubiznise nájdeme niekoľko mužov, ktorí sa objavujú po boku partnera a nehanbia sa za to. Zároveň každý z nich vykonáva inú profesiu – jeden je známy youtuber, druhý oblieka Moniku Bagárovú a tretí sa venuje herectvu. To sú oni:

Ivan Lupták

Ivan Lupták
Ivan Lupták • Source: Profimedia

Tridsaťštyriročný český herec Ivan Lupták je často obsadzovaný do rolí milovníkov, čo potvrdzuje aj jeho rola Vojtěcha Kratochvíla v seriáli Ordinace v růžové zahradě II. Minulý rok herec v otvorenom rozhovore priznal, že žije s mužom, s ktorým zatiaľ neuvažuje o výchove dieťaťa.

„Úprimne som sa zamýšľal nad tým, či do toho ísť. A dospel som k záveru, že nie. Necítim potrebu šíriť svoje gény ďalej. Možno to, že som na mužov, má svoj dôvod. Možno je to tak práve preto, že deti mať nemám,“

povedal divadelný a filmový herec v rozhovore pre denník Právo.

Blízke okolie herca vie o jeho orientácii od jeho vysokoškolských štúdií, kde spoznal otvorené prostredie, v ktorom s homosexualitou nemal nikto problém. Až potom to sympatický herec povedal svojej rodine, čoho sa bál najviac. Ako prví sa to dozvedeli jeho dvaja starší bratia, ktorým sa priznal v opitosti.

Lukáš Macháček

Lukáš Macháček
Lukáš Macháček • Source: Foto se souhlasem Lukáše Macháčka

Popredný český módny návrhár a stylista Lukáš Macháček, ktorý okrem iného oblieka aj speváčku Moniku Bagárovú, tvrdí, že jeho prezentácia je pomerne „dark“, rovnako ako on sám. Tridsaťjedenročný Lukáš je naozaj celkom tajomný a svoje súkromie si stráži. Našej redakcii však prezradil, kto ho primäl k tomu, ísť s pravdou von.

„K priznaniu mi dopomohol môj expriateľ, ale spomínam na to veľmi nerád, takže to radšej nebudem ďalej komentovať,“

povedal redakcii LP-Life.sk uznávaný návrhár.

Šarmantný Lukáš Macháček nám tiež priznal, že je momentálne nezadaný. A aký svetový gay ho inšpiruje?

„Žiadny homosexuál ma neinšpiruje. Všetci, ktorých sledujem sú heterosexuáli,“

dodal s úsmevom.

Karel „Kovy“ Kovář

Karel "Kovy" Kovář
Karel "Kovy" Kovář • Source: Profimedia

Dvadsaťštyriročný český youtuber Karel Kovář, známy hlavne ako youtuber Kovy, sa k svojej orientácii priznal v knihe O všem a svojou úprimnou spoveďou inšpiroval mnoho mladých ľudí. Niektorých fanúšikov jeho priznanie šokovalo, ale mnohí z nich sa vďaka nemu už nemusia báť hovoriť o svojej orientácii.

„Drvivá väčšina bola taká, že to všetko je v pohode, podporovali ma. Na druhú stranu, nezanedbateľné množstvo reakcií bolo takých, že by som mal umrieť. S tým som ale tak nejako počítal. Tá pozitívna vlna je oveľa väčšia, v človeku však trošku viac rezonujú tie negatívne veci,“

zveril sa Kovy.

Partnerom obľúbeného youtubera, ktorý sa nebojí komentovať politiku a svetové dianie, je od roka 2019 stylista Miroslav Romaniv. Ako tvrdí samotný Kovy, jeho polovička nie je príliš zainteresovaná do sveta influencerov a skôr sa tým celkom baví.

Ktoré zahraničné celebrity patria medzi známych homosexuálov?

