Top hledané
Výsledky (0)
Sviatok zamilovaných bude tento rok prebiehať v úplne inom režime.

NA FÉROVKU: Svätý Valentín online, na antidepresívach alebo v prostredí domova

Karolína Lišková
09.Feb 2021
+ Pridať na Seznam.cz
3 minuty
Špeciálna rubrika
Pár mezi nafukovacími srdíčky.

A je to tu, dámy a páni! Blíži sa míľovými, desivými, hlučnými krokmi. Valentín. Milovaný aj zatracovaný americký sviatok všetkých zamilovaných. V priebehu rokov sa pomaly prikradol aj do Európy. Muži ho často nemusia, ženy sa tešia, majitelia kvetinárstiev si mädlia ruky. Vďakabohu, že majú otvorené aj počas núdzového stavu, inak by sme dostávali samé čokolády, a to v období povianočného chudnutia nie je dobrý nápad. Napriek tomu bude mať Valentín tento rok iný nádych. Bohužiaľ.

Vzhľadom na to, že majú všetky reštaurácie, kiná, divadlá, wellness centrá a neviem, čo všetko sme ešte v normálnych časoch robili, zatvorené, oslavy sa obmedzujú na skutočne málo možností.

Na romantickú prechádzku to úplne nevidím, pretože bude mínus sto päťdesiat stupňov a pre každoročnú neschopnosť cestárov by sme sa brodili po pás v snehu, z ktorého môžu byť omrzliny a potom chrípka, ktorú by si každý zamieňal s koronavírusom, takže tento „večierok“ by nám mohol znepríjemniť pár ďalších dní…

Tour de home

Otvoriť v galérii (3)
Připíjení víno.
Připíjení víno. Source: archiv LP-Life.cz

Ten, kto partnera má, môže teda osláviť Valentína netradične v domácom prostredí. Na sociálnych sieťach som v poslednom roku zaregistrovala pár statusov o tom, ako si celebrity dávajú so svojimi polovičkami rande doma. Pekne sa oblečú a vyrazia na tour de home. Predkrm sa začína v kuchyni, hlavný chod v obývačke, dôjde aj na laškovanie v komore a dezert sa konzumuje v posteli v spálni. To ale bolo na začiatku pandémie, minulú jar. Ak spolu títo zamilovaní stále ešte sú, nemôžu sa podľa mňa už ani vystáť, nieto ešte spolu niečo oslavovať. Ale nechcem nikomu krivdiť. Riadky vyššie berte ako návod na krásny večer, ale nezabudnite, žiadne varenie! Láskavo si to jedlo objednajte! My ženy varíme nonstop, bolo by fajn si raz vyložiť nohy.

Online zoznamovanie

Otvoriť v galérii (3)
Počítač.
Počítač. Source: Pixabay.com/geralt

No a teraz, čo tí single chudáci ako ja, však? Zo strachu z nakazenia už veľmi nefrčia už ani tie online zoznamky a keď, tak tam ľudia riešia už len tie základné fyzické potreby, pretože čo si budeme hovoriť… Lockdown už je dlhý. Takže keď zozbierate odvahu, tak pozvete k sebe domov nejakého cudzieho človeka, alebo sa necháte pozvať k nemu, a budete sa modliť, aby to nebol úplný zúfalec. To je ale vážne otázka odvahy, vkusu, šťastia, rozpoloženia… Hovorí sa ale, že risk je zisk, a kedy inokedy, keď nie na Valentína?

Nedávno som sa dozvedela o zaujímavom projekte – Tvoje láska, ktorý vedie hendikepovaný človek, ktorý si cez zoznamku našiel životnú lásku – úplne zdravú ženu, ktorú si nakoniec vzal. A teraz vďaka tomu vedie túto zoznamku a pomáha hendikepovaným nájsť svoju spriaznenú dušu. Ich príbeh ma dojal, ale ja s blížiacimi sa sviatkami zamilovaných bývam taká precitlivenejšia…

Antidepresíva a alkohol

Keď nemáme partnera a ani nechceme riskovať pokazený večer s niekým, kto v skutočnosti nie je taký skvelý ako na fotkách a chate, a ešte je možno Covid pozitívny, tak už máme poslednú možnosť, a to siahnuť po fľaši kvalitného alkoholu a užiť si večer pri telke alebo s knižkou. Pretože, čo si budeme hovoriť – človek musí milovať v prvom rade sám seba. A nie je od veci urobiť si sám so sebou krásnu párty… vďaka lockdownu už asi dvesto päťdesiatu v poradí.

Otvoriť v galérii (3)
Žena s hrnkem.
Žena s hrnkem.Source: Pixabay.com/silviarita

Robím si z toho, samozrejme, srandu, ale, bohužiaľ, existuje mnoho ľudí, ktorí z dôvodu izolácie trpia skutočnými úzkosťami a depresiami. Pre psychológov a psychiatrov je to síce zlatá baňa, ale v konečnom dôsledku je to skaza dospelých ľudí, ktorým izolácia nerobí dobre a do budúcna si ponesú škaredé následky. Preto všetkých single ľudí vyzývam, či už Valentína oslavujete, alebo nie, nebuďte sami. Buďte s niekým, koho máte radi, a je jedno, či je to mama, sused alebo kolega. Nemusí to nutne byť intímny partner. Urobte radosť sebe aj niekomu ďalšiemu malou kyticou…

Je dôležité zachovávať si optimistického ducha, teraz viac než kedykoľvek predtým. Pretože ak sa vám toto zdá dlhé, vedzte, že to ešte nekončí, bohužiaľ… Majte sa radi a dajte mi vedieť, ako ste oslávili tohtoročného Valentína!

Prodej luxusního rodinného domu, Praha 5 - 214
Prodej luxusního rodinného domu, Praha 5 - 214, Praha 5

Páčil sa vám článok?
Diskusie 0 Vstúpiť do diskusie