Medzi zahraničnými osobnosťami nájdeme veľa mimoriadne úspešných mužov, ktorí odhalili svoju náklonnosť k osobám rovnakého pohlavia. Patrí medzi nich napríklad Elton John, ktorý sa aktívne podieľa na boji proti AIDS, či Ricky Martin, ktorý je na svoju sexuálnu orientáciu patrične hrdý. Obaja títo muži mali zároveň v minulosti vzťah aj s partnerkami. A ako to majú ďalší svetovo známi gejovia?

Neil Patrick Harris

Neil Patrick Harris
Neil Patrick Harris • Source: Profimedia

Americký herec a režisér Neil Patrick Harris sa preslávil rolou sukničkára Barneyho Stinsona a jeho hláškou „Legendary“ v sitcome Ako som spoznal vašu mamu (How I Met Your Mother). V reálnom živote však dáva prednosť mužom a považuje sa za verného partnera.

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí, Praha 6

Svoju homosexualitu priznal sympatický blondiak v roku 2006 a prvýkrát sa na verejnosti objavil so životným partnerom Davidom Burtkom na odovzdávaní ceny Emmy v septembri 2007. Po prijatí zákona umožňujúceho v New Yorku manželstvo ľudí rovnakého pohlavia v roku 2011 oznámili, že sa chcú vziať. Urobili tak o 3 roky neskôr a teraz spolu vychovávajú dvojčatá, chlapčeka Gideona Scotta a dievčatko Harper Grace, ktoré im v roku 2010 porodila náhradná matka.

Wentworth Miller

Wentworth Miller
Wentworth Miller • Source: Profimedia

Americký herec Wentworth Miller sa preslávil ako Michael Scofield v seriáli Prison Break: Útek z väzenia. Ku svojej náklonnosti k rovnakému pohlaviu sa verejne priznal v roku 2013. Za svoje priznanie v čase, keď bojoval s depresiou, získal veľký rešpekt od fanúšikov. Ako tínedžer sa niekoľkokrát pokúsil spáchať samovraždu, pretože vtedy často počúval, že homosexualita je choroba a zlá vec. Dodnes tak tento sympatický herec bojuje proti predsudkom.

V roku 2019 sa herec rozhodol skončiť s hraním heterosexuálnych rolí a priznal, že mu na Instagram chodia nenávistné správy zamerané na jeho náklonnosť k rovnakému pohlaviu. Zároveň dodal, že rozhodne kvôli tomu nezmizne zo sociálnych sietí.

Ian McKellen

Ian McKellen
Ian McKellen • Source: Profimedia

Osemdesiatjedenročný herec Ian McKellen, známy hlavne ako Gandalf zo ságy Pán prsteňov, je od roka 1988 otvoreným gejom a jedným z popredných britských aktivistov. Je presvedčený, že verejné priznanie mu pomohlo v kariére, pretože sa stal sebavedomejším a lepším hercom, a ľutuje toho, že svoju sexuálnu orientáciu nepriznal už skôr.

„Hranie už nebolo o pretvárke, ale o pravde. A moje emócie boli oveľa slobodnejšie. Bol som schopný lepšie hrať. Všetci sú lepší, keď sú úprimní,“

myslí si herec.

Ian tiež aktívne bojuje za práva gejov a zasadzuje sa za práva sexuálnych menšín.

Sam Smith

Sam Smith
Sam Smith • Source: Profimedia

Dvadsaťosemročný britský spevák Sam Smith verejne prehovoril o svojej sexuálnej orientácii v máji roka 2004. Zároveň priznal, že jeho rodina o tom vedela oveľa skôr.

„Moja mama mi povedala, že to vedela od mojich 3 rokov. Takže som vlastne ani žiadny skutočný coming out nemusel absolvovať,“

otvorene povedal spevák.

V minulosti randil známy spevák s hercom Brandonom Flynnom zo seriálu 13 Reasons Why. V roku 2018 sa pár po deväťmesačnom vzťahu rozišiel a dôvodom ich rozchodu bol vraj nedostatok času. Niekoľkonásobného držiteľa Grammy a Oscara rozpad vzťahu psychicky zničil, teraz je snáď pripravený na novú lásku.

Do ktorého z týchto mužov by ste na prvý pohľad nepovedali, že je homosexuál? Za nás sú to bezpochyby Wentworth Miller a Vladimír Lupták. Sme zvedaví na vaše odpovede…

Luxury Prague Life

Photo gallery (0)

View photo gallery

About the author

My name is Šárka Peková and my biggest passion is fashion and traveling. I'm interested in football, which is an unconventional hobby for a woman, but I'm simply myself. I like to spend my free time with my family and friends. I also like to go for a walk with my dog ​​Sam or to the cinema for a romantic comedy or movie based on true events.
Šárka Peková
Luxury Real Estates
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
57 475 000 CZK
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Praha 8

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8

3 + KK 145 m², ter. 11 m²
18 490 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
price upon request
Show property
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 CZK
Show property
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
9 980 000 CZK
Show property
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré

4 + KK 229 m²
50 000 000 CZK
Show property
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m

4 + KK 288 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
price upon request
Show property
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 CZK
Show property
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 228 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 127m²

127 m²
87 852 CZK
Show property
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m

4 + KK 214 m², ter. 59 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové
Praha 1

Luxusní kancelář na pronájem - Praha 1 - Nové

3 + 1 117 m², bal. 3 m²
37 500 CZK
Show property
Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m
Praha 1

Pronájem luxusní kancelář Praha 1 - 55m

2 + 1 58 m², bal. 6 m²
27 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 249m²

249 m²
216 329 CZK
Show property
Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m
Praha 1

Kancelář na pronájem Praha 1 - 52m

54 m², bal. 2 m²
18 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²
Praha 1

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 1 - 48m²

48 m²
46 000 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 153m²

153 m²
93 789 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 146m²

146 m²
93 392 CZK
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 274m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 265m2

price upon request
Show property
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m
Praha 2

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 2 - 684m

993 m², ter. 309 m²
price upon request
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 5

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

154 m²
price upon request
Show property
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
price upon request
Show property
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
25 000 CZK
Show property
Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana
Praha 2

Obchodní prostor k pronájmu, Malá Strana

171 m²
price upon request
Show property
Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy
Praha 2

Luxusní kancelář k pronájmu v centru Prahy

130 m²
42 900 CZK
Show property
Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m
Praha 1

Luxusní kancelář s terasou Praha 1 - 321m

465 m², ter. 144 m²
41 928 000 CZK
Show property
Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m
Praha 10

Kancelář k pronájmu, Praha 10 - 150m

162 m², ter. 12 m²
price upon request
Show property
Vila na prodej Praha 6 - 277m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 277m

7 + 1 277 m²
18 750 000 CZK
Show property
Prodej luxusní administrativní budovy v okolí
Praha 9

Prodej luxusní administrativní budovy v okolí

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Kancelářské prostory na prodej na Praze 8
Praha 8

Kancelářské prostory na prodej na Praze 8

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s terasou Troja 152m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 152m

2 + KK 152 m²
31 800 000 CZK
Show property
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
price upon request
Show property
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

4 + KK 113 m²
19 300 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
22 090 000 CZK
Show property
Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m
Praha 1

Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m

3 + 1 118 m², bal. 3 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
22 000 CZK
Show property
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
price upon request
Show property
Prodej luxusní vily v okolí Prahy
Praha 9

Prodej luxusní vily v okolí Prahy

5 + 2 1173 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt s výhledem 177m
Praha 2

Luxusní byt s výhledem 177m

4 + 1 177 m²
120 000 CZK
Show property
Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m
Praha 5

Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m

Atypický 230 m²
price upon request
Show property
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 119 m², bal. 2 m²
price upon request
Show property
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 111 m²
49 000 CZK
Show property
Supermakléřky - real estate comics